Tehotenstvo vo vyššom veku. Koľko vás tu je?

altea
25. nov 2006

Ahojte dievčatá,
čítam vaše príspevky,obdivujem vašu trpezlivosť,neúnavnosť a chuť bojovať.
Ja mám pocit,že to moje 5 ročné snaženie už akosi začína upadať a dôvodom bude asi vek a s ním stúpajúci aj strach (z veku).Mám čerstvých 35 rokov,doteraz som absolvovala všetky možné prírodné-nemedicínske spôsoby otehotnenia-neúspešne,a až teraz som sa zverila do rúk lekárom.Na budúci týždeň mám termín v Heliose. Zaujímalo by ma,či je nás viacej snažiliek v tomto veku.Ak áno ,budem rada,ak mi to dáte vedieť,že nie som sama,že nemám ešte nič stratené...
vďaka a prajem nám všetkým veľa síl.

Altea

mirmillka
25. nov 2006

Ahoj,
ja Ti neporadím,ale našla som nejaké stránky.
http://www.babetko.sk/forum/viewtopic.php?t=697...
http://www.babetko.sk/forum/viewtopic.php?t=119...
Budem držať palce,aby všetko dobre dopadlo.
Mirka

lienka.
25. nov 2006

ahoj nic nieje stratene!!!V Heliose su zazracny ludia,my sme sa pokusali 6 rokov a podarilo sa.Drzim ti palce!!!

pikha
26. nov 2006

ahoj altea, samozrejme ze v tom nie si sama, a samozrejme ze nic nie je stratene 🙂 35ka je uuuplne ale uplne v pohode a je vela maminiek co maju babeno v tomto veku. Ja mam 31, sustavne problemy so zenskymi vecami a vsetky moje doterajsie pokusy o tehotenstvo skoncili operaciou. Najskor sa mozeme zacat pokusat o dietatko v polovici buduceho roka ked sa doliecim.. a aj to len na vlastne riziko. Ale co narobime, zivot je taky a treba to brat ako to ide. A tu je vselico o Heliose 🙂ci ako sa to sklonuje. Tiez poznam jednu kocku, co ma maleho Helioska 🙂 https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
drzim ti palce nech to dobre dopadne!! 😵

aaandrejka
26. nov 2006

altea,

ja mam uz sice dve velke deti, ale som prave 4tyzdne po IVF a cakame dalsie babatko (alebo babatka🙂 ), takze kliiiiiiiidek ;) v auguste som mala 37 🙂

sonicka07
26. nov 2006

ja by som bola rada,keby sa to podarilo prirodzenou cestou,ale tiez mam strach. budem mat 34 v januari. zijeme v zahranici,tak helios asi nepripada do uvahy.
su tu baby,ktore su starsie a otehotneli bez pomoci mediciny? vlejte mi nejaku nadej,prosim. my skusame zatial prvy mesiac,takze som v klude,ale po par mesiacoch budem uz asi nervacit.

malalady
26. nov 2006

sonicka ak si brala anticoncepciu tak bud v klude rok.. moj pripad, ale moj bol nechtiac🙂

sonicka07
26. nov 2006

nikdy som nebrala antikoncepciu

malalady
26. nov 2006

sonicka tak ja neviem.. ale vydrz to vsak otehotnies.. neboooj 😀

sonicka07
26. nov 2006

altea,vies aky je dovod,ze sa vam nedari? vysetrili ta? je to urcite tebou?

ikke
26. nov 2006

ja mam spoluziacku, prvorodicku, v cca 36tt, vek: 37 😉 a nema absoluuutne ziadne problemy s tehotenstvom. stastna to osobka 😵

aaandrejka
26. nov 2006

baby, toto pozrite, ja som sa mjim rodicom narodila po troch rokoch marneho snazenia podla tejto metody 🙂

http://www.centrum.jonas.com/

romcatko
26. nov 2006

Sestřence se první chlapeček narodil ve 36 letech. Skoro hned jak se rozhodli mít miminko.

sonicka07
26. nov 2006

ikke,romcatko,to je povzbudive. uvidime bud.tyzden,ci sa zadarilo,ale pociatocny neuspech neodradi.

olus
26. nov 2006

Altejko,
neblázni, 35 je v pohodě, hlavně se nestresuj, jde to pak hůř
ze svého okolí znám maminky po 40 a vše OK
mé spolužačce je 38 a před pár měsíci porodila své první zdravé miminko a do pár let chystá druhé
já měla svou první holčičku po asi plročním snažení v 31, teď čekám v 37 druhé, ale to byla sladká "nehoda"
takže u tebe není nic ztraceno -hlavně to chce klid a pohodu

loss
26. nov 2006

altea ja idem mat 33 a stale to nevzdavam raz nam to vyjde a mimi bude 🙂 dufam

romcatko
26. nov 2006

Mě je 32, snažíme se přes rok a stále nic. Dlouho jsem byla v pohodě právě díky "starším maminkám". Teď už jsem občas docela dobře v depce, hlavně proto, že bychom chtěli 2-3 děti s odstupem alespoň 2 roky a zatím není ani jedno. ☹ Ale snažím se věřit a doufat.

sonicka07
26. nov 2006

presne tak romcatko,musime verit. ved je to hlavne o psychike. tak vela stastia vsetkym buducim maminam!

katy2
26. nov 2006

Ahojte, ja mam 36r., snazime sa piaty mesiac a stale nic.... Tiez by sme si babo velmi priali. Nikdy som nebrala HAK. Uz som zacala aj merat BT. Tak teraz cakam, som 27DC. To cakanie je pre mna hrozne...

ajka23
26. nov 2006

caute baby... 😉 😉 😉 chcem vas trosku povzbudit, moja mamina mala 39, ked som sa narodila, a na tu dobu bola pod hroznym tlakom, vraj sa narodi postihnute dieta, tlacili ju, aby isla na potrat... 😠 😠 😠 som tu ziva a zdrava a vraj si ma mohla lepsie vychutnat ako mlade maminy... 🙂 🙂 🙂 takze nezufajte, drzim vsetkym prsty, hlavne to chce pohodu a nie stresy, drzte sa pa, pa 😀 😀 😀

loss
26. nov 2006

ono sa to lahko povie ale ked dostanem dalsiu mrchu vzdy mam velku depresiu a mensiu nadej ze raz otehotniem,nikdy by som neverila ze to bude take tazke 😔

ajka23
26. nov 2006

loss, chapem ta, aj ja som si myslela, ze ked na to budem pripravena, tak mimi budem mat a teraz, ked konecne pripravena som, tak to akosi nejde... 😖 😖 😖 ale co ine nam ostava, ako verit a dufat... 😉 😉

altea
autor
26. nov 2006

ďakujem všetkým dievčatám za podporu,
je to fajn pocit vedieť,že nie som sama.
odpoveď pre sonicku07-dôvod prečo sa nám nedarí-je pravdepodobne kombinovaný-mne objavili laparoskopiou 1 endometriálnu cystu,ostatné je všetko OK,a manžel-znížené množstvo spermií.Inak to asi nepôjde len IVF.

loss
26. nov 2006

ajka no dufat to ano len dokedy ☹ ja ak neotehotniem do 6mesiacov idem na laparoskopiu
altea silno ti drzim palce tak ako napisala ajka treba dufat 😔

romcatko
26. nov 2006

Já taky nečekám "bz ničeho", řekla jsem si, že rok volného průběhu stačí a když se nazadařilo chci alespoň vědět proč. Bohužel jsem neměla dobrého Mudr. a nevěděla jsem, že do Car můžu jít i bez doporučení. Takže teď procházíme vyšetřeníma 😕 - já zatím hormon.profil a v prosinci UTZ zda a jak dozrávají vajíčka a manžel spermio. Buď se zjistí že je někde chyba 😒 a bude se moc, doufejme, odstranit. Nebo je vše Ok a budem doufat, že to brzy vyjde přirozeně. 😵

draga
26. nov 2006

sonicka07: mě je 34 a jsem teprve poprvé těhotná, u mě to všechno proběhlo rychle a nečekaně, na jaře jsem změnila partnera a za dva měsíce jsem byla těhotná, neplánovali jsme že se to podaří tak rychle ale dostala jsem se do klidu a pohody, předchozí partner byl strašněj tyran...takže radím pohodu, klid a žádné nervy...ale chápu že ne všem jde otěhotnět bez pomoci lékaře, proto všem snažilkám držím palečky a nebojte se věku lepší někdy než nikdy 🙂)

aaandrejka
26. nov 2006

katy2, na tvojom mieste by som asi zasla do centra asistovanej reprodukcie, nestoji to vela, tie vstupne vysetrenia a aspon budes vediet, na com si.. v kosiciach ma centrum jeden z najvacsich odbornikov na zensku neplodnost a asistovanu reprodukciu, je to dr. herman, na stefanikovej ulici ma svoje centrum (gyncare), objednat sa k nemu mozes priamo, nemusis ist cez svojho lekara.... vstupne vysetrenia stoja 1500 sk a urobia ti v ramci nich hormonalny profil, manzelovi spermiogram a odsleduju 1 cyklus, aby urcili, v com je pripadny problem... fakt ho vrele odporucam

aaandrejka
26. nov 2006

altea, z ivf si vobec nemusis robit velku hlavu 🙂 nie je to naozaj nic hrozne, vela zalezi aj na psychike! vybrala si si hellios a oni maju dobre referencie, takze ste v dobrych rukach 🙂
ja som vedela (kedze mi davnejsie vyoperovali vajickovody), ze ak budem chciet mat dieta s mojim terajsim partnerom, inak to nepojde.... a zacala som dost studovat okolo tejto temy na nete a musim sa priznat, ze ma to fascinuje, ako dnes veda dokaze pomoct ludom v tuzbe po vlastnom babatku🙂 a ked tomu veris, tak to vyjde 🙂 my sme boli prvykrat v centre koncom augusta a 3.11 mi uz vkladali dve embryjka do bruska a pekne si tam byvaju ;) takze to nie je ani take zdlhave 🙂

sonicka07
26. nov 2006

babenky,je tu niekto,kto tieto veci postupil v zahranici? myslim vysetrenia. aj ked strasne dufam,ze ich nebudem potrebovat.
a na slovensku kolko trva cely proces? mozno by sa to dalo zosuladit. dakujem za odpovede.
ja mam hrozu z lekarov. bojim sa aj injekcie.
aaandrejka,vela stastia,nech sa embryjkam pekne byva aj dalsich 9 mes.

nane
26. nov 2006

sonicka07 ahojky...no vidim, ze som nasla niekoho podobneho ako ja...ja som si musela lahnut, ked mi pichali injekcie, bo som skoro odpadla...mrakoty etc...som na cypre

sonicka07
26. nov 2006

a ty si to postupila na cypre? ja som v irsku. a to k comu pichaju injekcie? preboha,nemoze sa to vynechat? ja som odmalicka neznasala krv a vsetko s tym spojene.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre