Tehotenstvo a obezita

flos
7. máj 2007

ahojte babenky. S manzelom sa snazilkujeme uz 9 mesiachov(uz by z toho bolo aj babo 😀 ) a stale nic. Ide o to,ze mam nadvahu. Snazim sa schudnut a je to dost tazke, kedze priberam uz pomaly 19 rokov. Velmi tuzim po mimi. Lekarka mi povedala,ze zdravotne som na tom ok. Kazdy mesiac mi meska mrcha a kazdy mesiac ocakavam,ze som tehu,ale zakazdym je to iba sklamanie. Uz ani nepocitam kolko testov som si spravila. Som na to pomaly expert 😀. Chcem len vediet ako ste na tom vy, co ste tiez obezne a snazilkujete a ako s tym bojujete. Moc po mimi tuzim a snazim sa schudnut,len chcem vediet vas nazor na tuto temu. A mensiu pomoc. Dakujem...

vendulak
11. máj 2010

Marki tobě taky přeju pěkný zbytek dne!!! 😉
A já už bych taky měla jít péct 🙂.

kkamca
11. máj 2010

markiza:tdy je hnusně..jako na procházku-poprchává a zima.Tak si to mooc užijte. 🙂

vendulak:jenže mi jedna holka povidala -z koně-že prej ani ultrazvuk a ani lsk pco nemusí odhalit..Že prej pak je nějaký pcos..Co já vim tomu kulový rozumim.Tak pak jedině ty hormony,štítku lečím.První platíčko mám za sebou a další 3 před sebou než půjdu na kontrolu.
A K TÉ SCHRÁNCE:ano tam to byĺo na seznamu v nabídce,že pokud chceš neomezenou schránku tak to jen odešleš..mělo by to být někde u nastavení.Uplná prkotina a je to nafurt.. 😉

kkamca
11. máj 2010

dole když najedeš např na doručené meily ..uplně doléééééééé tak tam by si to měla mít..Já už tam mám pouze psáno,že moje meily zabírají místo 3.69 a schránka je neomezená--Tak se koukni jestli to tam máš. 🙂

beruska81
11. máj 2010

Markiz jo spim u nasich, domu to mam daleko.
Maly ma taky zitra vystoupeni pro maminky, svoje prvni, uz se nemuzeme dockat 🙂
Vendul ted na to prdime, neni mo casu, jsme ted oba docela vytizeni, takze do car zatim uz nechodime

kkamca
11. máj 2010

beruška vilík mi včera zpíval skakal pes..že tam bude zpívat..sem nemohla to pomotal.. 😀 Já sem hroznej cíta,jak ho pak vidim, jak vystupuje,tak bulim 😎

beruska81
11. máj 2010

No to jsme dve, ja budu urcite taky, on nam nechce nic moc ukazat, ze pry az na vystoupeni. Bude hrat vlka v kuzlatkach 🙂

kkamca
11. máj 2010

Tak já mizim na chvíly.Bolí mě záda - ležet na chvíly.pa.

vendulak
11. máj 2010

Holky jak já vám to dojímání závidím 😵, taky doufám že se toho jednou dočkám 🙂. Vlastně vy už tu máte všechny dětičky, co? No snad vás brzy doženu 😀.

Jinak Marki....dietu už jsem pročetla a líbí se mi to 🙂. Rozhodně se o to hodlám pokusit! Receptů jsem tedy přečetla zatím jen pár a dělá mi občas problémy sem tam nějaký slovenský název 😀. Ale snad si to nějak kdyžtak s příťovo pomocí vydedukuju 😅. Akorát někdy to bude těžký, že třeba hned myslím v první receptu je lilek a ten já fakt hodně nesnáším, dělá se mi špatně z toho jak smrdí, tak budu muset vymyslet něco místo toho. Ale už se normálně těším až začnu 🙂. Takže jakmile přijde výplata jdeme na nákup a začínám. Doufám že to bude začátek příštího týdne 🙂. Tak si pak můžeme fandit jak nám to jde 😀.

markiza
11. máj 2010

tak sme naspat, cestou sme zobrali malu zo skoly a ideme varit...

baby, mne sa tiez vzdy kotulaju slzy stastia ked vidim malu ako vystupuje, tancuje... a tiez ked vidim ako si to uziva a viem, ze mi rastie, sice ma potrebuje, ale uz obvavuje svet a ma kopec kamosov... lubim ich ako kone 😵 😵 😵

Vendulka, nic s priatelom nededukuj, kludne sa spytaj ak nieco nebudes rozumiet, ked budem vediet poradim. inak vobec nemusis ist podla receptov, ale podla vlastne chuti akurat dodrziavat jednotlive dni a v nich povolene jedla... je to na tebe, ja som este ten receptar ani neotvorila, kedze ja musim varit, tak aby sme jedli vsetci styria... len to skombibujem inak pre nas s mm a inak pre deti. uz sa tesim ked sa pridas. ja dnes robim nam celozrnne cestoviny, detom spagety s rajcinovou omackou a sampinonmi... a vecer snad dame zmrzku 😀 vsimla si si, ze kazdy stvrty den mas sladku veceru + kocku cokolady? to je dobra odmena, nie?

dobru chut k obedu ak ste este neobedovali..

vendulak
11. máj 2010

Marki jasně chápu že když musíš vařit pro celou rodinu je to jiné 🙂. Já to budu nějak asi kombinovat jen o víkendech. A ani né možná vždycky, už sem na to příťu připravila 😀. On má každej den teplej oběd v práci tak večer i normálně ani nic moc nechce, většinou chleba se salámem, tak ať si ho dává dál a já si budu zdravě kuchtit 😀.
Jo a té sladké večeře a kousku čokolády sem si všimla hned to si piš! 😀 A ta sladká večeře mňam na tu se budu vždycky těšit. Já jsem strašnej závislák na sladkém, hodně mích hubnutí ztroskotalo právě na chuti na sladké. Teď jsem začala zobat chrom, který by na to prý měl pomoct tak uvidíme...Ale horší to bude s tou hořkou čokoládou na vaření. Tu já fakt hodně nemám ráda 😒 (u nás se jí když je průjem a je to pro mě utrpení) to si vždycky nedám radši nic a klidně hladovím než bych snědla něco co nemám ráda a tam je psána povinně 😒. No tak třeba si vezmu místo celý řádky hořký jen jednu kostičku normální nebo tak nějak to budu muset vymyslet. No kouknu v krámu jaký nabízejí, vím že dělají teď nějaký ty s hodně procentama kakaa i třeba s nějakou příchutí tak třeba to by se dalo 🙂.
A mňam ty špagety s rajčátkama a žampionkama...taky bych si normálně dala. Sice jindy při dietě jsme tam dávali i mleté vepřové jako boloňése, ale i tak to bude dobrý, tedy pro mě, já nejsem moc masožrout, ale příťovi by to tam jistě chybělo.
No normálně už se na to těším. Vždycky když hubnu mám ze sebe takovej hezkej pocit 😵.

vendulak
11. máj 2010

jé u toho mletého mělo být právže hovězí né vepřové, už nevím co píšu, to bude z hladu 😀.

markiza
11. máj 2010

tak si utekaj niecoho zobnut 😝 😀
ja tiez nekupujem cokoladu na varenie, kupujeme kvalitnu 60-80% cokoladu, tu maju radi aj drobci. nie je to sice nutela, moje antidepresivum, ale co uz.
Vendi, neviem ci Ti to pomoze k nakopnutiu, prave som sa odvazila, mam dnes siedmy den a zo 116 kg je to na 111.8 kg... som taka happy, skacem od radosti... ale este nie prilis, koncom roka som isla na 108, takze az pod tuto vahu sa zacnem seriozne radovat 😵 😵 😵 😵

vendulak
11. máj 2010

Marki no bezva!!!!!! Tak to je úplně dokonalá motivace! Tak to jsem jako zvědavá na sebe 😀.
Hele a šlo ti to hned od začátku takhle přejít na tohle jídlo? Pro mě je to vždycky šok, když ze svýho množství jídla skočím na to dietní. Hlavně vždycky večer hlady div neokusuju rohy od skříní.
No ale budu to muset překonat abych šla s kilama tak krásně dolů jako ty 😵.

markiza
11. máj 2010

Vendi, mm sa mi tu prave smeje, ze sa vytesujem zo 112kg 😀 😀 , ale naozaj sa tesim, minule leto to bolo takmer 121kg, moj maximum 🙄 s tym prechadzanim na dietne jedlo je to tak, urcite to poznas, ze musi skratka prist ten okamih, ked to v hlave dozreje a ty si povies "idem do toho", bez toho to nejde. mojim nakopnutim je teraz to babatko, velmi chcem byt opat tehu a nieco preto urobit ja sama, ked uz priroda si robi co uzna za vhodne... ak sa dostanem na 90 urobim tu virualnu oslavu 😉

vendulak
11. máj 2010

Jéééé Marki tak 90 bych taky chtěěěělaaaa! 😀 No...snad se k nim taky někdy zase dohrabu i když se bojím...no já jsem teď na svým váhovým maximu. A doufám zže ho dám brzy pryč nechcu hoooo! 😠
Tsss a ať se manža klidně směje však mu nebude do smíchu až z tebe bude hubená kočka a bude po tobě pokukovat kdejakej chlap 😀. To já svýmu radši konkrétní čísla neříkám 😅, ale když dám nějaký kilo dolů tak má vždycky radost se mnou 🙂.
A miminko je velký nakopnutí to je pravda. My když se o něj úplně původně začali snažit tak sem dala dolů asi 15kg což byl můj rekord v počtu schozených kil. Ale pak prostě to nějak přešlo do nervů že to prostě nejde a já se starala už jen o to že to nejde a že to miminko chci než o ty kila a pak se prostě vrátili nějak zpátky + asi 3 navíc od mého tehdejšího rekordu před snažením se. No ale teď se stejně snažit nemůžu takže do hubnutí můžu jít zase plnou parou. A hlavně si i sama připadám fakt hrozně, nemůžu se nervat do žádných kalhot ani sukně 🙄, vypadám jak prasátko a navíc pozoruju že když něco víc podnikáme tak mě i víc bolí nohy. Prostě chce to! A já plánuju ten boj tentokrát nad timi kily vyhrát! 😀 Prostě musím, pro miminko 😵 , a pro sebe.

markiza
11. máj 2010

tak ti moc drzim palce!!!!!! moc a moc aj co sa kil aj babatka tyka 😉 😵 prezradis mi tvoje maximum? do ip ak chces... to len aby som vedela s kym mam tu cest 🙂 🙂 🙂
mm je na diete so mnou, tiez ma cez sto, takze je to jednoduchsie 😅

vendulak
11. máj 2010

Marki napíšu ti IP 😉
Jinak můj příťa má sice bříško, ale jinak je takovej akorát, není tlustej. A má mnohem míň než já. Nebo mnohem...zase jako hubený a široký vedle sebe nevypadáme 😀. Prostě normální hezkej kluk s bříškem 😵. (A v tom bříšku má navíc prý vodu, dělali mu na to nějaký testy a má ho prostě takový kulaťoučký jako těhotný 😀, prostě je vidět že není povyslý špekatý 😀)

blandik
11. máj 2010

tak se přidám. Taky chceme druhé dítko, snažíme se snad od minulého léta. Zatím nic. A taky jsem obézní, BMI si ani nemám chuť počítat. Když jsem otěhotněla s prvním dítětem, byla jsem taky obézní, nicméně asi o osm kilo lehčí než dneska. Po porodu šla kila dobře dolů, pokud jsem kojila, jenže kojení šlo hodně ztuha, bolelo a malý si zvykl na rychlý příjem stravy, tak jsem to svoje odsávání a pokusy o kojení zabalila s jeho ukončenými třemi měsíci. od té doby nabírám. Takže jsem tady - protože asi potřebuji nakopnout k hubnutí a taky trošku probrat ty problémy s otěhotněním. Jo a vážím 105. Ráda bych 85 do konce září - tedy pět kil dolů za měsíc. Ha, ve střádání plánů jsem jednička. Realize je chabá..zatím mi už utíká květen a nemám dole ani deko. Pouze jsem absolvovala jednu jízdu na orbitreku:oú)

Markizo, co je to za trysko dietu? Jak se teploty zvyšují, začínám být ochotná učitnit i drastická opatření.

vendulak
11. máj 2010

Blandi ahoj vítám tě tady mezi námi! 😉
Koukám plán máš hezký i já umím takhle plánovat, nebo uměla jsem, ale nikdy to nějak nedopadlo tak sem s tím asi přestala. Prostě to nějak dopadne a já doufám že tentokrát to dopadne tak že do otěhu schodím co nejvíc! 😀
Jinak orbitrack...tak na tom sem chtěla taky něco začít dělat dokud nemůžeme snažit (pak se budu zase bát), ale jaksi se rozbil, tak snad ho dáme co nejdřív zase dohromady. No mimochodem podruhé bych si tento stroj nekoupila 😒.
A ta dieta od Marki je nějaká rozlišovací 90ti dnová. Marki mi jí ráno poslala a mě přijde docela fajn! Ani to nevypadá nijak drasticky! A je tam v podstatě všechno takže tělo by nemělo strádat nedostatkem něčeho 😉.

markiza
11. máj 2010

Blandik, vitaj a zarad sa, si na spravnom mieste 😵 ty si s Miskom otehotnela pri takmer rovnakej vahe ako ja s dcerou (96), pri malom to bolo uz o 5 kg viac. ja vlastne problem s otehotnenim nemam a dufam, ze ani nebudem, ale po troch zamlknutych tehu mam strach zo vsetkeho a chcem riesit aj svoju vahu. dieta to nie je rychla, ale je jasne, ze z vahy ako som mala a mam sa ide dole rychlejsie ako takym sparglickam co potrebuju zhodit 5 kil do plaviek. ak mi posles maila, tak ti ju poslem. precitas si a uvidis. snazite sa otehu za pomoci lekarov ci zatial tomu nechavas volny priebeh?

markiza
11. máj 2010

baby, ono je tu na konovi aj diskusia https://www.modrykonik.sk/forum/chcem-schudnut/90-dnova-dieta-ii-pokracujeme/ je tam kopec bab, ktore maju pekne vysledky. ak chcete nakuknite 😵

vendulak
11. máj 2010

Marki k tej IP dělenou stravu já taky před pár lety držela, ještě s mamkou a sice trochu zhubla ale až tak dobrý výsledky jako u tebe to tedy fakt ne. A jinak taky jsem hodně přibrala co jsem začala bydlet s příťou 😀. No nejvíc za život. Předtím jsem si několik let držela stejnou váhu a pak hup kila šla nahoru rychlostí blesku. Tsss svedeme to na ty chlapy a bude to 😀.

markiza
11. máj 2010

ved ja to uz davno vravim, ze za vsetko moze chlap 😀 😀 😀 😀

vendulak
11. máj 2010

😀 😀 😀 😀 😀 Kdyby nás tak slyšeli 😀.

markiza
11. máj 2010

ja to tomu mojmu zo srandy poviem aj 2x denne 😀 😀 😀

vendulak
11. máj 2010

No tak to já asi tolikrát ne, ale taky už sem mu to párkrát řekla, ze srandy 😀.

janaol
11. máj 2010

Ahoj holky, po delší době jsem se koukla na koníka, a tady se opět začalo něco dít. Opět se hubne 🙂 Venku už je celkem dobře, tak by nějaká ta kila dolů nebyla na škodu. Já jsem se dala do hubnutí loni, pomocí doktora a prášku jsem dala dolů cca 15 kilo. No od vánoc ani deko, ale asi tři kila nahoře. Tak musím opět upravit jídelníček. Kvůli té své hrozné váze také pořád odkládám návštěvu CAR, ale už fakt nemůžu na nic čekat. Jsem tu mezi Vámi zřejmě nejstarší a alespoň jedno dítko, bych skutečně moc a moc chtěla. 😔

kkamca
11. máj 2010

janaol:Ahoj Jani

markiza
11. máj 2010

ahoj Jani, tak srdecne gratulujem ku zdolanym kilam, kolko ti to trvalo a ako ti pomohol doktor? kolko mas rokov ak sa smiem spytat? my sme tu minule rozoberali vek totizto 😵

markiza
11. máj 2010

mam taky pocit, ze to tu kazdy vecer zatvaram 🙄 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre