Tehotenstvo a obezita

flos
7. máj 2007

ahojte babenky. S manzelom sa snazilkujeme uz 9 mesiachov(uz by z toho bolo aj babo 😀 ) a stale nic. Ide o to,ze mam nadvahu. Snazim sa schudnut a je to dost tazke, kedze priberam uz pomaly 19 rokov. Velmi tuzim po mimi. Lekarka mi povedala,ze zdravotne som na tom ok. Kazdy mesiac mi meska mrcha a kazdy mesiac ocakavam,ze som tehu,ale zakazdym je to iba sklamanie. Uz ani nepocitam kolko testov som si spravila. Som na to pomaly expert 😀. Chcem len vediet ako ste na tom vy, co ste tiez obezne a snazilkujete a ako s tym bojujete. Moc po mimi tuzim a snazim sa schudnut,len chcem vediet vas nazor na tuto temu. A mensiu pomoc. Dakujem...

monika0001
31. júl 2010

@vendulak - no zlatko ako???

kraskanz1
1. aug 2010

@nikushka2 musis najprv ty najst na teste // aby som potom mohla aj ja najst takze bez teba sa mi to nepodariii 😀
inac na silvestra som si povedala no minuli rok nic tak v roku 2010 otehotniem a uz mam na to len nejakych 5mesiacov
a dufam ze sa stane zazrak 😠

markiza
1. aug 2010

zuzimia (37 rokov, snazenie od 01/10, 09/09 hysteroskopia)...................................... 27.05. - //

Snažilky:

janka_a (18rokov,snazenie od 02/10)..............................................................................................?DC
markiza (32 rokov, MA1 07/06, MA2 01/07, MA3 04/10, AF 400 + vit. E 400 a C 600)....................30DC
vendulak (22let, snažení od 03/08, CAR Natalart, 04/10 MA po 2.IUI, kys. listová 400, srpen CAR)..........20DC
http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak
kkamca (30 let, snažení od 03/06, 04/10 laparoskopie, 05/10, 06\10,07\10 Clostil, 4.8. Gennet).......................20DC
http://www.fertilityfriend.com/home/kkamca
monika0001(27 rokov, 08/08 Kyret, 10/08 MA, 3x IUI, 05/10 Laparoskopia, kys. listová, anopirin na striedačku s fraxiparinom a čakám výsledky od ednokrinologičky) ....................................................................... 19DC
janaol (35 let, snažení od 01/06, 06/06 1IVF - neúspěšné, CAR konec září 2010 - objednána) ..............15DC
kive76 (34 let, snažení od 01/09, CAR Gennet, kyselina listová, ,....................15DC
nikushka2 (24 rokov, snaženie od 04/10, duphaston) ......................................................................... 4DC
http://www.fertilityfriend.com/home/2f6996
kraskanz1 (23 let, snažení od 01/09, 01-03/10 Clostil, 06/10 znovu Clostil,po lete laparka)....................3DC

kraskanz1
1. aug 2010

baby co znamena skratka KET teda co to vlastne je ..viem ze IVF je umele oplodnenie 😵

kive76
1. aug 2010

@kraskanz1
Kryokonzervace embryí – KET

Pokud se Vám oplodní více vajíček, než je možné transferovat, je vhodné nadpočetná embrya uchovat pro další léčbu v kryokonzervovaném stavu.
Kryoembryotransfer (KET) se provádí v období tzv. implantačního okna, které je určeno v naturálním cyklu podle ultrazvuku nebo je připraveno pomocí hormonální substituční léčby.
Embrya mohou být uchovávána neomezeně dlouhou dobu. Na finančních nákladech s uchováním spojených se podílí léčený pár.

nikushka2
1. aug 2010

@kraskanz1 kazde jedno bábetko je zázrak. 🙂 takze ja dufam ze sa takého zazraky udeju aj nam. 🙂

kedy po lete ides na tu laparku? Aké vsetky vyšetrenia ti uz robili?
Ja sa v sept. tiez chystam k doktorovi, chcem vediet co mi povie. Ci netreba zmenit liecbu a tak.

monika0001
1. aug 2010

@kraskanz1 - ty si sa pýtala v mojom blogu o čo ide..
píšem Ti sem aby to videli aj kočky čo sú tu, lebo sa o mne začali tu na MK rozširovať správy typu, že som psychicky labilná a narušená a som posadnutá deťmi. A to všetko len preto, že som tu na MK spoznala kočku, ktorá mala veľmi dojemný príbeh vo svojom albume a ja sprostá krava som sa jej rozhodla pomôcť lebo bola tiež z BA.. a to som nemala robiť. Teraz zo mna tá chudera urobila zlodejku fotiek jej malého a polovica MK ide proti mne.
Dostala odo mňa a od mojej sestry kopu vecí pre malého, do pôrodnice keď sme ju šli navštíviť sme v obchode nechali cez 1500 SK za olejčeky, mydielká a pod. a to som ju pred tým videla len tri krát....
Taktiež som jej tam urobila zopár fotiek malého s tým, že keď príde domov z pôrodnice tak, že prídeme ku nej a nafotíme malého a ja jej fotky dám.. No ani mi nedala vedieť že je doma. až na 5 deň s tým, že malý má zapálené oči a že ona nechce také fotky. Tak sme sa dohodli, že mi dá vedieť kedy môžme prísť na návštevu a pofotiť malého... no a potom sme spolu už neboli lebo sa stále na niečo vyhovárala a bla bla bla... Keď som jej volala, že čo sa ani neozve tak mi začala nadávať, že kašlem na ňu, že jej nikto nepomôže, nikoho nezaujíma čo robí sama s dieťaťom a pod. Keď som jej volala na ďalší krát pýtala som sa jej či jej prinesiem obed a večeru, mliečko pre malého či jej nejdem kúpiť a či nejde s nami na výlet (čo mi deň pred tým vyčítala, že nikto ju nikam nevezme) tak zasa mi začala vyčítať rôzne veci, že mám milujúceho manžela, chodím si po výletoch a pod.... Proste zo mňa robila debila. A ja som sa jej stále napriek tomu snažila pomáhať ale to ona už o moju pomoc nestála....
Veci odo mňa a od mojej sestry zhabala a asi jej stačilo. Teraz tu o mne rozširuje, že som zlodejka fotiek a som posadnutá a pod... To že bola u nás na večeri, že my sme boli u nej a ona ešte aj u mojej sestry doma, to nevie nikto.. a ona tvrdí, že sa nepoznáme a že ma nikdy nevidela... no asi ma musela vidieť keď mám fotky jej bábätka, nie? A keby som bola posadnutá a psych. narušená, nemala by som tých fotiek bábätiek viac v mojích albumoch? Veď tam mám iba mojich krstných synov, kamoškinho malého a moju neterku...

A prečo to všetko tu píšem? Lebo istá osoba o mne posiela IP ľudom s ktorými som v téme a robí mi neplechu. Preto chcem vedieť či mám opustiť túto tému ... lebo by mi nesadlo dobre keby som vedela, že ma niekde niekto nechce....
Ak budeme mať pocti, že ma tu nechcete prosím dajte mi vedieť... nebudem sa hnevať.. Hnevám sa len sama na seba, že som taká hlúpa a pomáham stále ľuďom, ktorých nepoznám.... 😔

nikushka2
1. aug 2010

@monika0001 hadam si si z toho zobrala ponaučenie a budes pomahat len tym co za to stoja.
Nech si kazdý urobí vlastný názor na to, isté je, ze nikto z nás nemá právo ti povedať, ze v tomto fore nemáč co robiť, alebo ze ta tu nechce, ak chce niekto komunikovat súkromne, na to je interná pošta. V konečnom dôsledku toto forum je založené preto aby sme si pomáhali, neverím ze sem ide niekto s tym, ze by chcel niekomu ublízit. Mozno si to zobrala az velmi, to pomáhanie.
To ze niekto ohovára prostredníctvom IP iných vytvára obraz o nom samom a kazdy rozumny človek si spraví názor na teba na základe vlastných skuseností. 🙂
Verím v to že kazdému sa raz vsetko niekolkonásobne vráti, takze si to povedz a zahod to za hlavu. Podla toho čo píšeš je to len ososba, ktorú treba skor lutova, lebo si nevázi co má a závidí íným co majú oni.
Skus to hodit za hlavu. 🙂 Podla mna hovorím za väčšinu ak vravím ze budeme radi ak tu s nami aj nadalej pobudnes. 😀

monika0001
1. aug 2010

@nikushka2 - Ďakujem krásne.. veľmi pekne si to napísala... poučila som sa viac ako dosť, to mi môžeš veriť.... 😉
Len ma mrzí, že za to čo som pre ňu urobila teraz o mne pochybuje polovica MK....

markiza
1. aug 2010

@monika0001 , ja sa priznam, ze momentalne nepisem z trosku podobneho dovodu, ktory opisujes.... ovsem netyka sa Teba... ale @janka_a bude asi vediet o com pisem... tiez ma zneistila jedna tema a tak si to nechavam ulezat v hlave... osobne dakujem za uprimnost s akou si nam to sem napisala... prilisna dovercivost sa nevyplaca, snad ta osoba coskoro pride na to, ze ti nepravom ublizuje. ak chces napis aj nick, aby sme vedeli o koho sa jedna a na koho si treba davat pozor.

mas toho za sebou vela co sa snazenia o miminko tyka, je mi luto tvojich anjelikov, verim, ze sa nam to tu vsetkym coskoro podari a budeme sa tesit zo zdravych babatiek. kedy budes mat vysledky zo stitky?

markiza
1. aug 2010

Tehuľky:

zuzimia (37 rokov, snazenie od 01/10, 09/09 hysteroskopia)...................................... 27.05. - //

Snažilky:

janka_a (18rokov,snazenie od 02/10)..............................................................................................?DC
markiza (32 rokov, MA1 07/06, MA2 01/07, MA3 04/10, AF 400 + vit. E 400 a C 600)....................31DC
vendulak (22let, snažení od 03/08, CAR Natalart, 04/10 MA po 2.IUI, kys. listová 400, srpen CAR)..........21DC
http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak
kkamca (30 let, snažení od 03/06, 04/10 laparoskopie, 05/10, 06\10,07\10 Clostil, 4.8. Gennet).......................21DC
http://www.fertilityfriend.com/home/kkamca
monika0001(27 rokov, 08/08 Kyret, 10/08 MA, 3x IUI, 05/10 Laparoskopia, kys. listová, anopirin na striedačku s fraxiparinom a čakám výsledky od ednokrinologičky) ....................................................................... 20DC
janaol (35 let, snažení od 01/06, 06/06 1IVF - neúspěšné, CAR konec září 2010 - objednána) ..............16DC
kive76 (34 let, snažení od 01/09, CAR Gennet, kyselina listová, ,....................16DC
nikushka2 (24 rokov, snaženie od 04/10, duphaston) ......................................................................... 5DC
http://www.fertilityfriend.com/home/2f6996
kraskanz1 (23 let, snažení od 01/09, 01-03/10 Clostil, 06/10 znovu Clostil,po lete laparka)....................4DC

markiza
1. aug 2010

@kkamca, ja ta snad nikdy na tom skype nezastihnem 😠 skor ako pred polnocou sa tam nedostanem a to uz ty asi najskor snivas 😅

monika0001
2. aug 2010

@markiza - Ďakujem za pekné slová... 🙂
Ja som tak hlúpa, že nedokážem napísať jej nick aby z toho nebolo ešte viac zle.. a hlavne nechcem ju ešte viac naštartovať lebo to čo robia to už je moc... včera mi napísala (zrejeme určite) jej kamarátka, že či sa nehambím vyhrážať sa matke s dieťaťom! Ja som na to pozerala ako puk... NIkomu sme nevolali nikomu sa nevyhrážali.. som zhrozená čo jedna "osoba" dokáže... ale tak čo. poučila som sa a viem ako sa mám nabudúce zachovať 😉
Okrem toho mi napísala, že ja nechcem dieťa ale cvičenú opicu asi ( to na základe toho, čo mám v albume, že čo by sme chceli pre naše budúce dieťatko) a že som vadná a vraj taká ako ja si nezaslúži dieťa..
Tak asi tak.. už sa na tom zabávam, ale je to smutné a nerozumiem tomu čo tým tá "osoba" sleduje a čo chce dosiahnuť....

Tie výsledky budem mať až po dovolenke 19.08. takže čakám.. a ešte čakám aj na ďalšie vyšetrenie ale to ani neviem kedy bude... takže som v čakacej fáze 😉

kraskanz1
2. aug 2010

@monika0001 tento tvoj pribeh mi pripomyna jednu moju ex kamratku ktora na mna zacala kydat ze som alkoholicka a ze bez mojho priatela by som bola obycajna nula a som chudera a mala by som zacat cvicit lebo som tlasta svina so sadlom prerastenym mozgom. a to len preto lebo mi zavidi veci ktore mam a ona ich nema mat nikdy nebude lebo nechodi do prace a ked aj pracovala tak ju od vsadial vyhodili lebo ona si dovoli sa pohadat zo sefom hned v prvy den.a to vsetko co o mne porozpravala len zavidela lebo mame na to aby sme si sli sadnut do podniku aby sme si zariadovali byt a pomalicky pripravili zazemie pre babatko...ale nevidi to ze kolko roboty je za tym vsetkym kolko sa narobi moj priatel a kolko ja a ona vidi len hotovy vysledok bohuzial... 😔
moni aj ked toto neni to iste co teraz zazivas ty ale viem si predstavit ako sa citis lebo aj ja som vela pomohla tomu cloveku len si to nevazil a zacal mi robit taketo veci. to ze ste ju zacali podporovat a brat ju ako kamaratku a zacali ste sa urcite bavit o veciach ako sa napr citis atd bola chyba lebo ten clovek co sa o tebe vela dozvie ta skor ci neskor urcite zradi a zacne ti ublizovat lebo o tebe vela vecii vie a bude ti ublizovat s tym s cim si sa jej zdoverila a ako bonus este ti aj zacne vycitat ze si jej vobec pomohla... ☹
jedine co ti radim skus sa nad tym povzniest a zabudnut na toho cloveka lebo ona je ten psychopat a nie ty a bude ti ublizovat a ublizovat ked budes na nu reagovat jednoducho nereaguj a kasli na nu proste neexistuje aj ja som nieco podobne prezila a casom aj moje okolie zistilo ze som mala pravdu a teraz sa s tou mojou ex kamoskou nikto nebavi .
a ja si o tebe absolutne nic zle nemyslim ja ta nepoznam a ja a ostatne z tejto temi sem nechodime preto aby sme ta vyhadzovali odtialto ale aby sme si pomohli hlavne psychycky s problemami co mame ...a hlavne aby sme zistili ze niesme jedine co ich mame .
takze drzim palce aby si sa s touto sitouaciou co najskor vyrovnala a som velmi vdacna za to ze si sa takto zdoverila sveci to o tom ze si korektny a dobry cloviecik s bolavou dusickou... 😉

kraskanz1
2. aug 2010

@nikushka2 nie nemam zacne vysetrenia na laparku..a ake vysetrenia sa robia???ja o nicom neviem ...viem iba ze sa robia predoperacne a nic viac... 😒
a tak sme sa dohodly s dokym ze ked v bulharsku neotehotniem tak idem na laparku este sme sa o tom len bavili ze co a ako budeme dalej riesit.takze este nic nieje iste velmi by som chcela aby mi primorsky vzduch pomohol... 😅

monika0001
2. aug 2010

@kraskanz1 - no mojka tak Ti poviem, že si to mala oveľa horšie ako ja teda.. mňa tu nepozná toľko žien osobne ako poznali teba vaši kamaráti.. to si mala asi oveľa ťažšie..
ale ja sa teraz na tej chudere len zabávam... no teda už sa na tom zabávam... na jednej strane...
a vďaka vám viem, že na to čím skôr musím zabudnúť a nemyslieť na ňu a budem preto robiť všetko.. 🙂
o 4 dni odchádzam na dovču tak si ju nenechám pokaziiiiiťťť 😉 😎 😎 😎

Naozj vám veľmi Ďakujem.. Moc mi to pomohlo!!! 😵

monika0001
2. aug 2010

@kraskanz1 - iba predoperačné mne pred laparkou robili 😉 a keby idete na dovču vy? budem moc moc držať palčeky!!!!

kraskanz1
2. aug 2010

@monika0001 nemas za co moni nei sme tu na to aby sme ti ublizovali ale aby sme ta podoporovali 😉
a viem ze teraz je to cele cerstve a viem ze ked povies ze na to nemyslis aj tak na to myslis lebo aj ja som to tak citila stale som hovorila ze serem na to ale nesrala som...odporucam ti nereaguj na nu a jej okolie lebo evidentne ta chcu vsetci nastvat a tesia sa vsetci z toho ze ti ublizuju a ohovaraju lebo sa v tej teme asi nemaju o com bavit..jednoducho totalna ignoracia a ono ich to prejde kazde caro trva 3dni uvidis...a neodpisuje absoluutne na niekoho kto ti pise take veci...a o par tyzdnou ti dojdu spravy typu ze monika mala si pravdu 😎 od tych dievcat co teraz stoja za nou.

kraskanz1
2. aug 2010

@monika0001 ideme 20.8 takze uvidime no citala som v par temach ze kocky dosli z bulharska bez mrsiek tak uvidime..aj moja maminka ma nevedla mat 3roky a isli s ocinom na dovcu a bum bac a som tu...a to zevriaj ani necakala ani nemyslela na to ze by sa mohlo vobec podarit takze nechcem ani ja na to mysliet 🙂

monika0001
2. aug 2010

@kraskanz1 - na tie správy sa teším najviac 😀 😀
tu na koňovi je jedna kočka, ktorá nemohla 5 rokov otehu... mala za sebou IVF - neúspešné, alergiu na mužové spermie a vraj prirodzene neotehu a tak šli na dovču a čo sa stalo? Prišli traja 😀 a to im nik nedával nádej 😉
a inak neviem či si ju náhodou aj nepamätáš.. Pipimiska 😉 teraz má už polročného synčeka 🙂
dôležité je aby si na tú dovolenku nešla len s tým, aby ste prišli traja.. skús na to prestať myslieť, plánuj si dopredu čo budete robiť, kam sa pôjdete pozrieť a podobne. Ja viem, že sa mi to ľahko hovorí, skús.. ja mám to "šťastie 🙄 " že mi MS vychádza akurát na dovču a tak to teda riešiť nemusím... 🙄

kraskanz1
2. aug 2010

@monika0001 no pamatam si ju ale len matne a teraz ta tema uz ani nefunguje tam uz nikto nechodi,ze?
no urcite na to skusim nemsyliet teda dufam sa budem zabavat radsej s inymi vecami a ked sa nepodari tak sa nepodar no podari s ainokedy.....uz nejak ten nesupech neberiem tak tragicky... 😉

monika0001
2. aug 2010

@kraskanz1 - myslím, že majú vytvorenú súkromnú tému
a neboj raz sa všetky dočkáme.. Neverím, že takým dobrým ľudom ako si ty a kočky čo ma podporujete napriek tomu, že ma nepoznáte, nebude dopriate to po čom najviac túžia.. isto to raz vyjde.. len možno teraz pre nás nie je ešte ten správny čas. Možno by sa stalo niečo zlé a tak si máme radšej počkať..
(Týmto sa ja stále ukľudňujem 😉 )

kraskanz1
2. aug 2010

@monika0001 aj take sa tu da vytvorit??? 🙂 ja neviem ci to raz vyjde ja neviem ani ci mam ten pocit ze raz to dieta budem mat proste tomu moc neveriim...chcem tomu verit tuzim potom ale daako mi moj vnutorny hlas hovori ze sa to asi nepodari nidky...neviem ci aj mate take pocity .proste raz citim ze ano budeme mat deti a raz ze nie ... 😔 proste som si neistaaa

monika0001
2. aug 2010

@kraskanz1 - hej aj také sa dajú. 😉
a vieš čo mi hovorí mmm keď mu poviem (keď mám slabú chvíľku), že ja tomu proste neverím? On povie iba, že : "To je dobrá maminka, aspoň sa tomu budeš o to viac tešiť. "
a podľa mňa má pravdu... 😉
Ja verím.. stále verím.. musím.. ženie ma to v pred.. ale sú dni kedy pochybujem v kútiku duše... ale to iba na chvíľočku, aby som si to nevsugerovala..... 😉 vyplačem sa a idem ďalej zasa so zdvihnutou hlavou a s vierou, že raz určite!!! 🙂

nikushka2
2. aug 2010

@kraskanz1 hej len predoperačné. Skôr som mala na mysli iné vyšetrenia, ktoré ti robili, pred laparkou.
Aby som vedela čo ma možno čaká, aké všetky vyšterenia sa zvyknu robiť ked sa nedarí mat bábo. Ja som sa chystala v sept. na vyšetrenie, porozpravat sa s dokym ale v podstate ani neviem co mu mam povedat. Beriem len duphaston, neviem ci mi napr. bude vediet povedat ci zaberá. Ved teoreticky keby zaberal, tak som uz tehu. ci nie? Mam nejaku depku z toho celého. z tých mojich grafov podla mna neni vidiet nic. teplota je podla mna ovplyvnená duph.. takze neviem. Kupila som si ovu. testy, tak sa tento mesiac skusim testnut. V podstate ani neviem kedy mám skusit. Je to nejaké tazke. obdivujem baby co to zvládaju niekolko rokov. - a tiez ich chlapov ze to s nimi vydrzia 🙂

monika0001
2. aug 2010

@nikushka2 - ja som si prešla všetkými možnými vyšetreniami. Duphaston slúži buď na úpravu cyklu alebo na udržanie plodu v tele matky... sledoval ti doki či máš ovuláciu? ak áno ako dlho?

kraskanz1
2. aug 2010

@nikushka2 jedine co mi robili bol hormonalny profil a to sa robim od prveho dna cyklu ..a tam zistili nedostatok progeseronu tak doky nasadil duphaston a mrcha od vtedy chodi jedna radost lenze ovulka nikdy a tento mesiac som skusala ovu testy a tie ciarky boli dost podozrive ci sa nieco dialo alebo nie to neviem skusim aj tetno mesiac testovat...a tento cyklus budem bez duphaston som zvedava ci dojde mrcha aj bez neho..kedze ho uz berem skoro rok.
a duphaston vraj ovulku potlaca som citala takze neviem no...podla mna to az taka pravda neni .... 😎

nikushka2
2. aug 2010

@monika0001 nie nesledoval. Ako sa to vlastne robí? To je tá folikulometria??

kraskanz1
2. aug 2010

@nikushka2 ano folikulometira je to ale to sa robi hlavne pri clostile ,nie???este ste s dokym nehovorili o clostile???

nikushka2
2. aug 2010

@kraskanz1 o tom duphastone som tiez vselico cítala, tak som ohladom toho volala doktorovi a on ze to vobec nie je pravda, ze je to len fáma. ze duph. v podstate by si mohla brat aj celý cyklus, len ze to na zaciatku cyklu proste nemá význam. takze duph. ovu nepotláča.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre