Tehotenstvo a obezita

flos
7. máj 2007

ahojte babenky. S manzelom sa snazilkujeme uz 9 mesiachov(uz by z toho bolo aj babo 😀 ) a stale nic. Ide o to,ze mam nadvahu. Snazim sa schudnut a je to dost tazke, kedze priberam uz pomaly 19 rokov. Velmi tuzim po mimi. Lekarka mi povedala,ze zdravotne som na tom ok. Kazdy mesiac mi meska mrcha a kazdy mesiac ocakavam,ze som tehu,ale zakazdym je to iba sklamanie. Uz ani nepocitam kolko testov som si spravila. Som na to pomaly expert 😀. Chcem len vediet ako ste na tom vy, co ste tiez obezne a snazilkujete a ako s tym bojujete. Moc po mimi tuzim a snazim sa schudnut,len chcem vediet vas nazor na tuto temu. A mensiu pomoc. Dakujem...

lienka79
10. okt 2009

ahoj....
ja sice nie som nadmerna velkost 😀 , aj ekd nejake to kilo rada darujem 😅 ..ale mam kamaratku, kt. pri vysle 172 cm vazila pred otehotnenim nejakych 105 kil...Otehotnela po 4 mesiacoch, maly sa sice narodil predcasne a cele tehu mala problemy, ale je zlaty, sikovny ok...A pred 10 dnami sa jej narodila dryúha dcerka...otehotnela na prvykrat...tehu takisto rizikove...nabeh na preeklampsiu...tla, ladviny atd..ale obe su v poriadku a maju sa fajn.
Takze ti drzim palce ahlavne to nevzdavaj...Ja,ako vravim,som taky priemer postavovo a otehotnela som az po 2,5 r a 2 potratoch...Len sa netreba vzdavat a verit 😵 😉

markiza
10. okt 2009

lienka, dobre ze si napisala kamaratkinu skusenost. nie vsetky su totiz pozitivne a to moze dat cloveku mylnu predstavu o tom, ze pocas tehu s tolkou nadvahou (ako mam napriklad ja) o nic nejde. ide ale o vela a ak sa da nieco vahou ovplyvnit, tak to treba brat do uvahy.

spagatice
10. okt 2009

Markiza děkuju 😉
Já jsem otěhotněla po roce snažení. Příčina byla PCO, vlastně takový začarovaný kruh podle toho co mi říkal doktor. U PCO je vlastně problém v hormonech, které blbnou a blbnou a kvůli nim nedozrávají vajíčka. Navíc hormony způsobují i nárůst váhy. Ale může pomoc když člověk začne hubnout 😒 . No to mě dojalo. Tak jsem si koupila orbitrek, začla běhat, nestihla jsem zhubnout ani kilčo a otěhotněla jsem, protože mi doktor předepsal clostilbegyt a ten naštěstí pomohl. Já netvrdím, že moje váha neměla něco společného s tím, že jsem nemohla otěhotnět, ale pochybuju, že by stačilo, abych léky nebrala a jen hubla. 😒 No to by stačilo 😀 Holky těm, které chcete a nemůžete otěhotnět vám přeju ať se vám to brzo povede. A společně nám přeju hodně sil do boje s kily, ať nás nepřeválcujou 😉

romana29
11. okt 2009

Holky, já se vážně začínám bát 🙂))), teda píšu smajla, ale fakt. Při minulým těhu jsem potíže neměla žádné, jen krapet vyšší tlak, ale spíš jen v ordinaci, doma při měření v klidu skoro nikdy.
Na první pokus nám to teď zatím nevyšlo, ale neměli jsme styk tak, jak by to asi příroda chtěla 🙂, dítě chceme, ale netlačím na to, že je jako 12.-16. den a musí se 🙂.

beruska81
11. okt 2009

dobré nedělní ráno já to těhulkování nějak nehrotím, díky bohu za to, že mám jedno dítě, druhé samozřejmě moc chceme, ale nejsem upnutá jen k tomu. Včera mi manža říkal, že by nebylo špatné zkusit další IVF, tak jsem na něho hleděla, myslela jsem, že už to nechce podstupovat, ale já teď určitě nechci, uvidíme příští rok.
Romi nezoufej, my jsme se pokoušeli 7let a pak se najednou stal zázrak 😵

kkamca
11. okt 2009

ČAU VŠEM..
špagatice- moje slova.
markiza:Podle toho jakej máš časovej odstup od dětí tak asi problém s otěhotněním nemáš?Nebo si otěhotněla vždy s normálními kily--?

Co člověk to jiný příběh,a nemyslím si,že každá tlustá ženská nemůže otěhotnět přirozeně.

Jinak já měla v těhu taky zvýšený tlak a obešlo se to v pohodě.Podle mě je to dle organismu dané ženy..individualní.

Beruško teda to je taky úctyhodná doba.
Já taky začínám pomalu uvažovat o CAR po novém roce.Tak uvidíme,jestli se odhodlám.
romana29:to chce klídek..My se snažíme UŽ 3,5 roku a nic. 😒

markiza
11. okt 2009

kkamca, v rozmedzi 2 rokov a styroch mesiacov som bola tehu 4x, prva sa narodila dcera v juli 2005, potom MA v juli 2006, dalsi v januari 2007 a nakoniec sa narodil syn v novembri 2007. Otehotnela som vzdy s nadvahou. pri oboch tehu som mala na konci problemy s tlakom, nastastie to nedoslo az ku preeklampsii.

markiza
11. okt 2009

kkamca, ta moja nadvaha sa kludne da nazvat obezitou, lebo s malou som otehotnela pri 96 kg a pri malom 101 kg.

markiza
11. okt 2009

beruska, verim, ze tentokrat na toho vytuzeneho drobceka nebudete musiet cakat tak dlho. a vlastne ani ostatne, drzim vam moc palce!

markiza
13. okt 2009

kde ste sa vsetky stratiliiiiiiiii????? janaol zasadne pise len ak napise beruska, takze beruska kde si?
alisek, ty si uz dlho nic nepisla ani sem ani tam...

zuzik24
13. okt 2009

Ahoj holky,
tak já se taky přidám s troškou do mlýna 🙂 Před otěhotněním jsem vážila 97kg, v těhu jsem žádné problémy (vyjma toho, že od puberty baštím jód na štítnou žlázu, ale po celý čas těhu jsem hodnoty měla krásné - dle dr.) neměla, tlak jsem měla kolem 110/75, otoky mě začaly trápit až poslední měsíc před porodem stejně tak bolest zad. Otěhotněla jsem tři týdny poté, co jsem vysadila antikoncepci (dítě jsme neplánovali, antikoncepci jsem musela přestat užívat, protože jsem ji brala špatně a přítel jaksi zapomněl, že HA neberu 😀 Teď jsme samozřejmě stráááášně rádi, že se nám to povedlo 🙂 ). Těhotenství jsem zjistila až ve třech měsících, žádné nevolnosti jsem nezaznamenala - prostě nic. Dr. se sám divil a označil mě za šťastnou ženu, protože prý je u obézních žen dost malá pravděpodobnost, že otěhotní takhle rychle. A když si vezmu, že přítel je taky hooodně při těle, tak jsme asi extrémně plodní nebo co.
Píšu to jen kvůli tomu, že i obézní těhulky můžou mít krásné těhotenství a já bych to opravdu všem přála 😉

beruska81
14. okt 2009

nazdárek holky markíz tak jsem tady, nějak to tady všechny zanedbáváme, já mám teď nemocného malého takže nechodí do školky, já i manžel jsme taky docela marní, takže furt ležíme a léčíme se.
Dneska jsme se vzbudili do zasněžené krajiny, takže zima už je nejspíš tady, malý samozřejmě celý šťastný. 🙂
Jinak u mě nic nového

janaol
14. okt 2009

Ahoj holky. Tak markiza, vydedukovala jsi to špatně, i když beruška se dnes ozvala. Ale píšu jen když mám nějak co. Tím, že jsem od rána do večera v práci, Vás asi zatěžovat nebudu. Jiné zásadní novinky u mě nejsou. Koníka pročítám, i jiné diskuze. Hlavně tedy kelišky a holky z reprofitu, jelikož jsem do fertimedu chodila a do reprofitu se chystáme. Ale taky tam bohužel nepíšu. Zatím není co. Momentálně se snažím hubnout, takže ani nějaké těhulkování nehrozí. Pokusím se polepšit. Mějte se krásně, i když už zima udeřila.

beruska81
14. okt 2009

jani tak to jsem ráda, že ses ozvala, u nás u kellišek jsou teď nové těhulinky, další teď přešla do reprofitu, má minimální stimulaci, 4 vajíčka z toho 3 embrijka, ale jestli si nás pročítáš tak to asi víš, oni v tom reprofitu jsou asi fakt lepší. Já ale teď žádný car nechci vidět, necháme to tak a snad se stane zázrak. Malý se mě včera ptal, mami ty nechceš miminko a já mu říkám to víš zlatíčko, že bych chtěla a on na to no já chci taky moc mít miminko, uplně jsem z toho byla zase naměkko. 😔

vendulak
14. okt 2009

Ahojte holky! 🙂 Delší dobu sem tu nebyla, nějak ani nemám sílu dočítat. Nemám se moc dobře.
Ale naše 1. návštěva CAR dopadla docela dobře. Všichni tam byli moc hodní. Jediný k váze bylo, když sme narazili na nepravidelný cykly, tak pan doktor řekl, že někdy pomůže zhubnout 10% váhy a cykly se ustálý. Víc nic. Jinak mi bylo diagnostikováno PCO. Udělali mi stěry z pochvy a přítelovy nabrali krev, já mám přijít na krev první dny cyku, a podle výsledků se uvidí co dál. I když se bojím co bude teď protože mi tělo zase nějak stávkuje ☹ , teplota se nezvedá a znám svoje tělo po tom roce měření a sledování se a v takovém případě mi ms nedorazí vůbec. Tak nevím jak teď jestli mám zavolat do CARu a zeptat se. No ono mi asi nic jiného nezbyde ☹ .

javon
14. okt 2009

ahoj holky, můžu se přidat?🙂 S přítelem se snažíme o miminko už rok a půl,letos v červnu mi doktorka řekla, že mám anovulační cykly a že pokud mne má začít nějak léčit a něco se mnou dělat musím nejprve zhubnout.na začátku června jsem měla 129kg/měřim 170cm (půl roku jsem se bála vlézt před tím na váhu a tahle cifra pak zaskočila i mě). Pustila jsem se do hubnutí a přes lét zhubla 17kg, vím žeje to ještě asi málo,ale mám pocit,že se mi ovu vrátila, nechci to zakřiknout, 20.10. jdu k doktorce, tak uvidím jak to dopadne. Když si to tu ale pročítám, mám pocit že ta doktorka se mnou nic nedělá, že to všechno vztahuje na tu obezitu...žádný jiný vyšetření jsem vůbec neabsolvovala. Mějte se hezky, všem nám moc přeju,aby z nás byly brzy těhulky🙂

beruska81
14. okt 2009

vendul hlavu vzhůru, určitě ti v caru pomůžou, aspoň víš, že se něco děje a že je to konečně cesta k miminku. Vidíš, že návštěva dopadla dobře, moc držím palečky.
Javon vítej, 17kg je určitě hodně, jsi šikulka, tak teď už to těhulkování půjde jak po másle. Zkus změnit doktorku nebo jdi rovnou do caru a tam ti pomůžou. 🙂

kkamca
14. okt 2009

zuzik24:konečně něco pozitivního..děkuju!!!!!!!!!!!! 😀 😀

kkamca
14. okt 2009

beruska81:taky jsme nemocní..teda malej..

kkamca
14. okt 2009

vendulak:ahoj
PCO jak to???podle čeho soudí.. 😒

janaol
14. okt 2009

Kami, mě to dnes ten pan doktor taky řekl, že mám určitě PCO. To jsem Ti zapomněla napsat.

vendulak
19. okt 2009

Beru díky 😉 . I když teď zrovna mám hroznej pocit z toho že se spíš nic neděje. Jsem 30.DC a teploty mám celou dobu v rovné čáře dole na 36,2°C. Prostě tak to někdy mám že tělo stávkuje a ms se vůbec nedostavuje. Tak mě přesvědčila jedna kámoška co taky dochází do CAR a má PCO a nechodí jí dobře cykly, ať už nečekám a zavolám do CARu co dál. Bo hormony si vzít nemůžu, kvůli té krvi na kterou mám do CAR 2.-6.DC jít. Tak jsem tam zavolala a sestra mě dost hnusně odbyla že je brzo a nenechala si vysvětlit že je to takhle normální že 14 dní před ms se mi musí teploty zvednout jinak to nedostanu. A prostě že si mam zavolat nejdřív koncem týdne 😒 . Takže zase nečinně čekám dál ☹ .
Kamčí PCO zjistil Dr. tak že mi dělal UTZ folikulometrii, a já měla v obou vaječnících sousty malých folíků, žádný větší dominantní. A to je známka PCO ☹ .

janaol
20. okt 2009

Ahoj holky, Jedna otázečka u PCO, bývá normální ovulka? Já jsem dost trpěla na nepravidelný cyklus a každé 3 - 4 měsíce, jsem musela chodit na vyvolávačku. Po neúspěšném IVF klapu jak hodinky - cyklus pravidelný a dle BT i ovulace u mě probíhá. Jelikož jsem se rozhodla řešit svoji váhu u odborníka a ten mi řekl že mám nejspíš PCO. Tak by mě zajímalo z čeho soudí - jen z toho, že nemůžu otěhotnět? Holky je to boj ale kila se začínají houpat dolů.

vendulak
21. okt 2009

Jani tak to že cykly byli nepravidelné a někdy ms ani nechodila a musela si na vyvolávačku to je jak přes kopírák u mě a svědčí to o PCO. A u PCO rozhodně nebývá normální ovulka, vajíčka nedozrávají 😒 . A PCO asi usoudil z více faktorů, váha, nepravidelné cykly, neotěhotnění ale průkazně se to prokazuje až podle UTZ a krve.

javon
23. okt 2009

janaol, přeji pevnou vůli při boji s kily, nedávno jsem sem psala, taktéž jsem obezitu začala v červnu řešit s odborníkem, šla jsem na všechna ta vyšetření, která jsou známá z toho pořadu "Jste to, co jíte", neměla jsem teda přesný jídelníček kolik čeho a kdy, bylo to trochu víc obecné,ale pomohlo to, zhubla jsem díky němu od června těch 17kg a doktorka na gyndě mi teď řekla, že to hrozně pomohlo,ovulaci mám zpět!!!!, sice stále nesmím v životosprávě polevit, přeci jen mých 113kg je stále dost🙂,ale mám motivaci a vidím že to má kromě těch shozených kil i ten zdravotní výsledek a doufám, že jsem tomu mýmu snu zase o kousek blíž. Přeji pevný nervy a kila dolů!!!!

janaol
23. okt 2009

javon, taky nemám pevný jídelníček. Jen doporučené potraviny, denní dávku Kj + pomůcku, kolik bílkovin, sacharidů, tuků, ovoce a zeleniny denně. Začala jsem sama koncem srpna a zatím mám dole 8kg. Tak doufám že je to i tuk a nejen "svaly". Je to tedy boj, porce jsem skutečně musela zmenšit tak na polovinu, ale cítím se dobře, nejsem unavená. To co jsem jedla předtím, bylo hodně KJ, ale žádná energie. Je pravda, že každý den bojuji, abych si nic jiného nedala. Ale musím to vydržet, motivace je moc velká.

kkamca
23. okt 2009

vendulak:četla jsem hodně o PCO..prý by mělo být víc faktorů..samozřejmě váha-to je jasný,pak padání vlasů,nadměrné ochlupení,nepravidelné cykly a ještě něco a mělo by se to nějak prolínat..Prý se nedá říct jednoznačně,že PCO ta daná žena má,jen na základě,že má nepravidelný menses..To spíš přikládají k anovulačním cyklům,které ovšem s váhou můžou souviset..Jéžiš sem to napsala nějak odborně.. 😎 😀
Tím chci říct,že PCO by mělo mít více příznaků..né jen 1.
Ale jak píšeš ty nejlíp se to pozná dle krve!a ultrazvuku. 😉
Já tady asi z vás tak nějak vážím nejvíc co sem vydedukovala,a asi jako jediná nedržim zatim dietu..Tak moc nemám o čem psát.. 😒
Jinak sem tento měsíc total bez léků,ani nemeřim..Dám oddych do 15dc pak udělám ovu testy,abych viděla co a jak.
janaol:držim palečky..a koukej mi taky písnout co baštíš.. 🙂
Tak já se loučím a dobrou noc..letim ještě aukrovat 🙂

kraskanz1
25. okt 2009

ahojte kocky tak citala som vase prispevky a tiez mam slusne kilecka na sebe a mam toho dost je pravda ze teraz vecer som si objednala do nocnej dobru pizzu ale to bolo posledny krat.odtreaz dieta tiez snazilkujem o mimi uz rok berem vseliake hormony a stale ziadna ovu ani len mrcha nechodi. normalne mi je luto mojho lekara robi co sa da a stale nic pred tym som mala gynekologycku a ta ma niako neliecila iba povedala schudni a ja urazena som od nej odysla ale bohuzial mala pravdu ☹ tento lekar ma poslal na hormonalny profil na endokrinologiu tam mi povedala lekarka vsetky hormony mam v poriadku som zdrava ani len tlak nemam vysoky ale kym neschudnem urcite neotehotniem.. ☹ bohuzial je to tak je mi zomna do placu jak som sa vyzrala vcera som si pozrela moje aktualne fotky je to hrozne hambim sa na seba pozriet ...skusala som chudnut vela krat a vela kra som aj schudla ale len 5 - 6kil a hned som sa odmenovala sladkostami lebo som si ich akoze zasluzila 😅 ale to bola chyba.tuzim po mimi ako kazda z vas bojim sa ze koli tomu nikdy neotehotniem ked zo sebou nic nespravym.fitko ma nebavi zacnem len plavat na plavarni dufam ze to zaberie a samozrejme zmenim jedalnicek.mozno aj usetrim nejake peniazky 😀 ked budem menej papat
a este jedna skusenost moja mama mala tiez odjakziva nadvahu podarilo sa jej otehotniet po 3rokoch snazenia bohuzial po porode mala strasne zdravotne problemi co boli sposobene tym ze mala nadvahu a bola tehotna ale otehotnela este raz a az potom sa spametala zo 116timi kilami na sebe este chcem dodat mrcha jej vobec nechodila iba s liekmi a inekciami a po schudnuti na 80kg sa jej vsetko napravilo mrcha zacala chodit preste na minuty nieco na tom bude a odteraz som sa rozchodla ze to skusim teraz na tvrdo aj ja.
prepacte za tendo dlhy prispevok ale dala som zo seba vsetky svoje pocity co citim a tak. 😨

ewelyne
26. okt 2009

baby, drzim vam palce, chce to vela sebazaprenia a odhdlania.
kraska, mna tiez fitko nebavilo, ale dostala som sa nahodou k zumbe a to ma dost chytili a motivovalo. prva a druha hodina, sice nic moc-chaos, ale dostanes sa do toho, je to zabavne, rytmicke a dobre sa pri tom chudne. nie su tam take tazke krokove kreacie ako na aerobiku. Samotna zmna jedlanicka je dolezita, nepomoze vsak, kym nebudes cvicit hoci aj sama dom 2-3 krat do tyzdna plus nema to vyznam kym este aspon 2 krat do tyzdna nerobis aerobny sport napr. plavanie, behanie, byciklovanie.
jaaaj a samozrejme neverit "prosuktom na chudnuite" z lekarni atd....
vsetko je na vas a vo vas a len vy to mozete zmenit. plakat nad sebou nestaci a nikdy nepomoze.
moj ujo kym nezacal mat problemy s klbami, nechudol...
u nas na ihrisko chodi jedna mamina, co ma dve dietky, nema ani 30 rokov, a uz ma 2 barle, kebo je taka tucna.... ani sa im poriadne nemoze venovat a nestiha za nimi.... a vidno, ze klby to nezvladaju... co je to za zivot, ved staci tak malo... len chciet a byt na seba tvrdy...
ide o vase zdravie a plnohodnotny zivot.
A stravaje kapitola sama o sebe a je to velmi citliva tema. treba si vela nastudovat prip. sa zverit do ruk dietologa... ja nie som odbornik, ale mali sme na VS aj prednasky s lekarmi v kupeloch a prebrali sme aj vsetky diety ake su.
drzim palce.

kraskanz1
26. okt 2009

ahoj ewelyne je to pravda vela krat som chodila do fitka ale nepaci sa mi na tom to ze su tam sami pekny ludia teda vypracovany a chudy zo vseliakymikockami na bruchu...mam pocit ze fo fitku som sa potila akurat ja nikdy som tam nikho nevydela spoteneho... 😀 no a co sa tyka klbov mam 22 rokov a zacinam pomalicky citit klby neni to nic hrozne len sem tam zabolia myslim ze je to zaciatok nebezpecnej hry zo zdravym. ☹ takze konec zo zdradlom ..ide zima do leta chcem byt aspn o 15 kil lahsia.a este tuzim po tom a by bolo moje tehotenstvoj aj na mne vidiet.cize chcem byt gulata koli tomu ze mam mimi pod srdcom a nie sadlo na bruchu.. 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre