Tehotenstvo a obezita

flos
7. máj 2007

ahojte babenky. S manzelom sa snazilkujeme uz 9 mesiachov(uz by z toho bolo aj babo 😀 ) a stale nic. Ide o to,ze mam nadvahu. Snazim sa schudnut a je to dost tazke, kedze priberam uz pomaly 19 rokov. Velmi tuzim po mimi. Lekarka mi povedala,ze zdravotne som na tom ok. Kazdy mesiac mi meska mrcha a kazdy mesiac ocakavam,ze som tehu,ale zakazdym je to iba sklamanie. Uz ani nepocitam kolko testov som si spravila. Som na to pomaly expert 😀. Chcem len vediet ako ste na tom vy, co ste tiez obezne a snazilkujete a ako s tym bojujete. Moc po mimi tuzim a snazim sa schudnut,len chcem vediet vas nazor na tuto temu. A mensiu pomoc. Dakujem...

janka_a
6. sep 2010

@vendulak asi je to ledvina sama netusim ako sa to povie po cesky😅 a dakujem🙂 snad na mimi pride lepsi a vhodnejsi cas🙂

kkamca
6. sep 2010

@vendulak Co si viděla moje grafy,,tak ty byly clostilové.Tento poslední je bez clostíku..a ovu došla,a já se teda setkala s nejedním názorem,že pokud se clo dobere tak následující cyklus ještě v těle přetrvává.Ovšem je možné,že ne na každého to působí.
A jinak si clo nechávám..má dlouhou trvanlivost..co kdybych ho ještě chtěla brát a nebo se jednou dokopala k nativu nebo IUI.

MARKIZO můžu ti nabídnout utrogestan..duphaston už nemám,ten jsem dala známé.

kkamca
6. sep 2010

Tak já mizim zas o dům dál..
Nekoukala ste někerá na barandov?Bylo tam téma tlouštíci.Tak povidali,že lidi obézní!! (ne lidi s nadváhou) by dietu držet neměli,podle nějakých studií.Prý to chce víc pohybu a změnit jídelníček.Ale dieta jako taková se obézním nedoporučuje.Povidali tam,že jako je lepší pak operace bud bandáž nebo zmenšení žaludku.
Zkrátka zajímavý pořad. 🙂

Mějte se fajn ,já zas nakouknu.Markizo když tak písni..

markiza
6. sep 2010

snažilky:
kraskanz1 (23 let, snažení od 01/09, 01-03/10 Clostil, 06/10 znovu Clostil, po lete laparka)...............40DC
vikiz (30 rokov, snaženie od 08/10, Kys. listova , Magne B6, cajicek na otehotnenie od bosorky) ........28DC
kive76 (34 let, snažení od 01/09, CAR Gennet, kyselina listová)................................................26DC
kkamca (30 let, snažení od 03/06, 04/10 lpsk, 05/10, 06\10,07\10 Clostil) CAR GENNET...............25DC
http://www.fertilityfriend.com/home/kkamca
monika0001(27 rokov, snaženie od 02-08, 08/08 Kyret, 10/08 MA, 3x IUI, 05/10 Laparoskopia, kys. listová, anopirin na striedačku s fraxiparinom, od 20.08.10 L-Thyroxin a čakám výsl. od gynekológa)............... 23DC
janaol (35 let, snažení od 01/06, 06/06 1IVF - neúspěšné, CAR konec září 2010 - objednána)..........22DC
nikushka2 (24 rokov, snaženie od 04/10, duphaston).................................................................14DC
http://www.fertilityfriend.com/home/2f6996
janula123 (28 rokov, snaženie od 8/10, Calibrum Babyplan) ....................................................10DC
markiza (33 rokov, MA1 07/06, MA2 01/07, MA3 04/10, AF 400 + vit. E 200)..........................9DC
betina1984(26 rokov, snaženie od 5/10, 9/10 - Clostilbegyt 5 dní po 1 tabletke)..................... 9DC http://www.fertilityfriend.com/home/2f0b93
vendulak (22let,snažení od 03/08,CAR Natalart,04/10 MA po 2.IUI,kys. listová 800+E400)..........3DC
http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak

nesnažilky:
janka_a (18 rokov, snazenie od 08/10,).....................................31DC

Tehuľky:
zuzimia (37 rokov, snazenie od 01/10, 09/09 hysteroskopia)............................. 27.05. - //.....TP- 6.2.2011

markiza
6. sep 2010

@kkamca , mas IP 😵

kkamca
7. sep 2010

Dobré ránko,

markizo máš taky IP..

Co budete dnes holky dělat?Já vařeno mám a později chci uklízet.

kive76
7. sep 2010

@vendulak super fotečka 🙂

kive76
7. sep 2010

@kkamca ahojky, já jsem v práci...a možná pak večer zajdu na bazén....u nás na Kladně, ta která je pojištěná u metal aliance má v úterý a pátek od 19-21h vstup do bazénu zdarma na hodinku .tak to vyzkouším 🙂 pokud se tam teda večer vykopu ☹

kkamca
7. sep 2010

@kive76 Kiv kde že děláš? 😎

kive76
7. sep 2010

@kkamca ve vojenský nemocnici na Praze 6 na rentgenu jako administrativa.. 🙂

kkamca
7. sep 2010

@kive76 Ty brdooo,tak docela ok práce?baví tě?
Jinak bazen bych taky dala,ale do veřejnýho neee 😀 stydim se,a pak jak je někde víc lidí obvykle něco chytnu,proto ani na koupák nejezdíme-mykozy. 😒

kive76
7. sep 2010

@kkamca když si měříš tu ovulaci...je to k něčemu dobré....já když jsem byla v gennetu naposled tak mi paní dr. řekla, že u mě ovulace nastává tak ten 15 den od menzes..podle ultrazvuku m to řekla, .ale i když to takhle zkoušíme na ten den, nebo kolem ..tak zatím se nezadařilo ☹

kive76
7. sep 2010

@kkamca jo práce mě baví , už jsem tu 15 let hned po škole..jsem přišla 🙂 zapisuju pacienty na rentgen, když jsou třeba na rentgen kolen...tak jim řeknu, at jdou do kabinky 1 a svlíknou si kalhoty , boty dolu 🙂 no a pak ty obálky pacientů zakládám do archivu...takže práce né moc složitá...ale ted nám měj snižovat platy tak uvidím kolik ted budu brát..děs, běs..

kive76
7. sep 2010

@kkamca no my s přítelem většinou chodíme do různejch rybníků se koupat, když chodíme na tůry , vemem stan, a někde se utáboříme , někde vykoupem...když to nevypadá jako bažina 🙂 a jdem dál...já moc do bazénů nechodím, ale jednou za čas zajdu....má jít i kamarádka, tak mě tam vezme autem.... 🙂 sama bych tam byla líná dojít pěšky i když to mám tak 30 min. od baráku..hi,hi..

kkamca
7. sep 2010

@kive76 Kiv jestliže máš pravidelný cykly,tak pak je možné že ti ta ovu kolem 15 dc přichází..
Ale já bych na to nespoléhala.A zkoušela bych měřit.Tam je jasně pak vidět,jaké jsou předovulační teploty a pak vlastně poznáš ,že už jsi po ovu ,když teplota vylítne.A pokud by u nás bylo vše ok-u chlapa--tak bych stejně pokračovala jak v měření,tak i v ovu testech.Né jako z nudy,ale aspon vim,že to tělo se nějak snaží pracovat.A co sem četla,tak prej sexíkovat ob den --asi od 8 dc.A pak jak je období ovulace,tak třeba nám dr řekl,at to zkoušíme i denně,nebo ob ten den.
Vlastně to měření není nijak zatěžující,stačí jejn denně vstávat ve stejný čas-předem nevstávat-jako na wc,prostě vzbudit,změřit a pak trajdat 🙂 ,zapíšeš pak do grafu a ten ti pomáhá hodnotit.Já mám ovulaci různě-anii s clostilem mi nechodí tak nějak stejně. 😒
Tudíž pro mě fakt dobrá pomůcka..

Ještě mi uniklo vy máte ok spg?a ty už si po laparce nebo ne?

kive76
7. sep 2010

@kkamca mi to tak nějak obden zkoušíme...ale tak od toho 11DC ...my jsme oba zdrávi...naposled jsem byla na HSG, a tam mi řekl doktor, že vše o.k...naposled jsem v červnu byla na ultrazuku a bylo mi právě řečeno , že 15 je možnej den , kdy otěhotnět...no a pak jsme se dohodli, že to do konce roku budem zkoušet přirozeně, pak kdyžtak když se nezadaří, že v lednu zajdem na inseminaci...ale z gennetu musíme přejít do Motola ...kdyby nám pak chtěli dělat IVF, protože IUI by se nepodařilo , přítel prodělal kdysi dávno hepatitidu typu B a C, a tak nějak to má v organismu, a v Gennetu nemají na to laboratoře...

kive76
7. sep 2010

@kkamca jo a jinak když já jsem ráno líná měřit 🙂 a ještě navíc ve stejnej čas 🙂 já jsem ráda,že vstanu, nakrmím kočku, a ....pak jdu na vlak...

kive76
7. sep 2010

kkamco: a co Vilémek...jak se mu líbí v 1. třídě? je tam spokojenej? 🙂 zatím těch pár dnů...

kkamca
7. sep 2010

@kive76 Kiv tak to taky nemáte jednoduchý..Pokud na to nějak nespěcháš--já už bych jančila a šla aspon na to IUIČKO. 😀 Tak to jsem nevěděla,že gennet nemá na to laboratoře. 😕 Jsem myslela,že je uzpůsobený tak nějak pro všechno a všechny.. 🙂

Vilemek zatim ok..i když včera přinesl z vytvarky smaila --škoda že tady neni na ukázku.A tak byl jako docela zklamaný.A HLAVNĚ NA NERVY JSEM PŘEDEVŠÍM Já.

kkamca
7. sep 2010

KIV ten smail vypadá jako ten první tady na koni ,ale nesměje se 🙂 má rovnou pusu..TAKŽE ošklivý.No nemám talenta na kresby. 😒 😒

kive76
7. sep 2010

@kkamca co se týče mě ..já bych i na to IUIčko šla dávno, ale přítel , že to ještě zkusíme normálně, a tak jsem mu teda, řekla, že když se nepodaří do konce roku, tak od novýho roku začínáme...má laboratoře, ale když by se chtělo zamrazovat ...já tomu moc nerozumím..tak na to nejsou uzpůsobený...proti infekčnosti nebo tak nějak...

kkamca
7. sep 2010

@kive76 AHA..Tak jako tak,rozjetý už jste.. 😀 to je důležitý.
Já se ted odmlčím,jdu něco pofackovat.
Furt musimk myslet na toho našeho synátora.. 🙄

ducik
7. sep 2010

ahoj holky, chceme se ted od zari zacit poprve snazit a trochu mam obavy, aby mi moje nekonfekcni velikost pri tom nevadila... jake mate zkusenosti? kamaradku doktorka strasila, ze jim to nepujde, kdyz ma takovou nadvahu (podobnou jako ja).. ale zase na druhou stranu spousta sirsich mamin ma deti jako maku 😀

kive76
7. sep 2010

: @kkamca no jo to chápu, že musíš myslet na syna...jak se mu tam daří, jak to to jde...atd....no třeba se ti brzo zadaří, jak ted pořád myslíš, na to jak se klukovi daří ve škole... 🙂

@ducik ahojky, to uvidíš to je u každé ženy různé, kamarádka štíhlá dlouho nemohla otěhotnět, a moje další kamarádka která měla přes 95 kg otěhotněla hned po vysazení, a moje ségra při taky asi 90 kg otěhotněla po roce a něco, až když začla chodit do posilky, tak pak otěhotněla jak na těhotnění 🙂 tolik nemyslela ..po měsíci cvičení...tak doufám, že to bude i můj případ 🙂

ducik
7. sep 2010

@kive76 my to chceme zatim "jentakzkusit", tak uvidime 🙂 mozna u toho zacnu trochu cvicit, spis kvuli celkove pohode - kdyz se flakam, chytaj me zada, ale treba do diety se asi moc nedonutim, jsem strasne mlsna 🙂 ..i kdyz pred svatbou jsem kvuli satum neco malo zhubla, ale to bylo asi spis z nervu jak co jineho 😀
za 14 dni jdu k lekarce, tak uvidim, co mi rekne pekneho 😠

kraskanz1
7. sep 2010

caute baby tak ja som si kupila predsa len ten testiiik isla som okolo lekarne a neodolala som tak skusim testnuut ved nic na tom neni,nie???myslim ze aspon budem vediet povedat lekarovi ze preco som prisla aj ked bude negativ aj ked pozitiv... 😵

kive76
7. sep 2010

@kraskanz1 no jo jasně zkus to... 🙂 třeba tam budou // 🙂

kraskanz1
7. sep 2010

tak hlasim uspesne dotestovaneeee... 🙂 a vysledok je ako inac negativny...co sa dalo cakat... 🙄

kkamca
7. sep 2010

@kraskanz1 Tak jedeme dál.. 🙂

kkamca
7. sep 2010

@kive76 Kiv to pochybuju,že by se zadařilo..přirozeně.Nemáme k tomu materiál.. 🙄

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre