Tehotenstvo a obezita

flos
7. máj 2007

ahojte babenky. S manzelom sa snazilkujeme uz 9 mesiachov(uz by z toho bolo aj babo 😀 ) a stale nic. Ide o to,ze mam nadvahu. Snazim sa schudnut a je to dost tazke, kedze priberam uz pomaly 19 rokov. Velmi tuzim po mimi. Lekarka mi povedala,ze zdravotne som na tom ok. Kazdy mesiac mi meska mrcha a kazdy mesiac ocakavam,ze som tehu,ale zakazdym je to iba sklamanie. Uz ani nepocitam kolko testov som si spravila. Som na to pomaly expert 😀. Chcem len vediet ako ste na tom vy, co ste tiez obezne a snazilkujete a ako s tym bojujete. Moc po mimi tuzim a snazim sa schudnut,len chcem vediet vas nazor na tuto temu. A mensiu pomoc. Dakujem...

kraskanz1
15. máj 2010

dakujem marki...
kamca tak to je smutne ze mate takto rozbite rodinne vztahy... ☹

markiza
15. máj 2010

Kraska, tych 10 kg je skvelych!!!! 😉

kraskanz1
15. máj 2010

kamca uplne mam zimomriavky z tvojho pribehu...ja si to tie nechcem ani predstavit ze sa nieco mojim rodicom stane....
inac mozno trochu krivdim mojmu dokymu lebo toto je prvy co mi nerozprava stale o vahe predtym co som mala tak stale schudni schudnite...lenze tetno ma daako neriesi raz mi dal clostyl nezabral a od vtedy som na duphastone a to je o nicom ano mrcha chod ako ma ale ovlaciu chcem nie mrchu 😒

kraskanz1
15. máj 2010

a kamca tiez sa pripajam vsetko len to naj naj zelam syncekovi nech je stastny uspeny a nech vas poslucha...a tiez zelam skoreho surodenca 😀

kraskanz1
15. máj 2010

dakujem marki ale myslela som ze tych 10kg bude na mne viac vidiet lebo ked kuknem do zrkadla tak sa mi to moc nezda 😀 ale asi mi uz zacina preskakovat... 😀
jaj este jedna story moja byvala kolegyna schudla 20 kg a nevedela otehotniet tak prestavte si povedali jej nech pribere lebo ze ma uvolnenu maternicu ci co koli tomu ze bola volakedy silna a ten tuk okolo tam teraz chyba... 😅 neviem ci existuje take nieco ale ak ano tak mi povedzte ako uz tym doktorom mame vyhoviet??? 😀

kkamca
15. máj 2010

markiza:No ano je to tak..Ještě dnes vidím..a hlavně slyším ,jak mi řikala dej mi malého pochovat,ale já si sednu..sotva stojím na nohou.A pak když jsme jeli k nám do prahy--seděla sním vzadu v autosedačce a povidala..ten mrnousek má ale sílu-ten mi tiskne palec.A u nás v praze pobyla jeden den a řekla at jí odvezem domu,že se podivala jak žijeme a že jí není dobře..Odvezli jsme jí dom..V domnění ,že jí není dobře--vše tajila.
A asi za týden na to mi volal dr..že u něja mamka byla ,že je to špatné at jí domluvíme nemocku.Tak jsme s chlapem jeli hned ten den.Chlapovi sem řekla,at je s mimískem v autě ,že půjdu já..ten zas že ne ..že co kdyby abych se nesložila.Tak jsem šla já.No co vám mám povídat-mamka mě nepoznávala,ležela na zemi ,přikrytá prostěradlem..děsný pocit.Chvílema přicházela k sobě,tak jsem jí přemlouvala do nemocnice..Nechtěla.Že bude doma.A že jí nic není.Byla už v agonii..
Jen chtěla na wc,tak sem šla pro chlapa aby jí pomohl,ale to nešlo..pak chtěla posadit,dát ponožky že jí je zima a pak omdlela.Tak sem volala rychlou.
Ti ji odvezli,řekněme porovnali do kupy,byla na sondě vyživovací,aby mohla přijímat potravu.Zvládla i operaci na histologii-kostní dřen jí vzali.Byla sem i na návštěvě..udělalo se jí lépe.Tak jsem řikala-je vyhráno.Jenže druhý den tam byl tata-volal,že se jí udělalo zle,tak ji uspali..V sobotu se prý i normálně najedla..a po obědě --konec..50 let ..
😔
Takže vnuka měla na rukách asi 3 krát víc ne..

markiza
15. máj 2010

Kami, nasla som recept na krevetovy salat, je podla mna mnamkovy 😉

1/4 kg. uvarenych kreviet
Majoneza
Kecup
1/2 pohara (na vino) konaku
cerstvy zeleny salat

Priprava: v mise zmiesame spolu majonezu, dve lyzicky kecupu, pridame konak a dobre premiesame.
Na dno malych misiek (jedna miska = jedna porcia) dame salat nakrajany ma tenke pruzky, prelejeme ho pripravenou omackou, navrch ulozime varene krevety a polejeme este trochou omacky. Ozdobime pruzkami salatu, kolieskami citrona alebo pomaranca. Nechame odlezat 1/2 hodinu v chladnicke a podavame.

markiza
15. máj 2010

Kami, pridam ti dalsie, len to musim prekladat...

kkamca
15. máj 2010

Babenky děkuju..za přáníčka a snad se brzy splní--ten sourozenec. 😅

Nezlobte se,za ten příběh ,ale nějak to ze mě vyšlo...

kkamca
15. máj 2010

Jo a bacha na drastické diety..ona je to pak krasa když se vidí ty kila dole..

markizo děkujem za recept..konak..dal by se nahradit něčím jiným?to nepijem.. 🙂

markiza
15. máj 2010

Kami, velmi smutny rodinny pribeh, ani neviem co ti napisat, muselo byt strasne vidiet vlastnu maminu ako odchadza a nedokazat jej pomoct... su v zivote cloveka okamihy kedy sa citi maximalne bezmocny...

beruska81
15. máj 2010

ahoj holky, vidim ze resite diety, ale ja na to taky ted zatim kaslu 😒
kami hodne smutny pribeh az mam z toho slzy na krajicku ☹
ja jsem opet v praci, takze nemam moc casu, lidi jak sracek 😠
mejte se vsechny fajn a uzivejte vikend 🙂

markiza
15. máj 2010

ja ti neviem co miesto konaku... je nejaky podobny alkohol?

kkamca
15. máj 2010

markiza:Je to asi osud..jen to nepřeju nikomu..tohle vidět na vlastní oči..KDO nezažil,neuvěří,že to může být tak strašné.

markiza
15. máj 2010

ahoj Beruska, chybala si nam tu 😉 pekny vikend aj tebe a tvojej rodinke 😵

markiza
15. máj 2010

Kami, verim, ze clovek na take chvile nikdy nezabudne... sice mam oboch rodicov, ale pred rokmi som takto stala pri mojom vtedajsom snubencovi... tyzden som s nim bola na onkologii kym svoj boj neprehral... pocity a bezmocnost su v tychto chvilach neopisatelne....

markiza
15. máj 2010

... a tiez vravim, ze to bol moj osud, prezite si to cele 😔

kkamca
15. máj 2010

beruška ahoj..No hlavně už sem se stím nějak sžila,ale sou hodně velký okamžiky,kdy mi prostě chybí..Nemám takřka nikoho..za kým jít,pokecat o životě,starostech..prostě ta máma chybí.
A hele holky ze začátkku..sem byla jak blázen--pořád sem jí za sebou cítila..Sem vařila a měla sem pocit,že je za mnou ..a tak.Dlouho mi to trvalo..sama sem se bala doma a tak.Vždy když byl chlap na noční..no konec.
Ale holky je to život,a jednou každej odejde at je tlustej nebo hubenej.Jen si kolikrát říkám,že svin* zůstávají a dobří odchází.

markiza
15. máj 2010

Kami, tou poslednou vetou si to vystihla, tiez mam obcas taky pocit 😒

beruska81
15. máj 2010

markiz vy mi taky chybite, ale nemam ted nejak vubec cas
holky mi stacilo to s mym tatkou, a to zije a je relativne ok, ale to co jste si prozili vy je hruza ☹ posilam pohlazeni na dusi, jo a kami postiskej maleho, preju mu vsechno nej...uz je to velky klucina 😵

kkamca
15. máj 2010

markiza:Tak aspon víš o čem mluvím..Ono stačí i když člen rodiny vážně onemocní..to je pak taky pré..
Jsem ráda,že zalezu takhle na ten net a pokecám..Navíc jsem našla jednu super kamarádku tady na netu--bohužel z svk..je suprová --kéž by byla z čr..aby jsme se mohli i stýkat a nejen skypovat apod.. 🙂

beruska81
15. máj 2010

kami tak sedni do auta a prijed, pokecame, skoda, ze bydlime tak daleko ☹

kkamca
15. máj 2010

beru díky moc..Už by k sobě potřeboval toho sourozenečka..zlobí..někdy pěkně.Tak by se nenudil,prý by vozil kočárek. 😀

beruska81
15. máj 2010

jo to maly potrebuje taky, ale neni nam prano ☹

kkamca
15. máj 2010

Jsem ráda,že sem vás poznala..a že tohle téma je..Mám se komu vypovídat..a tak..prostě je to zas jiné.S chlapem taky nemůžu mluvit o všem.Atady na tom pidi sídlištátku kde jsme je vážně nuda a snad samý pipky..

beruska81
15. máj 2010

ja jsem taky rada, ze vas mam 🙂

kraskanz1
15. máj 2010

kamca aj marki klobuk dole pred vami ja by som sa asi po tychto situaciach co sa vam stali uricite psychicky zlozila.... ☹

beruska81
15. máj 2010

musim padit pracovat, pa

kraskanz1
15. máj 2010

idem aj ja dami musim varit tak sa majte zatial prajem pekny den.... 😀

kkamca
15. máj 2010

já jdu koukat na horor..tak zatím paaa--ale budu nakukovat..ve chvilkách kdy to bude drastický 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre