Tehotenstvo vo vyššom veku. Koľko vás tu je?

altea
25. nov 2006

Ahojte dievčatá,
čítam vaše príspevky,obdivujem vašu trpezlivosť,neúnavnosť a chuť bojovať.
Ja mám pocit,že to moje 5 ročné snaženie už akosi začína upadať a dôvodom bude asi vek a s ním stúpajúci aj strach (z veku).Mám čerstvých 35 rokov,doteraz som absolvovala všetky možné prírodné-nemedicínske spôsoby otehotnenia-neúspešne,a až teraz som sa zverila do rúk lekárom.Na budúci týždeň mám termín v Heliose. Zaujímalo by ma,či je nás viacej snažiliek v tomto veku.Ak áno ,budem rada,ak mi to dáte vedieť,že nie som sama,že nemám ešte nič stratené...
vďaka a prajem nám všetkým veľa síl.

Altea

aaandrejka
13. dec 2006

sonicka, veru, vaz si to! ja to tiez viem porovnat, lebo dve deti som pocala prirodzene a vynosila bez problemov, ale tento stres, co zazivam teraz, tak to sa fakt neda porovnat...

sona1972
11. nov 2007

ahojky, ja mám 35 a som 8 t.tehuľka. konečne po 8 rokoch sa nám to podarilo 🙂 tak žiadne strachy. to,že sa nedarilo,bol len stres. ja mám akurát problém taký, že musím užívať lieky na vysoký tlak a dosť často mi búši srdce. jedine toho sa bojím,aby bolo bábo v poriadku ☹

roasha
11. nov 2007

soni,drzim prsty. 😵

loss
11. nov 2007

ahojte
dnes som citala prispevky ktore som pisala pred rokom dufala som ze raz babo pride a teraz som v 15tt.Netreba sa vzdavat ja budem mat 34 a na malicke sa velmi,velmi tesim,cesta k nemu nebola lahka ale vsetkym vam drzim palce nech sa svojich vytuzenych babetiek dockate 😵

asiko
17. nov 2007

Ahoj děvčata, je mi letos 38 let. Po vlastních zkušenostech vím, že i psychika a změna životního stylu ve schopnosti otěhotnět hraje velkou roli. Takže ve zkratce: mám již 17 syna, před 3 lety jem prodělala jedno zamlklé těhotenství, 5 měsíců na to opět. Následovala různá vyšetření-genetika,imunita,štítná žláza apod...Protože už nejsem nejmladší po 2,5 leteh snažení jsme se rozhodli pro IVF.Měsíc jsme tam byli objednaní,měli jsme 14 dní dovolenou a 16.května 07 jsme šli na první konzultaci.Po hodinovém sezení mi doktor udělal Sono - všechno v pořádku a až prý dostanu měsíčky at přijdu na krev atd...manžel šel na spermiogram. A do týdne jsem očekávala pravidelné měsíčky. No a měsíčky už nepřišly🙂. A IVF se nekonalo, přesto jsem následující týdny trnula hrůzou z potratu a komplikací a to vlastně i ted ve 30 tt.Tím chci říci, že v mém případě sehrála roli určitě i psychika. Vědomí, že to necháme na odborníky...do toho pohodová dovolená bez stresů z práce atd...A k tomu životnímu stylu: cca v březnu-dubnu jsem prodělala tzv. detoxikační očistnou kůru-čistící čaje,různé detox.preparáty z lékarny, redukce jídelníčku...Myslím,že to na otěhotnění mohlo mít taky vliv,čověk se pak upíná ke všemu. Zajímavé je, že i předpověd astrologa vyšla🙂
Na tom sonu doktor ještě nic nemohl vidět, protože to jsem musela být na úplným začátku a první 4 tt. se to na UZ nepozná.
Proto neztrácejte naději a jděte do toho někdy je tý přírodě asi potřeba pomoci. Přeji všem i sobě (tedy nám i s Evičkou)hodně štěstí.....Naděje umírá poslední

a

maart
17. nov 2007

Ahoj holky, vsem vam moc drzim palce...muzete kdyz tak juknout na diskusi "37 a touha po mimi"...tam jsme vsechny maminy malinko starsi, nektere cekame prvni miminko, nektere uz jich mame vic, nektere jsou teprve snazilky. Vsechny nas ale spojuje krasny vyzraly vek a chut a energie na miminko 🙂.

veroncek23
7. sep 2012

@altea ja mám tri deti a posledné v 40-tke a všetko úplne dokonalé, žiadne problémy ani v tehotenstve ani pri pôrode takže myslím, že sa to dá ešte stále

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre