Tehotenstvo a obezita

flos
7. máj 2007

ahojte babenky. S manzelom sa snazilkujeme uz 9 mesiachov(uz by z toho bolo aj babo 😀 ) a stale nic. Ide o to,ze mam nadvahu. Snazim sa schudnut a je to dost tazke, kedze priberam uz pomaly 19 rokov. Velmi tuzim po mimi. Lekarka mi povedala,ze zdravotne som na tom ok. Kazdy mesiac mi meska mrcha a kazdy mesiac ocakavam,ze som tehu,ale zakazdym je to iba sklamanie. Uz ani nepocitam kolko testov som si spravila. Som na to pomaly expert 😀. Chcem len vediet ako ste na tom vy, co ste tiez obezne a snazilkujete a ako s tym bojujete. Moc po mimi tuzim a snazim sa schudnut,len chcem vediet vas nazor na tuto temu. A mensiu pomoc. Dakujem...

kkamca
13. máj 2010

kive76:mořský potvůrky myslíš jako nějaké ty krevety nebo tak?A jak je upravuješ,,já jetoužím ochutnat už děsně dlouho.. 😅

vendulak
13. máj 2010

Kive jakože takový ty langustičky a mušličky a tak? 😕 Tak to já se přiznávám že bych nikdy nepozřela 😒. Ale když někomu něco chutná tak proč né, jinýmu se zase může zdát divný to co chutná mě 😀.

Kamčí, ale jó! Podle mě je tam vidět ta dvoufázová křivka!!! Sice teploty nebyli nějak rapidně nahoře, ale něco se stalo a to je nejdůležitější!!! 😉
Jééé a z malého bych byla asi taky celá pryč 😵. Děti jsou fakt úžasný 😵. A jak ti bylo potom to úplně chápu. Já tohle prožívala už dlouhou dobu, že mě bolelo vidět všechny kočárky a těhotný a rodinky s malýma dětma, ale po potratu se to zhoršilo ještě víc a normálně už bych nejradši ani vůbec nikam nechodila ☹. Je pro mě peklo i jít tady u baráku venčit psa, protože tu bydlí hodně mamin s kočárkama a dětma a teď i novorozený dvojčátka, a ty mě bolí děsně moc 😢.
Ale přesto všechno nepřestávám věřit, že i my se tohohle štěstí dočkáme a doufám že brzyyyyyy 😀 😅. A když je mi hodně smutno a potřebuju si zase udělat obrázek o tom že to štěstí budeme mít taky tak koukám na kočárky na internet a vybírám 🙂. Dělám to už 2 roky a stejně definitivně kočárek ještě vybraný nemám 😀.
Neboj kočí taky se dočkáme! 😉

vendulak
13. máj 2010

Jo tak ty malý potvůrky jsou krevetičky!!! Mě se ty langustičky hned nezdály 😀. Langusta je to velký, ne? 😀

kive76
13. máj 2010

no bud jsou tam chobotničky, nebo krevety, nebo mušle, taková směska to je...no koupím to a většinou to přelejvám vařící vodou, oni jsou pak chutnější...já je jím jenom takhle....anebo se salátem..

kkamca
13. máj 2010

No Vendulko..čekání je děsivé.Můžu ti říct,že pro mě z jedné strany byla lepší zima..aspon nebylo tolik mamin venku jako ted.. 🙄

kive76:to ani nepovaříš nic? 😕 a ani neochucený ..ty jo to máš asi hodně dietní-já bych to minimálně bez soli a koření nepozřela.. 😀

kive76
13. máj 2010

né....no zaleju je vařící vodou, a nechám je v tom ležet...jsou měkkčí...bez koření...to není ono...to já miluju tu chut těch potvůrek..ale prodává se to i jako salát , ale taky si myslím, že nejsou moc ochucený..

kkamca
13. máj 2010

kive76:já právě nikdy jako směs neviděla..vždy většinou jeden druh a obvykle je to docela drahé.Se někdy teda mrknu,my moc do penny nejezdíme,nějak jsme si zvykli na klasiku kaufland.. 🙂

kive76
13. máj 2010

jo to prodávají v těch obchodákách na jako je tesco, někdy i albert..no právě je to drahé...normálně to taky nekupuju, ale když to právě mají v tom penny marketu, tak je to dost v akci...500 g většinou stojí kolem 80-90 kč, a když je to takhle v akci tak je to tak o 20 či 30 kč levnější...ale dávám si to fakt jen málokdy ...ted to v penny není...tak jednou za takový 4 měsíce to tam dostávaj, a jakmile dostanou...to si hned koupím...ale vidíš to mě nenapadlo si to dát vařit do vody rovnou, příště zkusím..

vendulak
13. máj 2010

ty jo holky...no proti gustu...popřeju vám k potvůrkám dobrou chuť, ale já je ne e 😀.

No Kamčí to mi povídej. Taky mi přišlo asi spíš až hlavně po tom potratu jakoby jich najednou ven vylezlo milion těch mamin a těhulí, že jich tam předtím tolik nebylo ☹. A fakt to občas nedávám, třeba jen jedeme nakoupit a z auta vidím jak všude chodí ty holky s kočárkama a prostě mi tečou z očí slzy 😢.
Jo koukám, jak má každej zavedenej už svůj krám kde to zná. My do Penny taky nepřijdeme skoro vůbec ani do Kauflandu. Zato jezdíme pravidelně nakupovat do Globusu 🙂.

kive76
13. máj 2010

vendulak: tak já mám krám penny cestou z práce ...a globus na Kladně nemáme...když se chci trošku zajít tak bud du do lídlu, nebo kauflandu...
já taky někdy brečím když vidím, jak kolem mě se roděj děti, nebo když někde něco vidím ve filmu.. v pondělí jsme byli na tom filmu mamas and papas a to jsem teda nebrečela, - 4 příběhy různejch rodin, zkoušej mimčo, někdo ho má a chce ho dám na potrat, nebo o adoptování..no a včera jsem koukala na přešlapy, a pokud jsem doma koukám na ty zázraky života na primě...příjde mi že poslední dobou o tom rození dětí, či že to nejde je docela dost filmů....než předtím, nebo to i ted víc vnímám...takže nejsi na tom sama...s tím koukáním kolem sebe, a nechápáním proč zrovna u tebe to nejde...jako u spousta dalších párů.. ale musíme věřit a doufat, že se nám ta mimča podařej brzo

markiza
13. máj 2010

pastetovy chleba je podla mna pastikovy chleb ci chleb s patikou, ale veru neviem ci som si to prave nevymyslela. 😀 😀 😀
dnesok zvladam, este sme neobedovali, ranajky melon a obed bude nieco ako spenat, ale neviem slovensky ani cesky nazov, s hrozienkami a vajickami na tvrdo (lebo ich musime dojest 😀 ) + vyvar a chlieb... dala som si zavazok nevazit sa dalsich 10 dni, lebo mna desne demotivuje maly ubytok na vahe.

Kkami, viem si ta predstavit na besiedke hladiac na vasho maleho-velkeho syna, aj mna to vzdy dostane 😵 gratulujem k mrche, ak uz nemozem k tehu a drzim palce do dalsieho cyklu 😉

Kive, Ty si zda sa moj clovek, my milujeme morske prisery cela rodina, dokonca aj najmensi clen 😵 ale je pravda, ze u nas su ceny podstatne rozdielne ako v cechach ci na svk a co je podstatne, cerstve ich kupim na kazdom rohu. pozriem ti nejake recepty. ja davam krevety a musle do rizota (poznas spanielsku paellu?) alebo do cestovin, aj na cesnaku su krevety skvele... mame radi aj chobotnicu, ale to teda doma nevarim, desim sa dotyku tych chapadiel... 😖

kive76
13. máj 2010

markiza:tak to jo...no to víš ta slovenština...toto slovo pastetový mi nic nepřipomínalo z češtiny 🙂

kive76
13. máj 2010

ty jsi dobrá s tím nevážením...to já to dýl jak 2 dny s tím vážením nevydržím...a hned si na váhu stoupnu, abych věděla jestli mám nějaký úspěch, protože jestli jo, ...to je pro mě motivací a já zkouším hubnout dál..a papat předpisově...když to nejde, ještě to vždycky chvillku zkusím a když ani tak tak konec papání...a beru čokoládu..hi,hi.

kive76
13. máj 2010

markiza: no to u nás na každeém rohu se čerstvé nekoupěj, tak to ti teda závidím..jo to je fakt do rizota je taky dávám...ale jak říkám, přítel to nemusí , takže zas abych si takhle dělala rizoto jen pro sebe...to si je radši sním jen tak..hi,hi.v tom baleníčku jsou takový malý ty chobotničky, a ty jsou taky o.k..na větší bych si taky netroufla... 🙂

kkamca
13. máj 2010

Jo to je fakt..tady se taky nekoupí čerstvy-to jedině ve velkych obchodácích,ale tady u nás co vim tak ani to ne..Ještě tak mražené.
markiza:hod nějaké ty recepty,ale nenáročné na přípravu a hlavně abych sehnala dostupné suroviny. 🙂

vendulak
13. máj 2010

Tedy holky já vás v podstatě s tima chobotničkama asi obdivuju, já bych se toho normálně bála 🙂.
Marki a ty tedy bydlíš někde v cizině? Né v SR? 😕
A s tím že na váhu počkáš několik dní s tím tě chápu, taky to tak mám, nesnáším když se fakt ovládám, trpím a na váze není skoro nic vidět 😀. Ale stejně tě obdivuju a fandím! 😉
kive na mamas and papas byla teď moje mamka a říkala, že na to hlavně nemám chodit 😒. A na zázraky života nekoukám, docela jsem se na ně těšila že to společnosti přiblíží tu tématiku, dneska prostě hodně aktuální i když společnost o ní dost mlčí. Ale koukla sem na první díl a totální BLBOSTTTTT!!!! S realitou absolutně nic společného! (a ten samý názor už jsem četla od hodně holek tady co docházejí do CAR) A řekla jsem tedy že to nikdy víc ne!
Ale celkově mám taky pocit že je tý těhotenský a dětský tématiky všude mnohem víc než kdy předtím ☹. Já trpím i jen v krámu když jdeme kolem regálů s dětskýma věcma. I u blbých plen mám chuť brečet 😢.

markiza
13. máj 2010

Kive, ja ked skocim na vahu a je tam rovnaka vaha automaticky mi prepne a mierim ku chladnicke a tym, ze sa takto tryznit nebudem a vyjem ju... dnes som sa chcela odvazit, prezliekala som sa, ale nakoniec som sa na vahu nepostavila...

kive76
13. máj 2010

kkamca: no spíš ty mražený...bud krevety prodávaj, nebo i tu směsku....a ty zmražený mají i v kauflandu, já na ně koukávám, ale dokud mi na ně nedaj cenu za levnějc, tak je nekupuju...myslím, že tam mívaj 250 g, ale ted cenu nevím...no dneska asi půjdu s přítelem do kauflandu nakoupit něco k jídlu , a pro kočičáka písek na záchůdek tak se tam schválně juknu...a nějak na ně začínám mít velkou chut...no uvidíme,co mi zdravého přistane v e vozíčku 🙂 🙂

markiza
13. máj 2010

Kkami, ked ulozim maleho spat, tak nejake najdem... tie recepty myslim 😉

Vendulka, zijem v Spanielsku.

vendulak
13. máj 2010

Marki tak s tím vážením jsme na tom úplně stejněěě! Ale je to děs no...vždycky mám ale prostě stejné pocity 😠.
Jééé ve Španělsku, nechceš si mě vzít za svou? 😀 Taky bych hned brala moře, stačil by jen pohled, cítit sůl a smočit nožky a chviličku koukat na to mořské nekonečno 😵. Ty ses tam vdala? 🙂 Nechceš nám hodit nějaká fota jak krásné to u vás máte? 😀 😉

kive76
13. máj 2010

vendulak: no když mi dávali na nově kriminálku Anděl tak jsem taky na ty zázraky života nekoukala, takže koukám jak kdy...no v pondělí jsme byli v tom kině...ohledně té tematiky je to docela zajímavý, ten první díl nebyl nic moc to jo...ten jsem taky viděla, a co se týče vztahů v tom filmu .. tak je to takový divný ..

kive76
13. máj 2010

markiza: ve Španělsku? já taky myslela, že v SR? proto mi to bylo divný s těma mořskejma potvůrkama, že je koupíš divže né na každém rohu.. 🙂

kive76
13. máj 2010

markiza: vendulaK...nebo nás může pozvat k sobě na návštěvu tak na týden, vid?

vendulak
13. máj 2010

kive nóóó to by mohla 😀 😀 😀

kive76
13. máj 2010

já jsem si hned myslela, že se ti můj nápad bude líbit 🙂 i

vendulak
13. máj 2010

Nooo kdyby bylo moře tak se snad klidně i vysvleču do plavek 😀.

markiza
13. máj 2010

tak ja vas tu rada uvidim, ovsem nemam vas kde ulozit 😀 😀 😀 som tu vydata, ale asi omylom, lebo ja neznasam teplo a slnko... takze na plaz ideme tak 5-6 x za leto a to ho mame po ruke 😅

ja som sa najedla, bolo to mnam, aj deti sa ako vzdy pridali, vlastne maly nie, on je len masozravy tak si zjedol len masovu porciu 😀 taka som nejaka spokojna sama so sebou, aspon sa snazim nieco zmenit i ked vyhrane nemam...

vendulak
13. máj 2010

No teeeeeedy Marki!!!! Nechápu 😨 😨 😨. Já mít moře "po ruke" 😀 tak sem tam od rána do večera a nikdo mě tamodsud ani za boha nedostane 😀 😎.
Tý jo tak to válíš španělštinu co? 🙂 Já na ní chodila dva roky na základce, ale nepamatuju už si z toho asi nic 😀.

markiza
13. máj 2010

Vendulka, ono skutocny realny zivot v spanielsku nie je taky ako predstava vasciny, ktorej poviem kde zijem... ma svoje pozitiva aj negativa a okrem toho nie vsetci spanieli ziju na pobrezi. my ak ideme k moru, tak az okolo 18.00 hod., len sa vykupat a za 2-3 hodky ideme domov... a to sa samoska neda kazdy den. som tu 6 rokov, takze co to spanielsky viem, ale najlepsie aj tak vedia decka 😉

vendulak
13. máj 2010

Marki věřím, že realita je jiná a že za ča spoustu věcí musíš brát jako samozřejmost. A já se přiznávám, že asi úplně pořád bych v tom horkém podnebí žít nechtěla. V podstatě to tady v ČR mám moc ráda, miluju když jezdíme na chatičku do přírody a všude zeleno, všechno kvete, ptáčci zpívají a tak 😵.
Ale jednou za čas se jet zase podívat k moři bych taky brala, mě přijde že jen tak sedět a dívat se do vln a do toho nekonečna a cítit vůni soli, že to hrozně uklidňuje. Vždycky jsem takhle někde načerpala hrozně moc sil. Bohužel teď nějakou dobu na něco takového rozhodně nebudou penízky.
No a to na děti mluvíte jak česky tak španělsky? A zvládají obojí? Já tohle u tich dětí fakt obdivuju...nebo vlastně u kohokoliv kdo umí plynule víc řečí, ale přece jen u tich malých dětí je to takové jiné...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre