Začali sme a stale začíname IX.

danka24
22. nov 2008

Tak pekne začnite novu temu ktora prinesie dufam všetkym snažilkam vytužene babatko a všetkym mamickama aj skoromamickam želam vela zdravia a štastia a radosti s ratolesti 😉

prcekkk
9. apr 2010

nazdárek

prcekkk
9. apr 2010

nikde nikdo?
😢

luli82
10. apr 2010

Fogy, velká gratulace k Oliverkovi, hlavně buďte oba zdraví a Oliverek ať je hodné a šťastné miminko... 😅

vrana
12. apr 2010

Jé Foogynce moc gratulujeme k Oliverkovi a těšímese na foto a zprávy! 😵

Luli tak jak zvládáš? Pavlíček je roztomilej 🙂 A co porod? A jak to nese malá že má bratříčka?

megn
12. apr 2010

Jůů takže i do nás veliká převeliká gratulace letí Haničce a jejímu Oliverkovi! Blahopřejeme, buďte zdravoučcí a spokojeňoučcí! 😵

luli82
13. apr 2010

vrana: Kupodivu docela dobře. Myslela jsem, že to bude horší. Pavlík je hodný, moc ani neumí plakat, tak to je docela fajn, že nebudí Elišku. Kdyby byl jak Eliška, když jsme přijeli z porodnice, tak bych asi zešílela 😀 Porod mi vyvolávali týden před termínem vzhledem k tomu, že už byl dost velký. Říkala jsem, že rodit víc jak 4 kg dítě nechci (Eliška měla 4 kg). První den, co mi dali tabletku na vyvolání byly bolesti celý den, večer ustaly, dalo se to ale vydržet, nic moc velkého. Jenže jsem se neotvírala. Na druhý den, další talbetka, doktora říkala, že se to tím včerejškem hezky nachystalo a že jsem na 2-3cm, pak začali zase bolesti, trošku větší než předešlý den, ale dalo se to. To mi daly tabletku ráno v půl 8, v 11 jsem šla na porodní sál, ale pořád stejně, tak na 3 cm. Ve 13 mi doktor řekl, že to nevypadá, že to vůbec nejsou porodní bolesti a že se neotvírám. Doktorka rozhodla, že mi dají kapačku a to mi praskla voda, bolesti šílené, ale bylo to strašně rychlé, zrazu naráz jsem byla na 7 cm, pak říkám, já chci na balón a doktorka že ne, že bysme taky nemuseli stihnout vylézt na křeslo a v 13:45 byl malý na světě. Takže proti prvnímu porodu to bylo mnohem kratší, ale určitě díky té kapačce a asi i intenzivnější, myslím tím tu půlhodinu, to bylo dílo. Sestra mi furt cpala kyslík, to jsem nechápala, protože mi překážel a vůbec jsem ho nechtěla a ona že musím kvůli miminku, pořád ho monitorovali, tak nevím, jestli se mu něco nelíbilo nebo co. Vložím fotku bezprostředně po porodu, ta mluví za vše 😅
A vy co? Bude sourozenec?

luli82
13. apr 2010

Jo a zapomněla jsem napsat, že jsem v 1 mluvila s manželem, že doktorka řekla, že asi ten den neporodím a před půl 2 jsem mu volala, ať okamžitě přijede, jestli chce být u toho. No mazec. Manžel přijel, já 3x zatlačila a Pavlík byl na světě.

foogy
13. apr 2010

Ahoj holky - net nestíhám, užívám si malýho a když spí, tak spím taky. Jsem nějaká unavená či co. Mooooooc všem děkuju za gratulace!!!!
Z nemocnice nás pustili v neděli odpo.
A přidávám popis porodu.
Ráno v 9 jsem dostala čípek, o půl 10 mě začalo bolet břicho jako na mrchu a přišli s monitorem. Točili ho hodinu a mimčo spalo. O půl 11 mě vyšetřila doktorka, byla jsem na 2 cm, ptala se, jestli cítím kontra a já, že ne, že koukám na Sex ve městě a nic zvláštního nepozoruju. Řekla, ať se sbalím a že mě převezou nahoru na porodní sály. Mimochodem to byla mladá holka, která je tady v nemocnici měsíc!!!! Když jsem zjistila, že bude jako u porodu, tak jsem to samozřejmě obrečela. Zavolala jsem rychle manžu a začala se dole na pokoji balit. O půl 12 nás vyvezli nahoru na porod. sály, to už jsem měla slabé bolesti tak po 4 - 5 minutách. V 11:45 mě napojili na monitor a já u toho lehce usínala, bo ty bolesti byly naprosto f pohodě. Po 15ti minutách přišla dobračka PA, koukla na monitor a řekla: Jé, s vámi to tady bude na dlouho!!!! A přivedla tam zase tu mladou doktorku. Tak já zase brekot. Ale byli jsme domluvení s děts. primářem, že si mě a mimi ohlídá, tak jsem si pořád říkala, že určo zaúkoluje nějakého normálního zkušeného gynekologa. A taky že jo. Někde kolem 13 hodiny přišla doktorka, prdla mi vodu a rozběhly se kontrakce po 3 minutách, ale dalo se to. No a pořád mi točili monitor. A od 13:15 se tam na mě začal chodit koukat jiný doktor po 5ti minutách, o půl 2 řekl, že asi budu muset na císaře. A já najednou strašně v klidu, fakt hrozná úleva a že jo, že s tím souhlasím, že hlavně, aby to všechno dobře dopadlo. Pak přišel primář gyndy a řekl, že kdyby to bylo jeho dítě a jeho žena, tak jim okamžitě doporučí císaře, že není čas. A já zase strašně v klidu, že jo, že s tím souhlasím. v tu ránu kolem hafo lidí, zavedli mi kanylu, pak jsem musela v kontrakci přelézt na vozejk a ležet (což teda nebylo fakt nic příjemnýho) a vezli mě na sál. Tak mě vycévkovali a začala se tam se mnou bavit strašně hodná anestezioložka, hladila mě po vlasech a fakt byla úžasná. Akorát v kontra jsem si musela sednout a píchali mi spinál a pak už jsem cítila hroznou úlevu a teplo. A pak už to jelo. Celá operace trvala 25 minut - rychlost to byla!
Pak mě odvezli na dospávací pokoj, tam za mnou přišel manža a to byl krááásnej okamžik a tam jsem ležela 3 hodiny, sestra mi měřila po 10ti minutách tlak, měnila vložky, vybírala moč, dávala mi pít. A o půl 7 mě odvezli na 6ti nedělí, přinesli mi ukázat Olivku a chvilinku tam byl i manža. A pak jsem spala a pila a spala a pila.
A druhý den o půl 11 mě už sestry táhly do sprchy a jak psala mell - učily mě, jak se zvedat, chodit, cvičit a tak.
A to, že mám dítě, mi došlo až ve čtvrtek ráno, kdy mi ho přivezli na celý den - to jsem brečela a došlo mi, že ten poklad je náš - můj a manži a jak strašně ho už teď MILUJU.

danka24
autor
14. apr 2010

jee fogynka krasne si to opisala 😵 😵 spinkaj ked mozes .. a kojis?prajem vam aby ste sa cim skor zosuladili 😵 😵 maly je krasnucky 😵 😵

sluninka
15. apr 2010

achojtéééé

Haní gratulujeme k Olískovi a lu k Pavlíkovi 🙂
konečně se taky rodí pár chlapů 🙂

luli82
19. apr 2010

Sluni, dík. Teda tady je mrtvo 😝

kousinka
19. apr 2010

😀 všichní se šodaj s mimískama 😀

foogy
19. apr 2010

kousi - kdy se přidáš?? 😀 😀
A jinak všem moc děkuju za gratulace!!!! 😵

prcekkk
20. apr 2010

dobré ránko

evitkamalicka
20. apr 2010

ahojky, tak ako sa mate? ja som dnes bola na glukozovom teste a vsetko ok

prcekkk
20. apr 2010

ahojky evi,tak to je super,kdy jdete na ten 3D utz?

u nás pohoda 🙂

evitkamalicka
20. apr 2010

ideme 5.5. o 14:30

nechynka
22. apr 2010

ahojte babizny
hlásím se z doupěte bacilů...před týdnem nám začalo hnisat očko...vyléčili jsme očko a už je tu zase rýma a kašel a teploty ☹ ☹

doufám,že se vám všem daří líp
foogy,jak si s Olivkou na sebe zvykáte? trápí ho bolení nebo je to zlatíčko? 😵
prcku, co provádíte s Kubíkem? jste zdraví?
evit,tak to už budeš vědět co schováváš v bříšku,co? máš nějakýho tajnýho tipa,co by tam mohlo být?
lu, a co Pavlík s Eliškou? zvládáš to s dvouma prckama?a s tou sestrou mě to hrozně mrzí-musí být teď na tom psychicky hodně špatně,co? ☹
tak zatím pa

evitkamalicka
22. apr 2010

nechy ahojky

nechynka
22. apr 2010

ahoj evit 🙂

evitkamalicka
22. apr 2010

maly sa este nestavia na nohy?

prcekkk
22. apr 2010

nazdárek všem,
nechy zdraví moc nejsme,před měsícem měl kubik antibiotik a od té doby se ho furt drží v noci hnusný kašel,už nevíme,jak se toho zbavit.
dnes jsem byli na očkování a kubíno ani nepípnul,šikula
až prý bude ok,tak ho chce dr.poslat na mandle,prý pro jistotu,tak nevim,jestli mu je budou trhat nebo co?

evitkamalicka
22. apr 2010

kocky nezavidim vam tie choroby, tak nech su deticky cim skor fit

prcekkk
22. apr 2010

díky evi,je to šílený,je to tím počasím,furt je to dokola 😝

evitkamalicka
22. apr 2010

co mate zle pocasie? u nas je stale krasne

prcekkk
22. apr 2010

jeden den prší,pak je teplo,pak zase fouká vítr,hrůza děs

evitkamalicka
22. apr 2010

u nas krasne slnecno a kazdy den 18-20 stupnov

prcekkk
22. apr 2010

to se máte,my měli ráno -1

evitkamalicka
22. apr 2010

ja sa tesim ze je takto, ale viac ako 20 by uz nemuselo byt, to uz je na mna moc teplo

nechynka
22. apr 2010

jééé prcku nazdar
jak se máte?
u nás svítí sluníčko ale děsně fouká

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre