UPT (dobrovoľné alebo nie). Máte teraz dieťa?

niccol
7. nov 2007

Ahojte moj pribeh je na dlho tak to rozvadzat nebudem ..len ze bola som na upt pred skoro 2 rokmi ☹ nemala som na vyber..a teraz mam priatela a on by chcel dieta ja ani neviem ci som pripravena a ci sa podari 😖 Uz troska skusame ale plodne a neplodne dni si nepocitam veru milujeme sa ked sa nam chce 😖 zatial skusame asi tak 4,5 mesiacom a nic..len v marci pozitivne testy 2 a potom menzes prisiel..Tak bud falosne pozitivne alebo neuhniezdenie ja neviem 😔 Chcela by som tu pokecat z niakou zenou ktora presla niecim podobnym 😒 Nech myslim pozitivne troska..lebo v poslednej dobre myslim len na to najhorsie bohuzial..ked sa vam bude chciet napiste 😅

gerena
24. apr 2008

niccol, pokial s atakto stavias k veci, chudak to dieta. upt nie je forma antikoncepcie, dobre si rozmysli co robis, podla mna ked vyrasties z puberty, potom nad tym rozmyslaj................

meusicka
25. apr 2008

niccol...mam pocit ze psychicky este nie si pripravena stat sa matkou, lebo ak by to tak bolo, tak by si dietatko chcela a ten pocit resp. ta tuzba je neskutocne velka. co sa tyka toho upt, je tu samozrejme riziko ale vela zien uz upt malo a predsa sa potom dockalo zdraveho dietatka. ak sa raz budes na to citit aby si sa stala matkou tak potom bude upne stacit lamat si hlavicku nad tym co a ako dalej. momentalne este dietatko nechces a ja by som radila aby si si ani hlavu nezatazovala myslienkou co v buducnosti. bude na to dost casu ak by sa vyskytol problem pri snazeni o mimi. ale dovtedy tento problem s tvojuim predoslym upt neries. a halvne si davaj pozor, pretoze ak si ho uz raz podstupila tak by si mala zvazit, ze to nebolo nic prijemne a preto sa tomu uz viac nevystavovat. drzim ti prsteky aby bolo tvoje rozhodnutie spravne, aby si nasla spravneho partnera a potom nebudesmat ani pochybnosti o tom, ci mu porodit dietatko alebo nie.

luciaakubko
18. júl 2009

Ahojte. Viem, aka je toto citliva a kontroverzna tema. Pracujem na diplomovej praci, ktorej samostatnou castou ma byt prave vyskum na tuto temu. Nemusim asi hovorit, ze vsetky info budu anonymne. Dotaznik je robeny pre zeny, kt. absolvovali UPT.Vopred dakujem za vasu ochotu a cas.
upresnim, tyka sa to aj zien, ktore podstupili UPT z dôvodu vazneho porusenia plodu.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre