Mám 13 rokov a hľadám si brigádu

jessica146
9. júl 2020

Dobry deň hľadam brigadu mam 13rokov a chcem si zarobiť ak by ste o niekom vedeli napište my okolie-Trnavsky kraj Ďakujem

pribinak
10. júl 2020

Zlatko, oficiálnu brigádu ti nedá nikto, máš príliš malo rokov.

veronikazoja
10. júl 2020

oficiálne brigádu nedostaneš, tá je myslím od 15 či 16 rokov, možno skúsiť vo svojom okolí stráženie detí

majkeel
10. júl 2020

Ked sa clovek zamysli, ako problematicke je niekedy hladat/najst brigadu, kratkodobu pracu. Nebolo by zly podnikatelsky zamer vymysliet appku, kde ludia zadaju, ze navzajom hladaju/ponukaju prilezitostnu, aj stalu pracu. Aj pre neplnoletych - ako strazenie, pomoc v obchode, zber urody, pomoc na zahrade,...

janinka007
10. júl 2020

treba mať ukončenú povinnú školskú dochádzku a min. 16 rokov

ckatka
10. júl 2020

Baby...oficiálne môžte brigadovat od 15...ale ja som tiež od 14 zarabala....napríklad zber úrody u známych za co sme dostávali peniaze a podobne. Samozrejme oficiálne to bolo ze rodina si pomáha...ale teta ti potom da "darček" par korún a nikto ti nič nemôže...
Rovnako kamoške chodia "pomáhať" susedeje pubertaci na stavbu. 13-14rocny chalan je v pohode schopný furikovat či tehly podávať a aspoň sa niečo naučí. A nesedí cele prázdniny pred telkou...
Takže treba hľadať najlepšie vo svojej dedine popytat sa alebo kľudne napísať na Facebook ak vaša obec má (väčšina dedín/miest ma už svoju Facebookovu skupinu). A tam treba aj napísať akú brigádu hľadáš.
Keď je zodpovedné 13rocne dievča...ja by som ju kľudne vzala brigadovat štýlom ze príde na dve tri hodky doobeda a bude mi zabávať dieťa kým ja si porobím okolo domu. Alebo dala jej čerešne oberat (ak jej rodičia dovolia driapat sa po strome ci liezť na rebrík). Alebo behať s kosackou po dvore to tiež zvládne... Alebo ak je niekto na peenke napríklad...ísť mu nakúpiť či psa vyvencit...
Decka cez prázdniny potrebujú "zabiť čas" aj zohnať nejaké vreckové.

vamajka
10. júl 2020

@veronikazoja neviem ci da niekto 13 r. postrazit deti

veronikazoja
10. júl 2020

@vamajka pokiaľ je zodpovedná prečo nie, postrážiť deti na pár hodín nevidím problém

oslo1
10. júl 2020

@ckatka suhlasim. Ja som sa ako 12 rocna starala doma o umierajucu babku par hodin, kym rodicia neprisli z prace. Potom som chodila susedom psa vencit, susede, babke, na mensi nakup.
Vsetko bolo zadarmo.
Ja v tom problem nevidim, slecna nemusi hned oficialne zarabat, ale co ja viem, pomoct somarske roboty v domacnosti, ako povysavanie, zehlenie, pokosit travu, zabavit decka, kym si mamicku gruntuje domacnost, pokocikovanie babatka na ulici a podobne. Mne by sa tu tiez taka pomoc zisla.

ckatka
10. júl 2020

@oslo1 presne tak...keby mi nejaká takáto slečna ponúkla nejakú pomoc tak veľmi rada prijmem. Jej sa nejaké drobné zídu a mne pomôže keď len zemiaky do polievky očistiť alebo s dieťaťom sa zahrať na dvore kým ja si vnútri porobím.

gabikagabriela
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
suezana
13. júl 2020

@gabikagabriela odkial si ?

lesanka845
14. júl 2020

@jessica146 roznos letákov,len zmluvu by musela podpísať mamina

lauriema
14. júl 2020

@jessica146 A čo také súrne ti treba ako 13 ročnej? Véd jedlo a oblečenie samozrejme aj nejaké vreckové ti musia predsa zabezpečiť rodičia. Radšej sa vzdelavaj a brigáda ta počká do 15.

orionld
23. júl 2020

@gabikagabriela aká je to práca?

theredpoppy
27. júl 2020

Ak by išlo o skúsenosti, možné je tiež dobrovoľníctvo...ak by si mala záujem, môžeš mi napísať 🙂

julia44784
21. aug 2020

Máš malo rokov, nikto ťa nezamestná, ja mám 15 rokov a v mojom veku je dosť ťažké nájsť si brigádu.
Ak má tvoja mama nejakú známu ktorá ma domáceho maznáčika, napríklad ,,psíka" tak ho môžeš venčiť, ona by ti za to davala aspoň nejaké peniaze a aj by si nachvíľu oddýchla 😀

jessica146
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lidiii
4. mar 2022

Ahoj ponukam predaj cukroviniek ty predaš ja ty dam lacnejšie a zarobiš kludne napiš