Tehotenstvo a obezita

flos
7. máj 2007

ahojte babenky. S manzelom sa snazilkujeme uz 9 mesiachov(uz by z toho bolo aj babo 😀 ) a stale nic. Ide o to,ze mam nadvahu. Snazim sa schudnut a je to dost tazke, kedze priberam uz pomaly 19 rokov. Velmi tuzim po mimi. Lekarka mi povedala,ze zdravotne som na tom ok. Kazdy mesiac mi meska mrcha a kazdy mesiac ocakavam,ze som tehu,ale zakazdym je to iba sklamanie. Uz ani nepocitam kolko testov som si spravila. Som na to pomaly expert 😀. Chcem len vediet ako ste na tom vy, co ste tiez obezne a snazilkujete a ako s tym bojujete. Moc po mimi tuzim a snazim sa schudnut,len chcem vediet vas nazor na tuto temu. A mensiu pomoc. Dakujem...

kraskanz1
21. máj 2010

caute babyzne tak gratujem aj ja k uspesnym zhodenym kileckaaam 😀
ako sa dnes mate ja som dnes bola u dokyho pre duphaston a rozpravali sme sa ze co dalej somnou tak mi este raz nasadil clostylbegit a budem ho brat tri mesiace pokial neotehotniem tak asi pojdeme o level vyssie 😔 a spomynal nejake injekcie neviete o co ide ??asi som moc nedavala pozor 😒 ..ale ze boji sa mi ich teraz dat lebo ze mi tomoze odpalit vajecniky ze mozu prasknut a budu mi ich musiet vyoperovat...tak baby ak o tom nieco viete tak sup som zvedava na vase nazori... 😅

kraskanz1
21. máj 2010

no a clostyl zacinam brat uz od najblizsej mrchy tak som zvedava co bude...dufam ze tento krat zaberie mohol by od posledneho clostilu som aj pochudla tak hadam ... 😔

kraskanz1
21. máj 2010

jaj a kupila som si dnes aj CALIBRUM baby plan co myslite ma to zmysel brat??obsahuje kyselinu listovu ...mohlo by to mat aspon nejaky efekt 😕

vendulak
21. máj 2010

Ahoj Krásko! 😉 Pokud jde o ty injekce tak nevím jaké myslíš? Injekce s hormonama na stimulaci vaječníků jako je třeba Puregon? Nebo injekci na prasknutí folíků při ovulaci jako je třeba Pregnyl?
A Clostil...super že aspoň takto ti tvůj Dr. pomáhá. Budeš choditna kontroly ultrazvukem, jak rostou folíci?
A pokud jde o Calibrum baby plan, tak jsem slyšela od hodně holek že se po něm přibírá. A jinak nevím jaký myslíš efekt? Aby pomohl otěhotnět? Tak k tomu ti nempomůže určitě. Jen prostě dáš tělíčku kyselinu listovou a zabráníš tak v případě otěhotnění možným vávojovým vadám miminka. Já brala vitamíny s kyselinou listovou od začátku snažení. Teď už beru jen samotnou kyselinu listovou 800, protože těhotenský vitamíny nesmím kvůli štítné žláze protože obsahují jód. Ale v těhu je prý brát mám, abych dodávala jód miminku, to jen pro sebe ho nesmím. Takže v těhu jsem baštila Femibion 800 a určitě ho zase v dalším těhu chci brát, je to nejlepší na našem trhu protože obsahuje foláty, naštěpenou kyselinu listovou a to jiné vitamíny ne, a né všechna těla umí listovku štěpit a ve většině případů se tedy ta obyčejná k miminku třeba ani nedostane. Takže pokud můžeš jód a chceš vitamíny tak já doporučuji tyhle 😉.

kkamca
21. máj 2010

čauky..
krasko calibrum baby plan sem brala..a nabírá se po něm.Tak bacha.Sázela bych na obyčejnou listovku a nebo femibion..

kraskanz1
21. máj 2010

sakra inac aj mi nukala femibion aj obicajnu kyselinu listovu..no mohla som radsej kupit to a nie ten baby plan 😒 ..tak ho ani nebudem brat ked sa viac kociek stazovalo ze sa z neho pribera to nechcem ved horko tazko idu tie kila dole ...
vendy on myslel tie injekcie na stymulaciu vajecnikov ...ze ked mi clsotyl nezaberie tak bude treba nieco silnejsie...len neviem ci on mo ze davat injekcie alebo to uz musim ist do caru...ako je to???
a co sa tyka tej kyseliny listovej tak som to tak myslela ze by mohla aspon trochu pomoct clostilu 😀

kraskanz1
21. máj 2010

jaaj co som este chcela...dnes som rano zas nepapala ked som isla z domu a ked som sa potulovala mestom a isla okolo bageterii tak mi vonali tie zapekacky a hamburgeri a tak som sa chcela zastavit na jeden hamburger ale odolala som a som na seba hrdaaaa...a pekne som dosla dom a doma som si pekne zohriala obed... 😀

vendulak
21. máj 2010

Krasko jo to jsi si mohla vybrat cokoliv z tich druhých dvou 😀. Smůla no, někdy se prostě takhle sekneme 😉.
No a tedy nemyslím si že by listovka či jiné vitamínky pomohli vaječníkům a Clostilu 😒. To vaječníkům možná spíš jedině nějaký bylinky, ale ty se zase nemají míchat s Clostilem. Ale možná by to chtělo něco na děložní sliznici, protože ta by měla být vysoká, aby se mimi mělo kde zahnízdit a Clostil má vedlejší účinek jí snižovat 😒. A na ní je prý dobrý třeba Kontryhel nebo Vitamín E 400 nebo třeba mateří kašička (ať už samotná nebo Sarapis). Já při obou IUI brala Clostilbegyt a zobala vitamín E 400 a pila čaj vitality a plodnosti ve kterém je i kontryhel a vždycky sem byla pochválena jakou mám pěknou sliznici 🙂.
A tééédy! Jít hladová kolem hamburgrů a nedat si! Fíha to je víkon! To opravdu gratuluju, protože to si gratulaci zaslouží! To já nevím jestli bych zvládla 😀.

kraskanz1
21. máj 2010

a to si mam v lekarni pytat ako normalne E400??budu vediet co chcem?? 😅 a ten caj vitality a plodnosti tiez zozeniem normalne v lekarni???inac vzdy ked som brala clostyl tak hned po folikulometirach asi tak na 16 den som brala duphaston a ten je tiez na to aby bola dobra sliznica..lebo vzdy som ju mala dobru ked ma doky pozeral..

kraskanz1
21. máj 2010

no s tym balibrom som to slusne pokakala 😀 nevadi 5eur v keli...ale brat ho radsej nebudem skocim v pondelok do lekarne kupim si ten femibion radsej.ten myslim stal 7eur no a na kolko je ten femibion???lebo calibrum je na mesiac

kraskanz1
21. máj 2010

vendy a teba stimulovali iba clostylom???a co tie injekcie moze mi ich dat aj moj doky alebo na to musim ist do caru???

vendulak
21. máj 2010

Krásko jo jo řekneš normálně že chceš vitamín E 400mg. Nevím jak na Slovensku ale u nás jsou dva Generica a Zentiva, oba stojí 130,-Kč ale s tím že Zentiva je jen 30tablet a Generica 60. Takže já kupuju ten od Generica.
A ten čaj vitality a plodnosti je z www.bobshop.cz doporučila mi ho jedna snažilka odsud z koníka, teď už je maminka. Taky věří že jí pomohl. A chutná líp než samotný kontryhel. Ale věřím že i ten by splnil stejný účinek a ten koupíš kdyžtak normálně v lékárně jak v sáčích tak sypaný 😉. A Femibion je taky 30tablet na měsíc 😉.
Jo a já stimulovala jen Clostilem, mám PCO ale na Clostil jsem reagovala. Tedy né nějak moc, ale při dávce 1-0-1 jsem měla vždycky jeden hezký folík 🙂 (bez Clostilu žádný, nikdy, ani ránu). A pak jsem taky hned po IUI brala Utrogestan, což je progesteron stejně jako Duphaston 😉.
A injekce...ještě nikdy jsem neslyšela, nečetla, neviděla, že by je dával normálně obvodní gynekolog 😕. Takže si myslím, že ne. Řekla bych že to chce zkušenosti, v dávkování a tak. A oni je tam taky v centrech nedají jen tak. Dávají je jen při IVF a nebo při stimulaci cyklu běžného nebo IUI jen v tom případě že se vajíčka samy netvoří a nezabírá ani Clostilbegyt. A oni protože už tedy vidí jak tvoje vaječníky reagují tak podle toho nastaví dávky hormonů (v tich injekcích), a musíš chodit na časté ultrazvuky a podle nich ti sníží nebo zvýší jednotky v injekcích. A pak se chodí při IVF na OPU a při IUI se tedy provede IUI. Podle mě tyhle hormony ti jen tak gynekolog dát nemůže. A pokud dá tak bych je nevzala. Nezahrávala bych si s tím.
No já být tebou tak zkusím teď Clostil a Duphaston což je dobrá cesta pokud víš že je váš problém v ovulaci a pokud by se během tich 3 cykůĺů nepodařilo tak bych si spíš nechala od doktora vypsat žádanku do CAR, kde jsou opravdový odborníci, kteří budou vědět co s vámi a jak vám pomoct 😉.

kraskanz1
21. máj 2010

no ja osm uz brala raz clostyl ale nezabral na 3cyklus som mala 11mm folik ale inac nic..tak dufam ze tento krat zabere bola by som velmi rada...ale asi nezabere ked nezabral ani minule... ☹
ked stymuluju injekciami a nastane ovu tak potom robia inseminaciu alebo sa moze normlane snazilkovat prirodzene???

markiza
21. máj 2010

baby, je len na rychlo, ak myslite injekcie Pregnyl na podporenie ovulacie a dozretie folikov, ked je zrejme, ze foliky su uz dostatocne velke, tak tie dava aj obycajny gyndos, kamaratka brala clostil a posledne 3 mesiace aj pregnyl v strede cyklu, podarilo sa jej otehu, ale bohuzial o babatko prisli v 6tt... ostatne docitam zajtra, ideme ku svokrovcom... papa a pekny vikend 😵

kraskanz1
21. máj 2010

marki viem viem ze pregnil je na prasknutie folikov takze ...ale myslela som tie co su na stymulaciu vajecnikov...

vendulak
22. máj 2010

Krásko a nenasadil tedy Dr. aspoň vyšší dávky Clostilu? Protože pokud nezabral minule a teď ti dává dávky stejné, tak to je tedy divné...?
A pokud stimuluješ injekcemi tak je dobré už rovnou udělat IUI, však tím si jen zvýšíte šance a pak ho můžete posychrovávat doma 😉.
A Marki Pregnyl vím že může dávat normálně gyndař, ale stimulační Injekce jako napč. Menopur, Puregon atd. tak to bych řekla že spíš ne, a nebo kdyby jo tak bych si s tím u něj moc nezahrávala, přece jenom na to není tak úplně specializovaný a nebo s tím nemá určitě tolik zkušeností jako doktoři v centrech asistované reprodukce.

kraskanz1
22. máj 2010

no on mi povedal ze mi nebude zvysovat davku lebo zevraj ked som n aprvy krat nezabrala na 2x1 tak zvysenie davky nepomaha na to aby som zareagovala...
no myslela som si ze tie injekcie nebude davat uz moj gyndos niekde osm myslela ze jedine co moze urobit a dat najsilnejsie liek tak to je clostyl 😉

markiza
22. máj 2010

ahojte, tak sme doma... idem sa vyspovedat... dosli sme domov okolo osmej, hned som skocila na vahu, lebo som sa dva dni uplne vzorne spravala a vaha rovnaka..... tak som sa na to ... a objednali sme si na veceru cinu, tak tu teraz sedim s poharom bieleho vina a cakam na moju veceru 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 tak ma teraz prosim poriadne zvozte!!!!

denisocka
22. máj 2010

Zla markiza,dostane po holej! Xi,ja teraz zjedla 4rozky s papriku,xi

markiza
22. máj 2010

Deni, lenze ty si to mozes na rodiel odo mna dovolit, ved tebe trci len Tobi z tehubruska, inak si sparglicka 😉
... ake napisala si neskoro, cina zozrana a mozeme chudnut dalej 😀 😀 😀

kraskanz1
23. máj 2010

no marki nic si z toho nerob mi sme vcera dosli domov o pol noci z krcmicky a drahy ze ide jest a pekne si nakrajal klobasku papriku a paradajku vytiahol maslo a rozky no a odolaj tomu 😀 tak som v noci zbuchla aj ja dva rozky s klobaskou ..mnaaaam 😅

markiza
23. máj 2010

Kraska, tak aspon nie som sama kto podlahol... kurnik sopa... no co uz, zatial som si dala ceresne na ranajky a uvidime co bude dalej... a vytahujem bateriu z vahy 😉

kraskanz1
23. máj 2010

baby prave som daco citala o IUI a vraj to je strasne bolestiveee 😲 ...a ked to budem musiet podstupit ja to asi nezvladnem ja neznaasam bolest aaaaa 😔

markiza
23. máj 2010

Kraska, najlepsie ti asi odpovie Vendulak, ona podstupila IUI 2x... ale co som ja citala, tak bolestive je odoberanie vajicok na umele oplodnenie ale o IUI nic take, ved tam sa jedna len o zavedenie spermosiek do maternice. teda prijemne to asi nie je, ale snad to ani neboli... moja uvaha.

kraskanz1
23. máj 2010

no ja neviem mohla by vendy daco popisat o tom..
jaja ved odber vajicok nerobia v narkoze???

markiza
23. máj 2010

co som citala robia, ale po prebudeni to tiez hodne boli, vraj... nastastie sme nic take podnikat nemuseli...
my sme sa dnes s muzom rozpravali co podnikneme ohladne babatka... on ma tak povzbudzuje... este ze ho mam...

kraskanz1
23. máj 2010

jaaj ja nechcem moc ist na tieto vseliake proceduri ja by som chcela nech sa nam to podari prirodzene maximalne nech stymuluju vajecniky...haat ale to by sme asi chcela kazda,ze? 😔

vendulak
23. máj 2010

Ahojte holky!
Tak jsem se vám taky chtěla svěřit se svým včerejškem 😀, nebo takto začalo to asi v pátek, kdy jsme jeli na chatu, jako každý víkend, ale blížíme se k chatičce a vidíme že vedle má auto příťovo strejda, kterej tam normálně jezdí jen jednou za rok na Silvestra a to tak jednou za 3 roky. A já se děsně vyděsila a prostě tam nechtěla jet. Nedokázala bych je vidět a bavit se s nima. Normálně jsou v pohodě takové veselé kopy, ale taky někdy mají hodně blbých keců, neustále se nás ptají kdy my už se jako vezmeme, kdy už konečně budeme mít děti, že on ho v příťovo věku už dávno měl, nebo že jejich Jiřík měl být z dvojčat, že jim to řekli při porodu protože byla velká placenta, a jak je to hrozné a tak. Opakují to snad pokaždé co je vidím, místo toho aby si vážili že mají nádhernýho, zdravýho kluka. Vůbec se mu nevěnujou, vůbec s ním nejsou, existuje pro ně jen práce a práce. Jiříkovi je přes 5 let a neumí skoro pořádně mluvit ☹, protože se mu nikdo nevěnuje. A já prostě cítila že po tom co se nám stalo, i když už si relativně v pořádku připadám tak že je bych nezvládla ☹. Takže já počkala ve vesnici nahoře a příťa dojel do chaty jen vyložit dlaždice a beton z auta a jeli jsme domů ☹. Cestu jsem probrečela, jak sem si zase přehrávala co se stalo, a z toho jakej jsem zbabělec a že trhám příťu od jeho rodiny a z jeho chaty kde to má moc rád, a já taky. No a včera jsme tedy byli tady doma a mě bylo pořád smutno že jsme tady když jsme měli být tam a prostě měla jsem šíííííílenou chu´t na sladké! A snědla bych snad céééééélý dort! A nakonec i když sem věděla že si to pak budu vyčítat jsme do krámu vyjeli, protože já ho fakt potřebovala. A už jsme i takovej malej dortík měli vybraný v košíku. Jenže pak koukám (byli jsme v Tescu) že tam mají zase výprodej v hadříkách. Tak sem se tam šla juknout. A hned tam na mě koukali krásné džínky! Moje velikost, zlevněné nejdřív z 740,- na 518,- a pak ještě z 518,- na 370,- šla jsem si je zkusit a byli mi krásně! 😀 Sice dlouhý, ale to já mám každý, tak si je zkrátím. Ale jinak parádní! Mooooc se mi líbili 😵. A pak jsem tam šla pokukovat ještě po nějakých tričkách a to sem si tedy nakonec nekoupila, ale koupili jsme pak ještě příťovi krásné nové kalhoty asi za 337,- taky zlevněné o půlku. A ještě si koupil plavečky krásné, moc mu sluší 😵 asi za 140,- z 200,-. Takže krásný nákupky a jak jsme byli dlouho v tich hadrech a jak sem si tam v nich připadala, znáte to, džínky mi slušeli a měla sem z nich radost, ale stejně kupovat menší velikost by bylo lepčí 😀. Takže hlad a chuť úplně přešli a my dort vrátili a koupili jen ty dvoje kalhoty a plavky. Dobře jsme to zaonačili, co? 😀 A já na sebe byla pak tááááák moc pyšná, že sem nakonec nezhřešila 😀.
A už se za to těším na sladkou odměnu dneska večer, budu péct tu buchtu hraběnčiny řezy 🙂.
A jinak marki, je hnus když váha stojí 😒, ale zase ty první kilča si shodila hodně rychle, tak teď to tělo asi nějak překousává a jeden hřích nevadí, hlavně že vydržíme dál!!!! 😉

vendulak
23. máj 2010

A krásko...pokud jde o IUI tak že to bolí je totální blboooooooost. No větší blbost sem neslyšela, blbost na entou to je. NEBOLÍ TO!!!! Ani trošku!!!!! Je to jako běžné gynekologické vyšetření, ba ještě citlivější! Já při prvním IUI vůbec nepostřehla že mi někde něco dělají a koukala jsem jako puk když doktor řekl "Tak hotovo" 😀. U druhého jsem sice cítila jak kanilu záavádí ale jen cítila, néééé že to bolelo to néééé!!!!
A prostě je to tak že si klasicky lehneš na gyn. křeslo, doktor ti tam jako při běžné prohlídce dá zrcátka, pak kanilku a stříkačkou zavede to proprané partnerovo sperma. Pak dá zase všechno hned pryč. Je to otázka tak 3 minut. A pak jen zůstaneš ležet odpočívat, aby spermíci měli klid plavat k cíli a za chvilku (u nás v CAR 20 minut) slezeš z křesla, oblečeš se a jdeš domů. Je to tak rychlý a tak bezbolestný, že ani vůbec nebudeš vědět že se něco dělo 😀.
Prostě tohle bylo asi nejmíň bolestivá věc co jsem kdy na gyn. křesle zkusila, prostě fakt nic. Já myslím že pokud není nějaký vážný problém, tak IUI může třeba hodně pomoct. A pokud nám se co nejdřív nezadaří tak do něj hned jak budeme moct půjdeme znovu!!!

kkamca
23. máj 2010

AHOJ HOLKY..
koukám probíráte IUI..mám kámošku a ta je po 2 IUI a obě dvě jí fest bolela.
Chodí sem taky občas..
Asi je to individuální. 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre