Tehotenstvo a obezita

flos
7. máj 2007

ahojte babenky. S manzelom sa snazilkujeme uz 9 mesiachov(uz by z toho bolo aj babo 😀 ) a stale nic. Ide o to,ze mam nadvahu. Snazim sa schudnut a je to dost tazke, kedze priberam uz pomaly 19 rokov. Velmi tuzim po mimi. Lekarka mi povedala,ze zdravotne som na tom ok. Kazdy mesiac mi meska mrcha a kazdy mesiac ocakavam,ze som tehu,ale zakazdym je to iba sklamanie. Uz ani nepocitam kolko testov som si spravila. Som na to pomaly expert 😀. Chcem len vediet ako ste na tom vy, co ste tiez obezne a snazilkujete a ako s tym bojujete. Moc po mimi tuzim a snazim sa schudnut,len chcem vediet vas nazor na tuto temu. A mensiu pomoc. Dakujem...

chersi
13. aug 2009

tak já tedy nevím, po vysazení mi přišla jedna MS normálně a druhá za 9 dní na to mi dala Dr léky. Od té doby cyklus 28 dní a ten poslední 33 dní, uvidím jak to bude tentokrát, měla bych to mít od 21.

vendulak
13. aug 2009

No Kamčí tak to jsem fakt zvědavá jak to bude u mě teď s jeřábem. Zusím zítra změřit teplotu, i když mi to asi prd řekne, když sem neměřila, ale na začátku cyklus vypadal jako regulérní anovulák, tak sem zvědavá co udělá teď jeřáb a mrcha 😒 .
Chersi a co ti dala Dr za léky na srovnání cyklu?

chersi
13. aug 2009

pamba (to jsem brala 4 dny) a pak jeste jedny léky a ty jsme brala 14 dní

vendulak
14. aug 2009

chersi taky ty vůbec neznám 😕

Jinak holky sem se s vámi přišla před dovolenou rozloučit a budu se na vás a na dobré zprávy těšit příští pondělí!!! 😉

kkamca
14. aug 2009

vendy tak si to tam užij..budeš nám chybět.
Jinak u mě ms silná--sem muselas vynechat jeřába na pár dnů.

beruska81
14. aug 2009

ahoj holky můžu se taky k vám přidat, tohle téma se mě teda týká, ale jak psala kkamca, patřím spíš do xxxxxxxxxxxxxxxl, už jsem tady psala tenhle týden myslím.

mirenkam
14. aug 2009

ahoj holky 🙂

kramlinka88
14. aug 2009

ahoj holky, no ja uz k vam tak uplne nepatrim....obezitou teda jo, ale uz se nam zadarilo 😉 A to prosim v breznu jsme zacali a 25/5 jsem mela posledni MS 😉 Takze nezoufejte, i s obezitou se da v poho otehotnet, a to se lecim i na hypofunkci stitne zlazy 😉

kkamca
14. aug 2009

kramlinka:gratuluji.. 😵 😵

beruska81:vítám tě a moc.. 🙂

beruska81
14. aug 2009

kkamco děkuju za přivítání, jsem ráda, že v tom nejsem sama.

kkamca
14. aug 2009

beruska81:tak jsem nakoukla do alba..To jste na Matyáška čekali pěkně dlouho.. 😀
My se začli snažit ,když byly malýmu 3 roky..No a dneska mu je už 6 let a 3 měsíce a stále nic.Koukám,že vás začal pan doktor brzy řešit to u nás nehrozilo a asi ani hrozit nebude.Kdy jdeš na ivf?A co tě to zatim stálo? 😔

beruska81
14. aug 2009

kkamca:no na Matyáška jsme čekali dlouho, byly jsme oba v pořádku, ale pořád se nedařilo, tak jsme se rozhodli, že odjedem do zahraničí našetřit penízky, no a tam se zadařilo, tak jsme se po roce vraceli domů s miminkem v bříšku, byla jsem tehdy ve 12týdnu.
Vždycky jsme chtěli 2 děti a aby mezi něma nebyl velký rozdíl, ale pořád se nedaří. Moje gyndařka mi nasadila clostyl, ale prý jsem na něho nereagovala a tak jsme se dohodli, že mi napíše doporučení do caru. Chodili jsme tam od listopadu, podstoupila jsem 4IUI, ale nic, pořád nám tvrdili, že jsme oba zdraví, jen to prostě nejde.Tak jsme se rozhodli pro IVF, stimulovala jsem fostimonem,manža statečně píchal, měla jsem kolem 20foliků, ale přestali dál růst. Takže při OPU jsem měla jenom 2 foliky správné velikosti a z toho bylo jedno vajíčko. Rozhodli jsme se to nechat na přírodě a nevyužili jsme žádné metody. Výsledkem bylo oplodněné vajíčko kvality C. Když jsem po 14dnech jela na kontrolu, doktorka říkala, že to vypadá nadějně, sliznice byla hodně vysoká, dost porostla od transferu, ale když jsem si druhý den volala na výsledek krve byl negativní. Docela nás to sebralo. Teď to necháváme na přírodě, snažím se trochu hubnout, no a uvidíme co bude dál.
IVF nás skoro nic nestálo asi jen 6.000,-Kč

kkamca
14. aug 2009

beruska:no to je taky nějaký peníz..i když to není tolik.. 😉
Prosim tě a byla si na laparoskopii?Já že mě můj gyndař tak honí abych na to šla..
A daří se ti hubnout?Já na to nemám...

kramlinka88
14. aug 2009

kkamca: dekuju 😵

beruska: koukam ze si to opravdu nemela jednoduche ☹

ladenka77
14. aug 2009

Caute kocky,vy tu vecer uz nie ste....skoda...

beruska- aj my sme cakali na prve dlho,uz s porodom 9.5roka...ale stalo to za to...teraz sa snazime odruhe od aprila,myslim,zatial nic,ale druhy mes.beriem clostyl,a ovutest sa zacina zafarbovat,tak sme sami zvedavi....

kkamca- po troch rokoch neuspechu je asi najvyssi cas na laparku,jedine,ze by ste isli priamo na ivfko,vtedy vraj netreba....oni si tak posuvaju ksefty,ale zrasty sa mozu aj po porode narobit,ved ked ovulujes tak by nemal byt problem....teoreticky,prakticky sme vlastne aj my cakali dlho,nic nam nebolo,ale bola som rada,ze som na tej laparke bola,aspon som vedela,ze mam vsetko na mieste a ok....

kramlinka-z celeho srdca ti blahozelam... 🙂

sabinecka
15. aug 2009

Holky já osobně si myslím že nějaká obezita v tom nehraje absolutně žádnou roli já měla nadváhu celý život.
Nebudu tady psát kolik je má současná váha ale je to dost a sama si to uvědomuji.
Ale chci Vám říct že jsem otěhotněla s nadváhou jednou ale i podruhé bez problémů takže v tomhle to určitě není.
Samozřejmě když Vás vidí lékař toto bude první co řekne protože něco říct musí aby nevypadal za hlupáka.
Takže Všem Vám držím palečky at se Vám velmi brzo zadaří a nakazíte se těhotenským virem 🙂

kkamca
15. aug 2009

DOBRÉ RÁNO..
Ladenka:já bych na ní klidně i šla,ale on i tu laparku oddaluje.Nejdřív mě do ní honil a ted když jsem mu jí v červenci připoměla tak mě říká že jí necháme a ž po novém roce.Jdu zas v říjnu na kontrolu tak uvidim,co mi řekne.Každopádně bude určitě řikat,že budu muset i na laparku shodit. 😒 Jinak vypadá že ovulace probíhá,tak nevim včem je problém.Ještě jednou si zajdu na štítnou žlázu jestli se po 2 letech něco nezměnilo.Gyndařovi se nelíbí že rok od roku přibírám.. 😠

sabinecka:Děkuju za vzpruhu,že těhu se netočí jen kolem obezity.. 🙂 Gratuluju a pošli sem nějaké těhu bacílky. 😀

kkamca
16. aug 2009

Koukám opět sama--všici užíváte víkendu.. 🙂

ladenka77
16. aug 2009

caute vsetci....sice nikde nikto,ale neva...
sabinecka ty si hodna,aspon niekto je na nas mily aj ked nas je vacsi kus... 😀
kkamca...aoooj....ja som to s tou laparkou myslela tak,ze sice ovulovat mozes,ale ci nahodou nie su vajcovody upchate,to na usg nevidi,a laparka odhali...ale teda dufam,ze nie😀...
ja chodim so stitnou uz peknych par rokov,aj lieciky papam,a tam by problem,teda u mna byt uz nemal...ale prave jasam,lebo dnes som mala ovutest,sice este stale negat.,aaaaale oproti ostatnym o hooodne farebnejsi 😀 😀 😀 ,takze dufam,ze ten clostyl nieco urobi....aj podbrusok ma boli,a to teda riadne,ale teplotky este nizke....

tak sa majte......Sabinecko---posli tehubacilky 😉 😉 😉

markiza
16. aug 2009

ahojte baby, ja k vam teda tiez patrim. moc vam fandim a drzim palce, nech tie vytuzene deticky mate cim skor v naruciach!!!

kkamca
17. aug 2009

Dobré ráno..
Ladenko taky doufám že když už na tu laparku budu muset-tak že pomůže. 🙂 Clostil je fajn já po něm měla supr ovulku,teplotky jak měli být,ale mudr mi ho nechce psát.Dal mi ho pouze na 1.cyklus.Tak sháním na konovi kdo by měl.Jinak podbřišek s clostilem mě taky pěkně bolel-asi 3 dny a to tak že jsme ani sexíkovat nemohli. 😒

beruska81
18. aug 2009

ahoj holky, celý víkend jsem tady nebyla, v sobotu jsme si přivezli štěňátko bullmastifa, je to náš miláček, ale nic moc s ní nestíhám, pořád s ní lítám ven ať se mi nepočůrá doma, do toho malý, ale co mě to baví. 🙂

kkamca
18. aug 2009

ahoj..Berusko sem se tě ptala jestli si byla na laparoskopii? 😉

beruska81
18. aug 2009

kkamco promiň to jsem nějak přehlédla, ale nebyla jsem na laparce, doktoři říkají, že jsem krátkou dobu od těhotenství, takže to je zbytečné. Když už jsem jednou přirozeně otěhotněla tak nevidí problém, proč by to nešlo podruhé, ale stejně to nejde 😒

kkamca
18. aug 2009

beruska:aha..tak to jsi mě překvapila.Protože ten můj mě do ní začal honit --teda až ted po 3 letech snahy--Ono o snad nemusí být při ivf ne?Laparka nutná nebo jo?Ale zas někde sem četla že na IUI je to nutné aby věděli že je vše průchodné-- 😒

kkamca
18. aug 2009

dle alba BERUSKO čtu že jste čekali dlouho na Matyho..to se divim že tě na tu laparku nehnali už předtím--A hlavně že ti bez ní dělali IUI 😕

kkamca
18. aug 2009

Holky kde jste? 😀

kkamca
20. aug 2009

Dobré ráno.
Beruško stále čekám na odpověd.. 🙂

beruska81
20. aug 2009

kkamco promiň, že píšu až teď, ale moc teď na net nechodím, takže na malého jsme čekali dlouho, ale doktorka byla přesvědčena, že jsem v pořádku, ovulaci jsem měla, pravidelnou MS, takže nebyl důvod pochybovat, manža byl i na SPG a ten taky OK, pak se zadařilo přirozeně, takže jsme to dál neřešili. Až teď v listopadu jsme začali chodit do CARu a tam o žádné laparce nikdy nemluvili, říkali, že je musím mít průchodné, když jsem přirozeně a né před dlouhou dobou otěhotněla, takže tak. Ani před IUI ani IVF jsem žádnou laparku ani nic jiného nepodstupovala.
Jestli se chceš zeptat ještě na něco jiného tak se klidně ptej, pokud budu moct tak poradím.

kkamca
20. aug 2009

beruska:v pohodě..chápu tolik času neni s prckem.. 🙂
Asi chodíš do nějakého dobrého caru..že sto stebou hned řeší..Musela jsi mi od gyndaře nějaké doporučení na ten car?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre