Tehotenstvo a obezita

flos
7. máj 2007

ahojte babenky. S manzelom sa snazilkujeme uz 9 mesiachov(uz by z toho bolo aj babo 😀 ) a stale nic. Ide o to,ze mam nadvahu. Snazim sa schudnut a je to dost tazke, kedze priberam uz pomaly 19 rokov. Velmi tuzim po mimi. Lekarka mi povedala,ze zdravotne som na tom ok. Kazdy mesiac mi meska mrcha a kazdy mesiac ocakavam,ze som tehu,ale zakazdym je to iba sklamanie. Uz ani nepocitam kolko testov som si spravila. Som na to pomaly expert 😀. Chcem len vediet ako ste na tom vy, co ste tiez obezne a snazilkujete a ako s tym bojujete. Moc po mimi tuzim a snazim sa schudnut,len chcem vediet vas nazor na tuto temu. A mensiu pomoc. Dakujem...

vendulak
8. jún 2010

Koukám holky že tad se nic moc neděje 🙂. Já teď zapla počítač jen na chvilku, protože jsem hledala nějakej text do přáníčka pro kamaráda k narozeninám a teď se musím jít umýt a tak a vyrazit do rodného města k zubaři 😒. Zase se děsně bojím ☹.

vendulak
8. jún 2010

vendulak (22let,snažení od 03/08,CAR Natalart, 02/10 a 03/10 IUI,04/10 MA , UTZ v CAR srpen)...............47DC
markiza (32 rokov, MA1 07/06, MA2 01/07, MA3 04/10, vysledky z embria 9.6.).......................................6DC
kive (33 let,, snažení od 01/09 , Gennet 1. konzultace 17.6..) ...................................................................12DC
kkamca (30 let, snažení od 03/06,04/10 laparoskopie,05/10 Clostil, podzim CAR??)..................................27DC
kraskanz1 (23 let, snažení od 01/09, 01-03/10 Clostil, 06/10 znovu Clostil).................................................12DC
janaol (35 let, snažení od 01/06, 06/06 1IVF - neúspěšné, CAR co nejdříve (musím se objednat) .............15DC

zuzimia (37 rokov, snazenie od 01/10, 09/09 hysteroskopia) .............................................................27.05. - //

kive76
8. jún 2010

ahojky vendulak ty teda jíš jeden den bílkovinovej, jeden škrobovej, a jak dál? tak držím palečky...mě zubař čeká 18.6. a už se taky pomalu bojím..

vendulak
8. jún 2010

kive ahoj 😉. Bílkovinovej, škrobovej, sacharidovej a ovocnej 😉. No a já jsem ještě furt tady zdržuju sama sebe 😀, ale už se jdu umýt, nasnídat a pojedu tam ☹. Tak snad to bude dobrý. Tak se tu holky zatím mějte! 😉

kive76
8. jún 2010

co je např. v škrobovém, sahcaridovej- jsou brambory, že?

vendulak
8. jún 2010

kive ne né brambory jsou škroby, a dál jsou škroby luštěniny, jako hrách, čočka, fazole, cizrna a ve škrobovém dnu je i rýže. A v sacharidovém dnu jsou výrobky z mouky. Takže těstoviny nejlíp celozrné nebo hlavně bezvajčné, protože vajíčko je bílkovina, takže hlavně těstoviny a nebo třeba pizza (ale těsto jen mouka, kvasnice voda a nahoru jen zelenina!), a nebo já si dělala i bulgur na způsob rizeta, takové bulgureto 😀 (bulgur je pšenice), a nebo teď v sobotu jsme měli kus kus (takové malinkaté kuličky, někdo říká že je to něco mezi rýží a těstovinami, ale jsou to těstoviny, na obalu je přímo napsano, těstoviny semolinové sušené), ten máme oba hrozně moc rádi a moc jsme si pochutnali 🙂. Ale přiznávám se že se sacharidovýma dnama mám největší problém vymýšlení, teď zítra budu mít těstoviny s bylinkami, ale dál nemůžu vymyslet nic, asi budou zase špagety s rajčatama 😒.

kive76
8. jún 2010

aha, tak to jo...no nevím jestli bych vzládla jíst, hrách, čočku, fazole můžou bejt i v nějaký omáčce, nebo jak je jíš..tak od soboty, nebo neděle to zkusím..

vendulak
8. jún 2010

No jen tak bych je asi taky jíst nezvládla 😒, já potřebuju aby jídlo mělo chuť. A hlavně nesnáším suchý jídla 😖. A omáčce určitě můžou být, ale většinou jen nějaké zeleninové, protože ta je jak známe i z dělenky neutrální a může se ke všemu 🙂. Takže určitě třeba v rajčatové omáčce by být něco mohlo 🙂. A já tedy tich luštěnin ještě moc nedělala a právě než je mít jen tak suchý to si radši dělám polívku. Teď v sobotu mám naplánovanou hrachovku, já jen tak ochucenou a třeba pak příťovi tam navíc přidám ještě slaninu a opečenou houstičku 😵. Dneska mám taky škrobový den, a to budu mít rýži, žampionové rizeto, nejlíp ještě se zavařenou řepou od tchánovců, mňam mňam 😀.

vendulak
8. jún 2010

Tak jo tak já už fakt pádíííím! Taky hezký dopoledne všem!!! 😉

kive76
8. jún 2010

tak pááááááááá 🙂

nikushka2
8. jún 2010

ahojte babenky.
nejak sa neviem vyznat v tej teplote. pohybuje sa od 36,4 - 36,6 hocijako hore dole. čítala som ,že ovulácia je ked teplota klesne aj o 0,2 st. Mám v tom troška bordel.

nikushka2
8. jún 2010

a ešte v tej tabulke je meno, vek a mesiac/rok odkedy sa snažíme, liečba a den cyklu ??

kkamca
8. jún 2010

nikushka2: to se docela těžko soudí-bez grafu.Pokud sou tyhle teploty co píšeš předovulační tak to je asi v poho.Pokud by si byla po ovu a lítalo by ti to,tak to asi není dobré.
Neděláš někde graf?

Jinak všem pozdravení.

markiza
8. jún 2010

ahojte, mate sa?

my mame za sebou celkom pilnu noc, maly horuckoval do 39.6, do toho bolest bruska... a dnes rano ako by sa nic nedialo... tak snad to bude dobre.
mala dnes nesla do skoly, ucitelia strajkuju a prisli sme na to az ked s nou isiel muz do skoly... no des.

@nikushka2 , presne to je v tabulke. ak chces pripis sa. 😵

@kkamca , ahoj 😉

@vendulak, drzim palce k zubarovi?

@kive76, ako je priatelovi?

nikushka2
8. jún 2010

vendulak (22let,snažení od 03/08,CAR Natalart, 02/10 a 03/10 IUI,04/10 MA , UTZ v CAR srpen)...............47DC
markiza (32 rokov, MA1 07/06, MA2 01/07, MA3 04/10, vysledky z embria 9.6.).......................................6DC
kive (33 let,, snažení od 01/09 , Gennet 1. konzultace 17.6..) ...................................................................12DC
kkamca (30 let, snažení od 03/06,04/10 laparoskopie,05/10 Clostil, podzim CAR??)..................................27DC
kraskanz1 (23 let, snažení od 01/09, 01-03/10 Clostil, 06/10 znovu Clostil).................................................12DC
janaol (35 let, snažení od 01/06, 06/06 1IVF - neúspěšné, CAR co nejdříve (musím se objednat) .............15DC

zuzimia (37 rokov, snazenie od 01/10, 09/09 hysteroskopia) .............................................................27.05. - //
nikushka2 (23 rokov, snaženie od 04/10, duphaston) .........................................................................9 DC

nikushka2
8. jún 2010

baby a ako si robíte tie grafy?

kkamca
8. jún 2010

musíš se někde zaregistrovat,ale asi nejlepší je fetlityfriend.com nebo já mám pak ještě německy a aji český.To je jen na tobě.Jaky si vybereš.

markiza:Tak ještě že to mrnouska přešlo,já úplně nesnáším když klučík hicuje. 😒

kive76
8. jún 2010

ahojky, markiza...nic moc...dostal prášky...tak snad se to zlepší...

nikushka2
8. jún 2010

@kkamca a nevedela by si mi poslat nejaký link na český alebo slovenský?
mam v tom meraní dost chaos, tak ked to bude ešte v angličtine, budem z toho viac mimo. 🙂

kkamca
8. jún 2010

kurna tam mám chybu jak hrom"!!! oprava fertilityfriend.com a český ja používám womenzone.cz

markiza
8. jún 2010

@nikushka2 , ja poznam tuto stranku www.womanbook.eu

nikushka2
8. jún 2010

@markiza @kkamca Ďakujem. už sa registrujem. 🙂

vendulak
8. jún 2010

zuzimia (37 rokov, snazenie od 01/10, 09/09 hysteroskopia) .............................................................27.05. - //

vendulak (22let,snažení od 03/08,CAR Natalart, 02/10 a 03/10 IUI,04/10 MA , UTZ v CAR srpen)...............47DC
kkamca (30 let, snažení od 03/06,04/10 laparoskopie,05/10 Clostil, podzim CAR??)..................................27DC
janaol (35 let, snažení od 01/06, 06/06 1IVF - neúspěšné, CAR co nejdříve (musím se objednat) .............15DC
kive (33 let,, snažení od 01/09 , Gennet 1. konzultace 17.6..) ...................................................................12DC
kraskanz1 (23 let, snažení od 01/09, 01-03/10 Clostil, 06/10 znovu Clostil).................................................12DC
nikushka2 (23 rokov, snaženie od 04/10, duphaston) .........................................................................9 DC
markiza (32 rokov, MA1 07/06, MA2 01/07, MA3 04/10, vysledky z embria 9.6.).......................................6DC

vendulak
8. jún 2010

Holky tak jsem tu, a přežila jsem zubaře 😀 a užila si pokec venku na zahrádce s tátou a jeho přítelkyní a pejsci se spolu pěkně vyřádili 😀 😎.
Ale tedy to horko je děs, jako venku to ještě jde, ale jak praží to sluníčko do toho auta, navíc já navlečená v černých džnách no horkooooo! 😒
Nikhusko tak holky už ti tu poradili, tak pak kdyžtak ukaž graf a my měřilky se z toho pokusíme kdyžtak něco vydedukovat 😀 😉.
Marki a už je malému líp? 😕 😉

vendulak
8. jún 2010

zuzimia (37 rokov, snazenie od 01/10, 09/09 hysteroskopia) .............................................................27.05. - //

vendulak (22let,snažení od 03/08,CAR Natalart, 02/10 a 03/10 IUI,04/10 MA , UTZ v CAR srpen)...............47DC
http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak
kkamca (30 let, snažení od 03/06,04/10 laparoskopie,05/10 Clostil, podzim CAR??)..................................27DC
http://www.fertilityfriend.com/home/kkamca
janaol (35 let, snažení od 01/06, 06/06 1IVF - neúspěšné, CAR co nejdříve (musím se objednat) .............15DC
kive (33 let,, snažení od 01/09 , Gennet 1. konzultace 17.6..) ...................................................................12DC
kraskanz1 (23 let, snažení od 01/09, 01-03/10 Clostil, 06/10 znovu Clostil).................................................12DC
nikushka2 (23 rokov, snaženie od 04/10, duphaston) .........................................................................9 DC
markiza (32 rokov, MA1 07/06, MA2 01/07, MA3 04/10, vysledky z embria 9.6.).......................................6DC

vendulak
8. jún 2010

Holky jestli ještě nějaká máte grafík tak si ho taky přidejte do tabulky 😉. V potratovej tabulce máme s holkama taky grafíky a je to fajne, můžeme se dívat jak na tom která jsme, posuzovat jestli byla ovulka a tak... 😉

kkamca
8. jún 2010

Mě bolí nějak podbřišek jako na mrchu,ale sem teprva 27 dc.Jsem musela jít spát normálka..asi se blíží. 😠

Fuuj ty vedra..
markizo vy tam musíte mít tepla,já bych asi pošla 😀 😀

vendulak
8. jún 2010

Kami vždyť si jen asi 8DPO, není to na mrchu ještě brzy? 😕
No a vedro fakt děs 😒, přítel teď jede domů a taky říkal že v tom autě je to peklo a na teploměru je 29°C....děěěs 😒. Nejvíc je ale že je to prostě takovej rychlej přechod, nejdřív taková zima déšť skoro v jednom kuse a najednou takovýhle vedra 😒. Ale zase aspoň tam kde byli záplavy jsou teď určitě rádi a bude to nějak snad odcházet a usychat.
No a Marki ve Španělsku taky věřím že už musí být parádní teplíčko. Já to mám ráda a jít se tam rochnit do moře a pak se válet na pláži a chytat bronz 😀. Ale fakt je taky to že třeba týden jako dovolená by mi to stačilo, dýl už by mě ty vedra asi taky dost odrovnávali 😒.

kkamca
8. jún 2010

Vendy no jsem 7 dpo bylo by to sakra brzy..Ale nějak to na sobě poznám-začli mě i pobolívat záda,vysychám 😀 a pak to přijde-červenačka.A to máme jet v pondělí na spermio do centra Prahy doufám,že mrcha ještě počká,protože bych se asi zbláznila.Vedro+mrcha+ucpaná Praha 😝 😠 Nikde žádný stín..fuj,mám z toho hrůzu.

Tady je úplně šílený dusno,ani se vzduch nehne.

vendulak
8. jún 2010

Tak to u nás naštěstí pofukuje i trochu větřík, takže se to dá, to jen v tom autě to bylo nejhorší. A ono se má prý o víkendu nebo po víkendu ochladit tak třeba už v pondělí takový horko mít nebudete 😉. Ale tedy obdivuju vás že jedete autem do prahy, to já bych se po Praze asi bála. Nebo vy to máte nějak blízko a jste zvyklý?
Tý jo, jako já chápu příznaky ale stejně mi přijde na mrchu tedy dost brzy i na příznaky jen 7DPO 😕. Třeba to bude něco jiného...co si tam vystýlá pelíšek 😵. Protože fakt mi to přijde brzy, a já taky měla po druhém IUI brzo bolesti jako na ms a už sem depresačila jak je to zase v háji a ouha... 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre