Tehotenstvo a obezita

flos
7. máj 2007

ahojte babenky. S manzelom sa snazilkujeme uz 9 mesiachov(uz by z toho bolo aj babo 😀 ) a stale nic. Ide o to,ze mam nadvahu. Snazim sa schudnut a je to dost tazke, kedze priberam uz pomaly 19 rokov. Velmi tuzim po mimi. Lekarka mi povedala,ze zdravotne som na tom ok. Kazdy mesiac mi meska mrcha a kazdy mesiac ocakavam,ze som tehu,ale zakazdym je to iba sklamanie. Uz ani nepocitam kolko testov som si spravila. Som na to pomaly expert 😀. Chcem len vediet ako ste na tom vy, co ste tiez obezne a snazilkujete a ako s tym bojujete. Moc po mimi tuzim a snazim sa schudnut,len chcem vediet vas nazor na tuto temu. A mensiu pomoc. Dakujem...

kraskanz1
7. sep 2010

@kkamca veru tak nic sa deje na negativne testy som si zvykla...ale aspon viem ze to urcite tehu neni a nemusim si naivne namyslat co ak 😉

kkamca
7. sep 2010

@kraskanz1 Je fajn,že to tak bereš.. 😉

monika0001
7. sep 2010

halo halo. hlásim sa po dlhejš dobe zasa. nestíham nič... ani len fotky dokončiť a nie to ešte vás dočítať. nenájde sa dobrá duša, ktorá by mi to trošku zhrnula - ako sa máte a tak? 😅 Ďakujem 🙂

markiza
7. sep 2010

@monika0001 ahoj, ja ti to zhrniem.... nic nove 😉
co ze mas tolko roboty?

monika0001
7. sep 2010

@markiza - tak to si teda zhrnula 😀 ale Ďakujem 🙂
Aspoň ma nemusí kakať, že som niečo prepásla 😀
no máme nového klienta a dáva nám veľa roboty, čo je ale zasa super, lebo aspoň budú peniažky 😉

janka_a
7. sep 2010

ahojte..ja som si dnes "skratila" den v skole...z nicoho nic som v skole skolabovala stravila som cely den v nemocnici na vysetreniach a vysledok- som cca v 5tyzdni tehu..dokonca tyzdna budem chodit na infuzie 😒 mala by som byt na marodke ale to si teraz nemozem dovolit 😢

zuzana36
7. sep 2010

jani, tak to gratulujem. a Ty si nevedela, ze si tehu?

markiza
7. sep 2010

@janka_a , gratulujem!!! ale nechapem preco si nemozes dovolit byt doma, ved studujes... s tvojim zdravotnym stavom a tehu... nezahravala by som sa s tym. kazdopadne, dufam, ze ti bude coskoro lepsie.

markiza
7. sep 2010

@monika0001 , nic podstatne si neprepasla... veru aspon budu jurase, to tu na konovi k nim tazko prides 😉

markiza
7. sep 2010

snažilky:
kraskanz1 (23 let, snažení od 01/09, 01-03/10 Clostil, 06/10 znovu Clostil, po lete laparka)...............40DC
vikiz (30 rokov, snaženie od 08/10, Kys. listova , Magne B6, cajicek na otehotnenie od bosorky) ........28DC
kive76 (34 let, snažení od 01/09, CAR Gennet, kyselina listová)................................................26DC
kkamca (30 let, snažení od 03/06, 04/10 lpsk, 05/10, 06\10,07\10 Clostil) CAR GENNET...............25DC
http://www.fertilityfriend.com/home/kkamca
monika0001(27 rokov, snaženie od 02-08, 08/08 Kyret, 10/08 MA, 3x IUI, 05/10 Laparoskopia, kys. listová, anopirin na striedačku s fraxiparinom, od 20.08.10 L-Thyroxin a čakám výsl. od gynekológa)............... 23DC
janaol (35 let, snažení od 01/06, 06/06 1IVF - neúspěšné, CAR konec září 2010 - objednána)..........22DC
nikushka2 (24 rokov, snaženie od 04/10, duphaston).................................................................14DC
http://www.fertilityfriend.com/home/2f6996
janula123 (28 rokov, snaženie od 8/10, Calibrum Babyplan) ....................................................10DC
markiza (33 rokov, MA1 07/06, MA2 01/07, MA3 04/10, AF 400 + vit. E 200)..........................9DC
betina1984(26 rokov, snaženie od 5/10, 9/10 - Clostilbegyt 5 dní po 1 tabletke)..................... 9DC http://www.fertilityfriend.com/home/2f0b93
vendulak (22let,snažení od 03/08,CAR Natalart,04/10 MA po 2.IUI,kys. listová 800+E400)..........3DC
http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak

Tehuľky:
zuzimia (37 rokov, snazenie od 01/10, 09/09 hysteroskopia)............................. 27.05. - //.....TP- 6.2.2011
janka_a (18 rokov, snazenie od 08/10,).............................................................07.09. - //.....TP - máj 2011

janka_a
7. sep 2010

@zuzana36 dakujem.. nevedela som pochybovala som...

@markiza dakujem...tento tyzden musim byt v skole ci chcem ci nie 😒 prvy tyzden maturitneho rocnika potrebujem mat prehlad co sa bude diat,sice maturovat budem pravdepodobne az v septembri ale ucit sa musim i tak.....

kkamca
7. sep 2010

@markiza 😕 😕

kraskanz1
7. sep 2010

@janka_a coze jani to je konec ja som z teba skoro odpadla tak to ti gratulujem s celeho srdieckaaaa.astaaaa tak toto je zazraaaak vauuuuu super som uplne statnaaa najviac...mam zimomriavky vauuuuuu

janka_a
7. sep 2010

@kraskanz1 dakujeeem🙂... sice ma caka tazke ale snad sa vsetko zvladne a bude dobre🙂

kraskanz1
7. sep 2010

@janka_a vidis zazraky sa deju jaaaj mne u plne idu slzy do ociiii 🙂

janka_a
7. sep 2010

inac podla poslednej mrchy mi vychadza termin cca 14maj 😕 2dni pred maturami 😔

kraskanz1
7. sep 2010

@janka_a nevadi pojdes maturovat v septembri podla mna ti schvalia odklad maturit to je normaaalne..jaj ja sa taaak strasne tesiim boze uplne si mi dodala nadej ja som najstastnejsi clovek na svete mam chut tlieskat

janka_a
7. sep 2010

@kraskanz1 aj ja asi zacnem verit na zazraky.. ja som si uz dnes aj poplakala od stasticka... len snad sa tie slzy nezmenia na slzy smutku..

kraskanz1
7. sep 2010

@janka_a nie neboj sa dobre to dopadne ja co citim dotiahnes do do uspeneho konca uvidiiis klidek mysli pozityvne ja ti straaaasne drziim palce jaaj jankaaaaaa to zvladneeees...naozaj uprimne strasne ti to prajem a strasne sa tesiiim mozno som trapna ale fakt toto si ma dnes uplne dorazila...jaj nemaam slov...

kraskanz1
7. sep 2010

a makiza ma pravdu zo svojim zdravotnym stavom pekne posluchaj lekaaarov zmaturovat mozes aj ked porodis neboj tie skusky ta pockajuuu vsetko sa da ...@janka_a

janka_a
7. sep 2010

@kraskanz1 ja zasnem ako sa tesis 🙂uvidis ze coskoro sa tak budeme tesit aj my z teba😉
a maturovat budem musiet asi v septembri takto sa to zvladnut nebude dat..ale snad vydrzim nejako chodit do skoly co najdlhsie...

kraskanz1
7. sep 2010

@janka_a fakt si ma dnes straaasne potesila s toutou spravou a naplnila si ma energiou a nadejou....pekne ostan doma ked ti lekari kazu ostat doma....musis posluchat ked chces vynosit zdrave babo.....teraz si davaj na seba veeeelky pozor...a skola ta pocka aj ked budes maturovat na rok nevadiii...

janka_a
7. sep 2010

@kraskanz1 o rok maturovat nebudem.. tento rocnik dokoncit musim nejako kedze sme posledny rok starej maturity.. a dalsi rok uz maju uplne ine studijne plany..tento tyzden snad nejako zvladnem v skole.. koncom tyzdna este musim ist za svojim doktorom a uvidim...
a nadej umiera stale posledna🙂

kraskanz1
7. sep 2010

@janka_a ale to aj u nas bolo ked som maturovala stale hovorili ze na dalsi rok budu nove maturi a stale je to rovnake neboj sa fakt radsej mysli najprv na babo davaj na seba pozor...ved tak po nom tuziiis...

janka_a
7. sep 2010

@kraskanz1 uz to nie je rovnake pred troma rokmi sa to zmenilo....
ja budem na seba davat pozor maximalny o to sa neboj🙂

kraskanz1
7. sep 2010

@janka_a tak dobre nebudem ta s tym buzerovat...ale aj tak som stastna fakt uz sme v tejto teme silno potrebovali tehulku aby mna a mozno aj ostetne konecne nieco povzbudiloo...gratulujem este raz a drziiim place najsilnejsie ako len viem....

kraskanz1
7. sep 2010

@janka_a 🙂

janka_a
7. sep 2010

@kraskanz1 dakujem🙂 ked sa nebude dat inak tak si vybavim individualny studijny plan a tento tyzden ma "len" tri dni a tie nejako vydrzim snad..

zuzana36
7. sep 2010

ja som si robila ovu test a vysiel mi pozit, ale skusala som to robit v 5tt, niekde som to citala, ze tehu ukaze a tak som to skusila
jani a ako to vzali doma? predsa, predpokladam, ze si mladucka 🙂 , verim, ze vsetko zvladnes, dokonca aj ta matura sa Ti bude zdat ako malina. drzim palce 🙂

janka_a
7. sep 2010

@zuzana36 doma to netusia zatial.. kedze s rodicmi nebyvam... ale oni to preziju vedeli ze chcem babo... a matura sa bude zdat ako malina.. len v normalnom termine by bola este lepsia a nie v septembri:..a dakujem🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre