Tehotenstvo a obezita

flos
7. máj 2007

ahojte babenky. S manzelom sa snazilkujeme uz 9 mesiachov(uz by z toho bolo aj babo 😀 ) a stale nic. Ide o to,ze mam nadvahu. Snazim sa schudnut a je to dost tazke, kedze priberam uz pomaly 19 rokov. Velmi tuzim po mimi. Lekarka mi povedala,ze zdravotne som na tom ok. Kazdy mesiac mi meska mrcha a kazdy mesiac ocakavam,ze som tehu,ale zakazdym je to iba sklamanie. Uz ani nepocitam kolko testov som si spravila. Som na to pomaly expert 😀. Chcem len vediet ako ste na tom vy, co ste tiez obezne a snazilkujete a ako s tym bojujete. Moc po mimi tuzim a snazim sa schudnut,len chcem vediet vas nazor na tuto temu. A mensiu pomoc. Dakujem...

vendulak
12. máj 2010

kive vy si musíte vyšetří oběhat sami? 😕
Tak u nás to bylo tak že hned jak sem došla domů od gyndra po tom co mi dal to doporučení do CAR tak jsem nás tam obědnala, na první návštěvu jsme si myslím docela počkali. A měli jsme s sebou mít jen kartičky pojišťovny a to doporučení od gynekologa.
Pak když jsme tam přišli tak s námi doktor dlouho mluvil, nejdřív se ptal na všechno možné, základní údaje o nás, o snažení, o cyklech, o nemocech v rodině atd, a pak on sám povídal jaký tak bývá asi postup a co by nás případně čekalo. Pak mě gynekologicky vyšetřil a udělal nějaké stěry. Přítelovi mezitím nabrali krev. A mě pak ještě udělali ultrazvuk dělohy a vaječníků kde mi poprvé řekli že mám s nějvětší pravděpodobností PCO (syndrom polycystických vaječníků). A pak jsem já měla přijít na krev na začátku cyklu. Na tu sem pak došla. Při tom mi řekli že příťova krev byla v pořádku a v mích stěrech našli nějakej malej vir a dostali jsme na něj oba antibiotika. Příště jsem si šla pro výsledky mé krve, kdy se potvrdilo PCO a zjistili mi zvýšenej hormon štítný žlázy takže mě odeslali na endokrinologii. Kam sem čekala na obědnanou dobu hodně dlouho. Tam mi pak doktorka nasadila léčbu na sníženou fci štítky a já se mohla vrátit zase do CAR.
Tam mi kontrolovali jak mi roste sliznice a tak. A zjistili že tedy díky PCO to v´šechno nějak nefunguje. Takže píchli Agolutin na vyvolání ms a pak sem začala se stimulací vaječníků Clostilbegytem pod jejich dohledem ultrazvukama a pak nám dělali IUI (inseminace - kdy zavedou takovou hadičkou partnerovo upravené sperma (vyberou jen ty nejlepší borce) až za čípek) a pak sem brala zase hormony v druhé půlce cyklu. To se poprvé nepovedlo tak sme do toho samého postupu šli pak znova a to se povedlo. Ale o miminko jsme přišli nevyvíjelo se tak jak mělo.
Ale v případě že by se nám tři IUI nedařili tak pak byl postup zjistit průchodnost vejcovodů.
A co nás čeká teď to zatím nevím. Chci do CAR zavolat v pondělí, ale předpokládám že mi řeknou že máme mít teď trochu pauzu (kvůli tomu že jsem byla na revizi a přišli jsme o to miminko).
Tož tak postup u nás, to sem to zas vypsala 😀.

kive76
12. máj 2010

no mě přišel od nich mail, z toho gennetu, když jsem se tam objednala ten termín, že ty různý odběry by chtěli ..nebo by bylo lepší abych si obešla než půjdu k nim na tu konzultaci, aby mi už rovnou mohli říct výsledky spermia, a těch různejch odběrů krve na hormonální profil, štítnou žlázu, pak na Hiv, žloutenku.... aby už věděli, v čem je problém, nebo není..třeba je to jen psychický...nevím....no a pak bud případně nás pošle u nich na další vyšetření...na ty krve se chodí k nim...se tam přihlásím a oni mi vypíšou žádanku, a vedle mi krev odeberou...takže je to všechno v tom baráku...něco se dělá za odběry když má žena menzes, a něco když nemá...no a zároven na tý konzultaci pak vyzví všechny ty rodiiný anamnézy, aby věděl jestli by mnrnous mohl něco zdědit, a případně udělat ještě různý vyšetření, aby to prokázali..

kive76
12. máj 2010

prosímtě ten ultrazvuk dělohy je zadarmo, nebo se za vyšetření platí?

edita84
12. máj 2010

Ahoj kočky mám výsledky HP a všetko je v poriadku 🙂

vendulak
12. máj 2010

kive aha takhle...no v podstatě si tím tak asi oni zkrátí trochu času, ale vás to asi vyjde na stejno čekat na výsledky u nich před první návštěvou nebo po ní. No co hlavně aby nám tam pak k tim miminkům pomohli, ne? 😉
Jinak na ultrazvuku já byla v CAR už mockrát a i v té nemocnici (kde jsem tedy platila tak jako tak kolek za 30,-) a nikdy za to nic nechtěli 😉.

Edit výborně gratulace! 😉 A vy se snažíte už jak dlouho? Ono je možná někdy horší když se nedaří a problém nemůžou najít, že? ☹ Nebo už víte o něčem jiném v čem by mohl být problém, když HP je O.K.? Docházíte už někam do CAR nebo ti HP dělal gyndař? Oni nám určitě pomůžou k tim miminkům, když už to takhle vyšetřujou 😉.

edita84
12. máj 2010

vendu my sa snažíme 9 mesiac a všetko je ok mm bol aj na spermiograme aj to je ok tak neviem

vendulak
12. máj 2010

Edit tak třeba je prostě ještě brzo, prý u normálního zdravého páru je normálních 12 měsíců.
A víš i třeba že probíhá ovulka a tak? Sleduješ to nějak? (měření bazální teploty, ovulační testy) Jasněžě když to dýl nejde tak už nám to začíná být divné. Ale 9 měsíců pořád ještě není tak horzné, třeba jste se jen netrefili do právné doby. Přece jenom, když už jednu princeznu doma máte tak to určitě půjde! Nebo se třeba udělala někde jen nějaká malá neplecha a na tu doktor přijde a půjde to. Dělali ti i stěry z pochvy? (Né klasickou cytolku) V tom je prý problém často a přitom to stačí přeléčit a je to 😉.
No držím palce, ať se problém co nejdřív najde, vyřeší a máte brzy druhé miminko 😉.

edita84
12. máj 2010

vendu doterazh som merala Bt ale domeriam tento cyklus a končím s meraním steri mi nerobili ale dole je všetko ok

mimi000
12. máj 2010

ahojte, pridávam sa ku edita84 - aj ja mám 1 dieta a chceme ďalšie ale po roku a pol,
už niekedy nemám síl. 😉 😉

markiza
12. máj 2010

ahoj Mimi, takze sa pridavas k nam vsetkym, vsetky chceme mimi a niektore ho uz pod srdcom nosia 😵 vitaj 🙂

edita84
12. máj 2010

ahoj mimi vítam ťa medzi nami 🙂

markiza
12. máj 2010

pomooooooooooc, prepadava ma pazrava chvilka, ak to ihned nedostanem pod kontrolu bude zle.... chodim po kuchyni ako lev v klietke 😠 😠 😠

kive76
12. máj 2010

to taky znám...já ted od pondělka jedla zdravějc - ráno vločky s jogurtem, k snídani jogurt,,nebo ovoce, nebo jogurt s ovocem a musli, k obědu v práci zeleninku, a kuřecí salám a celozrňák, k svačině zeleninku, a večeře už jen zas něco ze zeleniny s masem už bez příloh...a dneska taky koukám co kde je...ještě , že v ledničce toho moc nemáme...no a vlastně za těch 9 dní mám 2 kg dole...což jde...mohlo by to bejt rychlejší ..hi,hi...ale tak kdyby to takhle šlo tak 2 měsíce, tak to by bylo o.k. potřebovala bych tak tu desítku sundat dolů..

markiza
12. máj 2010

Kive, pri Tvojej vahe 2kg dole za 9 dni je skvely vysledok, gratulujem!!!! knihu som ti poslala, popozeraj a potom zreferuj 😵

krizu som zvladla, nastastie bez ujmy na zdravi a na chladnicke 😀 😀 😀

vendulak
13. máj 2010

Dobré ráno holky! 😉
Edit a co že s měřením končíš? Nešlo nic vysledovat?
Já osobně tedy sem taky asi nikdy neměřila úplně poctivě každý den, nebo jen ze začátku, pak když sem zjistila jak funguju, tak sem třeba jen orientačně změřila, jestli je teplota tam kde má být. Ale je fakt že při prvním IUI sem měřila poctivě jak blázen a každou teplotou se stresovala a říkala si že takhle to být nemá a tak. Při druhém sem se na to vyprdla, změřila jen párkrát orientačně a vyšlo to...takže asi pokud nás to má stresovat tak je možná lepší fakt neměřit.

Mimi vítám tě mezi námi! 😉

Kive podle mě každý kilčo dolů je super! 😉 Moc ti k tim schozeným gratuluju! 😉

Marki seš dobrá že si absťák ustála! Taky k tomu gratuluju! 😉 Fakt vím co to je když člověk má pocit že by snědl cokoliv, někdy sem měla pocit že mi z toho už fakt hrábne. Ale my to zvládneme! Protože musíme pro ty naše malé zázraky! 😉

edita84
13. máj 2010

vendu presne pre tie isté dôvody už stresujem nech prespím celú noc a nech je teplota ok 😒

vendulak
13. máj 2010

Jo Edit přesně tak jsem to měla taky. Takže to chápu 🙂. A taky už neplánuju jako blázen se za tím honit. Ale asi změřím prostě v době kdy by teoreticky mohla být ovulka (samo že až aspoň po první porevizní ms), jestli k ní tedy došlo. ale pak zase hned teploměr odkládám.

kive76
13. máj 2010

holky já si teda teplotu nikdy neměřila..
.mimi :také tě tu vítám..
vendulak: to víš že jsem ráda, za každé schozené kilo....akorát má vůle nic, moc, a hlavně pak to udržet a né zase hned přibrat..
takhle už se mi to stalo...jela jsem tou dělenou stravou za 14 dní jsem sundala 5 kg...zaradovala se, jak mi to krásně jde...no a pak se zas vrátila k normálu a rozežrala se a 6 kg nahoře za chviličku ani ne za týden...ale ted tu dělenku nedělám protože mi vždycky první měsíc co takhle jím, mi rozhodí menstruaci...že bud jí v ten týden co jí mám mít vůbec nemám, nebo se mi posune, a to ted když zkoušíme mimčo...tak nechci...protože pak jí nemám pravidelně...možná potom někdy časem jí zas zkusím...ale zatím mi takhle hubnout jde, takže takhle budu pokračovat dál... 🙂

j

vendulak
13. máj 2010

kive já měřila a měřím občas sem tam pořád, protože sem prostě chtěla vědět jestli se tedy v těle něco děje. A jestli jo tak kdy, aby jsme věděli kdy pořádně snažit. Ale bylo nám to k prdu, protože většinou se stejně nic nedělo. Já to vidím tak že naše mimčo prostě bude muset být Clostilbegátko 😀.
A o vůli...o té mi ani nemluv, taky většinou žádnou nemám 😒. Ale asi to chce hlavně motivaci. A tou se doufám teď stane miminko 😵.
A dělenou stravu jak už jsem tu psala jsem taky držela před x lety, ale tedy u mě výsledky nic moc.

kive76
13. máj 2010

vendulak: ale schválně to zkusím ted od pátku by měli být mé dny...ovulační, tak to schválně zkusím...

kkamca
13. máj 2010

čauky..
vendy smí se normálně clostil s lékama na štítku brát současně vid?Nejsem si ted jistá.
Díky.pa

vendulak
13. máj 2010

Kamčo jo jo. Já je normálně brala spolu. Dávali mi Clostilbegyt i Utrogestan v CAR, a v CAR ví že léčím štítku Letroxem 😉.

vendulak
13. máj 2010

Kamčí a tobě už tedy konečně dorazila mrcha? 😉

vendulak
13. máj 2010

Tak už jsem ti koukla do grafíku že jo, a myslím že 29DC ti i proběhla ovulka, ne? 😉

markiza
13. máj 2010

ahojte krasky,

Beruska, Kami, ako dopadli besiedky v skolke?

vcerajsie abstaky boli nakoniec dva, zvladla som s obrovskym sebazaprenim, uz som sa videla s pastetovym chlebom 😀 😀 😀 ale ideme dalej. dnes 9 den, bielkovinovy, este neviem co si dam 😅
prijemne dopoludnie zelam, ideme rychlo von, pa zatial 😉

kive76
13. máj 2010

ahojky, co je pastetový chleba?

kive76
13. máj 2010

si dej nějakou rybičku, já si jí taky dneska dám k večeri, ryby už jsem neměla ani nepamatuju.

vendulak
13. máj 2010

Taky nevím co je pastetový chleba? 😕
Ale Marki zvládlas to a to je nejdůležitější! 😉 A rybička je dobrý nápad holky! Sice je nemusím moc, ale jednou za čas si dám ráda pangase nebo lososový filé 🙂.

kive76
13. máj 2010

pangase taky můžu...tak mě žádná rybka nevadí...no nejradši ze všeho mám mořské potvůrky....ale ty taky jím jen někdy, když je mají v penny marketu v akci...to si koupím hned 2 balení....oni to totiž v penny marketu nemají, ale jakmile dostanou.... 🙂 potvůrky přítel nemusí....

kkamca
13. máj 2010

ahoj Vendulko..ano mrcha dnes dorazila--po tolika dnech a dává teda o sobě pěkně vědět.No a stou ovu si možná myslim,že byla taky tak nějak kolem toho 30.4 ,ale další teploty tomu neodpovídali,.takže kdoví. 😔 Dnes už sem si zase udělala čajíček a popíjím a v pondělí jedu na HP.Tak jsem mooc zvědavá.A clostík nasadim taky v pondělí ,ale až po odběrech.

markizo:besídka byla krásná a i slzičky tekly..dostala sem od malého portrét jak mě vidí..teda takovou příšeru 😀 a pak šil chnapku takovou zelenou s kytičkou-krása.Bylo to super.Pak jsme šli do zahrady ke školce,poseděli si s chlapem ,popovídali jak by to bylo zase krásné vozit kočárek.. 😒 a tak..Pak jsme si dali nanuka a šli pomalu domu..zatímco jsme potkávali spousty těhulek a maminek s kočárky-tak mi bylo pěkně úzko..

kive 76:vítej a mooc děkuji za IP..potěší 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre