Tehotenstvo a obezita

flos
7. máj 2007

ahojte babenky. S manzelom sa snazilkujeme uz 9 mesiachov(uz by z toho bolo aj babo 😀 ) a stale nic. Ide o to,ze mam nadvahu. Snazim sa schudnut a je to dost tazke, kedze priberam uz pomaly 19 rokov. Velmi tuzim po mimi. Lekarka mi povedala,ze zdravotne som na tom ok. Kazdy mesiac mi meska mrcha a kazdy mesiac ocakavam,ze som tehu,ale zakazdym je to iba sklamanie. Uz ani nepocitam kolko testov som si spravila. Som na to pomaly expert 😀. Chcem len vediet ako ste na tom vy, co ste tiez obezne a snazilkujete a ako s tym bojujete. Moc po mimi tuzim a snazim sa schudnut,len chcem vediet vas nazor na tuto temu. A mensiu pomoc. Dakujem...

vendulak
24. máj 2010

Marki já si taky nejdřív říkala že v tenhle den vařit nebudu, ale pak jsem tam viděla tip na ty pečený jablíčka, který jsem měla minulý ovocný den a tak mě to nalákalo, a bylo to mňam a vůbec sem neměla pak hlad, když sem měla pocit že vařím a mám normální jídlo. Myslím, že kdybych jen uzobávala normální ovoce tak bych hlad měla, nebo aspoň pocit hladu. Takhle to bylo O.K. tak doufám, že teď bude taky a že to bude i jedlý a snad i dobrý 🙂.

Holky? Co si tady vytvořit taky nějakou tabulku jakou mají v ostatních vláknech? Aby jsme věděli jak na tom kdo jsme? A třeba i na kdy komu držet palce a tak...? 😉

beruska81
24. máj 2010

Ahoj holky, ja uz zase strasim v praci. 😒
Vcera jsem sla s malym spat do pokoje, pobrekaval, ze chce do loznice, ale byla jsem neoblomna no ale stejne skoncil hokej, on se vzbudil a chtel do loznice, byla jsem tak unavena ze jsem nemela silu ho nutit spat v pokoji. Marki ty jako zkusena matka porad mi jak nad tim vyzrat.
Vendul to je pekny ubytek 😉

blandik
24. máj 2010

Tak jsem si pročetla tu část o gynekolozích a zírám - Marki - dobře chápu, že žiješ v zahranu? Já jsem tedy při těhu byla u svého gyndaře snad 15x, pokaždé ultrazvuk spodem a asi na třech velkých ultrazvucích v nemocnici (ty už přes bříško, uf), a to jsem neměla žádný rizikáč, všechno v normě. To jsem na to už byla naprosto zvyklá, ale te'd bych asi měla zajít (jelkkož má ms je čím dále méně pravidelná a taky asi nejde ani druhé mimi) a vůbec se mi tam nechce - mám pocit, že mě vyrazí od dveří až mu řeknu váhu. Mimochodem dámy - dneska jsem se zvážila snad po měsíci a žádných 105, ale 107,7 - tak tolik jsem v životě neměla. Potřebuji nakopnout k dietě, ale jak jsem si četla o tom 1 jabku ke snídani, dvou banánech na oběd a jabku k večeři - ženy - to bych snad umřela hlady. Jak to prosím vás zvládáte? Každopádně přeji silnou vůli.

vendulak
24. máj 2010

Blandi já to zatím zvládám v pohodě. Protože jsem si tedy dala obědy až tak na druhou hodinu, a večeři v šest, abych ty dvě jídla měla víc odpoledne. Protože dopoledne vůbec hlad nemám, zato odpoledne většinou děěěsnej! A jinak ty ovoce...to je jen teď ten jeden den. Držíme s Marki tu 90ti dnovku a tam se dny střídají. Třeba včera jsem měla k obědu vynikající špagety (celozrný s rajčatovou omáčkou bez masa a sýra) a k večiři i kus buchty! A předtím k obědu cizrnu se zelím a k večeři cizrnovou polévku. Ono se tohle fakt zvládat dá. Aź se sama divím. Dřív mi taky diety nešli a měla jsem pocit že nemůžu jíst snad nic a že je toho málo a snaděla bych snad i mámu s tátou. Ale tohle mi zatím vyhovuje. Tak teď je jen otázka jak dlouho to vydržím...
Jinak já když šla poprvé ke gyndaři s tím že nám snažení nejde tak mi taky trvalo dlouho se odhodlat právě kvůli váze, taky sem měla strach že mi řekne jen "zhubněte!" tak jak jsem o tom dostkrát četla. Ale doktor byl úplně v poho a na váhu neřekl nic. Dneska si vyčítám že jsem i trochu dýl otálela, každej den zpoždění je děs. Protože mám pocit že už ani den bez toho miminka nevydržím ☹.

vendulak
24. máj 2010

Holky tak ten malinkej červenej pytlíček co jsem vytáhla z mrazáku s tím že jsou to jahody byli nakonec maliny 😀. Já nevím proč jsem si myslela že to jsou jahody. Nevěděla jsem protože to jsem si tam nedala já nýbrž jsem to dostala od babi. A tedy byla jsem móóóc ráda, protože maliny já miluju, zatímco jahody tedy zmražený a pak jakkoliv upravený moc nemusím.
A tedy konečný výsledek, maliny ohřáté s přidáním trochu třtinového cukru a banány osmahnuté malinko na lžíci másla a bylo to holky moooooc mňaáááááááám! Olizuju se až za ušima. Ani se nedivím že mi tahle dieta zatím vyhovuje když při ní jím líp než normálně 😀.

markiza
24. máj 2010

@vendulak , tak tu pochutku asi vyskusam nabuduce ked bude ovocny den. ja som sa vybrala kupit ananas, ale nenapadlo ma, ze mame lokalny sviatok a teda ziaden zelovoc nebude otvoreny, takze som si dala zo zlteho a cerveneho melonu a cakame na vecer. ale taka sa citim zduta, ako koza... takze vazenie nehrozi, lebo zasa zblbnem.
aku tabulku si mala na mysli? ake udaje v nej by si uvitala? ja mozem nejaku tiez urobit, ale nechame ju neverejnu, nemusia vsetci vediet, nie?

@beruska81 , no neviem ci ti ja nejako s tym zaspavanim poradim, mne mala spi vo svojej izbe takmer tri roky, sice to bolo o chodeni do nasej postele pocas noci, ale mala svoju postel a izbu. do troch rokov zaspavala so mnou, neskor pocas tehu s muzom, ale od troch rokov zaspava sama a maly sa k nej pridal pred dvoma mesiacmi, zaspavaju spolocne a spia celu noc u seba. mozno by si ho mala nejako motivovat, vysvetlit ze ste blizko keby vas potreboval, mala odmena tiez pomoze... asi tazko radit, ty si maleho poznas najlepsie.

@blandik , noze sa pridaj ak mas chut. keby mne poskocila vaha na tu tvoju dnesnu, ani by som sa nenahnevala 😵 mas pravdu, zijem v zahranici a tu so pocas tehu prehliadky podvozku nerobia, teda ak nemas nejaky problem... inak mne to celkom vyhovovalo..

beruska81
24. máj 2010

Marki no prave, ze uz jsem vsechno vyzkousela a nic nezabira, asi to necham tak a snad na to casem prijde sam 🙂

vendulak
24. máj 2010

Marki tak i melouny jsou mňam 😉. Taky bych si dala, ale u nás zatím moc nejsou, a co jsme viděli někdy v sobotu v krámu tak byli hnusný skoro nezralý a ještě k tomu pěkně drahý 😒. Tak si na ně počkám na léto, to je jich všude dost hezkých a za dobrý ceny 🙂. Ale tohle byla fakt dobrůtka ty banány takže doporučuju! 😉
Jinak já teď o fous zase všechno zvorala 😢, ještěže jsem si místo toho sedla k počítači a otevřela vás. Koukala jsem na seriál, a nádherně končil, o Vánocích jak byli všichni spolu 😵, po všem co se jim stalo a tak, prostě krásný, dojemný. Já Vánoce vždycky milovala, hrozně moc, ale naše miminko se mělo narodit před Vánocema a já se teď tich Vánoc co budou hrozně děsím, strašně jsem u toho začala brečet a chtěla sem si jít dát panáka, fakt sem ho moc potřebovala 😢.

markiza
24. máj 2010

@beruska81 , je mozne ze este nie je pripraveny a nejakym nutenim skor dosiahnes opak. este spinkava poobede? mozno zacni poobednym spankom vo svojej postielke. a tiez ma napada, mozno si tym, ze chce spat s vami vynahradza cas, ked nie si doma lebo pracujes alebo spis u rodicov. urcite na neho netlac ak sa este pomestite 😉

markiza
24. máj 2010

@vendulak , ale mozno tieto vianoce budu stastne, niest sa sice v znameni spomienok, ale je celkom mozne, ze uz u teba pod srdcom bude rast novy cloviecik a ver mi, ze ten ti nedovoli smutit. ja som mala v roku 2007 tri terminy, marec, jul a nakoniec november kedy sa narodil maly... keby som oplakavala tie predosle terminy nemala by som jeho... taky zamotany kruh. moc ti zelam, aby ste boli na vianoce traja, dva za stolom a treti v brusku 😉

vendulak
24. máj 2010

Marki to bych si moc přála i já 😵. A jsou chvíle kdy tomu i opravdu věřím! Ale většinou se spíš děsím co bude dál...vždyť i tohle kraťoučké těhu byl to zatraceně moc a dlouho vybojované! Co když to bude znovu takové? Já už to nevydržím 😢.

markiza
24. máj 2010

@vendulak , ale nesmies si uz vopred pripustat myslienku, ze cakanie na dalsie tehu bude ako to prve... jasne, mozne to je, ale tak isto je mozne ze tvoje telo sa tymto prvym tehu zaktivizovalo a nabuduce uz problem nebude... prinut sa mysliet optimisticky, uz teraz pocas cakania sa snazis urobit vela pre vase buduce babo a to verim, ze nenecha na seba dlho cakat.

vendulak
24. máj 2010

Marki já se fakt snažím, ale někdy to moc nejde ☹. Jsou teď prostě věci které přinášejí vzpomínky, bolest a pak všechno vidím negativně ☹.
A já tedy dneska měla děěěěěsnou krizi! 🙄 Možná i díky tomu smutnění a asi prostě že v ten ovocnej den je fakt málo jídla, no myslela sem že umřu jestli něco nesežeru 😠, a ještě to prohlubovalo i veeeeliký kručení v břiše 🙄. Příťovi jsem pořád jen opakovala "já mám hláááád! já mám hlad! nenávidím ovoceee!" 😠 No chudák, má to on se mnou taky těžký 😒. Chodila sem pořád do kuchyně a otevírala ledničku koukala tam na příťovo paštiku a zase jí zavírala. No děěěěěěs. Ale nakonec sem si nic nevzala. Tedy ba jo. Kousíček té hořké čokolády. A pak sem si rozkrájela velké jablíčko a nalila skleničku 100% jablečnýho džusu. A snad mi to už dneska bude stačit. I když voní mi tu i ta cizrna co mi v sobotu nechutnala....
Máme my to ale těžký 🙄, nechápu proč sem se nemohla narodit jako jedna z tich hubených šťastných co můžou sníst cokoliv a nepřiberou ani deko 😀.

kkamca
24. máj 2010

ahoj ..
Docela bych byla pro..nějakou tabulku..jak navrhovala vendulka.
Zas mizím,za chvíly mi poběží na primě zazraky života..

markiza
24. máj 2010

ahoj @kkamca a co by ste v tej tabulke chceli? suvis so snazenim ci vahou? uz sa pocasie zlepsilo?

kkamca
24. máj 2010

markiza:ahoj ,dnes se tu přehnala bouřka s kroupami..a leje a leje a leje..

No v té tabulce dejte co chcete--já konrétně váhu zveřejnovat nebudu..ale třeba to kolik mi je,jak dlouho se snažím,děti,co mě čeká v léčbě apod.. 🙂

a dobrou.Je mi dnes divně

markiza
24. máj 2010

@vendulak , ja tym krizam moc dobre rozumiem, ale drzis sa napriek vsetkemu statocne, moc ti drzim palce!!! co chystas na zajtra?

markiza
24. máj 2010

@kkamca , divne ti je mozno z toho clostilu ci nie? ja ak tabulka, tak neverejna. to pocasie je u vas stale desne, tu sa zasa pritepluje, dnes sa mala aj opalila, my sme inak vsetci ako riaditelia vapenky... dobru noc.

kkamca
25. máj 2010

http://www.novinky.cz/domaci/201173-cesko-zasah...
ahoj.
No letos je počasí o maličko horší,ale upřímně-mě to vyhovuje,nesnáším vedra.
TAK se pak někdo vrhněte na tu tabulku.. 😝
A já zas šlapu na zmizík..školkaaaaa

kive76
25. máj 2010

ahojky, já měla včera dovču...a na Kladně během dne co jsem byla venku pršelo tak 4x...jednou to jsem akorát zašla do knihovny, a když jsem vycházela už nepršelo, no a pak jsem 2x zmokla jen trošku, a když jsem se kolem 17h vracela od ségry tak to než jsem přišla domů jsem byla turch... ☹ to se spustil tak hroznej liják, že než jsem došla domů, jsem se párkrát schovávala pod balkony.. a když pořád nepřestávalo tak jsem to vzdala...a šla....

kive76
25. máj 2010

tak co jak hubnete? mě to nejde mám kilčo nahoře...děs... ☹

kive76
25. máj 2010

to je děs...včera jsem si dávala do fotoblogu nový fotky, a ted koukám není tady vůbec žádná...ani ta profilová..děs ☹

kkamca
25. máj 2010

hele co je stim časem?to děla jen mě? 😕 😀

markiza
25. máj 2010

ahojte,

Kive, nie ze hodis flintu do zita koli jednemu kilu navyse 😅

Kami, ja mam presne to iste s casom, takze to je asi problem kona. to pocasie je vcelku desne, ani ja nemam rada teplo a hlavne moc slnecno, no ale prsat nemusi.

kive76
25. máj 2010

no to né...pokračuju dál...já to jentak nevzdám...hlavně že zas nemám nahoře na těch 80kg.. ☹

blandik
25. máj 2010

¨Tak jo, od zítřka se přidávám - což znamená, že si zase musím začít večer chystat jídlo na další den, jinak prostě nestihnu přes den jíst to, co mám v dietě napsané a dieta skončí hned jak začně. A odpoledne musím zajít pro náhradní baterku do váhy, a't si ty porce můžu poctivě odvážit - přeci se neošidím na porci ☹ to bych pak mohla zhubnout moc rychle 😀

Holky, já bych si tak přála normální váhu a občas ukuchtit buchtu a s chutí si ji dát (jenže v reálu, když ji upeču, tak ji taky hned zbodnu).

Vendul, to je mi líto s miminkem. Marki to napsala moc hezky, že možná o Vánocích už budete tři. Moc vám to přeji.

Baby, jdu se odhodlat a jdu si zajezdit na orbitreku. Musím se na tu svoju váhu pořádně naštvat 😠 a asi taky vyvěšit na lednici fotku z lepších časů 😵

markiza
25. máj 2010

ahoj @blandik , tak teda zelam pevnu volu a vela stastia!!!! mne ani fotka z lepsich cias ked som vazila o 40kil menej nepomaha, teda pukam zavistou ale inak ma k nicomu nedokaze donutit... to snad az teraz ta moja tuzba po babatku. 😵

blandik
25. máj 2010

tak jsem si dala do těla. Jsem rudá jak rak, spocená a šťastně zaplavená endorfiny. Ano - touha po dě¨tátku - to mě taky motivuje hodně. Určitě shození kil pomůže k otěhotnění a taky si nedovedu představit jak bych při svých kilech běhala za naším malým pr'dolou. Taky se možná budu muset vrátit k práci od podzimu (jelikož jsem si nahlásila RD jen do dvou let) a finanční okolnosti mě možná donutí a tak se nechci vracet jako koule loje. U nás je to těžší i o to, že malý nemůže jíst nic mléčného ani vaječného a taky spoustu dalších potravin nejí. Takže si nemůžu jen tak dát na sváču jogurt, protože mu nemůžu dát a nechci mu říkat, že něco nemůže zatím jíst...budu si muset tu dietu nějak napasovat na jeho bezmléčný, bezvaječný, bezalergenní, zeleninový jídelníček.

A mimichodem - slyšely jste někdy o proticandidózní dietě? Já jsem přesvědčená, že za mojeiposedlost sladkým vděčím právě té potvoře candidě.

markiza
25. máj 2010

@blandik , si dobraaaaaa, ja sa k nicomu neviem dokopat, moj jediny priatel stepper caka kym zhodim na jeho maximalnu nosnost 😀 😀 😀 😀
takze Miska mas alergika? to by sa ale este mohlo zmenit, nie?

@vendulak , kam si sa stratila???

kive76
25. máj 2010

ahojky, blandik tu rodičovskou dovolenou na 2 roky nemůže mít každá mamina , že jo? tam je to nějak podmíněný tím kolik předtím v práci brala, že jo?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre