Tehotenstvo a obezita

flos
7. máj 2007

ahojte babenky. S manzelom sa snazilkujeme uz 9 mesiachov(uz by z toho bolo aj babo 😀 ) a stale nic. Ide o to,ze mam nadvahu. Snazim sa schudnut a je to dost tazke, kedze priberam uz pomaly 19 rokov. Velmi tuzim po mimi. Lekarka mi povedala,ze zdravotne som na tom ok. Kazdy mesiac mi meska mrcha a kazdy mesiac ocakavam,ze som tehu,ale zakazdym je to iba sklamanie. Uz ani nepocitam kolko testov som si spravila. Som na to pomaly expert 😀. Chcem len vediet ako ste na tom vy, co ste tiez obezne a snazilkujete a ako s tym bojujete. Moc po mimi tuzim a snazim sa schudnut,len chcem vediet vas nazor na tuto temu. A mensiu pomoc. Dakujem...

kive76
14. jún 2010

ahojky, a jak budeš papat, nějakou dietkou? nebo jen omezíš sladký?

vendulak
14. jún 2010

kive jahodovej jogurt se na dělenku nemůže??? 😕 Já myslela že jogurt je bílkovina a ovoce jahody taky? 😕 Tý jo tak to už si to asi vůbec nepamatuju a fakt si budu muset najít nějakej manuál 😀.
Kive už ve čtvrtek, jo? To vám to uteklo, budu ti moc držet palce! Bude to v pohodě, jsou v CARech moc hodní, vědí, že to pro nás není lehké 😉.

Krásko jo jo taky jsem slyšela že zhubnutí může PCO pomoct, ale teď jen jak to dokázat? 😒
Jééé a jedete do Bulharska, jo? 🙂 Tam já ještě nebyla. Ale prý je tam moc krásně, tak si to hlavně užijte a pak se určitě poděl a fotky a zážitky! 😉

vendulak
14. jún 2010

Ty jo tady je na celým koníkovi dneska nějak mrtvo 😕.
Kdypak asi přijde Kamča s výsledkem...myslím na ní, snad jim to dopadne dobře 🙂.

markiza
14. jún 2010

@vendulak , nemozem to oskenovat, tak si to skopci;

Hlavne zasady oddelenej stravy spocivaju v rozdeleni stravy na dve hlavne skupiny a dve podskupiny:
1. hlavna rastlinna skupina
2. hlavna zivocisna skupina
3. zeleninova podskupina
4. ovocna podskupina

Ak chceme, aby stravovanie na zaklade oddelenej stravy splnilo svoje ciel, nesmieme zabudat na dalsie zasady:
1. Pocas jedneho dna nejeme spolu jedla hlavnych skupin, t.j. jedla rastlinnej s jedlami zivocisnej skupiny.
2. Pocas jedneho dna nejeme zeleninovej podskupiny a ovocnej podskupiny. V praxi to znamena, ze ak si vyberieme stravovaci den na zaklade rastlinnej skupiny, mozeme konzumovat jedla rastlinnej skupiny len s ovocnymi jedlami a napojmi. V iny stravovaci den kombinujeme jedla rastlinnej skupiny s jedlami zeleninovej podskupiny.
3. Jedla zivocisnej skupiny miesame iba s jedlami zeleninovej podskupiny, nikdy nie s jedlami hlavnej rastlinnej skupiny ani s jedlami ovocnej podskupiny.

Co obsahuje strava jednotlivych hlavnych skupin a podskupin?

Hlavna rastlinna skupina: Vsetky druhy obilnin, vsetky vyrobky z celozrnnych obilnin, strukoviny, soja a vsetky sojove vyrobky, zemiaky, bezvajecne cestoviny, ryza, ovsenne vlocky, müsli bez cukru, krupica, med, tekvicove semienka, slnecnicove a ine semienka, rastlitnny tuk, olej).

Hlavna zivocisna skupina: Vsetky druhy masa, vsetky druhy udenin z masa, vsetky druhy ryb, mlieko, mliecne vyrobky (odporucaju sa hlavne nizkotucne), vajcia.

Zeleninova podskupina: (Jedla tento podskupiny mozno kombinovat s jedlami oboch hlavnych skupin, ale nikdy nie s jedlami ovocnej podskupiny.) Patria sem vsetky druhy zeleniny, huby, koreniny, vsetky cerstve a susene bylinky, kecup, sojova omacka.

Ovocna podskupina: (Jedla sa mozu kombinovat len s jedlami hlavnej rastlinnej skupiny.) Patria sem vsetky druhy ovocia, vsetky druhy kompotov, ovocne dzusy.

Niekolko rad pri konzumovani urcitych druhov potravin
Orechy tvoria samostatnu skupinu. Daju sa kombinovat s jedlami hlavnej rastlinnej skupiny, ako aj s jedlami hlavnej zivocisnej skupiny, s tym rozdielom, ze pri kombinacii s jedlami hlavnej zivocisnej skupiny ich pouzivame v minimalnom mnozstve, pri spojeni s jedlami hlavnej rastlinnej skupiny ich mozeme pouzivat v akomkolvek mnozstve. Pri kombinacii s jedlami hlavnej zivocisnej skupiny ich pouzivame skor na dochutenie - ako korenie.
To iste plati aj o pouziti sojovej omacky.
Alkohol tvori skupinu, na ktoru su rozne nazory. Dr. Hay, zakladatek stravovania formou delenej stravy, zaraduje alkohol do skupiny neutralnych potravin. Lenka Korinkova vo svojich knizkach uvadza, ze cim menej alkoholu konzumujeme, tym rychlejsie a uspesnejsie sa prejavi vplyv oddelenej stravy. Upozornujeme, ze ak chcete pouzivat alkohol, tak iba v kombinacii s jedlami hlavnej rastlinnej skupiny.

markiza
14. jún 2010

@vendulak , jogur s ovocim sa nemoze kombinovat, bud cisty biely jogurt v jeden den a jahody v iny den... alebo nic. 😉

markiza
14. jún 2010

@kraskanz1 , mrzi ma to pco, tak len si uzite spolocnu dovcu a v septembri smelo do toho... verim, ze buducorocna dovolenka uz bude o inom... budes menit plienky a prikladat k prsniku malu krasku 🙂

vendulak
14. jún 2010

Tý jo, tak pro mě asi nesrozumitelný 😕 nebo spíš se mi to hází s jinýma věcma 😒.
A ten jogurt nemohl být borůvkový? Podle mě borůvky byli nějak jiné, ale vím že tenkrát jsem si dávala do jogurt borůvky s medem, když jsem byla na prázdninách u babi a dědy....no tý jo, nevím jestli to nebude moc složitý, protože to bych to zase asi nevydržela 😒.

kkamca
14. jún 2010

čau holky.
Tak jsme byli v gestu na tom spermiu..mají to tam hezké..a berou i bez doporůča.

markiza
14. jún 2010

@kkamca , ahooooj... uz viete aj ako ste dopadli?

markiza
14. jún 2010

@vendulak , podla knihy ktoru mam ja uz xy rokov sa nesmie miesat zivocisna bielkovina s ovocim... neviem ake info ma @kive76

kkamca
14. jún 2010

markiza:vysledky by byly do 2.5 hodin od odběru,ale nemohli jsme si divolit čekat ,museli jsme fofr zpět..pro vilémka.Mám si bud zítra zavolat a nebo do pátku dojdou písemné výsledky..

markiza
14. jún 2010

@vendulak , http://www.delena-strava.cz/

...a pekna profilova foto... a gratulacka k 1dc... snad uz sa to vsetko rozbehne spravnym smerom 😉

markiza
14. jún 2010

@kkamca , aha, tak drzim moc palce!!!! dufam, ze je to krok vpred 😉

kkamca
14. jún 2010

markízo díky..

vendulak
14. jún 2010

marki já si o tom hledala teď i něco na netu a vůbec sem nenašla do čeho třeba jogurt patří. Ale mám pocit že tohle nebude pro mě, nenávidím to že bych se to musela nějak moc učit to že tomu pořádně nerozumím a nevím prostě co tedy můžu jíst.
Proto mi ze začátku vyhovovala ta 90ti dnová rozlišovací, byla jednoduchá na pochopení a vždycky sem věděla co vařit a co můžu a co ne. Asi by bylo nejlepší kdybych se nakopla znovu do té.

Kami gratulace že jste to zvládli, protože už to je půl úspěchu, ono pro ty chlepy je to někdy těžké 😉. A držím palce ať se zítra dozvíte dobré výsledky 😉.

markiza
14. jún 2010

@vendulak , ja viem, aj mne 90-dnovka vyhovuje, ale momentalne stale niekam chodime a lahsie si prisposobim jedalnicek cez delenu ako s 90-dnovkou. inak som citala na diskusii o nej, jedna holka tam ma za sebou druhu vodu a ma o 14 kg menej, to je skvely uspech, takze je jasne, ze to funguje, len je jasne, ze to chce kopec sebazaprenia.

inak som premyslala nad tym e-ckom, nebude to az take zle a nebezpecne pre baby, ved prve dni kym prides na to, ze si tehu je kompletne mimo tvoj obeh, nepracuje este placenta a teda nie je v ohrozeni... co ja viem... ja beriem teraz kazdy druhy den 400mg.

markiza
14. jún 2010

@kkamca , aku ste mali cestu? u nas je dnes uplne pod mrakom, maximalne mi to vyhovuje. teraz vstali moji traja a ideme von... ako vzdy 😀

kkamca
14. jún 2010

UFFF cesta tam přes total ucpané centrum--kde jsme doslova lezli jako šneci--autem..a já k tomu mrchu silnou,šílená kombinace.Ale zas bylo pod mrakem.Ovšem při cestě nazpět se začlo oteplovat a domu jsme teda přijeli zpocení.. 😝

vendul:díky..u nás je tohle naštěstí v poho..chlapovi to nevadí.Už mě lámal na ten gest..si to tam totiž zjištoval sám.. 😀 tak byl akční,.

vendulak
14. jún 2010

Tý jo tak to máš fakt akčního a hlavně asi i hodnýho chlapa, viď? 🙂 Já jsem za toho mého vděčná je v tomhle taky skvělý, tedy kromě ostatního, a je to taky neskutečně hodnej člověk 😵. A tenkrát už taky se sám nabízel že se půjde nechat někam vyšetřit on a když to pak napsal doktor tu žádanku tak byl v pohodě a bral to úplně normálně, že to dělá pro nás, pro miminko a tak, nevadilo mu to,
Ale četla jsem tedy občas od holek, že chlapy děsně vyváděli a prostě že tam nepůjdou 😒.
A věřím že cesta byla děs, já Prahou projížděla jen párkrát a to s tátou kterej je fakt hodně zkušenej řidič, a i tak nás to oba vytáčelo 😀.

kkamca
14. jún 2010

vendul no hodnej ,ale taky jako občas náladovej.. 😝
Já mám známou..co by potřebovala chlapa dostat na spermio a on se tomu brání.Jsou i tací..

Jinak chlap taky jezdí dlouho,a i se ted tím živí a v Praze je jak doma ..ale všimla sem si,že dnes jako kvet taky 😀 Ono to fakt není příjemný..tady si jezdíš,auto potkáš občas..tam jsou na tobě nalepený ,stojí to,,bliká,tramvaj zvoní-no kocourkov.Já raději jezdim jako mimo centrum..obklikou.A zajedu si,než se cpát tam.. 😠

vendulak
14. jún 2010

Kami náladovost je děs 😒 znám to od sebe 😀 já jsem děsně, kord teď když do sebe pořád cpu nějaký hormony, první cyklus s Utošem jsem byla úplně děsná! V jednu chvíli děsný veselý, vzápětí jsem brečela a pak se rozčilovala. Ale naštěstí u svýho chlapa to neznám, on je flegmouš 😀.
A tedy...já chápu že některý chlapy to berou hůř a třeba na to rozhodnutí a odvahu slyšet ten případnej výsledek potřebují dost času, ale zase kdyby mi na to chlap nechtěl jít vůbec tak už bych asi hodně přemýšlela, jestli o to miminko vůbec tak stojí, když to není schopný pro něj udělat.....
Ale tedy já bych taky radši pokud bych bylela u Prahy jezdila oklikou než přes centrum, já i někdy tady v Plzni když vím že bude nával, jako třeba pátky odpoledne, pondělí ráno a tak tak si radši cestu prodloužím a jedu po nějakých vesničkách okolo Plzně než jet přímo přes Plzeň. Ale naštěstí do CAR to mám v pohodě, on je tady na našem konci Plzně, takže tam jsem asi za 20 až 25 minut 🙂. Za to jsem moc ráda 🙂.
Jinak holky se pro dnešek loučím a přeju všem dobrou noc! 😉

kive76
15. jún 2010

ahojky vendulak: co se týče dělenky, tak může se jen bílej jogurt, ale ovocnej né...dělenka je ...že maso.kuře, šunka, bílý jogurt.atd...jsou zvířátka,můžou se se zeleninou, ale ovoce se nesmí...ovoce se jí u rostlinek...brambory, rýže, bezvajčené těstoviny..

kive76
15. jún 2010

kkamco já mám taky známou..zkoušej mimčo přes rok a půl jako my, a on taky odmítá dojít na spermiogram... ☹

kive76
15. jún 2010

DĚLENÁ STRAVA PODLE LENKY KOŘÍNKOVÉ
[29.10.2007]

POTREBNÉ PRÍSADY

velmi účinná!!!!!!!
možné kombinace uvedeny na konci

POSTUP PRÍPRAVY

SKUPINA ROSTLINNÁ

Brambory, rýže (všechny druhy), bezvaječné těstoviny, knedlíky v prášku, mouka – všechny druhy světlé i tmavé, všechny druhy chleba, všechny druhy tmavého pečiva, kukuřice, popcorn, vločky a musli nepřislazované cukrem, všechny ostatní druhy obilovin, všechny druhy semínek, soja a sojové výrobky, sojové maso a všechny výrobky z něj, sojové mléko, sojová majonéza, tofu, sojové paštiky (pokud neobsahují vejce), všechny druhy luštěnin (sojové boby, hrách, čočka, fazole, cizrna), kroupy, krupice, droždí, glukóza

SKUPINA ŽIVOČIŠNÁ

Všechny druhy masa, uzeniny, salámy, paštiky, drůbež, ryby, všechny druhy konzervovaných ryb, sýry – nejlépe do 45%, bílý jogurt, bílý tvaroh, mléko živočišné – čerstvé i sušené, šlehačka, smetana, majonéza, majolka, tatarská omáčka, vejce, živočišné máslo, sádlo

ZELENINA

Zelenina čerstvá, mražená i nakládaná (kromě zeleniny smíchané s kukuřicí a luštěninami), houby čerstvé i nakládané, kečup, všechny druhy tomatovo-zeleninových směsí

OVOCE

Veškeré druhy čerstvého ovoce, veškeré druhy sušeného ovoce nepřislazovaného, ovocný cukr neboli frutóza, dextróza (hroznový cukr), všechny 100% džusy (tj. nepřislazované), všechny džemy slazené uměle, fruktózou, dextrózou nebo medem

SKUPINA NEUTRÁLNÍ

Rostlinné máslo a rostlinné oleje (s rostlinnou skupinou pouze minimálně), kokos a kokosové mléko, všechny druhy ořechů kromě burských, koření všeho druhu, sojová omáčka, všechny dresinky bez živočišných přísad a vajec, sušená vejce, vaječný žloutek, hořčice, kakao, karob, všechny druhy čajů včetně ovocných, káva, uměle slazené limonády, med, všechny druhy umělých sladidel, rozpustné vitaminy bez cukru

ZÁSADNĚ NE!!!!!!!!

Rafinovaný cukr, řepný cukr, výrobek nazývaný přírodní cukr, bílé pečivo, burské oříšky, alkohol v kombinaci se živočišnou skupinou, příliš mnoho tuku zejména s rostlinnou skupinou

Základní graf – nesmí se kombinovat rostlinná a živočišná strava, ovoce a zelenina, živočišná strava a ovoce
- je určen pro každého, kdo se chce zbavit nadbytečných kilogramů razantně a rovněž se pořádně pročistit

Volnější graf – nesmí se kombinovat rostlinná a živočišná strava, ovoce a zelenina ve dni se skupinou živočišnou, ovoce a skupina živočišná
- je určen pro ty, kteří chtějí hubnout rychleji, ale absolutní striktnost základního grafu jim nevyhovuje

kkamca
15. jún 2010

ahoj a dobré ráno.

vendulak
15. jún 2010

Dobré ráno i vám holky! 😉
Kive děkuju ti za text! Zkopíruju si ho a ukložím 😉.
Kami v kolik budeš volat o ty výsledky? 😉

vendulak
15. jún 2010

zuzimia (37 rokov, snazenie od 01/10, 09/09 hysteroskopia) ..................................................... 27.05. - //

janaol (35 let, snažení od 01/06, 06/06 1IVF - neúspěšné, CAR co nejdříve (musím se objednat) ........... 22DC
kive (33 let,, snažení od 01/09 Gennet 1. konzultace 17.6.,kyselina listová)............................................19DC
kraskanz1 (23 let, snažení od 01/09, 01-03/10 Clostil, 06/10 znovu Clostil)...............................................19DC
nikushka2 (23 rokov, snaženie od 04/10, duphaston) ......................................................................... 16DC
markiza (32 rokov, MA1 07/06, MA2 01/07, MA3 04/10, doki 1.7.2010, AF 400 + vit. E 400 a C 600)........13DC
kkamca (30 let, snažení od 03/06,04/10 laparoskopie,05/10 Clostil, podzim CAR??).................................3DC
http://www.fertilityfriend.com/home/kkamca
vendulak (22let,snažení od 03/08,CAR Natalart, 04/10 MA po 2.IUI, kyselina listová 800 )..........................2DC
http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak

kkamca
15. jún 2010

Vendy no čekám na chlapa až dojede dom..abych tam cinkla-ty jo ani nevím jestli mi to řeknou,bo nejjsme manželé.. 😕 Ale zkusim to až dojede..aby si to případně vzal on.. 🙂

vendulak
15. jún 2010

Vy nejste manželé? No tak to fakt nevím jestli ti to řeknou, navíc když jste tam byli tedy jen na spermio nemají vás tam ani v kartě že jako fakt patříte k sobě. Ale mohli by. Já tam byla pro příťovo výsledky taky když tam byl jen na spermiu ještě jsme tam nechodili, ale to jsem tam byla osobně a ptala se na ně a to mi to tedy řekli v pohodě, jen jsem řekla že si jdu pro výsledky spermia pana xxx a na mé jméno se nikdo neptal. Tak uvidíš, když už bude chlap doma tak ho kdyžtak předáš 😀 😉.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre