UPT (dobrovoľné alebo nie). Máte teraz dieťa?

niccol
7. nov 2007

Ahojte moj pribeh je na dlho tak to rozvadzat nebudem ..len ze bola som na upt pred skoro 2 rokmi ☹ nemala som na vyber..a teraz mam priatela a on by chcel dieta ja ani neviem ci som pripravena a ci sa podari 😖 Uz troska skusame ale plodne a neplodne dni si nepocitam veru milujeme sa ked sa nam chce 😖 zatial skusame asi tak 4,5 mesiacom a nic..len v marci pozitivne testy 2 a potom menzes prisiel..Tak bud falosne pozitivne alebo neuhniezdenie ja neviem 😔 Chcela by som tu pokecat z niakou zenou ktora presla niecim podobnym 😒 Nech myslim pozitivne troska..lebo v poslednej dobre myslim len na to najhorsie bohuzial..ked sa vam bude chciet napiste 😅

kveta
7. nov 2007

Niccol, odcitujem Ťa: "on by chcel dieta ja ani neviem ci som pripravena". Úprimne, ja byť Tebou tak to snaženie odložím na čas až budeš vedieť iste, či si pripravená...

niccol
autor
7. nov 2007

No ja neviem mam len 21 rokov za 4 mesiace 22..on ma o 20 rokov viac nexce moc cakat s tym 😒

melory
7. nov 2007

chce sa mi napisat, ale asi tolko, byt tebou to neriesim.

sue
7. nov 2007

Niccol, pokiaľ nie si pripravená, čakaj...

niccol
autor
7. nov 2007

No tak ja to berem tak ze ked sa stane tak sa stane 😉 sak zvladnut by som to zvladla ale tak furt mam niake pochybnosti..ci by som to nelutovala potom neskor a tak 😒 ked vidim kamosky jak chodia na disko a take veci hned by som isla aj ja..niekedy mam chut sa snim rozist a vratit sa do svojho zivota co som zila 😖 neviem co mam robit ach jaj 🙄

kveta
7. nov 2007

Niccol, bábätko by si mala mať s partnerom, s ktorým chceš zostarnúť a preto, lebo bábätko veľmi chceš a si pripravená bez ľútosti vzdať sa života bez záväzkov. Naozaj na materstvo nie si ešte pripravená a ak Ťa Tvoj partner úprimne ľúbi, myslím, že by Tvoje rozhodnutie mal rešpektovať. Nesnaž sa o bábo s partnerom, s ktorým máš chuť sa rozísť. To je naozaj veľká hlúposť, ktorú by si veľmi ľutovala. Nemáš sa kam ponáhľať. Počkaj. Aj bábo bude spokojnejšie, keď sa narodí mamine, ktorá ho chce viac ako čokoľvek iné na svete.

sue
7. nov 2007

Niccol, podľa toho čo píšeš na dieťatko pripravená nie si...a na svete to bohužiaľ nie je zariadené tak, že žena otehotnie len ak skutočne "má mať" dieťatko... nemáš sa kam ponáhľať...

niccol
autor
7. nov 2007

No a prave to ja neviem bojim sa ze neskor zistim ze tento chlap neni premna 😒 Mam ho rada je dobry namna robi vsetko co chcem..Mozno by aj pockal stym ked mu to navrhnem ale neviem dokedy..on ma o 20 rokov viac ako ja tak preto uz rozmysla nad detmi 😒 ani sa mu nedivim..ale tak neni moja chyba ze ich nemal skor..bol uz zenaty 6 rokov z toho to fungovalo tri roky a zo zenou vraj dieta nechcel..Somnou je rok aj 3 mesiace a uz chce dieta..mne sa to zda aj celkom skoro 😕 Aj vlastna mama mi hovori ze aby som to raz nelutovala...Viem ze by sa vedel o dieta postarat ale neviem ako by som to zvladala ja...je to predsa len na cely zivot uz no.. 😒 musim premyslat kym neni neskoro este zatial..

elli.g
8. nov 2007

a čo je upt???? 😕 😕

janino
8. nov 2007

nicol...k tvojmu príbehu: podľa mňa ak nie si 100% presvedčená, že chceš stráviť zvyšok života s tým mužom a chceš s ním vychovávať dieťa, tak je zbytočné nad tým vôbec uvažovať 😉

a spraviť to len kvôli tomu, že tak chce on...to by bola veľká obeť od teba 😒 to je akoby si sa vydávala len preto, že to chce tvoja mama napríklad 😅 takže všetky rozhodnutia a najmä takéto rieš sama so sebou, so svojimi pocitmi a vôbec nemusíš mať výčitky, že si sebecká 😵 😵

lumah
8. nov 2007

niccol v tvojom prípade by som sa aj tak nikam neponáhlala, pokial si si nie celkom istá že to chceš aj ty - ako písala kvetka.

lenka20
8. nov 2007

niccol, vyzera to tak ze nechces ani chlapa ani dieta - bolo by velmi nezodpovedne od teba momentalne sa aj o to snazit, dietatko vam vztah neporiesi, skor skomplikuje pokial nie si na to celkom pripravena. ak ti mozem poradit - pories si najprv vztah s priatelom kym zacnes vobec uvazovat o dietatku. drzim palce.

niccol
autor
8. nov 2007

Dakujem baby 🙂 asi to poviem aj priatelovi ci nemoze pockat ze ja neviem ci to chcem...viem ze on ma na to vek ale mal by chapat aj mna a ked sa mu nelubi neviem jak to budem riesit..Ale mohol by ma pochopit ... take 2 roky by ho nemuseli zabit..Myslim ze deti maju aj ovela starsi chlapi ako je on.. 😅

majka35
8. nov 2007

bože ... toto čo bolo? 😠 😠 😠

melory
8. nov 2007

majka no musime zvykat 😒

majka35
8. nov 2007

ja sa tak snažím, melory ... 😅 😅 😅

niccol
autor
8. nov 2007

Co mas namysli tym ...toto co bolo??...

melory
8. nov 2007

niccol nehaj tak...

niccol
autor
8. nov 2007

A este jedna vec..moja ja som sa pytala na uplne inu vec ak si lepsie precitate otazku..no alenevadi 😀 majte sa

melory
8. nov 2007

niccol tiez sme si uz zvykli na to ze sa to tu zacina menit na poradnu

majka35
8. nov 2007

ahoj nicol a veľa šťastia ... 😉

azuzi
8. nov 2007

Chcela som ti odkazat Niccol, ze ja som podstupila pred dvomi rokmi UPT zo zrdavotnych dovodov a teraz som tehotna, som zatial v desiatom tyzdni, ale pevne verim, ze to momentalne dotiahneme do stastneho konca. 🙂

niccol
autor
8. nov 2007

Dakujem azuzi 🙂 aspon niekto mi odpovedal na otazku ktoru som sa pytala 🙂 snad to aj somnou dobre dopadne do buducnosti...prajem ti vsetko dobre a zdrave babo 😀

tomaslavka3
8. nov 2007

Niccol.Urcite si este nedospela,aby si mala dieta,to mi ver.Ja som sa citila na dieta ako19rocna,bol mi prvorady manzel,rodina,dieta a nie disco.Upt si uz raz podstupila tak o co ti ide?Chces ho zopakovat este raz?Poznam len 2 zeny,ktore podstupili dobrovolne/aj ked nasilu/nie zo zdravotnych dovodov.Ta jedna uz deti viac nechcela a zostala pri jedinacikovi.Ta druha porodila po niekolkych mesiacoch snazenia sa asi po3 rokoch bez problemov v tehotenstve zdrave dietatko.Hovori sa,ze po zakroku nemoze mat zena dieta.Myslim,ze vzdy to nieje tak.Neviem.

evercila
8. nov 2007

niccol, kym este myslis na diskoteky, tak s dietatom pockaj...
ja ma rada spolocnost, ale clovek musi prist do stadia, ked to ma na haku, a nevadi mu, ze ho dieta zobudi 15 krat za noc...

niki123
24. apr 2008

ahojte,môžte mi poradiť,chcem ísť na Upt a počula som že to bolí??je to pravda???aké to je??bojím sa!!

penelope10
24. apr 2008

To: niki123,
no ta bolest na dusi je asi horsia ako bolest fyzicka... ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre