Tehotenstvo a obezita

flos
7. máj 2007

ahojte babenky. S manzelom sa snazilkujeme uz 9 mesiachov(uz by z toho bolo aj babo 😀 ) a stale nic. Ide o to,ze mam nadvahu. Snazim sa schudnut a je to dost tazke, kedze priberam uz pomaly 19 rokov. Velmi tuzim po mimi. Lekarka mi povedala,ze zdravotne som na tom ok. Kazdy mesiac mi meska mrcha a kazdy mesiac ocakavam,ze som tehu,ale zakazdym je to iba sklamanie. Uz ani nepocitam kolko testov som si spravila. Som na to pomaly expert 😀. Chcem len vediet ako ste na tom vy, co ste tiez obezne a snazilkujete a ako s tym bojujete. Moc po mimi tuzim a snazim sa schudnut,len chcem vediet vas nazor na tuto temu. A mensiu pomoc. Dakujem...

markiza
11. jún 2010

@kraskanz1 , ides na to spravne, je dobre ze vidis pokrok co sa situacie tyka. ak si isla k lekarovi s nepravidelnym cyklom a bez ovulky, tak je to velmi pozitivne, ze sa vajulka tvoria... to este poriesite a urcite sa babatko uhniezdi. trva to cele sice dlho, ale vysledok bude stat za to... drzim palce!!!

markiza
11. jún 2010

idem ja na postu a objednat sa k dokimu... prijemny den vam zelam 🙂

kkamca
11. jún 2010

kive koukala sem ,že gennet má lepší stránky udělané ..ceník..a vidim tam inseminaci 2 tisíce.. 😕 je to ceník od 1.4 2010 .nevím jestli si koukala.Nevíš jak to tedy je?
http://www.gennet.cz/sqlcache/praha.pdf

kive76
11. jún 2010

aaaahoooojkyyyyyy a přeji hezký víkend 🙂

kive76
11. jún 2010

ahojky, to jsem nekoukala..já si jen přečetla ty základní informace o gennetu , a dál sem víc zatím nezkoumala.. 🙂

kive76
11. jún 2010

kkamco, to se spíš jukni do gennet praha tady na koníkovi, a tam napiš...já si tam píšu s holkama, který už jsou dál než já a zkoušej různý možnosti jak přes ten gennet otěhotnět... a ty ti to určitě napíšou, jestli to ted takhle je , nebo né..

kive76
11. jún 2010

a koukám, že mají nový stránky...tak to hned juknu, ještě nedávno měli jiný...takový né moc přehledný...ale hned se do toho taky začtu..

kkamca
11. jún 2010

No já vím ,že měli také jiné..a ted jsou hoodně přehledné.
Srovnavala sem ještě s jiným centrem..a ten gennet je asi nejlevn. ty vago já se už asi zblázním. 😖

kive76
11. jún 2010

já koukám, a zatím vidím jen ceny pro samoplátce...

kive76
11. jún 2010

jo už to čtu co je tučně, to se platí i pro normální lidi...hi, hi..tak si to proštuduju 🙂 ty by jsi stejně chodila do toho gennetu v Liberci, že jo?

kkamca
11. jún 2010

No ..pro mě je to blíž .Ale ceny mají stejné tak jako tak.
Já to mám do prahy 200 i s cestou domu a do liberce tak těch 110 max.A když si pak vezmu,že se musí jezdit častěji na měření folíků a tak--tak je to určo výhodnější jezdit blíž.

kive76
11. jún 2010

no to samozřejmě jo...no já to z Kladna mám blíž do Prahy, než do Liberc 😉 e.. 😉

kkamca
11. jún 2010

😝 kive tak to pak nějak zjisti jak to tedy je s tím iuičkem-jestli opravdu chtějí 2 tis či ne.
Já ted nikoho na libereckym nemám-abych se poptala.Obvykle sou bud těhu a nebo spíš ivf kují.

kive76
11. jún 2010

takže chceš vědět kolik stojí přesně co? jaks e to má přesně jmenovat...? ten čin...jási ted taky s holkama píšu...tak se rovnou zeptám

kive76
11. jún 2010

ted mi odepsala jedna z holek::. ptala jsem se kolik stojí stimulace? a IUI?
a odepsala
Kive, to je různý, my jsme třeba platili nejdřív 2500,- a teď jsem si musela dokoupit Gonal za 1100,-

kive76
11. jún 2010

ted jsem na jedněch stránkách našla..
Financování
Každá žena má nárok na 6 intrauterinních inseminací během jednoho roku, které jsou hrazené zdravotní pojišťovnou. Doplácet se musí za léky na stimulaci ovulace, ceny se podle typu léků pohybují okolo 3000 Kč

kkamca
11. jún 2010

IUI..inseminace.

Jinak já taky četla že většinou iui je zdarma..ale na té jejich genetovské stránce mi přijde,že je to jasně psané 2 tis.Tak nevím no.

vendulak
11. jún 2010

Marki já u ostatních taky cítím lítost ale u téhle je to jiné, u té je to vztek. Ona ani neví čí to dítě je a pověsila ho na krk tamtomu protože má drahej byt a vydělává hodně peněz ale zároveˇb lítá pořád pryč takže má dost času na jiný chlapy 😒. A mě je prostě z tohohle přístupu špatně. Já chci dítě protože svýho chlapa fakt miluju a z lásky jím tak nějak chceme spojit naše životy, dát životu poklračování, nový smysl a rozměr a i když vím že nikdy moc peněz mít nebudeme tak prostě nějak to snad dáme vždycky, hlavně že budeme mít sebe. já bych ho nikdy podvést nedokázala, natožpak takhle masivně s tolika chlapa a mít prostě takovejhle přístup 😒. Ale jasný že to je každýho věc. Ale prostě tak nějak tuším že takový vztah nikdy nemůže být nic moc a dítěte v něm je mi pak líto. Já vím co je to vyrůstat v rodině kde se rodiče nemají rádi, neslyší od nich člověk nic jiného než hádky, pořád se urážejí a podvádějí jak by smet. A to bych nikdy žádnému dítěti nepřála ☹.
Jinak Provera je jakoby jednorázová záležitost, brala jsem jí 4 dny 2 tablety a už vím z předchozích zkušeností že pak za další 4 dny by měla dorazit mrcha.
Kive já mám doma stroj a šiju na něm docela často. Tak nějak sem zvyklá, moje maminka taky každou chvilku šila, a jsou to maličkosti jako třeba zašit pevně kostici do podprdy 😀, předělat ramínka u tílka, přišít poutka k utěrkám, ale nejčastějš asi zkracuju kalhoty. Jsme oba s přítelem malý (oba máme 164cm) takže snad vždycky nám jsou všechny kalhoty hodně dlouhý 😅. A šiju si třeba i závěsy a záclony, teď jsem šila dvoje na chatu do kuchyně a jídelny a chci ještě do obýváku a ještě do malýho hormího pokoje a i do velkýho, ale to mám látku slíbenou od mamky tak musím počkat až mi jí najde, a z tý chci i nový potahy na křesla a tak, příťa tam má starý po babičce a ty už sou úplně děravý, prosezený. Mě šít moc baví 🙂. I když ušít třeba něco na sebe podle nějakýho střihu to nééé to neumím a netroufla bych si na to. Ale moje maminka jo. Umí to krásně. Když jsme byli malý a za komoušů tu nebylo nic k sehnání tak my stejně byli krásný holčičky, protože maminka nám všechno ušila 🙂.
Holky není to IUI za 2 tisíce myšlený jako samoplátci? 😕 Protože to je divný, my za IUI neplatili vůbec nic 😉.

kive76
11. jún 2010

kkamčo...další holka mi odepsala.....My jsme na stimulaci platili 2 000,- a včera jsem si doplácela dávku jen 400,-. a IUI je proplácená pojištovnou...

kive76
11. jún 2010

vendulak: tak s tou podrdou ...to já zásadně zašívám růčo... 🙂

kive76
11. jún 2010

máma nám taky když jsme byli malé , roztomilé.... 🙂 no dvojčátka k zulíbání 🙂 taky spoustu věcí šila...bundy, kratasy, kalhoty, trička...sukně.to bylo super...ještě některý ty kraťasy,a oblečení mám schovaný....co kdyby se to náhodou hodilo na dvojčátka
🙂 😉

jo to určitě je za ty 2tisíce pro ty samoplátce, to je vlastně pravda,že ta IUI je hrazená pojištovnou, a jen se připlácí za nějaký ty léky...

kkamca
11. jún 2010

No tak aspon nějaká pozitiv zpráva..i když mě zatim houbeles platná.
Sakra já už bych chtěla být tak dál v tom našem snažení,ale jak je postavená hlava na blbym místě-to je konečná.Budu zas tento měsíc při folikulometrii zkoušet-jestli se nedá umluvit.
Mám zas takovou náladu ,že bych všechny seřvala..jen kdyby byl blíž.

HOLKY já teda šít neumim..šiju sotva v ruce,ale zas vyšívám 🙂 občas.

kive76
11. jún 2010

ještě že jsem od tebe daleko..h,hi..

kkamca
11. jún 2010

kive na tebe né ani na holky ,ale sere mě vždyx kolem mrchy ten můj dr-se to ve mě nakupí a taak..
To už jsme na něj zkoušeli i s chlapem--je jak hora vysokej 😀 že at dá doporůčo,ale začal mlejt tu svou a konec.
Stejně se zas hodně dovim ze spermia..jestli bude naprd tak mu ho předložim,že takhle se trápit dál--nemá asi cenu. 😕

kkamca
11. jún 2010

Tak a já se jdu mučit..chlap si poručilů bramboráky tak jdu stát k plotně. 😝 😝

vendulak
11. jún 2010

Týýý jo já teď byla venku a jen to je mazec, natožpak u plotny 🙄, kami soucítím 😖.
Já jsem taky kolem mrchy vždycky navztekaná, to asi ty hormony 😒.
Jinak já taky i vyšívám, zrovna teď tu mám rozvyšité tři obrázky najednou 😀 a pro všechny už mám vymyšlené místo tak teď je jen dodělat 😀.
jééé kive ty jsi z dvojčat? 😅 A máš dvojče bráchu nebo ségru? Jste si podobní? 🙂

kive76
11. jún 2010

ahojky, jo jo jsem z dvojčat... ségru...dřív jsme si byly hodně podobný, ale ted už tolik né...zkusím najít fotečku, azkusím jí poslat...ale ted už se moc nefotíme spolu, jen když jsme byly menší... a na tý další fotce je ségra se synem..a svojí fotku dodám...

kive76
11. jún 2010

jo a s vnučkou

vendulak
11. jún 2010

kive jak vnučkou? 😕 Ale jinak podle fotky co mš tady vypadá že jste si se ségrou podobný 😉.

vendulak
11. jún 2010

Jakože hodně moc podobný. A jak máte ty stejný červený šatečky to je kouzelný 🙂.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre