Tehotenstvo a obezita

flos
7. máj 2007

ahojte babenky. S manzelom sa snazilkujeme uz 9 mesiachov(uz by z toho bolo aj babo 😀 ) a stale nic. Ide o to,ze mam nadvahu. Snazim sa schudnut a je to dost tazke, kedze priberam uz pomaly 19 rokov. Velmi tuzim po mimi. Lekarka mi povedala,ze zdravotne som na tom ok. Kazdy mesiac mi meska mrcha a kazdy mesiac ocakavam,ze som tehu,ale zakazdym je to iba sklamanie. Uz ani nepocitam kolko testov som si spravila. Som na to pomaly expert 😀. Chcem len vediet ako ste na tom vy, co ste tiez obezne a snazilkujete a ako s tym bojujete. Moc po mimi tuzim a snazim sa schudnut,len chcem vediet vas nazor na tuto temu. A mensiu pomoc. Dakujem...

beruska81
10. máj 2010

Vendul ahoj, jsem rada,ze se ukazes.
Kam tak snad uz malemu bude jen lip 🙂
Ja spim dneska u nasich, maly je doma s Markem, uz ted se mi po nich styska ☹
Markiz akce jako blazen, bylo nas asi dvacet, my jsme skoro nikoho neznali, ti slabsi odpadli kolem 11, ostatni odesli kolem pul jedne, no a ja s Markem a jeste s nasim kamaradem, co ma ve vesnici ranc a chova kone, ovce a vsechno mozne, sedeli u lahvacu, protoze becka uz nebyla a kecali jsme, no a ve ctyri se rozhodlo, ze musime jit zahnat kone do staji, protoze porad prsi, a tak jsme sli, ohrala jsem jim jeste gulas a pred sestou jsme sli domu, venku svetlo no hruza, a v deset jsme vstavali a jeli k nasim na obed a pro maleho. No akce jak svina. 😀

kraskanz1
10. máj 2010

caute baby mozno to bude zniet namyslene ale po 1,5 mesiac mam dole 7kg...som velmo statnaaa od mojich 16 je hadam toto najvacsi uspech..zacinam to citi na sebe aj na obleciniii 😀 😀 😀 len dufam ze to dotiahnem do uspesnej ovulacie 😅

kkamca
10. máj 2010

beruško Tak to jste tedy řádně zapařily..Já už takhle dlouho nikde nebyla.Naposled na čarodkách,ale to nebyl takovej odvaz. 😀
Vendul já taky čajíkovala,ale sem to vzdalaaaa.Že až od 1 dc.No jako já už sem napnutá jak kšandy,kdy to doje.Čekám pěk HP..

beruska81
10. máj 2010

jo kami parba neskutecna, jeste ted me boli nohy z tancovani, a to strizliveni, ale tak clovek potrebuje nekdy vypnout 🙂

vendulak
10. máj 2010

Beru tý jo! Jste si koukám užívali skvělou akci 🙂, taky by jsme někdy měli zase někam zajít se trochu odvázat. Když já teď nemám náladu nějak na nic 😒. A co že budeš spát u vašich? 😉

Krásko tý jo! Gratuluju ti! 😉 Taky bych to brala 😀. Budeš mi asi příkladem a motivací 😀. A nemáš nějakej návod? 😉

Kami já to teď o víkendu taky flákala, ale zase sem si řekla né že to ne! Musím je pít aby jsme se co nejdřív mohli zase aspoň snažit. Moc to potřebuju, protože tohle čekání na nic, jen se vzpomínkama na to co se stalo to mě prostě ničí! Potřebuju vyhlídky do budoucna a intenzivně na nich zase pracovat 😀.

vendulak
10. máj 2010

Jo Marki chtěla jsem tě poprosit...ta 90ti dnová dieta je nějaká spešl sestavená už? Nebo ses prostě rozhodla že budeš držet dietu 90 dní nějakou vlastní podle sebe?
Protože jestli máš nějaký spešl tipy na dni s jídlama a tak, tak bych tě asi moc poprosila jestli by ses nepodělila...protože u mě každý hubnutí ztroskotává právě na tom že nevím co vařit, nebaví mě neustále ty dietní jídla vymejšlet, sestavovat jídelníčky a tak...takže pak to dopadne tak že si dám radši normální jídlo s příťou 🙄.

beruska81
10. máj 2010

vendul zacala jsem pracovat a domu to mam komplikovane s dopravou a nasi bydli hned u globu takze to mam lepsi tak 🙂

vendulak
10. máj 2010

Beru aha jo takhle....no ale stejně bych to asi nedávala být bez Filipa a ještě bez případného dítka jako ty 🙂. Já jsem na Filipovi hodně velkej závislák a on na mě taky 😀. Ale zase třeba jim budeš o to vzácnější klukům tvým 🙂.
A v práci se ti pořád líbí? Ve vinotéce by se mi taky líbilo pracovat 🙂.

markiza
10. máj 2010

takze svadba na obzore Vendi, to je dalsi dovod na to nieco sa pokusit zmenit. a to miminko je uplne najsilnejsi dovod, aspon teda pre mna, nedokazem sa zapriet pre nic ine tak ako pre toto... musim s tym pohnut.
mas pravdu, ze nasi chlapi tu bolest zo straty necitia, urcite nie taku ako my, ktore si tym celym musime prejst, lebo ty si ta co musela podstupovat vysetrenia a zakroky, ty si ta co do seba tlacila hormony, ty si ta, ktora bola tehu a ktora si tym vsetkym musela prejst na vlastnej kozi. ale neodhanaj ho od seba, hoci dokanale ta nikdy nepochopi, ale tiez ho to boli a zerie a urcite mu nie je jedno tvoje trapenie. a ak su vsetci chlapi ako ten moj, tak to vsetko sa odohrava u neho vnutri a nenecha pocitom volny priechod. hlavne s priatelom hovor o tom ako sa citis.
drzim palce Vedulak!!! 😵 ak svokrovcom.... no moja svokra je fajn, aj svokor, ale absolutne chladna co sa tyka prejavovania citov, oni ani nevedeli, ze sme cakali babatko, totiz vzdy sa napocuvame, ze dve na dnesnu dobu stacia, tri je moc... tak sme sa ani neponahlali im to povedat, lebo by ma to zbytocne znechutilo a zmenilo moj vztah k nim....
90-dnova rozlicovacia dieta je podla knihy, su k nej aj recepty a podla mna co sa varenia ci pripravy tyka, tak je to uplna pohoda, lebo sa kludne vystravujeme spolocne s detmi, akurat im vzdy cosi pridam... posli mi mailik do ip a poslem ti knihu aj recepty. horsie je to uz so sebazaprenim a pevnou volou... tam mam teda fakt rezervy....

markiza
10. máj 2010

Kraskanz1, gratulujem k tym 7 zhodenym kilam, je to parada!!!! co robis, ako na to ides?

markiza
10. máj 2010

Beruska, taka akcia ma nieco do seba, ak sa stretne skvela partia, tak nie je o com... treba si uzit. my mame taku moznost malokedy, deti nemame s kym nechat, takze si vsetko uzivame spolocne a to uz nie je taky odvaz... super, ze ste sa tak skvele bavili 😵

kkamca
11. máj 2010

Dobré ráno dámy..
tak já jedu dnes 40 DC..mrcha nikde-to bude dobaaa,se picnu než to dojde.Ale chci to nechat na přirozenosti.
Jak je jinak? 🙂

vendulak
11. máj 2010

Marki děkuju!!! 😉 Taky vím že Filip se taky moc trápí, ale prostě jinak a nedává to tak najevo. I když včera jsem si tu pouštěla písničku, která mě teď hodně chytla, třeba znáte Kristina - Stonka. A tulila se k plyšovýmu Ijáčkovi se kterým sem teď jako malá, protože to on byl se mnou v nemocnici 😅, a brečela a brečela a Filip asi už vzdal mě nějak rozptylovat tak si lehnul ke mě a taky mu tekly slzy ☹. Jo je to teď těžký, proto už bych chtěla aby tu taky byla ta mrcha a mohli jsme se do toho boje aspoň pustit znova, věřím že pak bude líp.
A tchánovci...naši taky nevěděli že jsem byla těhu. Nevěděl to nikdo. Chtěli jsme to oznámit až tak po 12tt. Ale když jsem byla pak v nemocnici a oni příťovi volali a vyptávali se a byli naštvaní že nejsme na chatě když jsme to slíbili že chtěl jeho táta s Filipem něco udělat tak jim Filip řekl pravdu. A já to našim řekla taky takže sem mu to vyčítat nemohla. Tátovi protože sem musela a mámě protože tu jsem fakt potřebovala. Ale někdy je mi líto že sem toho na ní teď tolik nabalila, protože ona se teď o mě pořád bojí.
Tý jo! Marki! Ty třeba budeš záchrana mého pokoušení o hubnutí! Protože já fakt nedokážu vždycky tak dlouho vymýšlet co bude k jídlům! Moooooooooc děkuju!!!!! A mejlík je: vendulak88@email.cz Ještě jednou moc dííííky! 😉

Kami já jsem tedy teprve 19DC, ale pocity mám normálně stejné jako ty, i když takovej 40DC budu napjatá a nervní určitě ještě milionkrát víc. Ale taky si myslím že je blbost takhle po něčem chodit třenba na vyvolávání, tělo se podle mě potřebuje očistit samo a nezbývá než čekat kdy se tedy dámy uráčí....mě včera bylo vyvěštěno že se ke mě krýmy přihlásí na začátku června tak sice je to dlouho ale jsem spokojená aspoň s tím že vím nějaký časový údaj 😀.
No nic tak já si jdu udělat čajík vitality a plodnosti a půjdu péct poslední hřích před dietou. Slíbila jsem mamince a jejímu příteli, že k nim přijedeme na návštěvu a upeču jim rebarborový krupičkový koláč 🙂.

markiza
11. máj 2010

dobre ranko aj odo mna...
Kkami, 40DC no to je uz celkom dost 😒 snad co najskor sama dorazi a potom budete moct vpadnut na ten clostil. ja som sama zvedava co sa udeje tento mesiac, kedy pride moja prva potehu ms...
dnes mame zda sa dobre pocasie, tak sa oblecieme, skocime za tatkom na kavu a pojdeme do parku, nic extra. uz je maly fit?

markiza
11. máj 2010

ahoj Vendulak, posielam ti hned mailik, pozri si to a potom sa rozhodni, budem rada ak sa pridas, nech sa mozeme navzajom podporovat, ved aj ta nasa vaha bola myslim velmi podobna...
ta vasa vcerajsia nostalgicka chvilka mi pripomenula tu nasu, tiez som pocuvala CD v posteli, ticho plakala... prisiel mm, tisko si lahol za mna a objal ma.... vtedy som citila, ze sme na rovnakej lodi, ze obom je nam smutno, len kazdy to preziva inak...

markiza
11. máj 2010

Vedulka, nejde mi to poslat.... pomooooc!!! skusim to este viac prerozdelit...

beruska81
11. máj 2010

Taky vam preju krasny den, me mrcha taky jeste nedorazila 😠
vendul ja je taky opoustim s tezkym srdcem, ale co se da delat, ted mi volal Marek, ze vsechno skvele zvladli, jen vecer kdyz sli spat se maly ptal kdy uz prijdu a ze mi je urcite smutno a ze spinkam sama a nikdo mi nerekl pohadku. Je to moje zlato 😵

vendulak
11. máj 2010

Marki díky! Prohlídnu si to a určitě ti dám vědět jestli do toho půjdu taky, pokud tam budou nějaké normálně možně splněné požadavky na jídla a tak tak snad jo! Taky myslím že naše váha byla podobná, i když jak sem říkala já ještě teď po těch dvou cyklech s clostilbegytem a hlavně utrogestanem (děs!!!) jsem ještě přibrala několik kg.
Ale fakt bych to moc chtěla dát dolů! A můžu se ještě zeptat...plánuješ jen takhle pomocí diety omezit jídlo nebo i přidat nějakej pohyb? A jestli jo tak jakej? Já jsem v tomhle hrozná že se k pohybu neumím moc dokopat a taky pak při snažení a hlavně po IUI mi přišlo hloupost cvičit aierobik nebo na orbitracku...tak sem se snažila jen zařadit dlouhou chůzi s pejskem.
Jo a koukám chvilku jste měli s manžou fakt podobnou. Taky sem to v tu chvíli cítila přesně takhle 😵.
Jo a jestli mejlík musíš nějak rozdělit tak neva a neva že to klidně nebude hned 😉.

markiza
11. máj 2010

Vendulka, nemozem poslat recepty ani po jednom, pozri ci nemas plnu schranku, pls... knihu by si mala mat. 😵

vendulak
11. máj 2010

Beru i tobě ahoj! 😉 Věřím že s lehkým srdcem je neopouštíš a jsou to šikovní kluci že to tedy takhle zvládli! 😉 A malej....jéééé....taky bych chtěla aby se o mě už někdo takhle krásně bál 😵.
Beru a jak vy to vůbec máte teď se snažením? Odloženo kvůli práci? Nebo snažíte dál jen doma? Přece si říkala že chodíte i do CAR, ne?...

vendulak
11. máj 2010

Marki podívám se 😉. A kdyžtak tě poprosím jestli bys to nezkusila ještě na mejlík axia@centrum.cz ten jsem donedávna používala nejvíc a celé roky a fungoval vždycky O.K. tak třeba bude i dál lepší. A třeba se k němu zase vrátím 😀.

kkamca
11. máj 2010

markiza:No klučik měl jen zvýšíno včera večer na 37.1 což je ok.Takže je ve školce a připravuje se na vystoupení pro maminky co mají 12.5. 🙂
Ted budou mít i různé výlety a tak chce do školky chodit i přesto,že kašle a smrká.Je to znát,jak dítě povyroste a nemá sourozence.. ☹
No co..snad se to už brzy zadaří>
Beruska asi pro nás bude ten máj začarovaný 😀 Já ani dle teplot neměla ovuli..to je binec.Už at jedu na HP a dozvim se ,co mi chybí.
Nemáte holky tucha co způsobuje takhle nízké teploty a proč nedojde k ovu? 😕

vendulak
11. máj 2010

Kami....PCO.... 😒

Marki tak schránka byla fakt docela plná a to tam bylo asi jen 5 mejlů 😕. Ty jo mejl na seznamu asi nic moc...ještěže mám v záloze to centrum 😀¨.

kkamca
11. máj 2010

Vendy no otom sem tušení měla..ale moje vaječníky na ultrazvuku ani laparce-pco absolutně nevykazují.Vypadají prý normálně. 😠

Máš tu schránku ..na neomezeně??????Já mám taky mna seznamu a dala sem jí neomezeně a pohoda.Tak nevím. 😅

markiza
11. máj 2010

Vendi, tak som ti to poslala na prvy mail cez uschovnu a na centrum.cz mailom, uvidime co z toho pride 😉
no ja by som velmi rada zaradila cvicenie, ale priznam sa mam s tym kus problem, totiz doma miesto na nejaky stacionar ci cosi podobne nemame, kupili sme stepper, ale je do 100 kg a nechcem ho ulomit 😀 😀 😀 a niekam do fitka tak to nie, ani koli casu sa mi neda. takze to isti park a vychadzky s detmi. napadla ma aj plavaren, ale co si budem vymyslat... hanbim sa! 😕 😅 mozno sa nieco zmeni ked pojde v septembri maly do skoly... zatial len budem dietovat a lietat za detmi...

markiza
11. máj 2010

Kkami, tak dufam, ze maly sa uz bude drzat a neochorie znova 😵 urcite si to v skolke s detmi uziva. k teplote ja nemam velmi co napisat, nikdy som nemerala... zatial.

markiza
11. máj 2010

Beru, spravne som pochopila, ze po praci spis u rodicov? lebo som sa v tom nejak nevedela vysomarit. 😅

vendulak
11. máj 2010

Kami aha...tak jedině že bude nějaká hormonální nerovnováha...
A to si jako musím ještě někde zapnout, abych tam mohla mít víc mejlů, jo? To je bordel toto. S tím mejlem na centrumu jsem nic nedělala a zrovna tuhle když sem jí čistila tak sem ve schránce jen v přijatých měla skoro 400 mejlů. No asi prostě zůstanu radši u toho centrumu...

markiza
11. máj 2010

takze ja sa lucim, ideme von... pekny den vam zelam 😉

vendulak
11. máj 2010

marki O.K. moc dík ještě jednou! Chvilku to nechám ono tomu někdy chvilku trvá než to přijde a pak kouknu 🙂.
Jinak my máme doma orbitrack, ale zrovna teď je taky ve sklepě aby jsme ho vzali na chatu opravit něco se na něm potento...A jinak jsem občas ještě cvičila takový základní airobikový kroky z videa z jednich stránek na internetu, to se dalo docela zvládnout a i se při tom člověk fakt zapotil, kdyby si chtěla tak se po té stránce podívám. A plavat sem taky dřív chodila při hubnutíé dost a zvládala i hodně bazénů a bavilo mě to, ale momentálně jsem na tom stejně, stydím se za sebe...takže předvádět se někde v plavkách do toho se mi fakt moc nechce.... 😒. Ale třeba bych mohla občas vyhlídnout nějakou dobu kdy tam bude málo lidí...no uvidím, to bych si musela zase platit dopravu, kdybych šla večer s příťou tak by jsme jeli služebákem zadáča 😀, ale zase hodně lidí 😒. Tak nevím, ale určitě taky zavedu aspoň na 100% nějaký delší vycházky s hafanem, on bude štěstím bez sebe a mě to prospěje 😎.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre