Začali sme a stale začíname IX.

danka24
22. nov 2008

Tak pekne začnite novu temu ktora prinesie dufam všetkym snažilkam vytužene babatko a všetkym mamickama aj skoromamickam želam vela zdravia a štastia a radosti s ratolesti 😉

lu82
5. jan 2009

megn: Takto strašně se prohíbá Eliška do teď. Myslela jsem, že ji bolí bříško, ale doktorka řekla, že ne, že to je nedovinutý nervový systém a taky už může být Eliška rozmazlená, že si s tím něco vynucuje. A to by viděla spíś. Jak má hlad, hned je prohlá jak luk, nebo když chce chovat a tak. No jo, už jsme si ji rozmazlili. 😀

Prcku, v pátek máš termín?

lu82
5. jan 2009

evitka: A plakal? My jdeme zítra do poradny, asi ji budou očkovat, mám z toho obavy.

prcekkk
5. jan 2009

jj v pátek mám termín 😉 a líbí se mi i datum....jak to vlastně bylo u tebe?rodila si přesně?

evitkamalicka
5. jan 2009

lu plackal ale len trosku asi 5-10 sekund a potom uz nie, bol velmi statocny

prcekkk
5. jan 2009

evit,dobrý...je to vždycky sranda.prckovi se to nelíbí,tak se tak vrtí jako blázen a srdíčko bije jako zvon 😉

lu82
5. jan 2009

prcek: Já už měla na tvém místě 4 denní Elišku. Rodila jsem 9 dnů před termínem.

lu82
5. jan 2009

Prcek: Na datumu nezáleží 🙂 A jak se cítíš? Jsou nějací poslíčci?

foogy
5. jan 2009

Ahoj holky!!!

jsem ráda, že jste nám maminky přišly říct, jak se máte a co vaše dětičky.... Dětičky dle fotek máte překrásný, máte jediný štěstí, že nebydlíte blízko, byla bych u vás jednou do týdne a muckala ty vaše uzlíčky 😉

evit - to je Adámek teda statečnej!!
lu - Eliška je určo taky statečná a plakat nebude.
prcku - co máš dneska v plánu? (ptát se maminek asi nemá moc smysl, hihi)

já před chvílí vylezla z pelechu

evitkamalicka
5. jan 2009

lu prave som pozerala tvoj albumcek, eliska je krasna, inac aj my sme mali krstiny 7.12.

prcekkk
5. jan 2009

aha,tak to si měla dobrý 😉 já vim,že na datumu nezáleží,hlavně si to nemůžeš ani naplánovat 😅
poslíčci?vůbec žádný...nic mi není,doufám,že to poznám,až budu rodit

jak to přišlo u tebe?

lu82
5. jan 2009

evitka: Já vím... 🙂, že jsme měli stejně křtiny. A díky za pochvalu Elinky, však Adámek je taky moc krásný...

prcekkk
5. jan 2009

foogy,ahojky.dneska v plánu?no dát prát 3 pračky,aby tu nezbylo kdyžtak prádlo v koši a uvařit oběd - toť vše.MM jede nakupovat s maminou a už mě nechtějí,prý mám odpočívat 😉

evitkamalicka
5. jan 2009

foogy ciao 🙂

lu82
5. jan 2009

prcekkk: No já jsem měla od rána takové bolesti, dalo se to vydržet. Nebyly nic moc pravidelné. Odpoledne jsem si to měřila a zdálo se mi, že už jsou po 5 minutách, to jsem ještě byla s miláčkem nakupovat 🙂, no a večer jsem si řekla, že radši pojedeme, dala jsem sprchu, mezitím odešla hlenová zátka a kolem 20 hodiny jsme vyrazili do porodnice. Tam mně řekli, že to jsou poslíčci, ale já věděla že ne. Něco se jim nezdálo na monitoru, tak mě přijali na gynekologické oddělení a v 1 hodinu ráno mě sestra zavedla na porodní, že bolestli jsou pořád silné. Měli místo, tak si mě tam nechali, dávali mě kapačku a čípky a ráno se to začalo rozbíhat. Byla jsem ale dost hodin na 3 cm, vůbec se to neposunovalo. Kolem 12 jsem volala manžela s tím, že sestra řekla, že to klidně může trvat i 12 hodin, ale že uričtě porodím. Manžel přijel kolem půl 1. Pak následovala jedna kontrakce za druhou (napomohla tomu hodně i ta kapačka) a v půl 5 byla Eliška na světě. Ale od začátku jsem věděla, že to nejsou poslíčci. Byly to kontrakce, jen byly pořád silnější a silnější... Závidím ti, že to máš ještě před sebou. Ten pocit narození Elišky byl nádherný, ikdyž tak náročný....Ať je všechno v pohodě ti přeju, hlavně hodně zdravíčka pro tebe i miminko. Když jsem to zvládla já po 35 hodinách bez spánku, tak ty určitě s přehledem.

prcekkk
5. jan 2009

Lu,jsi statečná 😉 já se taky těšim,až budu držet prcka v náručí a bude to vše za náma 🙂 takže když budou pravidelné bolesti po 4-5min.,tak mám vyrazit?nebo mám čekat,až budou po míň minutách?

foogy
5. jan 2009

prcku - z toho mám taky strach, jak TO poznám????

lu - taky chci své dětičky pokřtít.
A tuhle mi říkala kamarádka, jestli bych nešla za kmotru - čeká dvojčata, tak jsem se trošku vystrašila, ale chce mě jenom pro jednoho, hihi 😀 Tak se mooc těším!

prcekkk
5. jan 2009

foogy...každý říká:,,to určitě poznáš,, ale já jsem z toho pěkně ko ☹

foogy
5. jan 2009

lu - to byl teda šílenej porod!!!!!! ale je fajn, že na to vzpomínáš v dobrém!!!

prcku - asi tak, hihi 😀 A kolik ti trvá cesta do porodky?

nechynka
5. jan 2009

ahojte broučci moji...hlásím se z pracovního procesu 😝 a jdu vás dočíst 😀

foogy
5. jan 2009

Ahoj nechynko!!!! to jsi tady asi jediná dneska, ne???

prcekkk
5. jan 2009

foogy,je to 20km po dálnici,takže asi 10-15min. .... ale od včera tu strašně chumelí 😝 takže budeme počítat radši déle

ahojky drahouši 😲 ty jsi v práci?chuděrko...

nechynka
5. jan 2009

megn...super že jsi se na nás přišla podívat 😵
a lu tady taky dlouho nebyla 😵

foogy+prcek...ode dneška zase makám 😝 ale za chvilku vyrazím na oběd....akorát ještě nevím na co mám hlad 🙄

prcku já se taky bojím toho že to nepoznám 😒

prcekkk
5. jan 2009

nechy,ještě nevíš,na co má těhulka chuť? 😉 a už je ti lépe?

prcekkk
5. jan 2009

jůůů nechy,koukám,že jdeš zítra do poradny 😉 já taky...a už si to řekla v práci?

nechynka
5. jan 2009

prcku ju je...nejhorší to bylo mezi svátkama a na nový rok......nejlíp mi není ale dá se to vydržet 😉 a nemůžu se dočkat zítřka...jdu do své první těhu poradny 😵 a uvidím bobiška a dostanu photo 😵 😵 😵

nechynka
5. jan 2009

prcku ještě jsem to v práci neřekla...počkám až budu mít za sebou 12tt 😉 takže ještě 14dní 😉

lu82
5. jan 2009

prcek: Po pěti minutách, později už ne. Oni mně ale pořád tvrdili, že to nejsou ty správné kontrakce, proto to tak trvalo. Když jsem přijela do porodnice, tak jsem byla otevřená tak na půl cm.

lu82
5. jan 2009

Ahoj nechynko...

lu82
5. jan 2009

Dneska Eliška spinkala až do čtvrt na 12, musím se zítra doktorky zeptat, jestli je to normální.

foogy
5. jan 2009

prcku - tak to se dá, já to jednou budu mít tak půl hoďky

nechy - no jo, ono je už 12.
koukám na odložené případy, to jse super seriál!!!! Vždycky na konci se mi chce brečet ☹

nechy - no, co v práci??? A bobka nám pak hned ukážeš v albíčku, jo?? už se na něj těším!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre