Aké vitamíny pre tehotné ženy beriete?

boxi
7. jan 2007

🙂 Ahojky maminy, zaujíma ma aké prášky beriete pre svoje zdravie a zdravie Vášho dieťatka.

briketa
18. júl 2009

Dievcata, vysvetlite mi nazorne suvislost co som tu citala, ze po uzivani vitaminov sa rodia velke deti 😅
ved sa trosku nad tym zamyslite...

maja177
18. júl 2009

briketa, to ti povie kazdy lekar...moja malinka je o mesiac vacsia, a hned ako to lekar zbadal sa ma pytal, ci beriem nejake umele vitaminy...asi na tom nieco bude pravdy...

briketa
18. júl 2009

a vysvetlil ti aj suvislosti?

briketa
18. júl 2009

..lebo kazdy doktor ti to celkom urcite nepovie...

pehaka
18. júl 2009

briketa..nedá mi nereagvat...všechny vitamíny jsou jako hnojivo - je to prostě chemie..a pokud maminka jí normálně a všechno nesmí samozřejmě chybět důležité ryby je vše OK.....každý doktor ti řekne , že je to pouze marketingový tah...stejně jako kyselina listová ta je obsažená v hodně věcech tak na co se tláskat nějakýma tabletkama pokud má mít mimi vývojovou vadu nezabrání tomu ani tuna kyseliny listový 😉

briketa
18. júl 2009

pehaka, nesuhlasim s tebou. podotykam, ze mimo tehu vitaminy neberiem, ani nie som nejaky fanatik.
konkretne ku tomu, ze z tehu preparatov sa rodia velke deti ... tie davky v tehu preparatoch su starostlivo vyberane, nie je to len tak hadzane od buka do buka a kombinovane su tak, aby jeden podporoval vstrebanie druheho.
v dnesnej strave a specialne v typickej slovensko-ceskej kuchyni ani zdaleka nie je pokryte vsetko co ma byt.
ked si das na rozbor ovocie a zeleninu z obchodu (nie kazdy ma pristup k surovinam z biozahrady) neobsahuju ani tretinu toho co by mali. dozrievaju vo velkoskladoch, nicenie skodcov je zabezpecene plynovanim... no skratka same chutovky.
uzivanie davok vitaminov pocas deviatich mesiacov nijako neovplyvni rastovy hormon... to su dve rozne zalezitosti a kratka doba na take prevraty v organizme.
su urcite specificke obdobia, ked telo nestiha tvorit dostatocne mnozstva napr. zeleza na prelome druheho a tretieho trimestra. rast plodu je tak rapidny, plus prekrvenie tkaniv u rodicky, ze telo uplne prirodzene nestiha tvorbou cervenych krviniek.
v pripade mnohych vitaminov, keby si ich uz zacala brat v nadbytocnych mnozstvach, telo sa ich samovolne zbavi mocom. neovplyvnuje to velkost plodu.
a na zaver - moj syn bol prenasany, s vitaminmi a mal 2.8 kg ;)

pehaka
18. júl 2009

myslím, že je to názor každého , samozřejmě ti to nevyvracím.....jen během těhu jsem neměla žádné problémy železa mám dost, krvinky taky stíhají...dříve se nikdo ničím neládoval a rodili se mnohem zdravější děti než teď... 😉 myslím tím třeba kdy jsem se narodila já sama což zase není tak dlouhá doba.....

andrejusa
18. júl 2009

ahojte, nečítala som všetky komentáre, tak pardon ak sa budem opakovať, ale aký máte názor na calibrum baby plus? som v 9tt. a neberiem aj kyselinu listovú, lebo vraj už je v tom calibrume... 😕

ygreen
19. júl 2009

pravidelný přísun kyseliny listový zabrání až 70% vrozených rožtěpů - to je dost, ne?

každopádně dobre je Femibion, kde je kys. listová ve "vstřebatelný" formě pro všechny, jinka má až 50% ženskejch problém se vstřebáváním a jen ji z těla vylučuje.

V prvnim těhu jsem brala Calibrum babyplan a pak GS Mamavit a Marin Q. Teď chci brát Femibion a Marin Q.
Syn byl hodně velikej (ale štíhlej), ale né vinou vitamínů, ale po nás.

m.o.n.i.k.a
19. júl 2009

berete někdo Elastic Q-kys.listová a B6. ?

andrejusa
19. júl 2009

takže myslíš, že by som si mala kúpiť ešte aj kyselinu listovú? ja som sa lekárničky pýtala a povedala mi, že nieje treba, lebo calibrum baby plus už obsahuje dosť. A ja som do seba nechcela dávať zbytočne veľa chemikálii. Ale nechám si poradiť radšej od vás. Som v 9tt, nevadí, že by som ho začala brať až takto neskoro?

kejtty
19. júl 2009

mne moj doktor neodporucal brat ziadne vitaminy do 12tt, az potom ze si mozem kupit nieco z lekarne. Tak som si vybrala Centrum Materna, neviem ci je to dobre, neviete mi niekto poradit, kto ma s tymi liekmi skusenosti?

andrejusa
19. júl 2009

a prečo ti to neodporučil? mne poradil ten baby plan, ten je do prvého trimestra

kejtty
19. júl 2009

vraj do 3 mesiaca sa dietatko vyvija a potom uz len dozrieva (a neodporuca mi umelo podporovat vitaminmi), ja som bola tiez trosku prekvapena, ze niektore tu pisete ze vam vas doktor odporucal take a take vitaminy a mne povedal ze radsej nech neberiem ziadne az potom od 3 mesiaca... no kazdy lekar je iny...

andrejusa
19. júl 2009

no a už si vlastne skoro v 3 mesiaci, tak teraz aké budeš užívať? čo ti odporučil?

kejtty
19. júl 2009

Mne odporucal to Centrum Materna, no v lekarni maju na vyber rozne vitaminy, ale kupila som si Maternu, som medzi 11-12tt, tak zacnem to uzivat asi az od dalsieho tyzdna...

andrejusa
19. júl 2009

a iba tú? lebo baby dosť odporúčajú aj kyselinu listovú. No calibrum už tú kyselinu obsahuje, tak tiež neviem či ho brať ešte plus k tomu, alebo stačí ten calibrum.

slovakia13
19. júl 2009

kejty ja berem centrum materna a som spokojna,tie vitaminy uz obsahuju kyselinu listovu

andrejusa
19. júl 2009

ahoooj slovakia... teba som už "nevidela"... 😀 , môj calibrum už tiež obsahuje kys.list. a baby píšu, že to nestačí 😕

slovakia13
19. júl 2009

neviem .....tisic doktorov ,tisic nazorov 😨 ,je pravda ,ze v tom prvom trimestry je dolezita hlavne kyselina listova,ale vsetky vitaminy pre tehotne ju obsahuju v dostacujucom mnozstve 🙂 ja som teraz zacala este brat omega-3 s DHA,ale to uz mam vo vitaminoch odtialto.....inak teraz uz berem iba kazdy druhy den -rodia sa vacsie babatkapo vitaminoch 😉

slovakia13
19. júl 2009

a to su vacsie komplikacie pri porode 🙂

andrejusa
19. júl 2009

takže myslíš, že by som do toho 12tt. mala začať užívať ešte aj tú kys.list.?

slovakia13
19. júl 2009

ak neberes ine vitaminy ,ktore ju uz obsahuju,tak hej......,ale ak chces radsej sa este spytaj doktora 🙂

andrejusa
19. júl 2009

calibrum baby plan vraj obsahuje dosť kyseliny, no niekde som tu čítala, že baby ešte berú aj tak zvlášť. Ty od tretieho mes. berieš maternu len každý druhý deň a nič viac?

slovakia13
19. júl 2009

od 20tt ked mi na scane povedali ,ze mala je trosku vacsia 😉 tak beriem iba tak sporadicky......

maja177
19. júl 2009

ja som vobec nebrala ziadnu kyselinu listovu ani ziadne vytaminy len jem normalne ovocie zeleninu a malinka je zdrava a je o mesiac vacsia... 🙂

andrejusa
20. júl 2009

lekárnička mi tiež ináč povedala, že voľakedy neboli také vitamíny a bolo všetko ok. Že je to len taká moderná doba.

bibi78
21. júl 2009

baby, ci beriete vitaminy alebo ste proti, je len sucastou vaseho zivotneho stylu. generacie nasich rodicov a vsetci pred nimi nebrali nikdy ziadne vitaminy a teraz nielen reklamy, ale aj doktori nas nabadaju k roznym doplnkom a z takeho sortimentu, ze si clovek nevie vybrat. rozhodnutie je na kazdom jednotlivcovi. ak vobec nic neberiete, nemusite sa bat, ze male nebude ok, najma ak sa vyvazene, pestro stravujete. vitaminy su iba pre istotu, pretoze vacsinou tehulky nevedia posudit, ci im nahodou nejaky vitamin alebo prvok nechyba. kolko ludi, tolko nazorov aj medzi odbornikmi. jednoznacnu odpoved, ci ano alebo nie nenajdete nikde. treba uvazit podla samej seba.
pre tie, ktore sa rozhodnu pre vitaminy, prave 1. trimester je najdolezitejsi, pretoze vtedy sa babo najviac vyvija, najma bratie kyseliny listovej, ktora je v kazdych tehotenskych vit.

blazka24
21. júl 2009

idem sem hodiť svoj nezaujatý a nikým neovplyvnený názor.........
nakoľko som v prvom trimestri vôbec nevedela že som tehotná nebrala som nič......potom som si kúpila tabletky a ešte magnézko ale inak nič, no je pravda že čakať dieťatko v lete je väčšia výhoda, keďže ovocie a zelenina sú čerstve /aj lacné a nechemicky upravované až v takej miere/ a teda gniavim do seba snáď všetko čo v zelenine a ovocí našich nákupných centier majú..........
naše staré mamy síce nič neužívali ale mali zeleninu aj ovocie doma priamo na dvore a to je ten rozdiel medzi nami panelákovými typmi a starými mamami ktoré dokázali ešte vo vysokom štádiu aj pracovať a teraz polovica z nás je na rizikovom .............takže si myslím že je na tej ktorej tehotnej aby zvážila čo potrebuje, osobne si myslím, že čo dieťatko potrebuje je telo matky a ak matka niečo potrebuje tak to vie sama najlepšie..........
prajem krásne tehu a veľa šťastných chvíľ s bábätkami.........

kukuca
22. júl 2009

Holky,moc prosím o radu..
Snažím se jíst pestrou a přiměřeně zdravou stravu.Do 12tt jsem brala babycalibrum, pak jsem přestala.Miminko s e pěkně vyvíjí.myslímn že by mělo být všechno ok,ale trápí mě jedna věc.Lékaře jsem se zatím na to neptala,protože mi tak nějak přišlo logický mamčino odůvodnění.Od malinka totiž zvracím z ryb,nemůžu sníst ani sousto.Mamka když mě čekala,pila rybí tuk a protože jsem toho od mala měla v těle sama dost,tak jsem to asi nesnášela a nesnáším.Prý tělo co potřebuje,o to si většinou chutěma řekne.Ale ted mi vrtá v hlavě červíček..Je to opravdu tak?z čeho jinýho získat jód?Bude stačit sůl s jódem:Tabletky moc nechci brát,mám prášky na otýkání nohou a ještě prášky na štítnou žlázu(protilátky proti štítné žláze) atak už nechci žádnou chemii.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre