Tehotenstvo a obezita

flos
7. máj 2007

ahojte babenky. S manzelom sa snazilkujeme uz 9 mesiachov(uz by z toho bolo aj babo 😀 ) a stale nic. Ide o to,ze mam nadvahu. Snazim sa schudnut a je to dost tazke, kedze priberam uz pomaly 19 rokov. Velmi tuzim po mimi. Lekarka mi povedala,ze zdravotne som na tom ok. Kazdy mesiac mi meska mrcha a kazdy mesiac ocakavam,ze som tehu,ale zakazdym je to iba sklamanie. Uz ani nepocitam kolko testov som si spravila. Som na to pomaly expert 😀. Chcem len vediet ako ste na tom vy, co ste tiez obezne a snazilkujete a ako s tym bojujete. Moc po mimi tuzim a snazim sa schudnut,len chcem vediet vas nazor na tuto temu. A mensiu pomoc. Dakujem...

betina1984
23. nov 2010

@markiza testovala som ráno a nič. Ani na ovu neboli dve rovnaké čiarky, síce druhá bola viditeľná, ale nebola rovnaká. Takže tomu nedávam šancu.

monika0001
23. nov 2010

@vikiz - ahoj 🙂
všetko v poriadku mojka, len som 4 dni mala vypnutý PC a teraz mmm pozerá futbal tak som to zneužila a sedím u neho na PC 😉
Ďakujem, že na nás myslíš - cmuk
Dnes sme začali 14 tt 🙂
Čo sa únavy týka tak tá u nás teraz robí také veci, že celé doobedie prespíme... dnes sme boli aj na oGTT testoch tak som zvedavá ako to dopadne....
a vy sa nám máte ako?

zuzimia
24. nov 2010

Ahojte, idem vas zasa po case pozdravit. Obcas docitam a sledujem ako sa to tu "stehotnieva" a drzim vam vsetkym palce. My sme vcera boli v poradni aj na velkom sone - malicka ma nieco cez 1600g, vsetko vyzera byt OK, krcok drzi ako ma, akurat zatial sme koncom panvovym, ale to sa este moze zmenit. Tak som taka rada. A 23.12. nastupujem na matersku, uz na nu cakam ako na zazrak, straaaasne sa mi uz nechce chodit do roboty.

vikiz
24. nov 2010

@monika0001
fu, ale sa mi ulavilo, toto mi robit nemozes! naposled si pisala ako vam je zle a potom zmiznes, toto sa nerobi...bude bitka-ritka 😀 😀
my sme celkom fajn, stale rovnako zle, doobedia aj ja travim v posteli, doma bordel az sa uz hanbim, ale co uz, akurat vcera som citala , ze v 12tt by to uz malo byt lepsie a ze pride velka ulava...no som zvedava ,ci budem ucebnicovy typ

@zuzimia
juj tebe je super, ty uz koncis, aj ja chceeeeem 😝

babenky ja neviem o com tu kazdy rozprava ze si mame uzivat tehotenstvo ako najkrajsie obdobie, ja som aj prve len tak pretrpela a ani toto si neuzivam teda vobec 😅

monika0001
24. nov 2010

@vikiz - pjepáč. sa ospravedlnujem a polepším sa 😉
ale aj Ťa troška sklamem ... ja som práve v 13 tt mala najjhoršie obdobie na nevolnosti.. a neprešli zatiaľ vôbec 🙂
ale tak čo narobíme. len nech sú. aspon viem, že som tehu a že je všetko O.K. 🙂

zuzimia
26. nov 2010

Ahojte - nevolnosti to je vdacna tema.Ako som vam uz pisala,ja som sa pregrcala az k minus 10 kilam a este aj teraz som minus dve.To je pozitivna stranka veci. Ale do dnesneho dna mi byva zle, aj ked je to uz sanmozrejme znesitelnejsie a grciam len raz za tyzden, takze prvych 12 tyzdnov je pekna teoria, ale prax moze byt celkom ina.

vikiz
27. nov 2010

@zuzimia
no ono by to bolo krasne keby som aj chudla ale moj clovek je iny, ja jest viem a aj mi chuti, navyse ked nejem je mi este horsie a najhorsie je ze to ani neide von potom....teda v skratke , zacinam 12 tt a uz mam 2 kilecka hore, ziadne dole, bohuzial 😝

dendasek
9. dec 2010

Ahojky holky,
konecne jsem snad nasla vhodne tema pro me🙂
Chtela bych se zeptat tehulek...jak jste to mely s utz? Slo vse videt tak jak melo???
Moc dekuji za odpovedi.

valentovasasa
10. dec 2010

@dendasek myslíš kvůli obezitě? šlo! Sice občas blbě, ale u mě to nebyl problém obezity, ale neprůpostnosti tkání (dr. mi tvrdil, že bych to samý mohla mít i kdybych byla jak proutek!)

eustoma
10. dec 2010

@dendasek to u mna je ultazvuk dobre vidiet. ako nebolo vidiet pohlavie, lebo drobec sa furt toci inak nez ma. ale inak vsetko bolo ok. asi na druhom ultrazvuku bola blba viditelnost, no potom to uz slo.

dendasek
11. dec 2010

valentovassa: no asi kvuli obezite..ne ze by miminko nebylo videt..ale po kazdem utz mam napsane, zhorsena viditelnost kvuli obezite matky...tak jsem se jen bala..aby treba dr. neco neprehledl.. 😅

eustoma: hmmm..tak ja nevim..asi jsem divna..

eustoma
11. dec 2010

@dendasek som niekde citala, ze pomaha pitie. tak skus ist na ultz. nejak viacej napita. neviem ci to pomoze, neskusala som na sebe. ale za pokus to stoji 😉

dendasek
11. dec 2010

eustoma: ve ctvrtek jdu na dalsi utz tak to vyzkousim 😉 a pak pisnu co a jak🙂

eustoma
11. dec 2010

@dendasek este by si mala byt odvetrana. ako nemal by si mat zapchu. tak si mozes preventivne rano vziat espumisan pre istotu. urcite pisni.

dendasek
11. dec 2010

eustuma: jsem tehotna uz podruhe..ale to s tou zacpou slysim teda prvne..s tim ale nastesti problem nemam. 🙂

vendulak
11. dec 2010

Já když byla poprvé po // na utz v CAR to bylo teprve v nějakém 6tt tak doktor dělal nejdříve vaginální utz a pak což jsem se dost divila i utz přes bříško. A na monitoru to bylo vidět úplně stejně. Hezky. I když to bylo tak maličké. Ale nevím jestli v CAR nemají lepší ultrazvuky než normálně doktoři v ordinacích...někde jsem četla že jo...taky se toho docela bojím ☹

eustoma
11. dec 2010

@dendasek a u prve tehu si nemala probelm s ultrazvukom?

eustoma
11. dec 2010

@vendulak mne prislo tiez ze maju v CARe lepsie ultrazvuky. Mne robili do 7 tyzdna vaginalny (vsetky v CARe) a moj dr. mi uz robil iba cez brusko (od 8 tt).

dendasek
11. dec 2010

eustoma: ne v prvnim tehu mi dr. delal jen tri utz, pokazde rekl vsechno ok nic neresil. Ted chodim k jinemu a ten mi uz od zacatku tehu delal tak 5 utz...

kive76
14. dec 2010

@vendulak ahojky, já si taky myslím,že mají lepší ultrazvuky , než u normálních 🙂 gynekologů....

kive76
14. dec 2010

@vendulak ahojky, já si taky myslím,že mají lepší ultrazvuky , než u normálních 🙂 gynekologů....

kraskanz1
17. dec 2010

ahojte chodi sem este niekto? 😔

eustoma
18. dec 2010

@kraskanz1 jasne ze sem chodievame 😉

janula123
19. dec 2010

@kraskanz1
Ahojky.
Tu to tak náhle akosi vymrelo.
Ja som si myslela, že ste všetky na emimine.
Ako sa darí?

kive76
21. dec 2010

@janula123 ahojky, já sem taky průběžně chodím.. 🙂 si přečíst co je kde nového...a tu a tam něco napíšu..

janula123
21. dec 2010

@kive76
Ahojky.
Ako sa darí????
🙂

monika0001
21. dec 2010

😵 😵 😵 😵

Zvončeky už zvonia,
ihličie nám vonia,
svetlo sviečok mihotavé,
Vianoce k nám prišli práve.
Preto sviatky krásne majte,
v pohode ich prežívajte.

kive76
21. dec 2010

@janula123 jo dobrý.. ted budeme mít vánoce tak určitě dostanu nějaký dárečky 🙂 no a v červnu se chystáme na poznávačku do Černý Hory...jinak mimčo průběžně zkoušíme, a když se nezadaří , tak bychom v červenci šli do toho Gennetu na IUičko...jo jinak hubnutí ted přes vánoce nejde, ale od ledna zkusím dukanovu dietku...chtělo by to sundat tak 10 kilčo dolů..co ty jak se vede?

kive76
21. dec 2010
kive76
21. dec 2010

@janula123 jo jinak tede se spíš víc objevuju na diskuzi hubnutí spolu , a s různejma holkama se podporujeme v hubnutí každá , resp. držíme různý dietky, nebo se snažíme držet různý dietky...ale jak říkám já ted začnu od asi 6. nebo 7. ledna, ted to moc přes ty vánoce nejde ☹ různý ochutnávání vánočnícho pečiva, vánočních punču, horké medovinky... 🙂 a 4.1 přítel má narozky takže ještě oslavíme a pak můžu dietit 😉

janula123
21. dec 2010

@kive76
To by sa aj mne hodilo, dať niečo dolu.
A čo to je za dieta?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre