Začali sme a stale začíname IX.

danka24
22. nov 2008

Tak pekne začnite novu temu ktora prinesie dufam všetkym snažilkam vytužene babatko a všetkym mamickama aj skoromamickam želam vela zdravia a štastia a radosti s ratolesti 😉

megn
21. júl 2009

lu právě tabulky... přesně jak píšeš tehdá za nás to bylo jinak.. mám obavy, že aj nás pak budou někam hnát 😖
zoubky takhle pozdě vyrašily?? a bez křiku aspoňdoufám, že ta teorie od zubařky nebude tak marná, že čí později tím lépe 😀

lu82
21. júl 2009

No spodní, o těch jsem ani nevěděla, ale vrchní asi 3 dny nespala, začala jsem jí dávat paralenový čípek a bylo po bolesti. Teď už jí nic nedávám a dobrý. Do té doby, než začnou růst další 😀 Máš IP 😵

megn
21. júl 2009

lu IP 😵 🙂
zoubky to je teda bombice, že "je" 3 dny! k těm spodním zoubkům, Eliška neměla žádné příznaky?? ani to dásno nateklé či tak?

foogy
21. júl 2009

megn - jéé, do muzea Swa. bych se taky jela podívat.. Máme to v plánu.

jo, holky, to s těma tabulkama, to máte pravdu.

megn
21. júl 2009

foogy jj jsem dneska říkala chlapovi, ještěže mě ten zub nechytl na dovči.. Přijel totiž ráno kvůli mě z práce, aby se mnou skočil k zubákovi.. páč moje doktorka je jaksi mimo, nešlo jí dovolat, takže dnes jsem přešla po známosti k jiné zubařce 🙂
co v práci, je jí dosti?

a jéé něco mi skřehotá v postýlce 😕 😀

lu82
21. júl 2009

Ne, já si vůbec nevšimla, že už je jeden protlačený. Šli jsme k doktorce do poradny v 8 měsících a ona že tady máme vylezený jeden zoubek. A já fakt? A ona že to nechtěla říct, že není ráda, když najde první ona. A já přišla domů, říkám si, jak jsem ho nemohla najít, když to pořád zkouším, jenže on to byl zádrhel v tom, že nešel vidět, nešel cítit prstem, ale když jsem si vzala kovovou lžičku a poklepala, tak to ťukalo 😀

wrtulka
21. júl 2009

Holky ale ono to nejhorší na tom není to čekání jak by se mohlo zdát..
nejhorší je ta naděje..
kdy vám jeden den řeknou že máte krásnejch 7 embrijek a za 2 dny vám řeknou že je všechny můžete s prominutím vyhodit do koše. Dny kdy už věříte a dny kdy vás to položí..
když každý měsíc je to samé.. tak to člověk otupí a tak nějak už neřve při každý ms..
ale tyhle výkyvy sou na psychiku absolutně šílený
proto jsem te´d ráda že nejde jít na IVF hned..musím dát tělu a psychice relax.. ale určo to neznamená že nechci a nebudeme bojovat! To nejde kdybych se vzdala to bych nebyla já.. ale takových co to vzdá je spousta...

lu82
21. júl 2009

megn: Já doufám, že u nás ještě aspoň hodinu skřehotat nebude 🙂

foogy
21. júl 2009

lu - tak to je dobrý! Tak tos na něj mohla těžko přijít

megn
21. júl 2009

lu aha tož dobrá storka se zubákem... takže doktorka pediatrička dostala na nové šaty? 😀 😀
wrtulko dobře s nasazením do toho jdeš, trošku odreagovat, uklidnit pochodové myšlení... třeba ještě někam na dovču, nebu už ji máte vybranou?

wrtulka
21. júl 2009

Megn část nákladů hradí pojišťvna - 3 krát za život, nám 4x protože nebyl transfer embrijka.
O pokud jde o dárce tak zatím nejsme rozhodnutí co bude dál..celkově to moc nevíme víme jen že září/říjen do toho půjdme znovu.. mezitím si skočím na konzultaci do brna k doktorům abysme se domluvili co a jak .. na nejlepší strategii..
Víte co holky.. vy co máte děti .. řekněte mi názor na to jak byste se cítily kdybyste nosily v břiše miminko který byste věděli že je vaše ale není vašeho manžela?
Jak byste se cítily kdyby vám někdo řekl jé ten je podobný manželovi a vy byste věděli že to není a nemůže být pravda?
Jak byste se cítily kdyb vám rodiče řekli že nejste z části jejich?
Je to strašně těžký rozhodování k spermiím od dárce nedostanete ani fotku nevíte jeslti má hodný oči.. nevíte nic..

wrtulka
21. júl 2009

megn kupodivu sem dostala v práci přidělenou dovču příští týden a ten další budu doma..teda doma.. budeme dělat střechu, pojedu do toho Brna, taky ke kadeřnici, na nákupy budu si to snažit maximálně užít 😉

lu82
21. júl 2009

wrtulka: Hmmm, to je smutné. Ale snad to ještě budete zkoušet jinak. Dárce, to je přece až to poslední řešení, ne? A pokud budu mluvit za sebe. Asi by mi trošku trvalo se s tím smířit, ale raději, aby bylo z části jednoho z nás, mohli bychom si užívat těhotenství a porod, než adopce. Toť můj názor.

lu82
21. júl 2009

Holky, budu končit. Jdu si chvilku lehnout, než se Elinda zbudí. Dnes jedeme k babičce a dědovi a budeme tam do zítřka, takže přijdu až ve čtvrtek. Tak papa

megn
21. júl 2009

wrtulko nedokáži si tohle představit, určitě je to "jiné" ale je to ale... určitě dárce než adopce, takhle bys měla možnost si užít bříška, odnosit prcka, porodit.. pro tebe by to bylo snažší než pro manžu zřejmě, otázka jak by se s tím smířil on.. je spousta mužů co si osvojí úplně "cizí" děti.. jak by rostlo bříško, určitě by se těšil, byl by u počátku všeho, u porodu.. bylo by to vaše a jeho dítě.. 😉 člověk potom už na to asi bude hledět jinak si myslím

megn
21. júl 2009

lu pěkně si to užij v rodinném zázemí 😵

lu82
21. júl 2009

Neboj, užiju. papa.

wrtulka
21. júl 2009

měj se krásně Lu 😵

megn
21. júl 2009

wrtulko půjdeš udělat nějakou novou image? 🙂 či jen menší úpravy, zastřihnout, barva?
Naštěstí je dobře, že IVF hradí pojišťovna, aspoň že tedy3x4x... ale i tak náklady s tím spojení asi nejsou zrovna malé že?

wrtulka
21. júl 2009

Megn .. je to moc těžký..
ale o tom jedině do IP
každopádně se nevzdáváme..

wrtulka
21. júl 2009

jj platili jsem kolem 20 tis
mělo nás to stát víc ale když nám embrijka umřely spousta nákladů odpadla

megn
21. júl 2009

wrtulko jak je možné že 7 jich žilo a za dva dny né? Byly slabé či jak??

wrtulka
21. júl 2009

megn to je jednoduché..
protože genetickou infromaci matky - ve vajíčku a genetickou informaci otce ve spermii
já jsem ok i moje vajíčka byly a genetická informace otce se začíná projevovat až po 3 tím dnu.. jako víc zapojovat..
tznl do 3 tího dne byly výstavní ale pak se pomalu každé jinak.. ale všechny zastavily ve vývoji - ve spermijkách byly poškozené informace DNA a díky tomu byly embrijka "nemocný" a "umřely"

danka24
autor
21. júl 2009

ahoooojteee kocandyyyyyyyyyyyy 😵 😵 😵 😵

megn
21. júl 2009

danuško ahoj, kaj se flákáš jako?? 😠 😠 😀 😀

danka24
autor
21. júl 2009

ja sa neflakam ja makam v praciiii 😀 😀 😀

megn
21. júl 2009

wrtulko jo takhle, velká škoda jich.. doufám, že příště se nějaké chytne!!! Myslíš jako že spermijky jsou hodně špatné? Nebo co vám o tom řekli?

megn
21. júl 2009

vyhovárka 😝 😀

danka24
autor
21. júl 2009

wrtulka prajem ti veeela trpezlivostii a vela siiil 😵 😵
lu neboj mala bude hned chodit ani lozit nebude.. sa postavi hned na nozky .. nie vsetky deti lozia... 😉
fogynka tebe sa po vyletoch zachcelo cooo a do Prahy dokonca.. no toto .. 😵 😉
meganka a nezmrzli ste v tych alpach? 😀

wrtulka
21. júl 2009

ahojky dani..
megn máš IP

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre