Ako dlho trvá tehotenstvo? Čo sú to tie lunárne mesiace?

erika222
14. dec 2006

Ahojte nechcem vyzerať hlúpo,ale nejde mi to do hlavy kolko sa vlastne naozaj nosí babätko?jasné,že všetci hovoria 9 mesiacov to som si aj ja myslela,ale prečo v knihách hovoria o nejakých 10 lunárnych mesiacoch,teda 40-tich týždnoch?nerozumiem tomu,prosím vysvetlite mi to niektorá?dakujem 😉

bibula
14. dec 2006

😀 no,ja ti to moc asi nevysvetlim,ale ber to tak,ze 40tyzdnov : 4 bezne tyzdne = 10 lunarnych mesiacov.
no neberie to doohladu stav 29dni,30dni a 31 dni,proste kazdy lunarny mesiac ma rovnaky pocet dni./4.7/ 😉 moze byt?

andrea52
14. dec 2006

erika velmi rada by osm ti to vysvetlila ale fakt neviem ako to je, ja este babo nemam, hadam sa tu najde niekto kto ti to vysvetli 😉
ale prajem ti krasne tehulkovanie a hlavne krasny koniec tehulkovania 🙂

meli65
14. dec 2006

erika222: dufam, ze ti to bude zrozumitelne vediet vysvetlit. a preco by si vyzerala hlupo?!takze: lekari pocitaju tehotenstvo, presne ako pises, podla lunarnych mesiacov, co znamena, ze 1 lunarny mesiac ma 28 dni-teda 4 tyzdne. a kedze tehotenstvo trva 40 tyzdnov, znemna to 10 lunarnych mesiacov...ak si to nepochopila, kludne napis a ja sa ti to pokusim este nejak inak vysvetlit 🙂

bibula
14. dec 2006

😕 no a mohlo by fungovat,ze ked ratas dla kalendara-naseho smrtelneho-porodis v 38 tt-asi 😅 😎

stonozka
14. dec 2006

ahoj erika, lunárny mesiac je mesiac ktorý ma 28dní, tak preto sa hovorí 10 lunarných alebo cca 9 kalendárnych a s tými týždnami je to cca približne, je to štandard podla tabuliek...

dorotka
14. dec 2006

erika 40tt si tehotna a berie sa to od poslednej MS cize ak mas ovulaciu v strede cyklu babatko je tam zvacsa 38 tt 😉

erika222
autor
14. dec 2006

no dakujem pekne konečne tomu rozumiem,ked to si človek ani neuvedomí až ked to sám nezažije.takže ešte raz velká vďaka a príjemné tehulkovanie a hlavne pôrod. 🙂

tonicka
14. dec 2006

A ja este doplním baby, že v bežnej reči, ked sa hovorí, že babatko nosíš 9 mesiacov, znamená, že ho nosíš celých 9 mesiacov a keby si prenášala tak vlastne začína 10 mesiac 🙂

emjee
14. dec 2006

1 lunarny mesiac je presne 4 tyzdne alias 28 dni
1m = 0-4 tt = este ani netusis, ze si vtom 😉
2m = 5-8 tt = prave zistujes, ze si tehu
3m = 9-12 tt ...
10m = 37-40 tt = rodis 😉
cele tehotenstvo sa rata 280 dni od poslednej ms, co je presne 10 lunarnych mesiacov, ale len ca. 9 kalendarnych mesiacov

bluff
14. dec 2006

Emjee tak ja som vedela na 100% v 3tt, ze som v tom... 😉

emjee
14. dec 2006

bluff to je nejaky bluf 😀 ved v 3 tt este ani nevies, ze za tyzden ti bude meskat ms

bluff
14. dec 2006

ved presne, emjee. ja som to zistila este pred ms 😀 (teda nie ja, lekarka na normalnom vysetreni)

emjee
14. dec 2006

tak potom si vynimka 😉 aj ked sa mi to zda dost nerealne, ze tak skoro to zistila, ved v 3 tt ma babo 8 mm

bluff
14. dec 2006

No ona to samozrejme zistila z vysetrenia mocu... len ja som isla akoze na normalne vysetrenie a odchadzala som s tehu priruckou a s tehu vitaminmy.
Ale aj tak som si este po tyzdni spravila sama doma test, sa mi to nevidelo 😉

bibula
14. dec 2006

🙂 bluf- ja ti verim,ze si to vedela,aj ja som to vedela,ked som od 2tt zacala v pravidelnych 5 minutovych intervaloch navstevovat zachod 😀

vedvies
14. dec 2006

emjee nie babo, ale gastacny vak asi nie? ved ja som teraz v 9tt a babo ma 10mm.

emjee
14. dec 2006

vedvies v tehuprirucke pisu embryo - ale povedzme teda, ze 8 mm fazulka 🙂

vedvies
14. dec 2006

emjee ok 😀 tak fazulka 😵

nikauff22
25. feb 2013

Ahoj baby ja som zacala 9 tt a pred tyzdnom som bola na ultrazvuku a plodik meria od hlavky po zadocek 11 mm a chcem sa vas spytat od kolkeho tyzdna konecne dostanem tehu knizku ? Za odpoved dakujem 😀

darinkazv
25. feb 2013

@nikauff22 s tehu knižkou je to u každého lekára iné. v prvom tehu som mala dr., čo dávala knižky až od 12tt. teraz v druhom tehu som mala inú dr. a tá dávala knižky od 8tt. takže záleží od tvojho lekára, kedy ti ju dá 🙂

nikauff22
1. mar 2013

@darinkazv dakujem za odpoved 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre