Tehotenstvo a obezita

flos
7. máj 2007

ahojte babenky. S manzelom sa snazilkujeme uz 9 mesiachov(uz by z toho bolo aj babo 😀 ) a stale nic. Ide o to,ze mam nadvahu. Snazim sa schudnut a je to dost tazke, kedze priberam uz pomaly 19 rokov. Velmi tuzim po mimi. Lekarka mi povedala,ze zdravotne som na tom ok. Kazdy mesiac mi meska mrcha a kazdy mesiac ocakavam,ze som tehu,ale zakazdym je to iba sklamanie. Uz ani nepocitam kolko testov som si spravila. Som na to pomaly expert 😀. Chcem len vediet ako ste na tom vy, co ste tiez obezne a snazilkujete a ako s tym bojujete. Moc po mimi tuzim a snazim sa schudnut,len chcem vediet vas nazor na tuto temu. A mensiu pomoc. Dakujem...

kraskanz1
4. jún 2010

@vendulak a prajem prijemny vykend a z tou dietou sa zas moc netrab male prehrzky nic hrozne nespravia daj si zo vsetkoho co ti chuti ... 😀

nikushka2
6. jún 2010

Ahojky,
som tu chvilu nebola, mám toho neskutočne vela v robote.
mám 23, a zatial sa snažíme druhý mesiac. Bola som u doktora lebo odkedy som vysadila HAK som nedostala mrchu (7tyzdnov). Nečakla som že mi povie že som tehotná (nejak som neverila že by sa to podarilo na prvý krát) , ale ani to čo mi povedal, ma aj tak dostalo. Rozprával mi nejaké latinské názvy chorôb, z ktorých som si polovicu nezapamätala. čo som si zapamätala bolo, že "máte asi polycystické vaječníky" a "nevytvára sa vám dostatočná výstelka maternice". Dal mi že mám brať duphaston od 16 dna cyklu. Ked som sa spytala čo to je, tak že "veď hormonálne lieky, neviete". Na to som mu povedala, že som síce nedávno skončila vysoku školu ale nie medicínu. Ma normálne rozčúlil.
potom som dostala vyvolávačku a mrchu som dostala o 12 dní. A ešte mi povedal, že by bolo dobré keby som si merala teplotu, "nech aspon vieme, či vôbec ovulujem".
Mám na vás jednu otázočku, ktorá máte skúsenosť - aké vyšetrenia vám robili??
Lebo mne len ultrazvuk a citológiu. Ani len krv mi nezobral. Vraj netreba. By ma zaujímalo, či už z toho hned vie, že mám nie dobré hormóny.
Ked som došla domov a začala si čítat príbalový leták z liekov, prvé čo som prečítala, že môže spôsobovať depresiu. Tak tú som v tom momente hned aj dostala, a to som tie lieky ani ešte nezačala brat.

kkamca
6. jún 2010

Čau.
Tak víkend za námi..teplíčko,pohodička.
Doufám,že jste načerpali síly do dalšího snaženíčka. 🙂
Dobrou.

markiza
6. jún 2010

vendulak (22let,snažení od 03/08,CAR Natalart, 02/10 a 03/10 IUI,04/10 MA ,ko v CAR 7.6.)...................45DC
markiza (32 rokov, MA1 07/06, MA2 01/07, MA3 04/10, vysledky z embria 9.6.).......................................4DC
kive (33 let,, snažení od 01/09 , Gennet 1. konzultace 17.6..) ...................................................................10DC
kkamca (30 let, snažení od 03/06,04/10 laparoskopie,05/10 Clostil, podzim CAR??)..................................25DC
kraskanz1 (23 let, snažení od 01/09, 01-03/10 Clostil, 06/10 znovu Clostil).................................................10DC
janaol (35 let, snažení od 01/06, 06/06 1IVF - neúspěšné, CAR co nejdříve (musím se objednat) .............13DC

zuzimia (37 rokov, snazenie od 01/10, 09/09 hysteroskopia) .............................................................27.05. - //

markiza
6. jún 2010

@kkamca , ahoj... takze super vikend ste mali?! 😉 my tiez v pohode, krasna priroda, deckam sa moc pacilo a nam dospelakom tiez... aj nam je malo 🙄

markiza
6. jún 2010

@nikushka2 , ja si osobne myslim, ze tvoje telo asi potrebuje cas, aby sa nastartovalo a zbavilo hormonov z hak, daj si cas. mozno preto to lekar neriesi zatial nijako, kedze sa snazite "len" druhy mesiac a doteraz si brala antiku. uvidis, ze dalsia ms uz pride normalne na cas. ak potrebujes poradit s meranim bt, tak babulky tu ti urcite poradia. ja zatial nemeriam ani som nemerala. je celkom dolezite, aby si vedela ci ovulujes a to najlepsie zistis meranim bt a folikulometriou.

nikushka2
6. jún 2010

@markiza asi máš pravdu, proste ma to len celé rozhodilo, fakt že nie som celkom zdravá. Dúfam, že dalej to už bude v poriadku a že tie lieky pomôžu.

kraskanz1
6. jún 2010

@nikushka2 ja som bola presne takto vysadila som hak a mrcha nikde tak som dostavala vyvolavacky.a ked sme sa zacali snazit tak doki nasadil lutenil ale ten nepomohol vobec ani na mrchu ani na ovu ...no a potom ma poslal na endokrinologiu a tam mi spravili hormonalny profil a vlastne tak zistili ze mam anovulacne cykly...a potom mi doky nasadil duphaston a clsotil...a ten duphaston je inac celkom dobry to urcite budez dostavat pravidelne mrchu... 😎 drzim palceky nech sa vam to cim skor podariiii 🙂

vendulak
7. jún 2010

Ahojte holky, zdravím po víkendu! 😉
Nikhuska já měla hodně podobný problém, taky mi po vysazení HA nechodila menzes a po nějaké době doktor píchl vyvolávačku. Ale znovu pak zase nic, tak nasadil tabletky Provera (progesteron, stejně jako tvůj Duphaston, i když Duphaston je šetrnější a spíš se může při snaze otěhotnět, rrozhodně bych se ho nebála). U mě to pak bylo ještě na dlouho a pořádně to začali řešit defakto až v CAR.
Ale být tebou tak si někde vydupu hormonální profil, protože pokud nekrvácíš ani neovuluješ tak určitě ani neotěhotníš a rozhodně ti k tomu nepomůže jen Duphaston. Ten vyvolá ms, ale né ovulaci. A tedy bude ti odcházet jen sliznice, nebudou vajíčka, která by bylo možné oplodnit. Takže já bych nejdřív nechala vyšetřit pořádně co a jak je a pak by bylo asi nejlepší nasadit Clostilbegyt aby se nakopli vaječníky a pak v druhé půlce cyklu třeba i doplnit ten progesteron. Držím palce 😉.

markiza
7. jún 2010

vendulak (22let,snažení od 03/08,CAR Natalart, 02/10 a 03/10 IUI,04/10 MA ,ko v CAR 7.6.)...................46DC
markiza (32 rokov, MA1 07/06, MA2 01/07, MA3 04/10, vysledky z embria 9.6.).......................................5DC
kive (33 let,, snažení od 01/09 , Gennet 1. konzultace 17.6..) ...................................................................11DC
kkamca (30 let, snažení od 03/06,04/10 laparoskopie,05/10 Clostil, podzim CAR??)..................................26DC
kraskanz1 (23 let, snažení od 01/09, 01-03/10 Clostil, 06/10 znovu Clostil).................................................11DC
janaol (35 let, snažení od 01/06, 06/06 1IVF - neúspěšné, CAR co nejdříve (musím se objednat) .............14DC

zuzimia (37 rokov, snazenie od 01/10, 09/09 hysteroskopia) .............................................................27.05. - //

markiza
7. jún 2010

@vendulak , ahoj, ty si bola dnes v CAR, nie? mas nejake nove spravy?

markiza
7. jún 2010

inak ahojte vsetky 😵

markiza
7. jún 2010

@jerryjanka , ako si dopadla u lekara? videla si srdiecko? verim, ze mas dobre spravy 😵

jerryjanka
7. jún 2010

@markiza ahoj, ano videli sme ho - dokonca nam ho pustil nahlas. keby mi nebolo tak na vracanie že som to predychavala tak by som si aj poplakala. ale nedalo sa 😅

markiza
7. jún 2010

@jerryjanka , tak to je skvele!!!! gratulujem moc k srdiecku 😵 mas nieco na nevolnosti alebo sa to zatial da predychat?

jerryjanka
7. jún 2010

neda sa to len tak predychať - zvyčajne vraciam každy den - ale tak na kyselinu mi poradili fatru, a sem tam si dam kamilkovy čaj, a vraj aj B6 je na to dobre
ale zle mi je aj tak stale

markiza
7. jún 2010

@jerryjanka , tak len drzim palce nech ti tie tyzdne rychlo utekaju... na kyselinu mozes skusit aj orbitky zuvacky, alebo mlieko ci mandle (tie mne dobre pomahali) a nejest cerstve pecivo a chleba... drz sa!

vendulak
7. jún 2010

Marki já se z CAR vrátila teď 😉. Byla to celkem rychlovka, ani mě nijak neprohlížel doky, jen si pročetla zprávu z nemocnice, tu z hospitalizace i tu z kontroly a pak mi říkal, že ta revize možná nebyla ani třeba 😒. No ale stejně že teď prý oni mají nakázáno 3 měsíce nic nedělat. Takže jakože u nich mám teď tři měsíce pauzu, ale co si děláme doma je prý naše věc to by stejně neuhlídali 😀. Tak mi napsal akorát Duphaston, aby se mi líp regenerovala a dorůstala sliznice a k nim se mám objednat pak kdyžtak v srpnu na kontrolu ultrazvukem 13.-15.DC. A další cyklus by jsme kdyžtak zase nastimulovali a zkoušeli zase IUI 🙂.
No nevím čím to je, možná krásným počasím, možná hezkým víkendem, ale mě je teď fajn, tak nechci myslet na nic z čeho bych se pak trápila. A jdu si zase užívat sluníčkovou pohodu 😎.
Jinak doufám, že i ostatní měli víkend fajn 😉, my moc prima, až na to že pejsek měl zase epileptickej záchvat ☹, udělali jsme si výlet na motorce na piknik v sobotu a on ho dostal tam a my s sebou ani neměli ten Diazepam 😢, ale naštěstí byl jen menší a kratší. Ale stejně, teď jsem si o tom něco četla a mám o něj děsnej strach 😢.

Jo a holky v těhu se prý žvíkačky nesmí! 😉

markiza
7. jún 2010

@vendulak , takze to mas celkom pozitivne spravy, kedze ste dostali neoficialnu zelenu v snazeni. to ti budem moc drzat palce! a ms ako, uz dosla? nakoniec aj skoda, ze ti ten kyret robili ak to nebolo potrebne 😖
nejako sa vam tu tabulku nechce obnovovat. mrzi ma to so psikom, snad to bude casom lepsie. uz aspon viete ako reagovat

kive76
7. jún 2010

ahojky, holky u nás o víkend nic moc...přítel má psychické problémy...ted je doma, od 10. 6. nastupuje ne léčbu, prý asi na 3 tejdny...no tak to snad nepřežiju, ještě že aspon bude u nás ve vojenské nemocnici...takže 17.6. jdu do gennetu na první konzultaci sama...no snad jim to nebude vadit...

markiza
7. jún 2010

@kive76 , to ma mrzi ☹ drzim palce nech je cim skor fit.

kive76
7. jún 2010

oni to mají v rodině, i jeho máma má to stejný co on, i babička to měla...akorát co jsme spolu po dobu 2 letech, to bylo o.k...třeba akorát byl o víkend nemocnej...a pak se z toho dostal, a ted už to trvá od středy...já doufám, že ho dají nějak dohromady...

kive76
7. jún 2010

jo a jinak co se týče dietky tak žádnou nedržím, ale spíš jím míň...dneska po 4 dnech jsem si konečně dala kávičku s mlékem...neměla jsem na víkend doma mlíko....a dneska jsem si ho už konečně koupila.. 🙂

kive76
7. jún 2010

vendulak: já ted neměřím , nemám na to nějak náladu.. ☹

vendulak
7. jún 2010

vendulak (22let,snažení od 03/08,CAR Natalart, 02/10 a 03/10 IUI,04/10 MA , UTZ v CAR srpen)...............46DC
markiza (32 rokov, MA1 07/06, MA2 01/07, MA3 04/10, vysledky z embria 9.6.).......................................5DC
kive (33 let,, snažení od 01/09 , Gennet 1. konzultace 17.6..) ...................................................................11DC
kkamca (30 let, snažení od 03/06,04/10 laparoskopie,05/10 Clostil, podzim CAR??)..................................26DC
kraskanz1 (23 let, snažení od 01/09, 01-03/10 Clostil, 06/10 znovu Clostil).................................................11DC
janaol (35 let, snažení od 01/06, 06/06 1IVF - neúspěšné, CAR co nejdříve (musím se objednat) .............14DC

zuzimia (37 rokov, snazenie od 01/10, 09/09 hysteroskopia) .............................................................27.05. - //

vendulak
7. jún 2010

Marki jo jo taky mě to štve že jsem byla na revizi a že jsem to všechno musela podstoupit to peklo v nemocnici a tak (protože tam to bylo fakt nejhorší), když to možná nebylo ani zapotřebí 😒. Ale co teď už s tím stejně nic neudělám 😒.
A v tabulce já zatím neměla co obnovovat, a se dnama cyklu mě vždycky někdo předběhne 😀 😉.
Kive taky mě mrzí, že přítel má problémy ☹, přeju ať se to brzy zlepší a můžete být zase spolu doma 😵 😉.
A já myslím že i prostě jídlo jen omezit, dělat třeba menší porce tak že je to taky dobrý! Někdy i možná mnohem lepší než nějaké drastické diety 😒 😉.
Já se tedy tak nějak snažím dál i když mám prohřešky někdy. Dneska mám bílkovinový den tak mám vajíčka, k obědu jsem je měla jen tak natvrdo se zeleninkou a kouskem chleba a k véče si udělám ředkvičkový salát s vejci ten je moc mňam 😉.
Kive a chápu že na měření asi teď nálada není 😒. Ono vůbec někdo třeba na takovýhle věci není a někdo koho to chytne měří pak třeba pořád, i ve stanu, nebo i když prostě ví že stejně snážo nebude, i to jsem od holek fakt četla 😀.
No nic mě se doprala už asi třetí várka prádla (z chaty toho máme spoustu td všechny možný povlaky i z křesel, závěsy, záclony povlečení, koberečky z koupelny...) tak půjdu věšet zase 🙂.

kive76
7. jún 2010

no ty teda makáš...to já raáno akorát prala jednu várku, kdybych jich prala víc, to bych si musela něco půjčit od sousedky.. 🙂

vendulak
7. jún 2010

kive my normálně tolik prádla jakože jen našeho na sebe nemáme! 🙂 To prostě že pořádně gruntujeme na té chatě, aby tam nebylo tolik prachu a tak, to je všechno odtamtud. A v podstatě je to jen část z toho co tam je 😀.

kkamca
7. jún 2010

Dobrou.

markiza
7. jún 2010

@kkamca , dobru aj vam 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre