Tehotenstvo a obezita

flos
7. máj 2007

ahojte babenky. S manzelom sa snazilkujeme uz 9 mesiachov(uz by z toho bolo aj babo 😀 ) a stale nic. Ide o to,ze mam nadvahu. Snazim sa schudnut a je to dost tazke, kedze priberam uz pomaly 19 rokov. Velmi tuzim po mimi. Lekarka mi povedala,ze zdravotne som na tom ok. Kazdy mesiac mi meska mrcha a kazdy mesiac ocakavam,ze som tehu,ale zakazdym je to iba sklamanie. Uz ani nepocitam kolko testov som si spravila. Som na to pomaly expert 😀. Chcem len vediet ako ste na tom vy, co ste tiez obezne a snazilkujete a ako s tym bojujete. Moc po mimi tuzim a snazim sa schudnut,len chcem vediet vas nazor na tuto temu. A mensiu pomoc. Dakujem...

markiza
16. jún 2010

dobre rano,

@nikushka2 , ja ti neviem poradit, ale baby-meracky iste ano. 😉

vendulak
16. jún 2010

Dobré ráno všem holky!!! 😅
Tý jo....nikhusko tak já vím, že u mě registrace byla taky velkej problém, teď používám FF tak už automaticky, ale vím že doma mi vůbec nešlo se zaregistrovat i když mi radila kámoška co taky měřila a je profesionální překladačka z aj. Zaregistroval mi to až příťa v práci.
Ale teď si vzpomínám že někde mám asi okopírovaný návod co mi ta kamarádka tenkrát posílala, juknu po něm 😉.

vendulak
16. jún 2010

tak nikhuska:
naje´d si na jejich hlavní stránku a vpravo nahoře vyber 2. položku shora: JOIN NOW IT's FREE (zaregistrujte se, je to zdarma)
do prvního okýnka napiš svou přezdívku a do druhého emailovou adresu. Ve třetím z toho seznamu pak vyber třeba Friend (od koho jste se o téhle službě dozvěděli). zmáčkni Next.
na email ti dorazí heslo (password) a přezdívka (nickname nebo Login). Znovu si otevři hlavní stranu FF a oboje tam nakopíruj / přepiš. pak stiskni Login a jseš pihlášená.
Zer sloupce vlevo si vyber Cycles (cykly) a klikni na "Start a new cycle" (začít nový cyklus). tam zadáš datum posledního začátku tvého cyklu. Pak stikni Create chart (vytvořit tabulku). Napíše ti to , že tabulka byla vytvořena (chart created). Pak stiskni vlevo Main a vyber Front page (úvodní strana). zobrazí se ti tvoje tabulka, kde bude růžově označen den začátku cyklu. můžeš různé údaje doplňovat i zpětně, a to tak, že v Calendar (aklendář) navolíš příslušné datum, kdy chce doplnit BT a hlen atd. Pak dáš Enter period signs - nahoře (Zadat příznaky cyklu). A už můžeš kralovat.

temperature (teplota), Time (čas), cervical fluid (hlen čípku), menses / spotting (MS/špinění), Intercourse/insemination (soulož/umělé oplodnění)
Pod položkou Secondary (druhotné znaky) najdeš polohu čípku, povrch a otevřenost. pak je záložka Tests (těhotenský, ovulační....), Specific (zadáváš bolest hlavy, citlivost prsou, podrážděnost...), Meds (léky, které bereš). další dvě položky už nejsou důležité. nakonec dáš Save.
Abych to dokončila - ještě si vlastně musíš upravit svůj profil,a by se ti třeba zobrazovalo správný datum, stupně Celsia apod. Takže si vlevo naje´d na Settings (nastavení) a vyber Charting Options (možnosti tabulky). Tam pak postupně zadáš datum a čas, jednotky Celsia, zda měříš BT vaginálně nebo orálně, "data entry layout" nech, jak je, tj. "tabbed" (abys nebyla zahlcená zbytečnými podrobnostmi), délka cyklu, datum naropzení, kdy jste se začali snažit (klidně nech datum prvního uvedeného cyklu nebo dnešní datum) a kdy jsi si začala vést tabulku (dnešní datum). "Default detector" (tj. automatický detektor příznaků atd.) dej na Advanced (pokročilý). A zase ulož.

vendulak
16. jún 2010

No tak snad podle toho zvládneš aspoň tu registraci a když budeš mít zvládnutou tu, tak potom už snad poradím to ostatní uvnitř klidně i vlastními slovy 😉.

nikushka2
16. jún 2010

@vendulak ďakujem 🙂 takže zaregistrovať sa podarilo 🙂 takže sa postupne naučiť s tym narábať. 🙂

nikushka2
16. jún 2010

@vendulak a zadáva sa tam aj liečba nejaká. lieky a pod? či nie?

nikushka2
16. jún 2010

@vendulak aha našla som že Meds
ja od toho 16teho dna beriem duphaston, ako to tam mám zaznačiť?

vendulak
16. jún 2010

Nikhusko tak jestli už jsi vevnitř tak tam pracuješ v sekci "chart" (nahoře to je označeno). A měla bys před sebou mít po levé stráce tabulku možností a v pravo nejdřív dvě nějaké reklamní tabulečky FF a pod nimi tabulkový kalendář a ještě pod ním graf (i když ten nevím jestli tam máš pokud jsi ještě třeba nezadala první den cyklu). No a potom tedy v tom tabulkovým kalendáři klikneš na dnešní den. Vyleze ti tabulka, kde nejdřív dopňuješ sekci Primary a tam zadáš dnešní teplotu a případně pod ní i v kolik hodin byla měřená, a pak tam můžeš zadat i jaký byl hlen, popřípadě pod to menstruace či špinění a dolů sex.
No a pak právě v téhle tabulce můžeš kliknout nahoře na meds, jakože léky. A ta´m pokud máš VIP verzi tak si můžeš připisovat jaké léky chceš. Ale pokud máš klasickou verzi tak si musíme vystačit s tima možnostma léků co už jsou tam napsané. Je tam Clomid (to samé jako u nás Clostilbegyt), Estrogen (u nás myslím Estroferm na sliznici), HCG (u nás jako Pregnyl na prasknutí vajíčka) a u tebe asi důležité Progesterone, což je progesteron jako je právě Duphaston, Provera nebo Utrogestan. Tak to zaškrtneš křížkem a dáš Save a máš hho tam uloženej 😉

vendulak
16. jún 2010

Koukám že ty seš holka šikovná a nšla si to dřív než já si to tu rozepsala 😀 😉.

kkamca
16. jún 2010

Dobré ráno.

nikushka2
16. jún 2010

@vendulak našla som. začínam sa v tom troška orientovať. 🙂
a čo znamená ked v tom grafe sú niektoré krúžky celé modré a niektoré prázdne?

vendulak
16. jún 2010

Dobré ráno Kamčo! 😉

Nikhusko tak se nám pak hlavně pochlub s grafem! Jsem zvědavááááááá 😅 😉.

vendulak
16. jún 2010

Nikhuska to je podle toho v kolik si měřila tu teplotu. Bazální teplota by se měla měřit každý den ve stejnou hodinu a pokud tomu tak je tak kroužky ty body v grafu jsou normálně plné modré. A pokud tam zadáš že si jí změřila v jinou hodinu než obvykle tak on kroužek ten bod nechá prázdný aby bylo naznačeno že teplota byla měřena jindy a nejde ji tudíž tak jasně posuzoovat 😉.

markiza
16. jún 2010

kde ste sa dnes vsetky stratili?

kkamca
16. jún 2010

já dnes poletuju všude po diskuzích a sháním čím to naše spermio vylepšit.-.bo je katastrofální 😔

vendulak
16. jún 2010

Kkami a našla jsi něco? 😉 Já jsem dneska přemýšlela jestli nemám příťovo selezin ACE vyměnit za Cem-m zdraví muže, protože bych chtěla aby měl taky nějaký kompletní vitamínky a speciálně pro chlapy, protože u nich každej chlap v rodině má rakovinu prostaty ☹. Tak aby jsme tomu třeba už maličko předcházeli. Ale všimla jsem si že na tom Selezinu je taky že pomáhá udržovat zdraví prostaty tak mu ještě měsíc nechám ten a kdyžtak další koupím to Cem-m.

Jinak Marki já taky ráno koukala že tu nikdo není 😕. A teď jsem se pustila do velkého úklidu, bo nás napadli mouční moly a nemůžeme se jich zbavit a už mě děsně se... 😠. Tak dneska všechno vyklízím, všechno ještě jednou pořádně vymeju a pak tam nastříkám spray proti takovým neřádům 😠. A taky teď plánuju nákup, bo se hodlám zase vrhnout na dietku 🙂.

markiza
16. jún 2010

@kkamca a zistila si nieco?

@vendulak , aka je tvoje prva ms? ja som mala taku slabu... nepamatam si ako to bolo predtym...
takze ides opat ku 90-dnovke? ja mam dnes len ovocie, musime zjest velky melon, tak mame co robit cely den 😝

vendulak
16. jún 2010

Marki no jako moc silná není...tedy ono u mě je to trochu zkreslený tím že není úplně pravá, ale vyvolaná, takže pokud bych to soudila podle mích normálních přirozených ms tak je docela slabá, a pokud podle jiných který byli uměle vyvolaný tak je v podstatě docela silná 😀´. Ale hlavně tedy docela bolestivá a tak nějak mě zmáhá ☹.
A jo jo jdu zpět k 90ti dnovce 🙂. Zítra si dám bílkoviny maso se špenátkem, mňam! 🙂

markiza
16. jún 2010

@vendulak a podarilo sa ti nieco dat dolu za tie dni? drzim moc palce, viem, ze je to desne namahave sa niekam dokopat. vikend budete travit na chate?

@kive76 kam si sa dnes stratila ty? zajtra drzim palce do car. dufam, ze priatel sa citi kazdym dnom lepsie.

kkamca
16. jún 2010

No holky moc sem toho nenašla..jako něco navíc co už berem..možná ještě b komplex,i chlap může brát listovku-což jsem nevěděla,a pak nějaky l karnitin..
Jinak už asi nic víc nelze.
A po tom co vidím na tom papíru jak malé množství je..tak je to fakt strašné,ale vím že i zázraky se dějí.
Dnes mám poslední den rozmyslet se-jestli začít s clostilem od zitra nebo ne..

markiza
16. jún 2010

@kkamca , a ten clostil je este nariadeny lekarom ci uz nie? ja by som asi pokracovala ak o tom vie doki a ak nie, tak to necham tam a pockat ako sa k muzovym vysledkom postavi lekar. myslim, ze este sa hormonov napapas dost na ceste za vasim druhym babatkom. asi som ti neporadila...

kkamca
16. jún 2010

No já ho asi vezmu..protože štěstí přeje připraveným..nikdy nevím ..kdy tam spermijka doputuje..třeba náhodně. 🙂

markiza
16. jún 2010

@kkamca , tak vela stastia 😵 😵 😵

kkamca
16. jún 2010

No děkuju..pomalu se chystám psychicky na 28.6 abych to s dr probrala a konečně jsme se hnuli.Jinak sem rozhodnutá míst liberce jít do jiného car,kde doporučo netřeba.. 🙂

markiza
16. jún 2010

@kkamca , tak to je super. ale verim, ze ked lekar uvidi ako ste na tom so spermiami, tak ti to doporucenie da a nebudes musiet chodit niekam dalej. mal by vam pomoct to cele zjednodusit, nie komplikovat. ja uz sa neviem dockat 1.7 a konzultacie... som nedockava.

kkamca
16. jún 2010

markiza:a ty jdeš do nějaké poradny?

markiza
16. jún 2010

@kkamca , ja idem na konzultaciu pre planovane rodicovstvo, mali by mi dat info co a ako a hlavne teda dufam, ze aspon niekam sa pohneme s vysetreniami. ono to vedia gyn-por. sestra, ktora inak vedie zeny celym tehu... este som tam nikdy nebola... tak som plna ocakavani, ale mozno budem sklamana.

kkamca
16. jún 2010

A to se budete snažit normal přirozeně nebo nějaká pomoc? 🙂

kraskanz1
16. jún 2010

caute baby uz par dni ma dost bola prsia taky tlak v prsnikoch je to ucinok clostilu zvykli ste to mat??? 😒

markiza
16. jún 2010

@kkamca , my nemam problem otehu, alebo teda sme namali... ale ja by som rada vedela preco som uz 3x potratila. ja sa totiz bojim 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre