Tehotenstvo a obezita

flos
7. máj 2007

ahojte babenky. S manzelom sa snazilkujeme uz 9 mesiachov(uz by z toho bolo aj babo 😀 ) a stale nic. Ide o to,ze mam nadvahu. Snazim sa schudnut a je to dost tazke, kedze priberam uz pomaly 19 rokov. Velmi tuzim po mimi. Lekarka mi povedala,ze zdravotne som na tom ok. Kazdy mesiac mi meska mrcha a kazdy mesiac ocakavam,ze som tehu,ale zakazdym je to iba sklamanie. Uz ani nepocitam kolko testov som si spravila. Som na to pomaly expert 😀. Chcem len vediet ako ste na tom vy, co ste tiez obezne a snazilkujete a ako s tym bojujete. Moc po mimi tuzim a snazim sa schudnut,len chcem vediet vas nazor na tuto temu. A mensiu pomoc. Dakujem...

kive76
2. jún 2010

a vendulak...zhubla jsi do ted něco? já teda jím normálně těch 80 kg nemám...78 kg, ale dolejc to nejde...bleeee

kkamca
2. jún 2010

No Kive veškerý pohyb teplotu zkresluje..měla by si měřit ihned po probuzení.A bez vstávání.. 😀
Vendul ahoj..
vkládám graf..u mě jako žádná sláva,clostil asi nezabral-ovu testy mi nejdou vůbec do pozitivity jen duchařím.. 😒
http://www.fertilityfriend.com/home/kkamca

vendulak
2. jún 2010

Kive to je dost velká teplota 😕. Ale opravdu je tedy nejspíš ovlivněná tím že už si vstala. Musíš měřit každé ráno ve stejnou hodinu (a nejlíp i večer chodit spát pořád kolem stejné hodiny) a měřit se musíš hned po probuzení v posteli. Bazální teplota je teplota klidová, nesmíš mít před jejím měřením žádný pohyb 😉.
No kive zhubla nezhubla, já totiž nevím. Protože ta moje digitální váha ukazuje úplně debilně 😠. Podle ní bych po té dietě ztloustla ještě asi o víc jak dvě kila. Ale podle té normální klasické s ručičkou jsem 2kg zhubla. I když nevím jak teď teď jsem dost hřešila. Ale teď sem na dietu nabuzená jako hodně moc, takže dneska si dávám sama naordinovanej očišťující den vody, k tomu si zacvičím chvilku airobik (snad to video najdu) a chci jít na delší procházku na poštu. Dnes tedy musím na poštu, a další dny si je budu dělat taky i neúčelný. Prostě jsem rozhodnutá se do toho obout pořádně. Jsem na sebe pořádně naštvaná. Takovou dobu sem na to hubnutí měla a neudělala se sebou nic 😠. Tak teď musím!!! 😠
Jinak Kami na teplotky se ti mrknu a posoudím 😀 momentík 😀

vendulak
2. jún 2010

Tak Kami podle mě se tam teď něco rýsuje, ne? Chce to ještě počkat uvidíme co teplotky udělají, ale zatím bych to možná viděla na ovu 19DC 😉. Můžu se zeptat kolik Clostíku si brala? Ty si ho teď ordinuješ sama a nechodíš na ultrazvuky, viď? A brala si ho 5.-9.DC? Já ho měla v CAR naordinovanej 3.-7.DC, možná to by ti taky tu ovulku trochu víc přiblížilo 😉.

kraskanz1
2. jún 2010

vendulak (22let,snažení od 03/08,CAR Natalart, 02/10 a 03/10 IUI,04/10 MA ,ko v CAR 7.6.)...................40DC
markiza (32 rokov, MA1 07/06, MA2 01/07, MA3 04/10, vysledky z embria 9.6.)........................................39DC
kive (33 let,, snažení od 01/09 , Gennet 1. konzultace 17.6..) ...................................................................5DC
kkamca (30 let, snažení od 03/06,04/10 laparoskopie,05/10 Clostil, podzim CAR??)..................................20DC
kraskanz1 (23 let, snažení od 01/09, 01-03/10 Clostil, 06/10 znovu Clostil).................................................5DC
janaol (35 let, snažení od 01/06, 06/06 1IVF - neúspěšné, CAR co nejdříve (musím se objednat) ....... ...8DC

zuzimia (37 rokov, snazenie od 01/10, 09/09 hysteroskopia) .................................................................27.05. - //

kkamca
2. jún 2010

VENDULKO..nene ted ho neordinuju sama..Teda tento 1.cyklus je za doktora a na folikulometrii sem byla na 14 dc.Jenže folik měl jen 13 mm a doky mi řekl,že na ovu to nevypadá-že asi folík zanikne. 😖 A zatim to tomu vše nasvědčovalo.
Ano měla sem ho brát 5 až 9 dc --2 tbl.
Ted další cyklus co bude to už budu asi ordinovat sama--a přemýšlím že si navýším dávku na 3 tbl denně.A budu brát od toho 3 až 7 dc.Ale na folikulometrii dojíždět budu. 🙂

kkamca
2. jún 2010

Ty jo a jestli byla 19 dc..tak to zrovna nic nebylo. 😠

markiza
2. jún 2010

ahojte kocky,
ja nic nove... nejake blbe dni mam asi 🙄

vendulak
2. jún 2010

Kami ale koukala jsem že dny kolem ano!!! 😉 Koukni na můj graf, ten dole minulý http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak - těhotenský. Sex byl den před ovulací, a pak v den ovulace nic a den po ní bylo IUI a zase jeden sex a pak další i ten den po. A taky jsem otěhotněla 😉. Prý mnohem plodnější než den samotgné ovulace je ten den před ovulací 😉.
Tý jo a ten tvůj doktor to je tedy něco...ty budeš chodit na ultrazvuky ale Clostil ti nedá 😒. Já bych se spíš bála, když on bude mít za to že nic nebereš a ty zatím budeš mít folík po Clostilu, aby si nemyslel že ovuluješ přirozeně a třeba tedy oddaloval ještě vaší návštěvu CAR. No opravdu přídstup tvého doktora a musím přiznat že i tebe je mi trošku divný ☹. Navíc pokud se snažíte o miminko už tak dlouho...a pořádně s tím nic neděláte a návštěva CAR ještě pořád tak nějak v nedohlednu ☹. No nechci tě tím naštvat. Já sama bych tak dlouho nečekala, i zpětně každej den kterej jsem ztratila než jsem se dokopala jít k doktoru a do CAR vidím jako zbytečně ztracenej.

Marki ahoj! Já mám taky teď celkem blbé dny 😒. Ale co naděláme ☹. Jak ti jde den vody? 😉

vendulak
2. jún 2010

vendulak (22let,snažení od 03/08,CAR Natalart, 02/10 a 03/10 IUI,04/10 MA ,ko v CAR 7.6.)...................41DC
markiza (32 rokov, MA1 07/06, MA2 01/07, MA3 04/10, vysledky z embria 9.6.)........................................40DC
kive (33 let,, snažení od 01/09 , Gennet 1. konzultace 17.6..) ...................................................................6DC
kkamca (30 let, snažení od 03/06,04/10 laparoskopie,05/10 Clostil, podzim CAR??)..................................21DC
kraskanz1 (23 let, snažení od 01/09, 01-03/10 Clostil, 06/10 znovu Clostil).................................................5DC
janaol (35 let, snažení od 01/06, 06/06 1IVF - neúspěšné, CAR co nejdříve (musím se objednat) .............9DC

zuzimia (37 rokov, snazenie od 01/10, 09/09 hysteroskopia) .............................................................27.05. - //

kive76
2. jún 2010

ahojky, holky no já bych celej den na vodě nevydržela...možná kdybych byla doma, a nic nedělala...jen mohla bejt v posteli a odpočívat...hi,hi...ale v práci....to né..

kive76
2. jún 2010

vendulak, a to že máš 41 DC, to znamená, že jsi ještě neměla menzes ?

markiza
2. jún 2010

@vendulak , vodovy den dnes nemam, vikend sme mali trochu vysinuty, dva bielkovinove dni a vcera som zrala ako najata.... dnes som sa chystala tiez 😀 , ale ked som skocila na vahu a na nej je stale 109.5 kg, tak pokracujem a davam si dnes ovocie a zajtra vodu... lebo v piatok odchadzame na vikend na penzion a tam budem musiet jest co navaria... ja dnes slabo spinim, tak snad sa rozbehne ms.

markiza
2. jún 2010

@zuzimia , takze gratulujem opat k dialniciam a cakam na spravy o krasne bijucom srdcieku 😉 s vahou sa moc netrap, vsetko s mierov, len nie za dvoch 😵 dolezite je, aby sa sa dobre citila. je fajn, ze mozes ku znamemu na sono... tesim sa z teba. mne chodi babatko stale po rozume, ale vobec neviem kedy naberiem opat odvahu... snad buduci tyzden bude preklenujuci.

markiza
2. jún 2010

@kive76 , ja s @vendulak cakame na prvu ms po anjelikovi, tie davaju zvycajne na seba cakat dlhsie ako normalne 😔

kive76
2. jún 2010

aha..

vendulak
2. jún 2010

kive no já jsem taky zvědavá jestli to vydržím 😀. Teď jsem si malinko zacvičila, sice to video od Hanky Kynychové s aeirobikem pro začátečníky teď u ní na stránkách nefunguje, tak sem si pustila nějakej dance aeirobik, ale ten jsem moc nestíhala tak sem si při tom dělala sama kroky který jsem si trochu pamatovala, pak 10 sklapovaček a i sem se trochu zapotila 😀. Někdy po jedné chci jít ještě s pejskem na tu poštu, to prý tam a zpět je tak 3km, no doufám že mi to hlavně vydrží 😀.
Jo a 41DC znamená že mrcha po revizi ještě pořád nedorazila 😠. A to už mi pozítří končí šestinedělí 😠. No v pondělí jdu na kontrolu v CAR tak se jich zeptám a sem zvědavá co mi řeknou.

Marki jo takhle. No tak to budeme mít ty dny teď trochu rozházený 🙂. Já si dnes po tich hříchách dám dobrovolně den vody a zítra budu mít bílkoviny, nakoupila jsem si několik druhů sýrů 🙂.
No a že už ti snad dochází mrcha to normálně závidím 😔.

kkamca
2. jún 2010

vendulko To já mu to normálka řeknu,že mám clostil a že ho beru.Nebudu mu to tajit.
Jinak přístup mého dr si myslim,že je adekvátní-je to prostě chlap a ty to vždy berou jinak.U něj by si ty neměla šanci vůbec na car..to by to oddaloval.Já sem k němu přišla v 21 letech že chceme rodinu a on mi ve vší slušnosti řekl,jestli sem nespadla z višně.A proč tak brzy.
Dneska si říkám-chválabohu že sem začla tak brzy,protože nikdy nikdo neví jakej problém bude mít.A začít s prvním dítětem okolo 30 + je už docela dost.Tím se nechci nikoho dotknout.prostě pro někoj´ho je přednější kariera apod. 😉
Jezdím do soukromáku a myslim,že jako fakt má v něčem pravdu-nemá smysl na to nějak tlačit.Jde to hodně na psychiku.
Jo a že nejdu do car..zatim na to neni peníz ,to je jedna věc a druhá-asi brzy půjdeme-snad v tom září už.Ted budu mít 3 cykly s clostilem a vidělo by se.Jo a jedem na kontrolní spermio..Nemáme ho moc ok..Teda neměli jsme.

kkamca
2. jún 2010

Markízo ahoj...

kive76
2. jún 2010

ahojky, kkamco..co se týče mě...tak já v těch 30 ještě neměla přítele, resp. s jedním jsem se rozešla., vzájemně, neklapalo nám to ..před 30.tkou a ted co jsem s přítelem jsme zatoužili , že bychom rádi mimčo...takže co se týče přednější kariéry, to s tím u mě nemělo nic společnýho....já už dítko chtěla dřív, ale nebyl tatínek.. ☹
jo a co se týče peněz....to mi taky nemáme....budu v gennetu na 1. konzultaci a podle toho co nám řeknou....se zkusíme zařídit...třeba je to fakt jen psychika...a budem zkoušet pořád dál, a když se dejme tomu do konce roku nezadaří, tak to začnem řešit.víc....

markiza
2. jún 2010

@kkamca , no ale ten doktor je fakt vôl!!! lebo mne pride uplne na hlavu ak ti lekar povie, ze na deti mas este cas.. o tom predsa nerozhoduje lekar ale ty. niekto citi silnu tuzbu byt rodicom v 20-tich a niekto v 35... a niekto vobec.... ak mas problem v 20-tke a ziadas lekara o vysetrenie absolutne by to nemal komentovat... to ako by snazilke po 35 povedal, ze je statisticky dokazane... bla, bla a na deti mala mysliet skor... taky pristup sa mi nepaci.
drzim palce na spermiogram 😉

markiza
2. jún 2010

@kkamca, ahojky 😵

markiza
2. jún 2010

ono to asi nie je ani tak o kariere, ale o tom, byt na to mimco pripraveny po vsetkych strankach... proste to musim pocitit tu tuzbu byt mamou..

vendulak
2. jún 2010

No kkami, ale my evidentě problém s otěhotněním máme a v CAR nás léčí, přišli na důvody atd a pokud by tvůj doktor se mnou nic nedělal tak spíš naopak on by neměl šanci u mě!!!!!! 😠 😠 😠 To jako fakt promiň, ale k takovýmu de.... bych nechodila a lékaře okamžitě změnila.
A nápor na psychiku je to o to větší pokud se s tím nic nedělá!!!!!! 😠 😠 😠 😠 😠 No tedy teď sem se fakt jako rozčílila 😠 😠 😠. Podle tebe a tvého doktora bych tedy měla jen dál sedět doma na zadku nechat si úplně rozničit psychiku tím že ke všem mím smůlám v životě nemůžu mít ještě ani dítě, dál by mi nechodili ani krámy a dál by se mi rozvíjela hypofunkce štítky?!?!?!?!? 😕 😨 😠
Tak to promiň, ale na tohle já fakt nehraju! 😒 Když je doktor co k čemu tak musí člověku s jeho problémem pomoct, ať už je to léčbba angíny, nebo duše a psychiky nebo neplodnosti.
A peníze??? Tak to je jen ubohá výmluva! My peníze taky nemáme. Každý měsíc vycházíme s penězma jen tak tak. A co jsme dali zatím za peníze CAR??? Jednou jedinkrát 30,- korun. A tgo tam chodím často, na vyšetření,, na konzultace, na ultrazvuky, na krev, na tý sem byla v těhu několikrát, měli jsme u nich IUI a 3x spermiogram. A nikdy nic jiného.
No já už snad ani dál psát nebudu, tohle mě fakt rozčílilo a to jako hodně 😠 😒. Jdu do sprchy.
Podle mě pokud by jste to dítě opravdu chtěli a trápilo vás to tak jako nás a jiné páry co znám i osobně i z koníka nebo babinetu, tak by jste pro to něco dělali....

vendulak
2. jún 2010

Jo a ještě něco!!!!! Můj doktor je taky chlap!!!!!! A poslal nás do CAR!!!!! I když mě v té době bylo 21 let!!!!!! A doktoři v CAR jsou všichni CHLAPI!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kkamca
2. jún 2010

markiza no je to tak..on právě fandí víc těm ženám ,co jsou jako starší..A chtěj mimi.Pro něj to začne být řešitelné až mi bude 35 to pak jako podnikne určo víc. 🙂 Mi řekl sám osobně,že se mi diví kam spěchám,že jako mi neni 35 a já jančim.Tak sem mu povidala,že bych chtěla děti 3..že je nejvyšší čas,ale on to furt bere jako v poho-no škoda-by jste ho museli poznat.
Jinak si na něj nemůžu absolutně stěžovat.Jsem spokojená s péčí.Jen v tomhle má trochu brzdu no.

kive to je jasný..když nebyl partner-že nemělo smysl něco zakládat. 🙂
Já byla tip už nějak od 18 jsem toužila po velké rodině a tak sem furt hledala..chlapa pro rodinu 😀 😀

kkamca
2. jún 2010

No Vendy je to tak..napsala jsem pouze to,co by ti řekl můj gyndoš..Samozřejmě že já na to mám jiný názor.
Každy at jedná a dělá to,co považuje za správné.
Nevím proč se čílíš.Myslíš že to dítko nechceme?Mysli si-co chceš.
A peníze milá zlatá jsou dnes fakt problém..ono je jiné jít na iui kde se např platí jen 30 kč a jiné je jít na ivf..A když tak všude čteš tak jistě víš,že pokud je špatné spermio tak to taky něco stojí.Nějaké ty tisíce -

nikushka2
2. jún 2010

Ahojte babenky,
možem sa k Vám pridať?
dnes som troška prelistovala internet a narazila na toto forum. celkom sa mi páči, možno mám tak troška pocit, že v tom nie som sama. 🙂
S manželom by sme chceli mať bábo. Zatial sa snažíme len druhý mesiac a už sa mi to zdá nekonečne dlho, a ked vidím čím všetkym ste si museli prejsť. vau normálne vas niektoré obdivujem, aj to že ste ešte nestratili trpezlivosť.

kive76
2. jún 2010

vendulak: mi už v tom gennetu taky byli několikrát , na vyšetřeních, a odběrech, a ještě jsme nic neplatili.. 🙂

kive76
2. jún 2010

ahojky, nikushko...to zatím ještě není dlouho druhý měsíc...jestli jsi třeba brala antikoncepci, a nedávno vysadila, tak se říká, že to i může trvat dýl...3.,4. měsíc....ale jak u koho...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre