Túžba po dieťatku ma ubíja. A vás?

zuzanockamt
26. sep 2008

Vitajte!

Bola by som veľmi rada, keby sme sa tu stretli všetky tie, ktoré máme skoro rovnaký problém a viem, že nás je dosť. Spája nás túžba po tom najkrajšom, čo sa žene može stať, ale z akéhokoľvek dovodu nám to nie je zatiaľ dopriate. Príčiny sú všelijaké - zdravotné problémy, finančné a materiálne problémy alebo partner, ktorý má stále čas 😠

No a vždy, keď vidíme cudzie bábo alebo zistíme, že niektorá iná otehotnela, tak nás zabolí pri srdiečku a pýtame sa samých seba, kedy to konečne postretne aj nás.

Tak dúfam, že sa ozvete. 😉

kitty68
26. sep 2008

no tak to uz bylo hodne davno 😀

etuska
26. sep 2008

Kitty-ty uz zijes v UK ako dlho?

zuzanockamt
autor
26. sep 2008

ja by som sa na babo v inej krajine asi neodhodlala ... jedine doma a u susedov v CR 😀

etuska
26. sep 2008

zuzi-nikdy nehovor nikdy 😀

zebricka
26. sep 2008

Trosku ste sa odklonili od temy... 😉

etuska
26. sep 2008

preco?
Ved piseme o Zuzkinej tuzbe o babu a kedze je v zahranici,tak aj o tom,ze nie je nerealne,aby to babo nemohli mat tam.... 😕

jaja0110
26. sep 2008

Ahojte babenky, mate nespavost? 😀
Ja zijem v UK 5 rokov, moj manzel 10 rokov a drobce tu tiez vychovavame, akurat ze som porodila na slovenksu 😅
A celkom pohoda, lepsia zivotna uroven ako u nas, zdrav. starostlivost nieje zla ale je INA, ale na to sa da zvyknut, ved aj tu sa rodia a vyrastaju deti...

Pikoska: vcera nas ockovali (tretie ockovanie) a pichali nas do noziviek okrem ineho aj na Meningitis C - co sa napr. u nas na slovev. proti tomu neockuje....no, takze zase sme dostali nieco extra 😀 😀

Jaaaaj, a tiez som vravela ze v anglicku by som NIKDY nevychovavala svoje deti 😀 😀 hahaha, uz tu vychovavam dve 😝 😝

Takze drzim palceky nech je to kdekolvek, hlavne nech to vyjde. 🙂 🙂

duskaf
26. sep 2008

jaja, máš prekrásne motto, je v ňom obrovská životná múdrosť.

jaja0110
26. sep 2008

duskaf, svata pravda 🙂

luciasveckova
27. sep 2008

co sa ti nedari otehotniet?

kitty68
27. sep 2008

tak ja js tu 4 roky a je to jak pise jaja ta zdravotni pece je tady jina - je tu vsecko zadarmo 😉 😀

zuzi vsak jdi do toho, jestli chces zustat jen do vanoc jak jsi psala to mas za par

zuzanockamt
autor
27. sep 2008

kitty68 ... no ja myslim, ze tu ostaneme urcite dlhsie ako iba do vianoc, lebo sme si dali urcitu sumu ako ciel, ktory by sme radi splnili ... tak sa uvidi, ci vydrzim 😀

horallka
27. sep 2008

Zuzi, a koľko máš rokov? Lebo ak máš okolo dvadsať, tak na dieťatko máš čas a ono príde, aj keď máš tridsať ešte to nie je také zlé. Hlavne sa nestresuj a stále na to nemyslí. Ja viem, mne sa dobre hovorí, keď mám dve- ale prvé som mala príliš skoro a to tiež nebolo dobré.Na druhé som si počkala takmer trinásť rokov a oplatilo sa. Takže čo má prísť, to príde a verím, že zachvíľu nám tu budeš písať už ako tehulka. A smanželom ste si takéto veci ako bejby mohli vydiskutovať aj pred sobášom- nemyslíš? Kto s čím a akými pocitmi a túžbami ide do tohto zväzku, aby potom nenastala taká situácia, že jeden chce a druhý nie a raz sa nevedia dohotnúť.

zuzanockamt
autor
27. sep 2008

horalka ... no mam medzi 20 - 30 😀 ... konkretne 26 ... ale velmi by som uz chcela ... a co sa tyka manzela, tak aj pred svadbou som vedela ako to je ... aj on by chcel, sice mi to otvorene nepovie, ale pozera sa po malych detickoch aj sa vie s nimi zahrat ... mame maleho synovca ... takze k detom ma dobry vztah, len ma strach z tych financii a byvania

etuska
28. sep 2008

Zuzi-aj s mojim drahym to zamavalo,ked sa dozvedel ze som tehu ,ale nejako sme to zvladli 😉 ,takze pomaly ale isto spracuvavaj... 😀

kitty68
29. sep 2008

etuska to je vsude tak, ten muj taky uvazoval jak to vsecko utahnem a ted nechce abych sla zpatky do prace 😅

consti
30. sep 2008

Super téma!díky za jeho založení Zuzi 😉. Bohužel sem patřím... 😅 A to z podobného důvodu jako ty. Manžel se cítí asi stále mladý či co 😅 .

livi
30. sep 2008

no zuzi - ak má kladný vzťah k deťom, tak to je veľké plus. neboj, ono to raz príde. mne sa hovorí, keď mám podobný problém, ale už to neriešim..nechám to tak, uvidíme. aj keď mi to nie je jedno, som presne taká stará ako ty 😉 a minule, keď mi nešťastná kamoška vravela, že ako ona už chce mať dieťa a má 23.. 😅 no tak a ja čo mám povedať? niežeby vo svojom veku nemohla chcieť, ale ja mám o 3 viac a ešte sa nesnažíme.
ale treba to tým mužom tak nenápadne z času na čas pripomínať 😉 nech nás aj oni pochopia, že je to pre nás dôležité..

consti
2. okt 2008

Měním názor, už jsme snažilka 😀 . Holky hlavně ať ti vaši neváhají moc dlouho, on se vždy najde důvod, proč to nejde. U nás to byla škola, pak bydlení, zabezpečení se, praxe v práci... 😝 . Teď už vše máme tak snad nám vše vyjde. 😉

janulka7
2. okt 2008

babenky pridam sa aj ja. ja som v spanieslku a mala som 23 ked sa mi narodila dcerka. nemali sem byvanie, boli sme v hroznom prenajme co u na s ani cigani, jaj hroza aj spominat, a ja som ostala tehu. sok aj radost. robila som le ja manzel bol bez prace, okrem toho na cierno, takze nam bolo kadejako.ale vsetko dobre doapdlo. dnes nelutujem.
vies ono ak budes hladat spravny moment tak ho nikdy nenajdes. ja som tak isla po druhom babetku. a bol to dobry cas, obaja sme super zarabali, mala uz ma 5 rokov a okrem toho sme si vtedy prave dozariadovalinas novokupeny bytik vsetko ok. a dopadlo to tak ze som o bibinko prisa a to pre mna dost neskoro uz som bola v piatom mesiaci.
chcem tym len to povedat ze bol to pre mna dobry cas ale asi to boh zariadil tak ze stalo co sa stalo. teraz som zas v tehu sice len v druhom mesiaci ale drzime sa. prisla som teraz o jednu pracu, ani manzel ktovie ako nezarobi, ale povedala som si prislo to tak nejako bolo nejako bude. zvladli sme to vtedy ked bolo horsie tak aj teraz. Jednoducho po tom co som prezila uz nic neplanujem beriem to tak ako to pride. a kedze druhe prislo teraz tak sa budeme snazit aby mu nic nechybalo rovnako ako nasej princeznej.
Drzim ti palceky, a snad ten tvoj zmeni nazor. nech caka dlho lebo moze precakat cely zivot a ten spravny moment a ten nikdy nemusi prist. posielam vsetkym vela pusiniek.

etuska
2. okt 2008

Zuzi-a visi u Vas tato tema vo vzduchu,alebo uz aj manzel aspon trochu o babatku uvazuje?Lebo moj minule nadhodil,ze malej treba surodenca 😅 ,ale ja si to neviem predstavit,lebo sme sem prisli podobne ako vy,zarobit si korunky na lepsie byvanie.....Hmmm, a stale som snivala,ze budeme mat 2+3 za sebou a to sa tu neda,lebo to tretie si chceme adoptovat (ak bude manzelik na to uz dostatocne pripraveny 😅 ,takze tak 😉

Janulka-suhlasim 😉

marlenka56
4. okt 2008

ahojte veľmi rada, by som sa k vám pridala ak teda môžem?

charlize
8. okt 2008

ahojte, mozem sa aj ja pridat? padlo by mi velmi vhod, moct sa porozpravat s niekym, kto to citi podobne... kolkokrat sa mi az tlacia slzy do oci, ked rozmyslam na detmi, alebo ked ich vidim vsade okolo. skratka moje biologicke hodiny tikaju, zvonia, revu 😝 ale teraz je priorita skola, dokoncit, zabyvat sa. mam velmi racionalneho partnera, miluje deti, chce ich, tesi sa na ne, ale skratka chce vediet zabezpecit rodinu, postarat sa. takze pockame. pretoze musime, nie preto, ze by sme chceli. dokonca, nedavno, ked mi bolo velmi zle od zaludka, sam s takou malickou nadejou sa ma spytal, ci by to nemohlo byt tehu 😵 to ma velmi tesi, je mi utechou aspon to, ze viem, ze naozaj chce deti, takze vydrzime... dakujem, ze som sa mohla aspon "vypisat" 🙂

etuska
9. okt 2008

charlize-aj to vypisanie sa a snivanie niekedy pomaha 😉
No u nas je to teraz skor opacne,manzel stale castejsie "zartuje" o surodencovi pre nasu princeznu,hmmm,ale ja sa teda asi na to tak ukecat nedam 😀

marorlinko
9. okt 2008

ja som po dietati tuzila roky,ale nemohla som dlho otehotient, s manzelom sme to skusali a nic, az po takmer 6rokov s anam podarilo boli sme velmi stastny, viem ako sa citis, ten pohlad do kocika inej osoby vidiet deticky tiez som im zavidela ,ale ja verim ,ze vsetko ma svoj cas a pride ten den,ked zistis,ze si tehotna.

zuzanockamt
autor
28. dec 2008

ahojte ... dlho som nebola na "konovi", ale uz tu zase zavislacim ... kto sa prida?

etuska
28. dec 2008

zuziiiii-som tu 😅 -no co mas nove?ako je to s tvojou tuzbou? 😅

zuzanockamt
autor
28. dec 2008

ahoj ... nove nic ... vsetko stale po starom ... no a stale dufam, ze sa nieco "omylom" pritrafi, ale moj zakonity je spolahlivejsi ako HAK 😝 ... takze tak 😝

etuska
28. dec 2008

😀 betar je ten tvoj manzel.Uz ho len opit 😀 😀 😀 -napr. na Silvestra 😀

zuzanockamt
autor
28. dec 2008

no to by slo - ten Silvester, len neviem ci by sa tam nieco uchytilo, lebo 1.1. mi zacinaju plodne dni, tak neviem ... a ze by sa hned na prvykrat podarilo? 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre