Aké vitamíny pre tehotné ženy beriete?

boxi
7. jan 2007

🙂 Ahojky maminy, zaujíma ma aké prášky beriete pre svoje zdravie a zdravie Vášho dieťatka.

hanka31
6. mar 2007

DAnii, tak z Teba som paf 🙂 , niesi nahodou promovana pharm? Tie jogurty jem, ale acidka ma prehanali aj pred tehu...a nechutia mi moc.
Dakujem si fakt zlata, ze pises aj cudzim, a vela vela krasnych dni do dna D, inak"vyrocia letu GAgarina do vesmiru" 😵

zuzana76
6. mar 2007

ahoj hanka, aj ja som mavala hnacky na zaciatku tehotenstva, vtedy som mierne upravila stravu, mna prehanali mlieko, mliecne vyrobky, ovocie a surova zelenina, tak som jedla len varene zemiaky, ryzu, horku cokoladu, banany, asi tri dni a prestalo to, zivocisne uhlie som si nedavala a nemozes to mat ciastocne aj zo stresu? lebo mna to chytilo vzdy predtym ako som mala ist do poradne, teraz sa to nastastie uz upravilo

hanka31
6. mar 2007

Zuzana76, dakujem
Uvidim, budem to sledovat, banany jem, aj varenu zeleninu, aj horku coko, to som zase pre zmenu mala jeden den zapchu. Aj ten stres to moze byt, zajtra mam jogu, tak budem intenzivne vyplavovat endorfinky. Dr som to hovorila, a on, ze je to normalne.
Zuzka, ty mas termin na svoje meninky, no to by ste mali peknu oslavu...viem o com hovorim, ja som sa mojej mamke narodila presne na narodeniny...tiez haluz... 😉

zuzana76
6. mar 2007

hanka, termin mam 10 augusta, len tu mi to vypocitalo 11, ale mozno sa narodi na moje meniny, len malo deti sa rodi presne v termine ktory urcia 🙂 , a 30 augusta ma zase manzel narodky, takze to bude nas spolocny darcek, najkrajsi a najväcsi

hanka31
6. mar 2007

TAk drzte sa hlavne,
ono tak nejde o ten datum, aleaby Vam to dobre dopadlo. celkom zaujimave, moj nastavajuci je narodeny 27.8.
to cislo za tvojim nikom -menom je v mojom roku narodenia, tak vidis, s tymi cislami je to fakt nejake zamotkane...Inak na fotke vyzeras velmi mlada, a si sympaticka
Este raz dakujem za radu,pa maj sa pekne 🙂

zuzana76
6. mar 2007

hanka, ja som tiez narodena v 76 ako ty a budem mat 31, ked sa babo narodi, to som tipovala, ze mas tolko rokov 🙂 , moj manzel je 30.8.

aj tebe vela stastia, nech je vsetko v poriadku a bezproblemove tehotenstvo
ahoj a pekny den

slim
6. mar 2007

ahojky,
trochu odbočím k tématu - podle názvu diskuze:
myslíte že je lepší GS Mamavit (má ve složení více vitamínů) než Calibrum Babyplan.
Skoro každý tvrdí že je to vyhazování peněz, že bohatě stačí kyselina listová.

maca21
6. mar 2007

slim podľa mňa by to neodporúčali lekári keby tie vitamíny nemali nejaký význam, veď oni z toho aj tak nič nemajú. Ja som brala calibrum a bola som s ním spokojná, len cez leto mi lekár kázal prerušiť, že vitamínov mám barzkoľko v podobe ovocia

slim
6. mar 2007

tak tak. ovoce a zelenina žádné vitamíny nenahradí 🙂
chytrej pan doktor 😎

maca21
6. mar 2007

no ale cez zimu čo iné narobíš také vitamínové bomby aj niečo stoja a nie su lacné a calibrum ich nahradí 🙂

slim
6. mar 2007

mas IP, maca21 😉

lubkaaa
8. mar 2007

ahojte ženy. chcem sa Vás opýtať či nemáte niektorá skúsenosť s vitamínmi CEM.M MIMI??????
som v štvrtom týždni tehotenstva a beriem ich asi 3 dni.. zloženie je podobné ako calibrum mami.
brali ste to niektorá???

a ešte jedna otázočka, viete mi poradiť , ktoré potraviny obsahujú veľa železa?
ďakujem 😕

marget
8. mar 2007

Ahojte! 🙂 Nevedeli by ste mi poradit, co si dat, aku zubnu pastu,pripadne vitaminy, strava,... ak mam posledny cas problem zo zubami...konkretne s dasnami,mierne krvacaju a odkryvaju sa mi krcky zubov...zeby zacinajuca paradentoza? ☹ Vdaka 😉

adkag
10. mar 2007

lubkaa, calibrum mami je urcene od 4. mesiaca, radsej si kup alibrum baby plan, tie obsahuju viac kyseliny listovej. alebo ako doplnok k tym vitaminom samotnu kyselinu listovu.

adkag
10. mar 2007

babenky, uzivali ste niekto vitaminy Prenatal? mne ich poradila kamoska, ze su prirodne, nie umele, tak som im dala prednost, ale obsahuju dost vitaminu A,tak neviem ci som spravila dobre. beriem ich od zaciatku, obcas kazdy den 1 tabletu, obcas kazdy druhy den a teraz denne pol tabletky.

lajla
10. mar 2007

ahojki marget, mi krvaci dasne uz uplne samy od sebe, coz se mi nikdy predtim nestavalo, chci vyzkouset pastu lacalut activ, je to pasta, ktera stahuje dasne, tak snad to pomuze, vzdycky se rikalo, ze vitamin c pomaha proti krvacivosti, ale ja myslim ze ho mam opravdu dost, ale zmenu nevidim, i kamoska me upozornovala na to, ze budu mit obr problemy se zubama, holt budeme to asi muset pretrpet

kacerka
10. mar 2007

Marget, také jsem trpěla na krvácení dásní (8 let zpět) a asi rok jsem používala Lacalut a musím říct, že zabral, dokonce trvale. Od té doby žádné problémy s dásněmi nemám (ťuky ťuk) 😉

lubkaaa
10. mar 2007

adkag

zistovala som: calibrum babyplan, calibrum mami a j "moje" cem.m mimi maju rovnake mnozstvo kys.listovej. ale predstav si, ktore vitaminy jej maju dvojnasobne? moj snubenec dostava vzdy krabicku vitaminov od poistovne-su to vitaminy pre darcov krvi-ja tam 2nasobok k.listovej oprati "nasim"

kamilecka
10. mar 2007

Podla mna vitaminy pre tehulky su optimalne riesene aby to nebolo prehnane a zbytocne vela vitaminov a na druhej strane aby ich nebolo malo,cize vyvazene mnozstvo. Takze preto maju vsetky vitaminy aspon podobne mozstva.

emmaelzer
10. mar 2007

Mne doktor povedal, ze tehotnej zene v prvych tyzdnoch staci kys. list., ked ma vyvazenu stravu.

lubkaaa
12. mar 2007

Chcela by som sa este opytat (nejaka mamička), nemáte niekto skúsenosť s tým ,že ste nebrali v prvom mesiaci ani kys.listovu ani ziadne doplnujuce vitaminy a babo je ok? ja sa len troska obavam, babo sa nam podarilo neplanovane a ja som nebrala kys. listovu ani pred pocatim, ani pocas 1.mesiaca, az teraz (od 4.tt).. bude vsetko ok? som ale stresman, co? 😅

altoja
12. mar 2007

lubkaa, vůbec se nestresuj 😉 Já v prvním těho nesnědla ani jednu tabletku a malý byl úplně v pohodě 😀

certica
12. mar 2007

lubkaaa, ja som pri synovi nebrala vobec nic, ani kys.list. a je OK 😉

lubkaaa
12. mar 2007

som taka rada, veľmi ste ma potešili 🙂 🙂 🙂

hanulefle
12. mar 2007

Ahoj těhulky. Chtěla jsem se zeptat, zda kyselinu listovou 10 mg v dražé berete každý den nebo jen ob den? Díky za odpověď 🙂

lajla
12. mar 2007

tolik???a není to nějak moc? já beru maternu a je tam 400ug,a to je 200% dop denní dávky, tak to radši ber obden

ramzesa
12. mar 2007

Zienky, doteraz som brala len Femibion a Calibrum, ale moja super svagrinka mi zohnala GS Mamavit a som s tymi vitaminmi veeelmi spokojna. Staci zobrat raz denne jednu tabletku s jedlom, balenie je 100 tabliet a neobsahuje ziadne konzervacne latky ani umele farbiva.Aj farbu maju prirodnu. Ci tu uz o takom nejaka mamicka pisala? 😕

lubkaaa ja som pri prvom urcite nic nebrala, vtedy som ani netusila, ze cosi take sa brat ma a maly je zdravy ako rybicka... pri dcerke neviem, pretoze ked som otehotnela, tak som este synceka kojila a vtedy som zvykla semtam nejaky ten vitaminik vziat, ale najskor v tom obdobi nie ako ano a tiez je v poriadku 🙂 . neboj sa, pokial mas dobru stravu, tak bude vsetko OK. Ja som pri malej este aj schudla, co som nemohla poriadne jest, nevolnosti som nemala, ale nevonalo mi jedlo a mozno keby som ho zjedla, tak by tie nevolnosti prisli. 😖

jana.ax
12. mar 2007

ahojte holky, já beru GS mamavit, ale tak ob den nebo dva, podle toho jak si vzpomenu. Ale snažím se jíst hodně ovoce a zeleniny. Kyselina listová je nejdůležitějsí v 1.trimestru.

emjee
11. okt 2008

teuska • 1d, 6tt • Dnes o 18:37
Babenky chcela by som sa opytat ako je to s vitaminmi v tehotenstve. Uzivala som femibion a lekar mi kazal uzivat magne B6. A na letaciku je napisane ze sa mozu len dve tabletky koli obsahu B6. Ale aj ten femibion obsahuje B6, tak sa bojim aby som babatko neprevitaminovala? Da sa to? Radsej som ten femibion vysadila a uzivam len obycajnu kyselinu listovu.
Ake mate vy skusenosti? Co uzivate?

dicinka1 • 7tt • Dnes o 18:38
ja papam calibrum babyplan..do 1 trimestra..a tiez magne b6

teuska • 1d, 6tt • Dnes o 18:40
ale v tom calibre nie je B6? pravda?

munu • 20tt • Dnes o 19:08
ahojte tehulky
ja som papala donedavna len kyselinu listovu, nic viac.. teraz som ju prestala papat, som v 19.tyzdni a chcem sa prave opytat mojej sestricky, ktora ma ma na starosti, ze ake vitaminy by som mala dalej uzivat, alebo ci vobec mam nejake uzivat..tiez by sa mi nejaka rada zisla, ci sa nieco uziva v druhom trimestri alebo nie

celestina • 1d, 23tt • Dnes o 19:08
skús si kupovať čisté magnézium bez B6. Ja beriem calibrum mami + čisté magnézium / to beriem 6 tablety denne/ a nieje problém.

munu • 20tt • Dnes o 19:19
je nevyhnutne, aby som uzivala nejake vitaminy? Alebo bude babo zdrave aj bez vitaminov v podobe tabletiek?
Robili mi uz kadejake testy a vlastne vsetky testy mi vysli ok, teda vsetko je v normale.. tak neviem.. ja sa predsa len opytam tej mojej sestricky

certica • 2d • Dnes o 19:25
mumu, ja som pri prvom babu nebrala absolutne nic a maly bol a je uplne zdravy. pri druhom som uzivala aspon kys. listovu, sem tam som si dala aj E-cko a tie uplne v pohode

certica • 2d • Dnes o 19:27
teda, ku koncu tehu som brala zelezo, ale to mi vysla nizka hladina z krv. testov.
v podstate kys.listova v 1.trimestri je zaklad, ostatne podla vlastneho uvazenia

miroslava2 • 19tt • Dnes o 19:27
Ahojte. Ja beriem od začiatku kyselinu listovu a mamavit. Ale najdôležitejšia z toho je zremä kyselina listová. Mamavit mi odporučila kamarátka, zdravotná sestra. Akurát mi povedala, že z niektorých vitamínov - myslím, že materna, sa vraj rodia väčšie deti. Neviem, či je to pravda, ale radšej som to nebrala, aby som si tie moje deťúrence takto neprevitamínovala Ale, samozrejme, najlepšie vitamíny sú v prirodzenej forme

bambulla • 24tt • Dnes o 19:51
ahojte tehulky ja som sa pytala doktora ci je potrebne uzivat niejake vitaminky a povedal ze si mozem kupit centrum Materna ale ze uzivat len jednu tabletku za tyzden.neviem zda sa mi to malo na letaku je pisane jednu tabletku za den.neuzivali ste to niektora a az ano tak ako a kolko tabletiek.dakujem pekny vecer prajem.

maartinkaa • Dnes o 20:43
Ahojte ako sa vola ta kyselina listova, ktoru beriete, lebo mne povedali v lekarni, ze je to len na predpis

chichinka
11. okt 2008

napr. folic acid od jamiesonu je volne predajny, je kvalitny - 100 tabliet stoji 165 sk zhruba...ale su aj lacnejsie znacky a aj bez predpisu pokial viem... ja teda nie som az tak informovana, nie som snazilka ani tehulka, brala som to na nieco ine 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre