Ako sa počítajú týždne tehotenstva?

dr.janinka
27. jún 2009

Poslednú menštruácie som mala 26.5.2009, a neviem presne ako sa to počíta, tak v koľkom som týždni?

zuzka8788
31. okt 2014

Ahojte môžem Vás poprosiť o vypočítanie prebiehajúceho týždňa tehotenstva? Posledná menštruácia bola 15.09.2014, mám dlhší cyklus 30 dňový. 17.10.2014 mi brali krv, potvrdili graviditu, ale len nízke hodnoty - že som na začiatku. Znamená to že som teraz 31.10.2014 6týždeň a 4 dni? Za odpovede vopred ďakujem 🙂 Keďže som prišla k lekárke kvôli bolestiam v podbrušku štvrtok poobede krv mi brala na druhý deň - piatok a urobila ultrazvuk slovami - je tam niečo malé ale nemusí to znamenať tehotenstvo. V pondelok som volala o výsledok a tehotenstvo bolo potvrdené a mám prísť 3tiehpo. V pondelok idem na kontrolu. Tak som nedočkavá a chcem byť v obraze. Mali ste v začiatkoch tehotenstva bolesti - kŕče pri dlhšom sedení v podbrušku, nafukovanie? Myslíte si že je to v poriadku? Za odpovede vopred ďakujem.

tinushka13
31. okt 2014

@zuzka8788 ahoj si na tom presne ako ja 😀 ja smo mala PM tiež 15.9. Koľko si mala hodnotu HCG? v nedeľu mi vždy začína nový tt 🙂 len ty mávaš iný cyklus.. tak to bude o tom, kedy si počala.. ale podľa PM si presne ako ja 😀

zuzka8788
31. okt 2014

@tinushka13 Ahoj. 😀 Hodnotu HCG mi sestrička nepovedala po telefóne - iba že je nižšia ale potvrdzuje pozitivitu 🙂 A ako sa cítiš, vnímaš na sebe nejaké zmeny? Po bolestiach v podbrušku od 13.10 do 17.10 sa mi trochu uľavilo a v pondelok sa spustila nádcha, škrianie ma v krku a úplná malátnosť. O žalúdku ako na vode ani nehovorím. Zobrala som si dovolenku v práci a veľa oddychujem pijem vodu poprípade tehotenské čaje. Bojím sa aby bolo malé v poriadku - keď teraz je to najdôležitejšie obdobie pre jeho vývin. A som zvedavá čo mi povie 3tieho lekárka. Ty sa ako cítiš?

tinushka13
31. okt 2014

@zuzka8788 nahoda.. tiez idem 3tieho k Dr. 😀 Neboj všeto bude OK. Keď si tak zaspomínam ako som prežívala prvé tehu tak aj na záchod som sa bála ísť.. a teraz.. pri tom mojom malom šinterovi si ani nestíham uvedomovať že som tehu ☹ inak v prvom som mala od začiatku nádchu tzv. tehotenská nádcha. Nevoľnosti pociťujem už tretí deň, ale len tak ma napína ale nezvraciam. našťASTIE. začalo to presne v ten istý deň ako pri dcére.. :-d tak už možno aj viem čo ma čaká 😀 mne už vykuklo aj bruško pre istotu . a prsia i teda narástli poriadne ..moje nervy 😅 😅 😅 😅

zuzka8788
1. nov 2014

@tinushka13 jej tak som potom spokojnejšia - ďakujem za odpovede. 3 tieho napíšem, čo mi lekrárka povedala 🙂 A áno bruško mám väčšie - nezapnem sa do nohavíc 😀 a prsia sa mi tiež zväčšili. Je to všetko zaujímavé a pritom malé má pár mm a na tele už vidieť malé zmeny. Ja mám rána všeliaké na začiatku po zobudení je to super, potom keď som bola v práci fú miestami na omdletie - vždy to zachraňujem nasilu banánom, jablkom a pohárom vody, poprípade si sadnem a obleje ma pot, alebo napne na zvracanie 😀 katastrofa. A často musí navštevovať WC - ale aj tak sa snažím veľa piť - je mi potom lepšie. Po chvíli sa to spraví a zase super. A večer zaspím o siedmej 😀 manžel - nechápe. 🙂 🙂 🙂

sfera
1. nov 2014

@zuzka8788 hhttp://tehotenstvo.academy.sk
Tu si pekne zadas datum PM a pekne ti vypocita tt a vypise vsetko co sa v tomto tyzdni deje😉

zuzka8788
1. nov 2014

@sfera Jeeej ĎAKUJEM !!! 🙂 Už som si to pozrela. Je to tam veľmi pekne a prehľadne vysvetlené. Som zvedavá, čo mi povie lekárka v pondelok či potvrdí to čo tam bolo napísané. 😉

marika1112
17. dec 2014

dievcence neviem ci sa este niekto ozve ale uz v tom mam taky chaoz a akurat to riesim s kamoskou kolko to je vlastne rozdiel medzi pm a ultrazvukom??????19.3 bola posledna menstruacia podla dokiho som podla pm bola v 14tt-25.6. a podla sona 12ttplus 1 d.....tak kolko to robi rozdiel 12 alebo 13 dni????ja uz som z toho jelen 🙂DAKUJEM

chcembabatk0
8. júl 2015

Ahojte, chcela by som sa opytat, ci 5+0tt sa rata ako ukonceny PIATY tyzden, alebo uz zaciatok SIESTEHO tyzdna? Cize myslim ci tyzdne rataju napriklad - siesty tyzden: 5+0 az 5+6 alebo 5+1 az 6+0? Dakujem 🙂

anjelik2509
8. júl 2015

@chcembabatk0 5+0 by mal byť ukončený piaty týždeň, 5+1 je už šiesty týždeň...ten končí 6+0... takže tá druhá možnosť 😉 ak sa mýlim, opravte ma 🙂

alk05
3. aug 2015

baby tie dni sa ako pocitaju....je napr. ze 4tt+0 mi napisal dr a to je co? a dni je tiez sedem? lebo mi to potom nevychadza....ja som mala vzdy v nedelu 0 a v pondelok uz bol ze 4tt+1 a dr vravi ze som v piatom tyzdni...to chapem a dni je potom len sest? lebo potom dalsiu nedelu mi uz nepise ze 4tt+7 ale ze 5tt+0 ....divne nie?

milenka12323
1. sep 2015

Ahijťe babulki chcela bi som kelko bi som mohla biť tehulka posledna ms 28.7.2015

deni19982
21. feb 2017

Dobrý deň mala by som taku malú otazočku napisledi som mala menštruáciu 15.10.2016 a ešte stále nechápem ako treba vyratat týždne !?? Lebo rátam rátam a niak mi to stale nesedi.. 😖

peppermint
21. feb 2017

@deni19982 Ked si mala poslednu ms 15.10.2016, tak si 18tt+3, teda v prebiehajucom 19.tyzdni. To by si uz mohla vediet v 2. trimestri 🙂 Na internete je vela tehotenstkych kalkulaciek.

deni19982
24. feb 2017

aha tak teda dakujem ..

kythos21
8. apr 2017

Baby ak dom mala posledný menzes 6.2 v ktorom TT + dni som? Viete mi prisim poradiť? Dakujem

akronop
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
etes
2. aug 2020

zdravim, no aj ja mam v tom gulas :D posledny menzes ak si pamatam januar 30-31. Vypisana som na 5 nov. No len som zvedava kedy k pocatiu doslo :D ta biologia je fest zlozita :D

ivetatimkova
12. mar 2021

@dr.janinka
@saska73 chcem sa opítat ja som 21,2 robila test a mi ukazalo 1-2 co to znamena

ivetatimkova
12. mar 2021

@ivetatimkova lebo minevedia zisti či som tehotná krv mi vyšiel pozitivny

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre