Tehotenstvo a obezita

flos
7. máj 2007

ahojte babenky. S manzelom sa snazilkujeme uz 9 mesiachov(uz by z toho bolo aj babo 😀 ) a stale nic. Ide o to,ze mam nadvahu. Snazim sa schudnut a je to dost tazke, kedze priberam uz pomaly 19 rokov. Velmi tuzim po mimi. Lekarka mi povedala,ze zdravotne som na tom ok. Kazdy mesiac mi meska mrcha a kazdy mesiac ocakavam,ze som tehu,ale zakazdym je to iba sklamanie. Uz ani nepocitam kolko testov som si spravila. Som na to pomaly expert 😀. Chcem len vediet ako ste na tom vy, co ste tiez obezne a snazilkujete a ako s tym bojujete. Moc po mimi tuzim a snazim sa schudnut,len chcem vediet vas nazor na tuto temu. A mensiu pomoc. Dakujem...

basimka
2. okt 2011

@rebelie kolko si pribrala v tehotenstve ak to nie je tajomstvo? ja sa bojim ze budem ako sud. nechcela by som pribrat velmi ale teraz uz ma 6kg navyse no sila.a to sa neprejedama vecer nejem

basimka
2. okt 2011

vsetci v rodine sme velky nikto nieje ako prutik

rebelie
2. okt 2011

@basimka Potíž je, že já se posledních cca 5 let vůbec nevážila, takže netuším, jaká byla výchozí váha. Vážit jsem se začala až v ordinaci, kolem 14tt, když mi vystavovali průkazku... a od té doby mám nahoře asi 8kg... Myslím, že nepřibírám zas tolik (i okolí říká, že to je hlavně břicho a prsa), spíš mě vyděsila ta celková hmotnost, což ale jen dokládá, že jsem už předtím byla fakt obezní (což jsem věděla, ale spíš podle šířky boků a množství špeků, ne podle kil).

basimka
2. okt 2011

@rebelie no pekne ty si uz v 31 tt a len 8 kil a ja v 14tt a 6 kil ,to budem ako slon 🙂 🙂 ale nech je babo zdrave a kila pojdu potom dolu aj same.

rebelie
2. okt 2011

@basimka Klid, nárůst hmotnosti je zcela individuální a někdo tloustne na začátku, někdo na konci, někdo pořád... někdo víc, někdo míň... A v těhotenství fakt nemá smysl řešit váhu, pokud člověk ví, že jí rozumně, zdravě, tak nemá smysl řešit, kolik přibírá... Já třeba vím, že jsem dneska snědla celou čokoládu, což fakt není dobře, ale celkově jím v těhotenství celkem příkladně a zdravě, takže mě nestresuje (a byla jsem pro jistotu na testech na těhotenskou cukrovku a ty naštěstí dopadly ukázkově).
A co Ty víš, třeba jsem taky do 14tt přibrala 8kg, jen to už nikdo nezjistí, protože jsem se začala vážit až v tom 14tt.

basimka
2. okt 2011

@rebelie ja tiez nema cukrovku a ani nic podobne len moj krvny tlak je vyssi ale to uz mam lieky a je mi fajn.ja sladke nemusim ale zato mi chuti slane a maso.

rebelie
2. okt 2011

@basimka Ona těhotenská cukrovka se projevuje až později, na tu je zatím brzy, ale přeji Ti, aby se Ti vyhnula jako mě... Já normálně sladké můžu dost, ale teď v těhotenství je to lepší, původně touha po sladkém úplně vymizela, teď se zas trochu vrací, ale je to OK.

basimka
2. okt 2011

@rebelie tu robia testy od zaciatku a kazde 3 mesiace ,vsetko tu kontroluju ale dufam ze ju nebudem mat.,nikdy som nebola na sadke a ani kavu som nepila z cukrom ale este sa moze vsetko zmenit mam este vela casu a boh vie co si to male bude vymyslat za chute. ako som sa dozvedela ze som tehotna prestala som pit kavu a aj som prestala fajcit nechuti mi to a cigarety mi smrdia dufam ze sa nevratim po porode k cigaretam uz by som nechcela fajcit. moje kamosky vsetky fajcili pocas tehotenstva aby nepribrali ale podla mna je to blbost

rebelie
2. okt 2011

@basimka Aha, no jo, jiná země, jiné lékařské postupy... Zkoncování s kouřením je podle mě to nejlepší, cos mohla udělat (a pokud někdo kouří v těhotenství, aby si udržel váhu, tak je podle mě blbej, protože to fakt škodí miminku). Držím palce, aby ses k tomu nevrátila ani po porodu...

drobnazienka
3. okt 2011

@basimka Ahooooooooooooojjjjjj strasne si ma potešila,no dneskaj som bola u toho primara,a supeeer nenadaval nic! 😀 A povedal že este raz musim ist 21.den MC na histeroskopiu zoberu mi vzorku a poslu do Ba.A ked pridu vysledky ze neovulujem tak mi da tabletky na ovulaciu na pol roka,a povedal ze bi som mala otehotniet aj keby som nechcela 😀 sa strasne tešim teraz už len čakam kedy mi pride menštruacia lebo este par dni trva ta injekcia(vyvolavačka)no takže tak,Strasne sme sa z mužom potešili.Ale este psssssttttt 🤐 abi som to nezakrikla.Snad budem do pol roka aj ja patrit medzi vas tehulky a buduce maminky 😵

basimka
3. okt 2011

@drobnazienka ahojky,no vidis kolko strachu pre nic,velmi sa tesim s tebou,prajem ti aby si bola tehulka.vsetko bude neboj sa. co je to MC? odkial si z akeho mesta?

drobnazienka
4. okt 2011

Menštruačny Cyklus.No z Myjavy.

rebelie
4. okt 2011

@drobnazienka No vidíš, že to šlo! Nebyl důvod, aby Ti primář nadával - je to profík a rejpat do člověka, který je obezní, si profík nedovolí... Uvidíš, že to všechno půjde dobře... Těší mě, že z Tvého psaní je konečně cítit trocha optimismu - jen tak dál!

basimka
4. okt 2011

@drobnazienka aha tak uz som mudrejsia 😀 ja som v podstate z bratislavy ale potom som sa prestahovala do nitry a teraz som uz 7 rokou na cypre. nevies si predstavit aka som za teba rada.

drobnazienka
5. okt 2011

@rebelie 😅 dakujeeeeemmmmm.už aby bolo 24 oktobra

drobnazienka
5. okt 2011

@basimka fuha,ty si taka cestovatelka 😉 ,aj ja som rada ked sa možem takto zdoverit

basimka
5. okt 2011

@drobnazienka TO ZDVOVERENIE PADNE KAZDEJ DOBRE TROSKU SI ULAVIME NA DUSI,a cestovatelka nie som nejak som tu zakotvila a uz je to 7 rokou. ja sa tesim na 18.10 idem na sono a uvidim drobceka.

drobnazienka
7. okt 2011

@basimka 😲 aj ja sa tesim z tebou!!!!!!!!!

modrypitrisek
17. dec 2013

Dámy, smím se přidat mezi vás? Také bychom rádi mimi a slovo obezita mi není cizí 😒 .
@markiza A doktoři nevědí proč? Známá také neustále potrácela, doktoři řekli, že se musí něco hlídat, ale už přesně nevím co. Nicméně hlídá se to jen u IVF maminek, takže dr řekl, že i když nemají problém s otěhotněním, musí na IVF, aby ji mohli hlídat. Ať žije úřední šiml. No a měsíc před IVF otěhotněla a mimi donosila 🙂 😉 .

slalucka
3. mar 2014

Krásný den dámy, chci se zeptat, je tady aktuálně někdo s obezitou, kdo se snaží a komu to vyšlo? Potřebovala bych prosím vlít optimismus do žil... ☹

seppi
4. mar 2014

@slalucka Ahoj tak ja problem s obezitou mam od detstva a momentalne sa nam to podarilo 🙂 ale liecila som sa na PCO asi pol roka. Treba len verit a hlavne to nevzdavat 😉

slalucka
4. mar 2014

@seppi - já uvidím, PCO diagnostikované nemám a doktorka se ani netvářila, že by na ultrazvuku něco viděla. Tak uvidíme, zítra asi dojdu vyzvednout výsledky spermiogramu, tak snad alespoň to bude v pořádku 🙂 Každopádně díky moc a držím pěsti!!! Jo a mj. jak probíhala léčba na PCO? A měla jsi předtím potíže s ovulací nebo s cyklem?

seppi
5. mar 2014

Ja som ani netusila ze mi nieco je cyklus som mala na den presny ziadne bolesti ani niake ine problemy. Len potom som zacala riesit moje nadmerne ochlpenie a vtedy mi doktorka povedala ze mam tento problem 😒 tak som jej povedala ze do 30-tky by som chcela aj deti tak sme zacali liecbu a vtedy zacali problemy...cyklus nedosiel, pri ovulacii neskutocne bolesti v podbrusku. nakoniec to bolo vsetko k niecomu dobre ale tiez som moc tomu neverila ze to tak skoro pride, a teraz som velmi rada 🙂

slalucka
6. mar 2014

@seppi prosím, to Ti na PCO nepřišli na standardních preventivních prohlídkách? mě právě doktorka říkala, že je všechno v pořádku - a to mi dělala ultrazvuk poté, co jsem říkala, že už rok bezvýsledně snažíme... jsem ráda, že Ti to vyšlo - držím palce, ať vše pokračuje bez problémů i nadále!!

seppi
6. mar 2014

@slalucka nie lebo ja som k nej nechodievala lebo nebol dvovod, kedze som nemala problemy a ani som nemala partnera aby som aspon tak mala dovod, a ked uz dovod bol tak som zmenila gynekologa a s nou som uz riesila tieto veci

patus_u
26. máj 2014

ahoj myslim, že neni dôležito či žena ktorá sa snaži mať bábo je moletka alebo nie . Doležité je byť kľude človek čím to viac chce tým viac je v strese a nejde to . Ja som vysadila antikoncepciu a do dvoch mesiacoch som otehotnela ale chceli sme to ale neriesili sme ci to bude alebo nebude proste sme len na tom pracovali aj keď mam obavy koly mojej nadvahe ako budem znasat tehotenstvo lebo momentale vracanie a unava je na dennom poriadku a vlastne ako som tetotna chudnem cc kazdy tyzden 1 kg s tym ze sa snazim jest vela surovej zeleniny aj sladke si dam ale ...je dobre si to zajest paradajkou alebo do obeda ovocim . tak mi drzte palce aby to pokracovala , doktor mi sice povedal ze nadvaha neni problem pri tehotenstve no ..nadmerne priberanie by bol problem lebo lezat cele tehotenstvo by sa mi nechcelo ...a nohy by ma nemuseli uniest ...drzim palce vsetkym baculkam a nebaculkam aby sa im to podaril ...a donosili krasne babo ..dufam ze sa aj mne to podari ...

kinluska
8. jún 2014

@basimka konečne niekto v mojej váhovej kategórii 🙂 otehotnela som pri 114kg a už som 39tt a mám 134kg, je to brutálne, budúce tehotenstvo by som rada začala aspoň pri 100kg. Lieky na tlak beriem a modlím sa, aby bol pôrod prirodzený

marionmarion
8. jún 2014

@slalucka nestresuj, da sa otehotniet aj pri obezite...nam sa to podarilo neplanovane, mala som vtedy vyse 100 kil, a predtym sme sa chranili, takze to bolo po cca 10 pokusoch...dolezita je hlavne psychicka pohoda, nemysliet stale na to ci si otehotnela alebo nie...proste si uzivat ine veci a ono to pride 🙂

mentolka12
25. sep 2014

Baby da sa clastne otehotniet pri obezite? Ja mam depku ze nie uz neciem co robit ako citam ako prebieha ovulka u bab ze bolesti v podbrusku, hlien atd. a ja s toho nic nemam tak pochybujem ze sa zadari :( pritom fyndos tvrdi ze som ok a ze aj napriek nadcahe pco nemam co sa cuduje :(( prosim podporte ma ak je sanca na babuliatko

khiarka
25. sep 2014

@mentolka12 ahoj otehotniet sa da aj napriek obezite, a ked nemas PCO bud stastna. Napriek tomu ze si potencionalne zdrava kup si ovulacne testy. Napriklad od CLEARBLUE monitor, ktory ti ukaze ci ovulujes. Alebo zajst ku gynekologovi v case ovulacie a skontrolovat Ultrazvukom ci ti dozrieva vajicko. Ja som takto zistila ze mam anovulacne cykli a beriem Inofolic. Ten by mal pomoct hlvne dozrievaniu vajicka. Takze dufam ze sa nam zadari. Minuly mesiac mi tehotensky test ukazal falosneho ducha. uz som sa zacala tesit ked mi na to dosiel menzes. No snazime sa dalej

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre