Aké lieky beriete na udržanie tehotenstva?

viiila76
4. jún 2008

Zaujímalo by ma, aké lieky vám lekár predpísal na udržanie tehotenstva. 🙂

moncici3103
24. okt 2016

@nikolajka2 mas este prosim Ta ten duphaston resp. utrogestan?

dezire1000
24. okt 2016

Ja som brala duphaston,ascorutin,vitamin e guajacuran a dycinone.Duphaston a dycinone mam este cele balenia mozno 4tbl chybaju

moncici3103
24. okt 2016

@dezire1000 a potrebujes este ten duphaston?

map0007
24. okt 2016

Dievcence,a ten duphaston je fakt ax taky dobry na udrzanie tehu?ja som tracha skepticka z neho,4.6. Dom potratila dvojicky,nic mi nebolo ale ak som ho zacala brat 1.6 zacali bolesti a spinenie a potratila som,ano priznavam ze som mala aj crevnu vyrozu.Tak neviem ale bolesti zacali po uzivani duphastonu.Ci to nemohlo sposobit

moncici3103
24. okt 2016

@map0007 neviem, aj ja som mala prve mimino MA a tiez som ho brala - mohlo to byt vsak sposobene hocicim - myslim si ze duphastonom nie. Tentokrat mi predpisal duphaston cez den a utrogestan na noc, tak verim, ze to bude OK 🙂

dezire1000
24. okt 2016

@moncici3103 nie lebo som potratila v juny

dezire1000
24. okt 2016

@map0007 urcite nie ja som ho brala pred rokom mala som hroziaci potrat lebo som tam mala hematom nebyt duphastonu a kludoveho rezimu tak maleho nemam.Teraz v juny som cakala tiez dvojicky no tam by nic nepomohlo asi.Prve odislo ako syndrom miznuceho dvojcata a druhe o par dni na to bolesti som mala aj bez duphastonu ale tak som si povedala ze malicke si asi povedalo ze ked odisla sestricka/bracek pojdem aj ja.Duphaston je dobra vec

dezire1000
24. okt 2016

@map0007 a este ak je potrat uz rozbehnuty to uz nic nepomoze a to bol asi aj tvoj pripad

map0007
24. okt 2016

@dezire1000
@moncici3103 ďakujem😉 pytam sa preto,ze som si robila v piatok test poxitivny😉 a v nedelu som zacala troska spinit,tsk son urobila dalsi a bola silnejsia ciarka,dnes son vstalaca zas rano spinenie,tak som volala dr.no a bola som na krv hcg,zsjtra budu vysledky.pobolieva ma podbruško sko na m aj križe.A sem tam spinenie,na sono je skoro lebo je to len 4t aj par dni,menstruacia meska od piatku.preto som robila test,inak mam pravidelne,od potratu.

ivec16
24. okt 2016

duphaston pomoze len ak je problem v tvorbe progesteronu, vacsinou sposobenej nedostatocnou cinnostou zlteho telieska, ak je problem niekde inde tak isto nepomoze... takze je dobry ak sa pouzije spravne... vacsina lekarov ho predpise preventivne, aj ked problem moze byt niekde inde a vtedy zena potrati aj napriek kludovemu rezimu a duphostonu

marta_86
15. nov 2016

Chcem sa opytat ako ste vedeli alebo lekar ze treba brat nieco na udrzanie tehotnosti? Mozno blba otazka ale neviem fakt prosim o info ja mam teraz problem ze sa asi neudrzalo ☹

moncici3103
15. nov 2016

@marta_86 mne dal pre istotu a mozno aj pre to ze mam 36. No prvykrat nepomohlo a teraz uz hadam ano.

moncici3103
15. nov 2016

@marta_86 mne dal pre istotu a mozno aj pre to ze mam 36. No prvykrat nepomohlo a teraz uz hadam ano.

luciola
15. nov 2016

Ja som po dvoch potratoch porodila chlapčeka cele tehotenstvo som bola PN ležala som nič som nerobila nikam nechodila len ležala a brala Utrogestan 6 tabletiek, kyselinu listovú, železo, vitamíny pre matky, a pichala som si fraxiparin 2krat do dna. ráno a večer do ramena. Všetka ta námaha a bolesť stala ale za to.

eal
2. jan 2017

@dezire1000 ahoj, ako dlho si ascorutin uzivala? Pytam sa, lebo sa neodporuca v tehotenstve, ale mne ho predpisali kvoli hematomu, ktory mam od 9tt a uzivam ascorutin uz 6ty tyzden (4 tyzdne + 2 tyzdne prestavka + 2 tyzdne)...vysadili mi ho, lebo sa hematom trosku zmensil, no zas mi ho museli nasadit, lebo sa zvacsil...vdaka za odpoved

jankahrtankova
6. apr 2017

Mamičky, som v 8tt, v utorok som začala krvácať, teraz Lezim v nemocnici,stale krvácam, mam nasadený duphaston,ascorutin... nie je to silné krvácanie ,ale je...bábätko sa hýbe, srdiečko mu bije.... bojím sa že potratim....

laura1245
11. dec 2017

Ahojte aj ja som dostala liek Ascorutin a tiez som sa zlakla toho co bolo napisane v letaku kedze ma doktor na to neupozornil. Ale vďaka Vam som sa dozvedela ze niesom 1 a ze to mozem brat. Takze ma to ukludnilo. K tomu som dostala aj kvapky kanavit. A tabletky torecan.

zuz_anaa
11. dec 2017

Ja som počula zle ohlasy na Duphaston tak som povedala mojej Dr. že ho nechcem lebo sa mi ho snažila hneď natlačiť. Vypýtala som si utrogesten a nakoniec sa ma opýtala či mi nevadí ak si zaplatím viac a predpísala mi progesterone ladeepharma ten je ,,vraj” najsilnejší a najlepsi 👍🏼

maca000
28. feb 2018

Ahojte ...potrebovala by som poradiť. Lekarka mi predpisala progesteron ladeepharma na upravu cyklu. Po jednom cykle som mala poz. TT, ale zacala som spinit. Bola som na kontrole, ale povedala mi, ze to pravdepodobne odkrvaca lebo mam nizky progesteron. Teraz mam ducha na teste. Chcela by som sa spytat ci si mozem nasadit tento progesteron ako prevenciu. Bojim sa, aby nedoslo k spineniu? K lekarke je este skoro ist nakolko nebude nic vidno a sama lekarka mi vravela, ze mam prist az ked bude menzes meskat aspon 3 tyzdne. Co si o tom myslite? Dakujem 😊

zanyy11
7. mar 2018

@faustina dobrý deň chcem sa opýtať tie 4 tabletky ste si dali naraz a až na druhý deň ste začali každých 8 h ?

moncicici111
16. máj 2018

Ahojte,prosim Vas,nema niektora zvysny duphaston? Dr.ma objednal az o 2 tyzdne, potom si ich budem pytat... dakujem

vierkka
30. jún 2018

Ahojte .mám utrogestan 1,5 balenia a aj fraxiparin 0,3 ml 16 ks. Zvysilo mi...ak máte záujem,int.posta

minicka20
28. dec 2018

minicka20

Dnes o 01:29
Ahojte baby :/ som v 6tt a bohužiaľ už po 3 potrate tak teda veľmi sa bojím aby to aj teraz tak nedopadlo, nemá náhodou niektorá z vás navyše nejaké tabletky na podporu ? :/ ale bývam v anglicku tak niekto kto by mi to bol ochotný poslať :/ mne tu lekárky nechcú dať nič lebo tak to tu funguje že všetko nechávajú na prírodu . 😞 prosím vás veľmi pekne

renata1405
18. dec 2023

Kupim estrofem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre