Výpočet plodných dní

kvetinka98
9. apr 2008

ahojte kočky chcela by som sa opýtať že či mi neviete pomocť vypočítať plodné dni určite máte viacej skúsenosti ako ja ......snážíme sa síce už 9 mesiacov ale teraz si to začínam uvedomovať že ani neviem či sa snažíme na plodné dni Ďakujem 😨

mirka8429
9. apr 2008

kvetinka ak mas normalne 28 dnovy cyklus tak by si mala mat plodne dni...od prveho dna menzes kedy ti zacne pocitas na 10 az na 14 den...vtedy by mali byt..ale na to sa nemozes spoliehat...my sme skusali stale..skus aj cez menzes..mne sa zda ze ja som vtedy otehotnela....

nelynka
9. apr 2008

ahoj kvetinka..vypocitaj si aky mas dlhy cyklus vydel dvoma a to co ti zostane plus minus dva dni..
cize ked mas 28 dnovy cyklus delene dvoma je 14 a plodne dni mas cca 12-16den...

ale najlepsie ti to povie lekarka alebo ovulacne testy,pretoze niektore zeny maju ovulaciu aj par dni pred alebo po mrche, nemas to nijako presne dane ze to tak musi byt..

krpcek
9. apr 2008

ahoj kvetinaka, mozes este skusit meranie bazalnej teploty - to ti povie presne! 🙂

nelynka
9. apr 2008

alebo si aj sledovat vytok...
ale ani to a ani teplota nie je presna...presne ti to vie povedat naozaj len lekarka na UZV alebo ovulacne testy..

kvetinka98
autor
9. apr 2008

kočky dakujem ale opýtam sa že aj ovulačne testy existujú to sú aké????a takto teraz som dostala menzes v nedelu takže kedy koľkího apríla budem mať plodné dni???samozrejme ccca a robkať to cez menzes to moj drahý nechce.....ale neva daklujem za radu....

krpcek
9. apr 2008

kvetinka zalezi od toho kolko dnovy mas cyklus - ja mam napr. 30-32 DC - cize ja mavam ovulaciu na 15-18 DC!

nelynka
9. apr 2008

kvetinka... aky dlhy mavas cyklus???

mirka8429
9. apr 2008

kvetinka no nam sa tiez nedarilo normalne tak preto sme skusili cez menzes..a vidis 🙂 ale jasne to je na vas oboch...ovulacne testy su tiez tak ako aj tehotenske 🙂

krpcek
9. apr 2008

mirka a kolko ste sa snazili?

kvetinka98
autor
9. apr 2008

aké sú to ovulačné testy a kde sa dajú kúpiť a koľko stoja a ako sa používajú???a bazalna teplota tak toto všetko je pre mna španieska dedina .....ani to neviem čo je....

danielka17
9. apr 2008

ahoj
ale vies no podla matematiky by mali byt ovulacne dni pri 28 dnovom cykle niekde 11-15 ale to nieje pravidlo .ja som maval pri28 dnovom cykle az na 17ty az 18sty den .

krpcek
9. apr 2008

ovu tesy kupis normalne v lekarni! je to ako tehu test!
bazalna teplota je teplota vo vnutri v posve, podla ktorej si na konci cyklu vyhodnotis ovulaciu!

mirka8429
9. apr 2008

krpcek len 5 mesiacov ale potom sa podarilo..neviem mozno nahoda lebo my sme potom uz stale skusali....ked sa dalo...takze v pohode...

nelynka
9. apr 2008

kvetinka kolko mas rokov?

ovulacne testy su presne take ako tehotenske len s tym rozdielom ze ked sa vycikas a mas tam dve palicky tak mas tie dni ovulaciu...

mirka8429
9. apr 2008

kvetinka ale mozes si kupit v lekarni calibrum baby plan...ja som to brala pret tehu...pripravuje maternicu a telo zeny na otehotnenie..potrebne vitaminy a hlavne kyselinu listovu

nelia
9. apr 2008

Ahoj Kvetinka... mrcha by mala príst cca. 14 dní po ovulácii... tak ked si odrátaš 14 dní od dĺžky svojho cyklu, tak dostaneš den, kedy by si mala mat ovuláciu.. no napísala som to dobre komplikovane 😨
Ale skús sa trocha sledovat... ja mávam napr. v strede cyklu bolesti v podbrušku ako pred mrchou - to sú ovulačné bolesti a tiež mávam taký priesvitný hlienovitý výtok.. ale to nie je pravidlom...
V poslednej dobe však často počujem, že baby otehotneli počas mrchy... nechápem to však, lebo to je úplne v rozpore so všetkými teóriami.. no prírodu asi nikdy nepochopíme 🙂

danielka17
9. apr 2008

podla mna byt hlavne v klude .ppodari sa to ked na to moc nemyslis

kvetinka98
autor
9. apr 2008

ja totišto nemávam pravidelne menzes tak chodím na injekciu a teraz som bola v utorok a v nedelu som dostala menzes a teraz na 3 den menštruácie som začala brať Clostilbegyt čo mi predpísal doktor a takto to už robkám 9 mesiacov a stále to isté do okola....neviem čo s tým či je to dobré alebo nie a po tých tabletkách mávam veľmi slabú meštruáciu a krátku takže dnes mám iba kúsok tak to znamená že zajtra už nebudem mať takže od soboty dá sa povedať až po dnes.......máte aj vy takéto skúsenosti

danielka17
9. apr 2008

preco ti neurobi teda ultrazvuk pocas mesiaca .ci mas a kedy mas ovulaciu

bianca
9. apr 2008

toto je super babusky.Zadajte si menzesi a dajte prepocitat a fakt to penke vypocita

http://www.menstruacni-kalendar.cz/index-cs.aspx

kvetinka98
autor
9. apr 2008

nelynka mám 24 rokov.....prečo že som taká neskúsená vieš mna to do teraz až tak nezaujímalo ja som si myslela že ked budem chceieť oteotnieť tak nebude s tým problém a teraz po 9 mesiacoch si to uvedomujem že to nie je také ľahké a teraz už včera bol aj moj drahý na spermiograme takže som zvedavá že aké budú výsledky....

mamartinka
9. apr 2008

ahojte babule.mozte mi niektora vypocitat plodne dni.moc vas prosim.alebo aspon poradte ako nato.ja mavam menzes 4-5 dni.beriem aj baby plan vytaminy a ziadne naznaky k lepsiemu.vdaka.

debylek
26. mar 2010

kocky a neviete mi nako nabeton poradit jak to zrobit abik sa uchytil ypsolon a nie x bo aj chlapca bi som cel mat 🙂 dievku uz mam !!!

soldi
28. mar 2010

kvetinka, ked beries clostil, tak by si mala vzdy na 12-14 dc chodit na folikulometriu, ci rastu foliky a ci sa netvoria cysty.
ak chces vediet svoje plodne dni, existuje viacero znakov- poloha krcka maternice, hlien, ovulacne testy a meranie bazalnej teploty, ktore ma ale svoje presne pravidla. odporucila by som Ti to, aby si sa viac zoznamila so svojim telom. ak sa chces dozvediet viac, prid do temy meranie BT stastna 13, pomozeme Ti so vsetkym 😉

mamartinka- na plodne dni neexistuje ziadny vzorec. pokial mas cykly pravidelne ako hodiny, je dobre poznat dlzku svojej lutealnej fazy, podla toho sa da urcit den ovulacie. plodne dni su ten den plus tri dni pred. ziadne plodne dni po ovulacii nie su.
ak sa chces dozvediet viac o svojich cykloch a presne vediet, kedy treba mat keksik, tak Ti poradim to iste ako kvetinke 🙂

debylek- neexistuje ziaden taky sposob, co Ti zaruci pohlavie dietata.

drzkosa
15. apr 2010

ahojte baby, prosim Vas viete mi poradit? Mavam nepravid. cyklus 21-26 novy a neviem ako si mam vypocitat PD... Dakujem

majkal
15. apr 2010

ahoj drzkosa, ja by som ti pri nepravidelnom cykle radila merat bazalnu teplotu + sledovanie hlienu. Aspon tak spoznas spravanie svojho tela, co a zhruba kedy mozes ocakavat, kedy ovulujes a pod. 😉

karin_85
15. apr 2010

Ahojte baby,

som tu uplne nova a mam na vas 1 otazku. poslednu MS som mala cca 21.3, presny datum neviem lebo posledne mesiace ju mam taku zvlastnu. 1 den ju ako keby dostanem, je to skor spinenie, na dalsi den nic a na ten treti sa potom uz poriadne spusti a trva cca 4 dni. tak ani poriadne neviem od kedy ratat PD. s priatelom sme sa 8.4 skoro rano milovali, podla kalendara by to uz nemuseli byt PD ale tie pocity a chut na sex svedcia o inom. No a odvtedy mam take zvlastne pocity hoci je to dnes este len tyzden od pripadneho oplodnenia. som taka unavena, nevraciam ale poobedia mi je zle. No a to hlavne, stale citim taky mierny tlak v podbrusku, pripadne obcasne pichnutie, skor v lavej casti, ale obcas aj v pravej. No a uz 3 v noci sa mi neda zaspat. Baby sme neplanovali, aj ja by som brala. robila som si ten Rapi clear, hned po 5.dnoch a vysiel negativny. uz som sa docitala ze je to skoro a ze je to naprd test. skusim iny ale az tak o tyzden. Myslite ze by som mohla byt hlavne podla tych datumov tehu?

denne73
15. apr 2010

Hehehe karin tak to je presne ako u nás ja som mala poslednu mm 24.3 a 8.4 snažilkovanie ano asi vtedy si mohla mať aj ty ovu. takže zostáva nám už len čakať hm?? ja si meriam aj bazalnu teplotu a tá sa stále drží tak držme si palce. 😉 😉 😉 😉

denne73
15. apr 2010

A ak si tehu tak si približne v 3.t. Tie príznaky môžu byť

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre