Aké vitamíny pre tehotné ženy beriete?

boxi
7. jan 2007

🙂 Ahojky maminy, zaujíma ma aké prášky beriete pre svoje zdravie a zdravie Vášho dieťatka.

kristi
11. jan 2007

ja jsem vitaminy brala asi tak mesic, a tedka nic....mala ma tedka 2,2 kg, takze asi v poradku

ewellin
11. jan 2007

ahojte.. ja beriem calibrum mami jednu tabletu denne.. maju sa brat dve ale ja to nechcem prehanat... 😀

romana27
11. jan 2007

ewellin já přesně tak jak ty - beru jen jednu 🙂

ewellin
11. jan 2007

myslim ze to staci.. ono to ani neni dobre velmi prehanat.. ved mas tolko vitaminou aj v strave.. a mne pritom aj vela ovocia chuti.. takze si myslim ze robim aj dobre.. a som pocula ze su velke babatka potom ked maju dost vyzivy.. a ja to moje chcem v pohode vytlacit 😀

romana27
11. jan 2007

😀 to je fakt 🙂

elly
11. jan 2007

Ahoj devcata, dneska jsem se ptala doktorky ohledne vitaminu a bylo me receno, ze pokud jim denne ovoce a zeleninu tak nemusi. Jen listovku ted papkam. Jo a hlavne zelezo, abhy se ti tvorili cervene krviny, to je dulezite. Extra krev je pak potreba pro miminko. 😉

ewellin
11. jan 2007

aj ja papam vela ovocicka elly... hlavne kiwi, bananiky.. jablcka mi chutia.. a jahodky.. len tych je malo.. ale ked su v lidli tak bezim po ne jak o zivot 😀

paja
12. jan 2007

Ahoj holky, tak já jím od začátku těhotenství GS Mamavit a teď jsem si ještě dokoupila železo, protože jsem se necítila dobře (dlouhá léta jsem se léčila na hematologii na anémii, kterou jsem měla v docela hrozném stadiu - měla jsem právě abnormální nedostatek železa...V té době jsem se cítila dost mizerně - takový divný nepopsatelný stav a teď jsem začala mít pocit, že se to jakoby vrací, tak jsem pro jistotu začala papkat ještě železo a cítím se fakt líp). Jinak jak to tady tak čtu, tak vidím, že co doktor, to jiný názor - můj gynekolog je vyloženě velkým zastáncem vitamínových doplňků - hlavně mu teda vyloženě záleží na množství jodu v těhle tabletách. Říká, že jod je v těhu to nejdůležitější...Takže já poctvivě vitamíny jím a myslím, že člověk tím nic zkazit nemůže... Protože např.takový jod je nejvíce obsažený zrovna v potravinách, které já moc nemusím - což jsou mořské ryby atd. Tak proč se trápit rybou, ze které se mi dělá vyloženě zle, když stačí spolknout tabletku a je to 🙂 . Taky nejsem zastáncem léků a celý život, pokud to nebylo nutné, jsem se jakýmkoli tabletám vyloženě vyhýbala, ale v tomhle případě chci mít jistotu, že svému tělu a tak i svému miminku dávám vše co potřebuje 🙂 .

denulienka
12. jan 2007

Ja tiež odporúčam Calibrum.

fatima
12. jan 2007

ahojte maminky,
čo sa týka vitamínov, ich tiež konzumujem dosť a to konkrétne vitamín C, B a vápnik a horčík. Myslím, že také ako chrípka a nádcha už veľmi dlho nepoznám, takže asi to bude mať niečo do seba, jedla som ich ešte pred tehu. nekupujem si ich ale v lekárne, ale od jednej firmy, ale to asi sem nemôžem dať.

certica
12. jan 2007

tak ja som napriklad cele tehotenstvo ani predtym neuzivala vobec nic az ku koncu magnezium sporadicky, dokonca ani kyselinu listovu (ale ta je urcite dobra kvoli prevencii)a vsetko bolo uplne v pohode, mala som uzasne tehu, co sa fyz. aj psych. stavu tyka. dokonca som absolutne nebola chora, co inak bezne byvam 2x do roka - nejaka ta chripka a pod.

fatima
12. jan 2007

je to naozaj individuálne, niekedy môžme jesť vitamínov koľko chceme a nie je to dobre, mne to zatiaľ vyhovuje a dúfam a verím, že bude všetko v poriadku.

certica
12. jan 2007

netreba s nicim prehanat, vyhnut sa akymkolvek extremom, nebyt ani prilis uzkostlive ani lahostajne a vsetko bude OK. zavisi, ako sa zena citi a intuicia urcite nesklame 😉

zimina
12. jan 2007

Já jsem při prvním brala Gravital a malá měla normálně 3,4 kg. Teď čekám druhé a dobírám calibrum mami, ale jak píší 2 tbl. (1 ráno a 1 večer) a teď jsem si koupila Prenatal vitamíny (1/2 tbl. denně).

bellasandra
12. jan 2007

Ahojte, ja som nebrala nic, len ku koncu zelezo a kyselinu listovu- na predpis od lekarky a mala bola v pohode. Ale pri druhom asi budem brat.Teraz kojím a beriem Calibrum mami

r123
12. jan 2007

ahoj tak já sem brala od třetího měsíce maternu.můžu říct že mi hodně pomohla.bývalo mi dost zele,hodně sem bývala unavená a vůbec sem se necítila dobře,ale jakmile sem začala brát maternu tak do týdne bylo vše super!velký balení na tři měsíce stojí tuším 600,- ale stojí za to!mě to doktorka doporučila jelikož sem měla vždycky nedostatek vítamínů a vůbec všeho tak aby mimi mělo vše protože prý i když bych se stravovala přímo učebnicově tak by si to vzalo především moje tělo a k mimi by se to moc nedostalo,ale jak říkám já s tím měla vždy problémy.určitě si ale myslím že není na škodu papt vitamínky-vše nejlepší jen pro to malé! 😉

lauretta
13. jan 2007

ahojte ja som brala ešte pred otehotnením babyplan a teraz Calibrum mami.
Zatiaľ sa všetko OK. 😉 sú to len doplnky a určite treba papať aj čestvu zeleninku a ovocie 😉

bibinka
13. jan 2007

ja som brala kyselinu listovú už cca 1/2 roka pred otehotnením a v tehu ešte k tomu multivitamíny, neboli to špeciálne pre tehuľky, ale veľmi mi pomohli. Niekde som včera čítala(na med.fóre), že príliš veľa vitamínov, hlavne A,D,E,K škodia a môžu byť teratogénne(poškodia plod).Tak ich asi treba brať, ale rozumne. 🙂 Ale dnes sú už budúce mamičky dostatočne orientované v tejto problematike.I keď poznám niektoré, ktoré to s vitamínmi dosť preháňajú ☹

janinininka
16. jan 2007

Ahoj holky,
tak jsem si včera koupila Calibarum Baby plan a od února budu papkat.Staší snad měsíc dopředu před snažílkováním,ne?Prý látky obsažené v těchto vitamínech napomáhají i k otěhotnění.Je tam i kyselina listová,kterou jím teď zvlášť,tak jí jíst už nemusím,nebo to nevadí? 😉

lilourich
16. jan 2007

janinininka, my jsme se o malý snažili půl roku, pak jsem začala jíst tyhle vytamíny a další měsíc se to povedlo, takže podle mě to k nečemu bylo. Jinak listovku pak už nemusíš, je jí tam dost 😉

jaja.ko
17. jan 2007

ahojky holky, chtěla bych se zeptat jestli někdo neví, zda můžu v těhotenství jíst vitamín C, mám docela strach z blížící se chřipkové epidemie a vím že kdybych nebyla těhotná a nasadila vitamín C, že se moje tělo docela dobře proti tomu obrní. Mám to vyzkoušené, kdysy mi to poradil lékař. Díky všem za odpověď.

lilourich
17. jan 2007

jaja.ko, nevím jestli jíš třeba i vitamíny pro těhotný, tam je ho myslím dost, a ještě když si k tomu dáš nějaký přírodní, tak by to mohlo stačit. Taky jsem pořád měla nějaký chřipky a neuměla jsem si představit, jak to budu dělat v těhu, ale musím to zaklepat, tak jsem zatím nemarodila ani jednou. Takže i ty těhotenský jsou asi dobrý. Jinak vitamín C by vadit neměl ani ve větším množství, protože přebytek se vyloučí močí 😉

marcela22
20. jan 2007

Ahojte, na túto tému som už našla asi dve alebo tri diskusie🙂 Myslím si, že užívanie vitamínov v tehotenstve je veľmi dôležité,je síce pravda, že tie z nás, ktorým sa darí zdravo stravovať a jesť veľa zeleniny a ovocia máme snáď dosť vitamínov, ale či to naozaj stačí... Všetky predsa dobre vieme, že v dnešnej strave tých vitamínov zasa až tak veľa nie je a v tehotenstve sa z niektorých druhov potrebuje dvojnásobná i vyššia denná dávka. Takže si myslím, že je lepšie užívať vitamíny a jesť zdravo - to je zaručená cesta k dostatočnému prísunu všetkého, čo bábo potrbuje - a aj naše telá, unavované tehotenstvom.

issabela
20. jan 2007

Jaji, v těhotenství se vitamín C moc nedoporučuje. Každopádně nesmí denní dávka v umělé formě překročit 1000 mg.

andira
20. jan 2007

Multaky pro tehu neuzivam, protoze ve vsech je zelezo a me to dela straaasnou zacpu. 😒 Takze beru listovku 400 mg, Magne B6 mi predpsala dr.
a k tomu Calcium Vitamin C 500mg. Krome toho jim velice pestrou stravu, hodne biopotravit a taky se snazim jist kazdy den doma varena jidla, chemicky neosetrena, takze si myslim, ze v mem momentalni jidelnicku je zastoupeno uplne vsechno 🙂 Myslim si, ze nutnost pouzivat specialni multaky je tak trochu obchodni tah farmaceutickych firem, tot muj nazor 😉

marcela22
20. jan 2007

Andira, s tou zácpou si nelám hlavu - to poznáme asi všetky🙂 Vraj pomáhajú celozrnné výrobky, ovocie zelenina a podobne... A tiež hlavne piť veľa veľa tekutín. Tiež jesť veľa kompótov ( najmä slivkový ) a črevá rozhýbe aj troška pohybu - napr. chôdza a pod. A keď nepomôže ani to, doktorka Ti určite dá na vyžiadanie čípky ( tie sa môžu aj v tehotenstve ), aby si si neuhnala hemoroidy. Už sa teším, až ma tiež chytia zácpy, našťastie sa s nimi potýkam zatiaľ len občas ( som v 17TT).

andira
20. jan 2007

Ahoj Marci,diky, to co pises, je spis pro lehci pripady a ja to mam tisickrat vyzkousene, ale bohuzel 0 bodou 🙂 Cipky jsou super, ale ne pravidelne. Jedine co mi pomaha je pripravek Duphalac na bazi glukozy, napsala mi ho dr. v poradne a je to naprosto neskodne a nenavykove, muzes to brat cele tehu 🙂 Dlouhodoba zacpa v tehu, kdy chodis treba 1x 5 dni je velice skodliva ☹

mamik
20. jan 2007

Maminky, tiež si myslím, že to s vitamínmi netreba preháňať. Myslím s tými umelými... každý deň nejaké ovocie a zeleninka a obídu vás choroby a bábätku dáte všetko, čo mu prospeje. Všetky tie tabletkové vitamíny sú hrozne predražené a samozrejme, že farmaceutické firmy na tom dobre zarábajú. Stačia psycho reklamy a všetky maminky, samozrejme zo strachu o svoje bábo, utekajú do lekárne... veď na koho iného by to už malo zaberať, ak nie na zodpovedné budúce mamky 🙂 ja som prvé tehotenstvo nebrala vôbec žiadne umelé vitamíny, malý mal 3,15 kg a 51 cm. Jedla som veľa ovocia (všetky druhy) a zeleninu. Je ich fakt toľko druhov, že ak budete striedať, nikdy sa neprejete 🙂 Inak pri odbere krvi by sa zistilo, či máte niečoho málo..

A na tie zápchy určite pomôžu ovsené vločky. Stačí zaliať vodou a necháť aspoň 15 min. postáť. Potom zmiešať s jogurtom a mňam mňam. Máte v tom veľa vitamínov, minerálov a aj vápnika... Jedla som to na raňajky celé tehu a vôbec som nevedela, čo je to zápcha... a po pôrode tiež. moje dieťa - plne kojené - nemalo ani raz koliku. tiež takto raňajkuje a nikdy nemal žiadnu zápchu ani ťažké kakanie 🙂 Aj maličkým kojencom sa pri kolike odporúča povariť ovsené vločky vo vode a tú vodu dať vypiť...

marcela22
20. jan 2007

Andira, to je mi ľúto, že máš také problémy - a to už od začiatku tehotenstva:( Ten prípravok si píšem - keby niečo, viem čo si pýtať🙂 Ďakujem. Som rada, že si našla niečo, čo Ti pomáha a držím palce, aby sa to zlepšilo!!! Keďže si v 11TT, termín pôrodu máš niekedy v auguste alebo v septembri? Ja mám v júli, už sa teším...🙂

marcela22
20. jan 2007

Mamik - na Tvojom názore na vitamíny naozaj niečo bude🙂 Tiež vitamínujem, lebo chcem byť "zodpovedná a dôsledná" 🙂 To máme také zadné dvierka tipu " robila som čo som mohla " 🙂 A ten tip s vločkami - už som to niekde počula a som rada že to odporúča niekto, kto to odskúšal. Vďaka.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre