Psychické týranie

4. aug 2020

Dobrý vecer,
budem sa snazit byt co najstrucnejsia, ale zase aby ste pochopili mojmu problemu 😔rada by som sa s niekým nestranným poradila ohľadom správania môjho partnera. Mám 27 rokov, priatel je o 4 roky mladsi. Sme spolu cca 2 roky. Už na začiatku vzťahu sme boli k sebe otvorení a úprimní. Môjho priateľa zaujímali dosť moje predchádzajúce vzťahy, počet partnerov a dokonca aj dosť intímne veci, ktoré si bežne partneri vo vzťahu skôr nehovoria. Jeho to však zaujímalo a hoci mi to vôbec príjemné nebolo, pretože  som predchádzajúce vzťahy dávno hodila za hlavu, nakoľko mám už teda iný vzťah a partnera ktorého ľúbim, aj tak som mu na takéto rôzne jeho otázky odpovedala. Najhoršie je, že hoci mi neboli teda tieto otázky príjemné, no odpovedala som mu na ne s tým, že sa o tom viac baviť nebudeme a prestane riešiť minulosť (musím však podotknúť aby ste teda chápali, že som normálna žena, žiadna bývala spoločníčka alebo tomu podobné záležitosti, ani som nestriedala partnerov ako ponozky) on s tým neprestal a deje sa to stále, síce už po niekoľkých hádkach keď to znovu vytiahol sa to zredukovalo, ale prebieha to stále a je mi to veľmi nepríjemné, dokonca mám pocit že toto jeho správanie hraničí so psychickým týraním. Vie prísť hocikedy proste len tak s narážkami ako napríklad: “pri mne ti je lepšie ako s bývalými, keby si radšej sedela len doma a čakala kým spoznas mna” alebo “mala si lepší sex s ex? “ dokonca padla téma že naše deti by som nerodila prirodzenou cestou pretože predtým tam "bol už iný"... A najhoršie je, že keď si vypije a príde s takotou náladou to sú už tie narážky dosť nepríjemné ako napríklad: “páčilo sa ti to, keď ťa iný t*tkali? ano tebe sa to páčilo a ked si ich fajcila? “ no proste nejdem ani pokračovať...a niekedy v tom opitim stave ako vyvola hadku odidu z bytu prec niekam piť a pride rano...uz teraz mi je do placu, ked si to premietam v hlave..ja sa cítim úplne zle, ako bývalá prostitútka sa cítim, je mi to velmi nepríjemné a nie raz som už plakala za to a v pripitej nálade sú tie jeho otázky a narážky 100krát horšie...A na druhý deň sa mi ide čudovať čo sa hnevám alebo sa len proste snaží nejako ospravedlniť, že on nechcel a mrzí ho to..Ja toho už ale začínam mať vážne dosť..Velmi ho lúbim, on vie urobit aj krasne gesta ako vecera, kvety, postiska ma, povie lubim ta ale toto...neviem proste čo s tým robiť. Do poradne by on nikdy nesiel, lebo mi tvrdi, ze on mi nic zle nerobi...neviem si predstaviť, keby máme deti a on takto príde a začne takto na mňa s takýmito narážkami a podpichovačkami a este keby ma vypite a odide z domu a pride rano..nerozumiem co ma za problem kedze aj on mal tiež bývalé partnerky a ja mu to vobec nevycitam, ved je to normalne podla mna..Nechápem toto jeho správanie a neviem čo s tým robit, ci cakat, ze sa raz zmeni alebo je taka povaha a nezmeni sa nikdy? Je dost mozne, ze to ma po jeho otcovi, lebo raz som bola svedkom situacie, kedy jeho otec rozpraval o tom, ze pristelova mama mala pred nim jedneho partnera a uplne hlupe narazky na to mal jeho otec..a jeho rodicia maju dost zly vztah podla mna, vobec nie je u nich vidiet lasku, skor su spolu asi len ta deti, lebo jeho mama je vidiet ako je utrapena, dokonca nemaju ani spolocnu spalnu..Budem Vám veľmi vďačná, ak mi dáte nejakú odpoveď s Vaším názorom😕

0silvia0
4. aug 2020

nezrely jedinec so ziarlivostnymi sklonmi... mne osobne by sa velmi, velmi hnusil...
Nechces si najst niekoho zrelsieho?

fokuska
4. aug 2020

Nezmeni sa. Ak nedokaze akceptovat ze kazdy (aj on) ma nejaku minulost, tak nech si najde taku, ktora este s nikym nechodila a tym padom on bude jej prvy vo vsetkom a nebude ziarlit na jej minulost.
Jemu by sa pacilo keby si sa ty rypala v jeho byvalych a pytala sa ktora ho ako fajcila a ci to ty robis lepsie? A ze deti budu z umeleho oplodnenia lebo on ho uz pchal predtym do inej?
Ja v tom nevidim buducnost, bohuzial...:-/

evkars
4. aug 2020

Ked chces vediet ako to raz bude vyzerat u vas, pozri na jeho rodicov...utekaj kade lahsie, nezmeni sa, a ze aby si rodila cisarskym, nech si on da dobrovolne rozrezat brucho, urcite od samej lasky k tebe, ci? Precitaj si to po sebe a porad sama sebe tak, ako by si poradila svojej dcere, drzim palce

luccija
4. aug 2020

Nech Ti to je ponaucenim, že v ďalšom vzťahu budeš mlčať ako partizan o tom, čo bolo, lebo tento vzťah určite nebude posledný.Je žiarlivý a malo sebavedomý.Kazdy kto robí niečo čo Ti nie je príjemné uráža Ta, zosmiešňuje je šikana, psychické týranie.A okrem toho ten alkohol🙈nie si to dobre základy na trvalý vztah

kittykat22
4. aug 2020

Je na case sa zbalit a vypadnut 🙂 S tymto clovekom chces mat svadbu a potom deti? Ak si myslis, ze toto je peklo, pockaj ked sa napije a bude toto vykrikovat pred detmi.

sindla
4. aug 2020

Odíď od neho skôr kým s ním neotehotnieš. Ja keby som tebou, už by som pri ňom nebola. Ani len pusu by som mu nedokázala dať čo by sa mi tak hnusil. Utekaj žena ak máš nejakú hrdosť. Tam niekde na teba čaká niekto, kto si ťa bude vážiť.

halabolka
4. aug 2020

ziarlivci a alkoholici su asi ti najhorsi, a ty mas rovno 2v1. Co ho ma co trapit, co si robila s byvalymi? Sparal sa v tom len preto, aby ti to mohol nasledne vyhodit na oci. Nie je to normalne.

evuska32
4. aug 2020

Dala by som tomu poslednu sancu...posadila ho a narovinu mu povedala, ze toto nechces. Ze ziadne vytahovanie minulych vztahov a minulych praktik si nepraješ, ze je to minulost a za nou je hruba čiara. Povedz aj to, ze v okamihu ked s tym zacne sa ti zhnusi a aj chut na sex. Ze ak s tym neprestane, vasmu vztahu je koniec a je to posledna vystraha. Urobila som rovnaku chybu a zazivala rovnake dristy. Akurat o tom porode mi to nevravel. Stopla som to hned. Ak to nepojde (u nas to zabralo), tak radsej odid a pouc sa z toho....

brna1989
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
brna1989
4. aug 2020

Kým nie ste svoji, rozchod!nezmení sa .najhoršie čo urobíš,že si s ním založiš rodinu alebo si ho vezmeš.potom budeš nariekať a omielať frázu, ja som dúfala ,že ho manželstvo/deti zmenia.omyl.
Nie som múdra,ale priama.
Hovorím z vlastnej skúsenosti.
Mám takého manžela a tiež som si myslela,že sa zmení

nenne27
4. aug 2020

Prosim odid od neho, lebo sa budes vyzerat presne ako jeho mama - utrapena😥

hivanik
4. aug 2020

Omg....ako ho mozes lubit? Taketo spravanie nieje normalne...teda dopadnes tak ako jeho rodicia, opytaj sa sama seba ci chces byt ako jeho mama a otec.

luulinkaa
4. aug 2020

Odid od neho, nikdy neskončí, bude to len horšie..

musula
4. aug 2020

Ver tomu,že to bude len horšie :( Ako píšu dievčatá zbal si veci a papa.To by bolo trápenie na celý život :(

andreatytler
4. aug 2020

Je mi luto ze mas takyto problem. Normalne sa snazim poradit kazdemu paru co ma problemy aby skusili terapiu ale v tvojom pripade je tam prilis vela cervenych svetiel... krutost a tyranie, ziarlivost, alkohol, taranie sa po nociach a zly priklad v rodicoch a to vsetko len po 2 rokoch spoluzitia.
Mas najlepsie roky na to aby si si nasla noveho partnera. Nestracaj s tymto cas. Aj ked rozchod nie je nikdy lahky... Vela sil prajem.

hradnapani
4. aug 2020

ani som to nedocitala a uz by som si balila kufor a utekala kadelahsie. Nedajboze sa at dotkne nejaky lekar a nechcem si ani predstavit, ako bude vyvadzat. Rychlo prec...

katty2012
4. aug 2020

mas jasne signaly, ze toto k stastnemu vztahu nevedie a ani nepovedie. to je povaha, choroba, a ta sa len tak sama od seba nezmeni. zivot s patologickym ziarlivcom je utrpenim. to si mnohe zeny uz povedali, po svadbe sa to zmeni... prestane pit, prestane ziarlit, prestane byt agresivny. je to najvacsi blud, a samoodrb. to urcite necakaj, take zazraky sa nedeju

mandala77
4. aug 2020

pije niekto v jeho pôvodnej rodine alebo pije pravidelne on, alebo Ty si žila v takej rodine? Ak áno, odíď z kratšej cesty. Jeho žiarlivostné scény sa časom budú stupňovať, nie naopak.

andreatytler
4. aug 2020

@evkars velmi sa mi paci tvoj navrh ze porad sama sebe tak, ako by si poradila svojej dcere.

modrysonik
4. aug 2020

Vykašli sa na neho, deti nemáte, je a bude ti toto treba? Podvedome čakať kedy s tým príde? A aby to počúvali neskôr deti? Odišla by som z kratšej cesty.

taga
4. aug 2020

ROZCHOD! vcera bolo neskoro

lauriema
4. aug 2020

Ziarlivec, toto robia ziarlivci a mne to príde detinské takéto veci vtahovat do vášho vzťahu. Ja by som takto nevedela existovat

bluka2
4. aug 2020

Ako je možné, že sa necháš tak urážať? Kam išla zdravá hrdosť?
Inak má chalan dobré ego, keď si myslí, že bude rozhodovať o spôsobe tvojho pôrodu.
Prosím ťa, žiadny vzťah lepšie ako toto - 1000 krát

bluka2
4. aug 2020

@evuska32 akú poslednú šancu vulgarnemu hulvatovi prinajlepšom? Tu si v žiadnom prípade nezaslúži. Už prekročil všetky hranice. Nevie čo je respekt. Dávno je za hranicou normality

damtiporiti
4. aug 2020

A on mal pred tebou koľko slečien, tiež by si mu toto mohla robiť? Inak za takéto reči ho ozaj treba veľmi ľúbiť. Dobre ťa spracoval, najprv ťa vydepta, potom donesie kvietok a vsetko zabudnuté 🤦‍♀️ ja by som ho vyliskala jak sirotu a poslala naspäť odkiaľ prišiel, t. j. do <>.

tinapa
4. aug 2020

Prikláňam sa k evuske32- posaď ho na "koberček" a na rovinu mu povedz, že si to neželáš. Žiadne- ale on to tak nemyslí.. Buď nekompromisná. Lebo presne ako všetky píšu, skončíš ako jeho mama- utrápená a zničená. Vlastne ty si už teraz zničená..len ešte prevláda láska. Tak to toleruješ ako tak a pýtaš sa na názory druhých- veľmi správne. Ja som nič také nezažila- chvalabohu- a tiež by som sa cítila hrozne nepríjemne, no stopla by som to hneď na začiatku ako sa poznám. Je to psychické týranie, dostáva ťa do polohy poníženej- robí mu to dobre alebo si to len neuvedomuje, ako to pôsobí? Rozprávala si sa s ním už o tom na rovinu, že sa ti to nepáči? Keď ti povie nabudúce, že on ti nič zlé nerobí, povedz mu- ale áno, robíš, alebo to nevidíš, alebo nechceš vidieť.. Nastav mu zrkadlo, možno zaberie to.. Láska neláska, ide o tvoju budúcnosť- šťastnú alebo nešťastnú. A to s deťmi- preboha- tak to by už zabil vo mne všetok cit k nemu. Pozor na neho- prepína mu. Deti v žiadnom prípade s ním neplánuj- a ešte jedno- dosť možné, že to má od svojho otca, žiaľ..deti sa učia od svojich rodičov.

jaskolka
4. aug 2020

Jedným slovom nevyzrety de.. l. Keď už teraz toto vytahuje, vyjadrovanie ako v 5 cenovej, vieš si predstaviť, čo bude ďalej? On sa nezmení, možno aj príklad z rodiny ma, ktovie, to už asi ne zistíš
Bud budeš celý život mu toto tolerovať a možno aj horšie ataky prídu, alebo to skončíš a nájdeš si normálneho partnera, aký akceptuje minulosť.No a veta, že ako budeš rodiť vaše dieťa, keď "tam bol.uz iný" to zaklincovala by u mňa úplne. Moja rada je, zbav sa takého paka

bluka2
4. aug 2020

@jaskolka nevyzrety d...l su 2 slová 🤣

tinapa
4. aug 2020

@bluka2 😅

lucinkab
4. aug 2020

Odid kym nemas deti.... Taktycho chruno bude chlastat cin dalej tym vuac,casom mozno zapije antudeoresiva ,bude ta ponizovat.. a mozno casom aj fyxicky mlatit... Viem o com pisem... Bohuzial z vlastnej skysenosti