Túžba po dieťatku ma ubíja. A vás?

zuzanockamt
26. sep 2008

Vitajte!

Bola by som veľmi rada, keby sme sa tu stretli všetky tie, ktoré máme skoro rovnaký problém a viem, že nás je dosť. Spája nás túžba po tom najkrajšom, čo sa žene može stať, ale z akéhokoľvek dovodu nám to nie je zatiaľ dopriate. Príčiny sú všelijaké - zdravotné problémy, finančné a materiálne problémy alebo partner, ktorý má stále čas 😠

No a vždy, keď vidíme cudzie bábo alebo zistíme, že niektorá iná otehotnela, tak nás zabolí pri srdiečku a pýtame sa samých seba, kedy to konečne postretne aj nás.

Tak dúfam, že sa ozvete. 😉

etuska
29. dec 2008

nooo,celkom fajn-pletie dokopy obidva jazyky,niekedy si vymysla vlastne slova,ale ukecana je stale 😀

zuzanockamt
autor
29. dec 2008

to je dobre ze je ukecana,lebo sa to aspon na nu rychlejsie lepi ...a keby ste aj nic neusetrili,tak tento vas pobyt bude pre misku viac ako vsetky peniaze

etuska
29. dec 2008

aj ja vravim-a vsetky tie skusenosti...-dobre i zle,prebyjanie sa zivotom-to su skusenosti na nezaplatenie.Ale ja verim,ze co to usetrime,urcite aspon o nieco viac ako na SVK.
a ja stale tvrdim,ze som na tekej odbornej stazi 😅 😅

zuzanockamt
autor
2. jan 2009

😕

etuska
2. jan 2009

ahoj zuzi 😉

jasminkaj
3. jan 2009

Zdravim Vas, tak sa k Vam pridam aj ja... S priatelom sme spolu uz osmy rok a takisto sme aj my uz 5 rokov v anglicku. Aj ja som mala nesmiernu tuzbu po babatku, predtym ako sme odisli do uk, mala som 20 rokov, bola som velmi mlada, a teraz vdacim priatelovi, ze si vtedy stal za svojim, a ze sme s babatkom pockali. Po babatku som tuzila hlavne z toho dovodu, ze vtedy sa vsetky moje kamosky 'rozrodili' a ja som hrozne zavidela... Potom sme odisli zo slovenska, s kamoskami - mamickami som sa prestala stretavat, naopak som si nasla kamosky tu, s ktorymi som si uzila veci ako diskoteky, koncerty...jednoducho veci, na ktore by s babatkom nebol cas. Nasetrili sme peniazky a doma zaciname so stavbou nasho domceka. Teraz mam 25 rokov a po babatku som zacala tuzit opat, ale teraz je to uz o niecom inom, sme ako tak zabezpeceni, pocestovali sme po svete a upevnili si vztah. Akonahle postavime domcek, vraciame sa na slovensko, a babatko bude len prirodzenym pokracovanim (to vieme obaja) a uz sa na to tesim 🙂 Takze toklo moj 'pribeh'.

A k tomu ci mat alebo nemat deti v anglicku - ja si myslim, ze preco nie??? Starostlivost je tu sice ina, ale aj tu sa rodia zdrave deti ako vsade na svete. Ja som skor toho nazoru, ze ked uz ma ist dieta do skoly, tak by som sa radsej vratila s nim domov, lebo podla mna sa toho deti v slovenskych skolach naucia viacej a kvalitnejsie. Takze by som bola ochotna tu byt s dietatom do toho stvrteho, piateho roku zivota, aspon sa nauci po anglicky a co to pochyti a potom sup domov na krasne slovensko 😵 😵 😵

mamartinka
3. jan 2009

jasminkaj a co robite v anglicku.my sme v irsku.oplati sa to tam este?teraz asi uz nie ked ta lybra strasne klesla.ze.aj mi sa snazime zatial prirodzene a bez uspesne 2 rok a 4 mesiac o babulko.

etuska
3. jan 2009

cafte kocky,
Jasminka-no nasa dcerka mala v lete 4 roky a som velmi rada ze sme tu prisli prave teraz,lebo sa na nu anglictina krasne lepi 🙂 a kde budeme mat druhe,uvidi cas a okolnosti

dididi30
4. jan 2009

ahojte
jasminka, ja som dceru porodila na sk a prisli sme sem ked mala 2 rocky , uz 2 rok navstevuje skolu, ako pise etuska anglictina sa na nu lepi a som rada, lebo tu chcem ostat co najdlhsie a chcem aby moje deti tu vystudovali, slovenska skola je fajn, ale ja chcem pre nich viac a anglicko sa mi zda pre nich lepsie ako slovensko, po slovensky sa naucia aj citat aj pisat, ale budu mat skolu tu a urcite budu ma omnoho viac moznosti ako keby studovali doma na sk, anglictina je svetovi jazyk, s ktorym sa dorozumies vsade, so slovencinou nie...(prosim neubite ma 😀 )
a vobec celkovy pristup v skolach, forma ucenia(formou hry) je omnoho lepsia formou hry, nie ako u nas pride ucitelka a odrecituje co sa maju naucit a to dieta sa to musi naucit tak isto 😝 tak toto nie.....tu neexistuju osobitne skoly a pre postihnutych neviem ako to je.....ale aj takych spoluziakov mavaju deti v skole, tu su deti rovnocenne a ucia sa vsetci spolu, ziadna rasova nenavist....
syn sa narodil v anglicku a som rada, myslim,ze je to pre neho naj miesto aj ked ma trvali pobyt na s, co sa samozrejma zmeni a nie len u neho ale komplet cela rodina, ktora tu zije viac ako 3 roky ma pravo na nejake karty, ktore umoznuju tu byt ofialne..

ja uplne chapem ,ze niekto nieje taky ako my, ze niekoho taha domov, proste sa tu nevie nijako usadit.
my sme opak, my sa usadime hoci aj na mesiaci, hlavne ze sme spolu 😵 😵 😵
tiez sa mozeme mat doma dobre, mame domcek a nie len to, ale nas to tam nelaka a neodradza nas ani klesajuca hodnota libry, stale je to fajn 😉 a hlavne je to,ze tatinko je s nami castejsie a nemusi tahat 12-14ky a vikendy aby zarobil to co tu.
ono je to pravda, casom sa to vsetko vyrovna, ale slovensko nikdy nedobehne tu ciaru na ktorej je anglicko 😉

no tolko moj nazor, vylev pocitov 😉 😀 😀 😀
ospravedlnujem sa za dlzku prispevku 😉

etuska
4. jan 2009

Dididi-ahooj
s tou skolou mas ciastocne pravdu.Ja pracujem v UK v skolstve ,tak ako som pracovala aj na SVK a teda mam moznost porovnat.Je sice pravda,ze tu sa ucia viac hrou,ale vsetko ma svoje vyhody aj nevyhody.Moji kolegovia chvalia polske,slovenske,ceske....decka ako sa chytro ucia a aku uzasnu maju podporu z domu,ze casto predbehnu domace deti a to mozem fakt vidiet v reale-no je to o niecom inom.

Pre mna je dolezite,aby sa moje dieta ucilo to,co sa mu v zivote zide a aby do skoly chodilo rado.
Didi-nezatracujme vsak slov. skolstvo-vsetko je o ludoch! 😉 Ja som napr. nikdy od decak nechcela,aby sa biflili poucky a frazy 😝 😝 a mala som na SVK dost kolegov ktori boli napriek vyske platu stale motivovani a vymyslali pre decka super veci,takze tak. 🙂 🙂

Whooops,trosku sme sa odklonili od temy.
No na rozdiel od Dididdi,my sa vratit chceme,len netusime kedy.Zatial sme tu 1/2 roka,domov sa chystame na dovcu az v lete,tak dufam,ze potom sa mi nebude viac cniet za domovinou 😅

keevka
16. apr 2013

Ja mam baby 34rokov a som stale bez baba hladam pomoc bilinkarku alebo ja uz neviem poradte mi 2potraty 1.mimomaternicove kde mi vzaly vajcovod ja chcem byt ešte mamička som s ke poradte mi neakeho bilinkara som v poriadku a nie a nie byt mamkou ☹

mishella
18. apr 2013

@keevka ja viem o jednom bylinkarovi, ale on je zo Sale alebo tam okolia. Dostala som na neho, vynikajuce odporucania, ale sama som u neho este nebola. Zevraj je lepsie ak tam idu obaja partneri a nam to stale nejako nevyslo. Ani navsteva ani babo. Teraz sme to zacali riesit s lekarmi, tak uvidime.

martinkova
23. apr 2013

Ahojte baby, píšem sem aby som Vás povzbudila k snažilkovaniu. Môjmu manželovi diagnostikovali asthenooligoteratozoospermiu s patologiou 99%. Lekár v centre asistovanej reprodukcie nám tvrdil, že šanca otehotnieť prirodzene je nulová. Manžel začal chodiť k urologovi, ktorý mu robil rôzne vyšetrenia, avšak príčina sa nezistila. Chceli sme počkať predtým ako by som podstúpila IVF, predsa len príroda je príroda. A baby, podarilo sa. A prirodzene po takmer roku snaženia. Momentálne som v 10 tt a užívam si to. Takže nevzdávajte sa a neverte vždy lekárom. Predsa len, ide im o peniažky, ved z toho žijú.

weru3ka
13. máj 2013

baby nemyslite na to je to fakt pravda...ako nam sa nedarilo vyse roka bola som objendana na test plodnosti a tak som n esledovala vobec plodne dni a este sme to nie tak casto robili a sup zrovna ten mesiac to vyslo:DD som uplne stastnaaaa nemyslite na to a budde to🙂

minka1979
27. júl 2013

@zuzanockamt
ahojky ano ja mam tak trosku podobnu boliestku.Mam uzasneho partnera robi maximum pre moju spokojnost kazducky den.Az kamenom urazu nastala moja tuzba po mimine.On si stoji za tym ze najskor vlastny dom a mimino bude hned.Ale moje vnutro mi to nejak neberie.A tak mojim spolocnikom sa stal plac a velka bezmocnost.Mam pocit ze to cakanie neobstojim.

zuzanockamt
autor
28. júl 2013

@minka1979 ahoj, tak pre mna je uz tento problem neaktualny 🙂

minka1979
9. aug 2013

ahojky to sa nesmierne tesim s tebou.
Mame tomu rozumiet ze si v očakavani,,?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre