Tehotenstvo a obezita

flos
7. máj 2007

ahojte babenky. S manzelom sa snazilkujeme uz 9 mesiachov(uz by z toho bolo aj babo 😀 ) a stale nic. Ide o to,ze mam nadvahu. Snazim sa schudnut a je to dost tazke, kedze priberam uz pomaly 19 rokov. Velmi tuzim po mimi. Lekarka mi povedala,ze zdravotne som na tom ok. Kazdy mesiac mi meska mrcha a kazdy mesiac ocakavam,ze som tehu,ale zakazdym je to iba sklamanie. Uz ani nepocitam kolko testov som si spravila. Som na to pomaly expert 😀. Chcem len vediet ako ste na tom vy, co ste tiez obezne a snazilkujete a ako s tym bojujete. Moc po mimi tuzim a snazim sa schudnut,len chcem vediet vas nazor na tuto temu. A mensiu pomoc. Dakujem...

katrin32
20. júl 2009

Ahoj, snažíme se přes rok a chodíme do Iscare

kkamca
20. júl 2009

katrin 32:a jak se tam k tobě chovaj?Jseš tam spokojená s jednáním lékařů?

katrin32
20. júl 2009

kkamca: ahoj, no zatím jsem byla u dvou doktorů, jeden mi vyhovoval, ale je to tam tak trochu na běžícím páse, ale zatím si nestěžuji, jsem v začátku a příští týden mě čeká kontrola a uvidíme s čím začneme

kkamca
20. júl 2009

katrin já přemýšlím o apolináři..že bych šla.Určitě máš nějaké to kilčo navíc..Jak to tam berou? 😀

katrin32
20. júl 2009

apolinář je dobrý, taky jsem o něm uvažovala, ale gyn. mi doporučila Iscare, i ho mám blíž. No dívají nedívají, ale ten pohled je poznat

larri
21. júl 2009

katrin,nechci ti do toho mluvit,ale gyn.ti vzdycky doporuci soukromou kliniku.Maji s nima nejake domluvy a taky penizky.Ja to poznala,kdyz jsem hledala car .
radci si na diskuzich najdi co by ti vyhovovalo vic.

katrin32
21. júl 2009

larri, já vím, ale zatím jsem spokojená, uvidím jak to půjde dál, a ty chodíš kam?

kkamca
21. júl 2009

ahoj všem..
katrin no tak to jsem si myslela.. 😒

larri
21. júl 2009

ja chodim k APOLINARI.Doporucila mi to jedna znama,ma po 1.ivf dvojcatka holcicky.Chtela jsem puvodne do Podoli,kde byla druha kamaradka,stalo ji to skoro 30 000.A ta znama se mne ptala,proc nejdu k APOLINARI,penize,ktere bych dala v soukromem centru,mam nechat na vybavicku.
Jeste pred tim,nez jsem vedela,ze mam nejaky problem,byla jsem na laparce.Otehotnet nam neslo,
neznali jsme pricinu.
V pondeli jsem prijela z nemocnice,hledala car,ktery by mi vyhovoval,ve ctvrtek jsem zavolala k Apolinari a sestra se mne ptala,jestli mne ma objednat na brezen nebo zitra.Ja okamzite rekla,ze zitra,protoze jsem se objednavala v prosinci,ale uvolnilo se misto,tak mne tam napsala.Takze stesti v nestesti.
Jsem tam strasne spokojena,protoze mi reknou to,co chci vedet a nebojim se ptat.

Ale zalezi na tobe,kde se budes citit dobre.

larri
21. júl 2009

katrin,omlouvam se,myslela jsem,ze hledas car.A ty uz chodis,precetla jsem si to az ted.

malaika
24. júl 2009

Larri, no aspon tvuj prispevek pomohl me 😉 , Apolinare zvazim...Ale tedy chapu to tak, ze bezna cekaci doba je 3 mesice.... ?

majkabb
25. júl 2009

ahoj kocky ,,my sme tiez mali problem s otehotnenim ,,tka doktor samozrejme schudnut ,,mala osom 120kg a schudla som na 78kg ,,da sa to zmenila som stravu a zacala trosku viac pohybovat ,,ale nie zas velmi ja som velmi lenivy clovek 😵 😵 😵 ale ani to nepomohlo musela som podstupit IVF pretoze som mala zdeformovane vajcovody..takze to nieje len kvoli obezite 😖 pocas stimulky som pribrala cc10kg no a teraz asi dalsich 10 ,,takze uz sa tesim ked poporode budem zase chudnut ,,mna to totiz zacalo fakt bavit 😀 ked mozedm ist do obchodu a kupit si co chcem a este k tomu sa citit sexi a pekne 😵 😵 😵

tak vam zelam vela sil pri snazilkovani ,,obezita nemusi byt tym problemom drzim vam palceky!!!

malaika
25. júl 2009

majkabb, diky za prispevek a za jak dlouho se ti podarilo zhubnout na tech 78, to je skvely vykon?

majkabb
25. júl 2009

priblizne v priebehu 1 roka ,,zo zaciatku to slo fakt velmi rychlo ale ked som sa dostala na 90kg tak sa to nejak zastavilo,,potom to slo pomalsie...velmi mi pomohla delena strava..

vendulak
25. júl 2009

Ahojte holky, jsem moc ráda, že jsem narazila na tuhle diskuzi, kdysi mě tu taky odeslali na jednu a tam jsou teď už samé maminky myslím 😒 .
Jinak já mám taky nadváhu a napsal mi doktor normálně clostil i po něm krásně došla ovulka, takže nechápu proč ho tady některým holkám dát nechtěli. A k doktoru sem se se snažením se svou váhou taky bála jít, ale normálně sem mu řekla, že sem neúspěchy sváděla nejdřív na svojí váhu a hubnout sem se snažila a zhubla i dost, ale bohužel to vlivem nervů zase přibrala a on na váhu neřekl ani slovo. A doktor prve stejně poslal přítele na spermio, kde se zjistilo, že chyba bude větší asi u něj - aspenospermie. Doporučil nám vitamíny, ty má přítel na 3 měsíce a já zkouším srovnat cykly, k doktorovi máme jít po prázdninách, na jednu stranu už to moc chci, aby se po takové době začalo konečně něco dít (už to bude rok a půl) a na druhou stranu se všeho strašně moc bojím kvůli váze ☹ .

dot
25. júl 2009

Ahoj holky...Tak ja mam taky nadvahu a to docela velkou. O Tomiska jsme se snazili trictvrte roku, pak jsme odjeli na dovolenou a rekli si, ze kdyz se nam tam nezadari, ze nam to asi jeste neni souzene. No a nepovedlo se, tak jsme se na vse vykaslali, zacli vybirat dalsi dovolenou a malovat si, jak budem vrazet penizky do cestovani...no a mesic na to jsem mela pozitivni test 😀 Ja vim, ze se lehce rekne nemyslete na to - ja brecela pokazde, kdyz jsem mela negativni test, kdyz z obchodu odesla maminka s kocarkem..no kazdou chvili...a jen co jsme se na vse vykaslali, tak miminko prislo samo 😉

smilers
25. júl 2009

Ahojky, ja se s manzele snazila o mimco skoro 4 roky, otehotnela jsem teda diky CARU s vahou 108kg, doporucovali me zhubnout v prubehu lecby, sem to nestihla, pac nam vyslo hned prvni IVF, ale co jsme slysela, tak se moc nedoporucuje hubnout, kdyz uz se snazite o mimco, prave z duvodu, ze si telo zvyka na jiny rezim, asi to ma zase neco do sebe, jinak ja si vybrala soukromy CAR, sice je to tam jak na bezicim pase, ale ja nerada cekam

vsem Vam preji, at jste co nejdrive tehulky🙂

malaika
30. júl 2009

Ahoj Vendulaku 🙂 Tak to je fajn,že ti aspon funguje ovulace po Clostilu...já jsem právě ta, které dr. řekl, že mi nezabere, protože se prý jistá látka v něm rozpustí v tuku! 🙂 No ale fakt neznám nikoho a ptala jsem se všude možně, kdo by od dr. slyšel něco podobného.
Dnes jsem zas po sto letech jela na rotopedu, už se na sebe nemůžu ani podívat. Stále tak nějak nechápu, jak se ze mě mohla stát tak tlustá obluda... ..že jsem to nepřekonala ani kvůli miminku. Stresy které jsem měla: v partnerství (pamatuji si, že jsem po stresujícím víkendu mířila rovnou do McDonalds a až pak domů 😝 , práce (shánění místa, šikana).....
A prosím, co jsou to ty aspenospermie?

vendulak
31. júl 2009

Malaiko ahoj! Věř mi že já mám nadváhu docela velkou, a doktor mi normálně Clost předepsal a fakt účinkoval! Nemyslím to špatně, ale možná by bylo dobré vyměnit gyndaře 😉 , já taky chodila k jednej, ještě za mlada pro Ha 😀 co se nechovala vůbec jako gyndařka, ale rejpal do tlusťochů, vůbec ne profesionálně, byla fakt strašná, říkala mi jak s přítelem umřeme a tak, a to jeho nikdy neviděla 😒 .
Jinak já se teď zase snažím hubnout, hlavně kvůli miminku, protože kvůli sobě už sem se snažila nesčetněkrát a to nepomáhalo, ale tedy zatím jen dietou, k pohybu sem se ještě nedostala. Doma mám orbitrack, tak normáně si dávám i něco na něm, ale teď jsme na čas na chatičce, takže tady bude akorát tak nějaký cvičení nebo procházka 🙂 . Ale i to je lepší než nic 😎.
Jo já to znám, taky sem stresy zaháněla jídlem, po problémech v rodině, sem taky mířila na McDrive 😒, po problémech ve škole pro zákusky, pak pizzy atd atd...no bylo toho taky hodně, nervy a stres je prostě peklo na mojí váhu a tělo 😢.
Astenospermie je že má přítel jen hodně malé procento pohyblivých spermijek ☹.

ladenka77
1. aug 2009

ahojky,ja som otehotnela s vahou 109kg,je pravda,ze po ivf,ale kvoli stitnej zlaze ,pravdepodobne,lebo vsetky vysledky na svete som mala dobre,aj vaha behala hore-dole a normalne sa nepodarilo...pocas tehu som vyzvracala 12 a potom do porodu pribrala len 6kg....a od kedy som doma tak mam 120 😲 😲 😲
teraz sa snazime o druhe mimi,gyndr.mi povedal,ze by to aj spontanne slo,ale dal mi clostyl pre istotu....

malaika o vahe nepadlo ani slovko........................vymen dokyho................

tehu sice nie som ,ale ovu bola,aj hlienik sa objavil,a v hojnom mnozstve a bolenie podbruska ani nehovorim....
mam lieky este na dva mesiace,tak uvidime.....
a chudnut sa odhodlavam od januara....
pred 7-mimi rokmi sa mi podarilo krasne zhodit delenkou,ale kde su tie casy....
delenka na mna uz nefunguje....a pri malej to cvicenei??? 😀 😝 😀

kkamca
2. aug 2009

ladenka..ahoj..tak stou váhou a bytím doma..taky jsem nabrala solidně..mám ještě krapet víc než ty..
A můžu říct,že doky mi každou návštěvu nadhazuje váhu..dokonce ted naposled-jelikož mě čeká laparka mi řek,že by bylo dobré dát dolů aspon 20 kg 😒 Nevim teda jak,ale nehrozí to
Jinak všem přeju hezký den.pište víc

ladenka77
2. aug 2009

ahojky babenky,ja mozem pisat len na obed a vecer ,ked uz saska spi....
kkamca...mne sice dr.nikdy nepovedal ani slovo,aj ked endokrinologicka nieco spominala
😉 😵
ked ja by som sa aj dala na chudnutie,ale nemam pevnu volu....sice ked uz zacnem tak som tvrda...ale dopracovat sa k rozhodnutiu,ze zajtra zacnem.... ☹
mozno raz,my sme doma vsetci taki velki...okrem mojej dcery 😀
ked som bola na laparke ja ,tak som mala nejakych 95,a bolo to v 2004 a dr.co ma robila mi povedala,slanina z brucha dole....
vtipna mala 20kg aj s kozou a laparoskopom....takym sa lahko hovori...
ides na laparku prvykrat?ja som mala vsetko ciste...
kde ste kto???
tak sa majte a zajtra krasny prvy prac.den... 🙂 🙂 🙂 😎

kkamca
3. aug 2009

ladenka :jednu laparku už mám za sebou v roce 2004 to byl mrnouskovi rok, ale se žlučníkem--a to sem měla 100 kg..
Ted mám přes 120 a doky jako remcá..abych na laparku něco shodila.
Ladenka a co pak následovalo- jaká léčba --když ti nic nenašli a byla si zdravá?A ty si otěhotněla normálka? 😀

vendulak
3. aug 2009

Holky koukám, že tady se probírá laparka. Tak u té já ještě nejsem, doktor slíbil, že vše začneme řešit až jestli se nepovede do září. A tenhle cyklus mě bůh ví proč poprvé za rok co měřím BT potkal anovulák, takže zbytečný 😢 , takže na pana doktora opravdu dojde a taky pořád přemýšlím co a jak a hrozně se bojím kvůli váze úplně všeho, a lapark mě taky děsí 😢 . Teď se sice od minulého týdne snažím trochu hubnout, a v týdnu to šlo ale o víku se to zase pos... 😢

malaika
3. aug 2009

Vendulaku tak jsem rada, ze me nekdo chape...
Diky za to vysvetleni, ty jsi v tom prvnim prispevku napsala "astenospermie" a to mi Google nic nevyhodil, tak me zajimalo, co to je 😉
Cim dal vice se mi to jevi jako nesmysl, ze by mi Closti nezabral kvuli vaze, vsichni se nad tim podivuji, na druhou stranu dr. je uznavany, tak ja nevim, jestli mozna na me to plati, treba jsem nejaky special pripad 🙂
Taky uz tyden hubnu 😉

malaika
3. aug 2009

Ladenko, tak poznamku tve doktorky jsem vubec nepochopila! 🙂 Ale pobavila jsi me tim komentarem o 20 kg vcetne laparoskopu 🙂

kkamca
3. aug 2009

vendulak:prosim tě a jak poznáš anovulák??? 😉

ladenka77
3. aug 2009

cau kocky...,kkamca bola som na ivf...,ale mala som zvyseny prolaktin,nizky progesteron ,takze ten mi davali dokopy asi 3 roky.ale to bolo pred laparkou,po laparke mi nasadili clostyl,ktory by bol zabral,aj teraz spatne podla grafov zabral,som si nasla stare papiere ale bolo mi zle vysvetlene meranie a tieto veci okolo,a tym padom sme to presvihli....oni vsak skonstatovali,ze nic z toho a poslali ma CAR,tam krv a folikulometrie do zblbnutia,a potom 3xIUI,a 1xIVF.....ET sa nepodaril a az KET...z 3 bubliniek len jedno...

teraz mi dr.dal tiez tbl.,lebo duben,kveten,cerven bol anovulak....a to som nechcela cakat,ze sa to upravi samo....este unor bola ovu,ale tu sme nestihli...

malaika.....ja som iba tolko,ze endokr.nieco spominala ohladom vahy,ale nic priamo ,ze daj dole,lebo........ 😠 este mam ist dokonca ku nej v srpnu na specikrv.vysetrenia...

vendulak...ale aj zdrave,plodne zeny maju pocas zivota niekolko anovulakov,bez toho aby to trabalo riesit... 😉 a laparky sa neboj...

ladenka77
3. aug 2009

malaika....moze byt ,ze nezabral,ale ten dalsi mesiac bude podla mna ok,niekedy sa stane ,ze sa ti vajecniky po dlhom nicnerobeni pomalsie zobudia,a potom to uz pojde...ako dlho sa snazite?som nepostrehla...

vendulak
3. aug 2009

Kamčí tak že v normálním cyklu s ovulkou, se první část cyklu drží teploty dole, po ovušce stoupnou a až do ms se drží zase naopak nahoře, zatímco u anovuláku létají nahoru a dolů sem a tam bez ladu a skladu 😀 😒 .

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre