Tehotenstvo a obezita

flos
7. máj 2007

ahojte babenky. S manzelom sa snazilkujeme uz 9 mesiachov(uz by z toho bolo aj babo 😀 ) a stale nic. Ide o to,ze mam nadvahu. Snazim sa schudnut a je to dost tazke, kedze priberam uz pomaly 19 rokov. Velmi tuzim po mimi. Lekarka mi povedala,ze zdravotne som na tom ok. Kazdy mesiac mi meska mrcha a kazdy mesiac ocakavam,ze som tehu,ale zakazdym je to iba sklamanie. Uz ani nepocitam kolko testov som si spravila. Som na to pomaly expert 😀. Chcem len vediet ako ste na tom vy, co ste tiez obezne a snazilkujete a ako s tym bojujete. Moc po mimi tuzim a snazim sa schudnut,len chcem vediet vas nazor na tuto temu. A mensiu pomoc. Dakujem...

kkamca
15. jún 2010

No v tom gestu se zabývají i andrologií--

kkamca
15. jún 2010

Jinam markizo mě ani partnerovi myšlenka ivf vůůůbec nevadí--ovšem stále jsou tu ty finance,které prostě v poatz musím brát-bez nich to nepůjde.

markiza
15. jún 2010

@kkamca , a nie je moznost, ze to uhradi poistovna? ja sa teda v tomto vobec nevyznam...

kkamca
15. jún 2010

No ivf se hradí..ale icsi ne..to je 8000 kč ,proloužená kultivace se taky platí a pak léky..které např nevystačí a nebo když budu must mít jiné.

vendulak
15. jún 2010

Marki ona to částečně hradí pojišťovna. 3 pokusy. Tedy tady v ČR, ale stejně si budou kdyžtak muset doplácet. Určitě hormony, a tedy ICSI které jim doporučili, případně prodlouženou kultivaci. A ceny co vím od holek jsou tak 7 - 25 tisíc. A po tich třech pokusech tak už je to skoro stovka tisíc když by si to měli hradit celé sami 😒. Je to děs tohleto. Kamarádka má teď po druhém neúspěšném IVF, a oni už jinou možnost než IVF nemají na 100% protože ona nemá už ani jeden vejcovod a jeden vaječník nemá vůbec a druhého jen kousek. A teď půjdou do třetího IVF na které taky tak tak shrábnou penízky a prý pokud by jim ani to nevyšlo tak budou žádat o adpopci a mezitím šetřit na další plně hrazený pokus 😒.
Někde na netu má napsaný příběh jejich snažení, kdyžtak vám ho najdu 😉.

markiza
15. jún 2010

@kkamca, a co je to icsi? drzim moc palce, inak neviem pomoct...

vendulak
15. jún 2010

Holky tady: http://www.emimino.cz/denicky/nas-nekonecny-boj... je to příběh hrozně statečné a úžasné holčiny a já jí šíleně moc držím palce a moc strašně moc přeju, aby došli svého vysněného štěstí a dočkali se miminečka 😵.

vendulak
15. jún 2010

Marki ICSI je metoda že vyberou opravdu dobrou spermii a přímo jí zavedou do vajíčka 😉.

vendulak
15. jún 2010

ICSI je drahá záležitost a i když dneska si jí hodně holek pro větší jistotu radši připlácí tak, ale pokud je spermiogram ucházející tak není nutná. Známá teď taky půjde do IVF a právě taky nemají moc peněz tak chtějí do státního CAR do Prahy k Apolináři a budou to mít bez ICSI i bez prodloužené kultivace a hormony prý budou mít taky ty hrazené pojišťovnou takže je to prý nebude stát asi vůbec nic 😕.

kkamca
15. jún 2010

Vendy no..já si to počítla zhruba a tak i s těmi léky cca 22 tis.. 😝

markizo dík..nic víc se momentálně dělat nedá.

kkamca
15. jún 2010

K Apolináři jsem také chtěla jít,ale už sem to tu asi psala...
Co mi odpověděl dr řeřábek..k obezitě a ivf.. 😠

vendulak
15. jún 2010

Tý jo Kamčo to je podle mě nějak moc 😕, co vím tak holky taky mají ICSI a dávají za IVFka většinou kolem 15tisíc.

vendulak
15. jún 2010

Stejně je to ale děs počítat touhu po dítěti na takovýhle prachy ☹.

markiza
15. jún 2010

tak tie ceny su desne, naozaj.... uf... je to sila. zarovne je to cele tak nespravodlive, niekomu je dane a nechce a kto tuzi celym svojim srdcom stroskota na tom, ze si to nemoze dovolit uhradit....
precitam si ten pribeh.

kive76
15. jún 2010

ahojky, no tak ted jsem si to přečetla , a fakt statečná holčina...také jí držím palečky 🙂

kkamca
15. jún 2010

tu je moje otázka a odpoděd od apolináře..
Dobrý den pane doktore,
chtěla bych se vás zeptat zda k vám do Car přijímáte i obézní pacientky,někde na diskusi mezi ženami-nechci jmenovat kde,jsem o vás četla,že obézní ženy u vás v centru nerad vidíte.Samozřejmě ,že vím že úspěšnost otěhotnění jak přirozeného či ivf,iui při nadváze je daleko menší.Možná právě proto se tomu vyhýbáte.

Mám skoro 7 letého syna počat přirozeně při nadváze.Nyní se nám nedaří otěhotnět už cca 3.5 roku.Lékař zatím otálí s car,že když je jedno dítě počato přirozeně ,druhé by taky mohlo.Nyní je mi 30,příteli 33.A oba si myslíme,že je nejvyšší čas postoupit někam dál.
Je u vás třeba doporučení?
Moc děkuji za odpověd.
S pozdravem a přání pěkného dne Pilařová.

Obezní ženy představují skupinu, která má vskutku nižší naději na otěhotnění. Po zhubnutí mnohé otěhotní samy, bez léčby.

Snažíme se, aby se situace ve váze normalizovala - ani ne tak že by nám to nějak zásadně ovlivnilo výsledky ( popravdě řečeno je stejně máme vysoko nad hranicí, kterou potřebujeme pro provoz centra), ale v zájmu pacientek: je to jako jít hlavou proti zdi - když přitom tu zeď tam vůbec mít nemusíte...

Doporučení nutné není.

kkamca
15. jún 2010

vendul to bylo brané s drahými léky jako je puregon nebo gonal..jina samo tak 15 tis + -

kive76
15. jún 2010

ahojky, kkamco ségra měla přes 90kg a otěhotněla po roce a asi měsíci...je fakt, že začala chodit do posilovny, ale díky tomu přestala myslet na snažení, spíš začala myslet na to jak správně cvičit...jak a kde správně dejchat, ale jakmile zjistila, že je těhotná, hned přestala cvičit..

a to že když šlo normálně jedno dítě, a druhý nejde...to tak může být, kamarádka má syna ted je mu 6 let, a tak půl roku zkoušej druhý a zatím nejde...zatím to neřešej..a zkoušej normálně dál...ale je jí to taky divný, s tím prvním otěhotněla docela brzo...

kkamca
15. jún 2010

Kive no já měla u malého 105kg--ale snažily jsme se 2 roky než to vyšlo..Jenže kdoví jaké bylo už tehdy to spermio..to neví nikdo.Možná právě to je další věc co tomu brání..a druhé těhu to sem vážila ještě vííííííííííííííc..ale to nedopadlo.

kive76
15. jún 2010

kkamco: někdo mi říkal, nebo jsem to někde četla, že je možné když první dítko se podařilo, že klidně může být problém s druhým po letech.....

kkamca
15. jún 2010

My začli na druhém mimi za necelé 3 roky. 🙂 po roce snažení úspěch,ale byl spont potrat,.

kkamca
15. jún 2010

Já se odmlčím..sedím tu zas dobu..
mějte se.

kive76
15. jún 2010

ahojky, zítra...mám hodně práce v práci ☹

vendulak
15. jún 2010

Koukám že jste se zatím rozutekly 😀. Já musela dávat restartovat počítač a nechat ho prohledat antivirem, protože mě tu pořád něco děsně zlobilo 😒. No viry to našlo 4. Tak snad už jsou pryč a bude to v pohodě 🙂.

vendulak
15. jún 2010

Jinak Kami co vím tak ta holčina z toho příběhu stimulovala na obě IVF Menopurem a měli ICSI i prodlouženou kultivaci a vyšlo je to na tich 15 tis. 😉

kkamca
15. jún 2010

🙂

janaol
15. jún 2010

Ahoj holky, tak koukám řešíte svatby IVF. Tak přidám taky krapet do mlýna. Jsem na tom obdobně jako Kamča. S přítelem jsme spolu něco kolem 10 let - 27.7.2010, to bude 10 let. Svatba byla na spadnutí v dubnu 2005, chtěli jsme se vzít a odletět na dovču, a všem oznámot " Byli oddáni". No co čert nechtěl, měl úraz přeřezané šlachy na prstech, operace, sádra a na nějakou svatbu ani myšlenka. Dovolená byla zaplacená tak tam jsme tedy nakonec odjeli. No a jak mám čas přemýšlet, tak jsem aso moc přemýšlela, a když jsme se vrátili, tak jsem řekla, že žádnou svatbu nechci, a že ten papír nepotřebuji, a že si v žádném případě nezměním příjmení. Že jsem si skoro 10 let budovala nějaké jméno, a teď ho nebudu měnit. Navíc měnit všechny doklady, smlouvy s klienty. No děsná představa. A že když zatím nejsou děti tak není potřeba. No ješitný chlap, že když si chci nechat svoje jméno, tak to si mě nevezme. A zatím názor neměním já ani on 😒
No a k dalšímu - IVF a ICSI: Tak tuto neúspěšnou kombinaci mám nezdárně za sebou, částka která nás za toto vyšla v červni 2006 je 20 000,- Kč. Musela jsem doplácet léky na stimulaci, ty kkteré hradí pojišťovna nestačily, prodloužená kultivace - také nehradí pojišťovna a metoda ICSI. U této metody záleží kolik vajíček touto metodou oplodní. Já jsem jich měla 15, takže to taky něco stálo.
Jdu se umýt a lehnou k televizi, zatím se tu mějte.

markiza
15. jún 2010

@janaol , takze budeme slavit v rovnaky den, vy vyrocie a my narodeniny dcerky 😵
mate toho tiez za sebou dost... snad to coskoro vyjde.

idem aj ja, dobru noc.

markiza
15. jún 2010

zuzimia (37 rokov, snazenie od 01/10, 09/09 hysteroskopia) ..................................................... 27.05. - //

janaol (35 let, snažení od 01/06, 06/06 1IVF - neúspěšné, CAR co nejdříve (musím se objednat) ........... 23DC
kive (33 let,, snažení od 01/09 Gennet 1. konzultace 17.6.,kyselina listová)............................................20DC
kraskanz1 (23 let, snažení od 01/09, 01-03/10 Clostil, 06/10 znovu Clostil)...............................................20DC
nikushka2 (23 rokov, snaženie od 04/10, duphaston) ......................................................................... 17DC
markiza (32 rokov, MA1 07/06, MA2 01/07, MA3 04/10, doki 1.7.2010, AF 400 + vit. E 400 a C 600)........14DC
kkamca (30 let, snažení od 03/06,04/10 laparoskopie,05/10 Clostil, podzim CAR??).................................4DC
http://www.fertilityfriend.com/home/kkamca
vendulak (22let,snažení od 03/08,CAR Natalart, 04/10 MA po 2.IUI, kyselina listová 800 )..........................3DC
http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak

nikushka2
16. jún 2010

ahojky.
babenky ako sa dá zaregistrovať na tom fertilityfriend ? nejak to tam neviem nájsť

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre