Ako sa vyrovna s interupciou?

holly30
22. apr 2013

Ahojte baby. kedze je to chulostiva situacia, tak som si vytvorila novy nic. Som vydata a s muzikom mame 8 mesacnu dcerku. Teraz som zistila ze som tehotna. S mm sme uvazovali no ani keby sme si poriadne utiahli opasky asi by sme to nezvladli. Teraz som bola u lekara a su to dvojicky. Rozhodli sme sa pre intterupciu, kedze si ich financne nemozeme dovolit a nema mi kto ani pomoct, to by som mala tri malinke deti. Moji rodicia byvaju strasne daleko stale pracuju.Podotykam ze sme sa s muzom chcranili a fakt neviem ako sa to stalo. Neprisla som si pre odudenie, samej mi je to strasne luto a nemyslela som si ze niekedy budem musiet urobit toto rozhodnutie. Zazili ste si to niektora? Ako ste sa s tym vyrovnali?

michalllkkkaaa
19. aug 2013

co to znamená byt neaktívna?

michalllkkkaaa
19. aug 2013

@lalinko2010 co to znamena byt neaktívna?

lalinko2010
19. aug 2013

@michalllkkkaaa no nepíše sem, neprispieva, proste kočka má vymyslený nick, potrebovala sa vykecať.

perzefona
19. aug 2013

@maja22 k tomu vyhladaniu a poproseniu o odpustenie... Moja mama sa s mojim uzasnym bio otcom rozviedla este ked som bola asi 2rocna alebo kolko... Debil, zlodej, podvadzac... Nieco na tento styl... Bez zaujmu o mna... Znova sa vydala a ja mam od 5 noveho tatina ktoreho beriem ako svojeho.... Ale poviem ti... Ze keby ma on aj s celou rodinkou vyhladali... Nakolko doteraz zaujem nemali.... Neprehovorila by som s nimi ani slovo... A byt v poste pre teba tak stena ostane neodsunuta....tot priklad 🙂 A to som zila s matkou a ,, otcom" amala super detstvo, ale nikdy by som mu to neodpustila... A ty mi tvrdis, ze tieto deti odpustia matkam, ktore ich strcili do decaku??? Tak by som jej to dala pocitit, ze by mala vacsiu traumu z toho jak z celeho upt! To si bud ista.... A to teda nie som jedina s takym postojom. Tie adoptovane deti sa nechcu kontaktovat... Nechcu odpustat....

michalllkkkaaa
19. aug 2013

@lalinko2010 dakujem za odpoved,ale mozno si sem este odskoci precitat spravy...🙂 kazdopadne je to tazka tema, ale vsetko ma riešenie...resp verim, ze ak by sa pre babatka rozhodla, pomohlo by sa jej aspon s tym materialnym nie? ved kolko veci sa predava na bazariku, mohlo by sa to aj darovat...

lalinko2010
19. aug 2013

@michalllkkkaaa nemyslím si, že sem príde pod týmto menom ešte, bolo to v apríli, isto sa už rozhodla. vieš takýchto tém je tu plno a nedozvieme sa koniec. kočka sa potrebovala vykecať, nejako rozhodnúť, ale potom sa to tu zvrhlo a radšej "odišla".
ale človek nikdy nevie, možno číta pod pravím nickom!

olejka
19. aug 2013

,,Žiadna medzinárodná zmluva ani Ústava SR nedefinuje „právo na umelý potrat“ a preto ani
lekári nemajú „právo na vykonávanie umelého potratu“.“Jana Ray Tutkova

avšak podľa

http://ludskeprava.euroiuris.sk/index.php?link=...
Do prvej generácie ľudských práv patria najmä tieto práva:
občianske práva: a hned prvé je

,, právo na život"

slová psychológa:

,,- Právo na život je prvoradé.

- Neexistuje racionálnejší medzník vzniku ľudského života ako je okamih počatia. Všetky ostatné obdobia-hoc sú aj kľúčové či prelomové- nemožno označiť za hranice, pred ktorými emryo či plod ešte nie je človek a po nich už je.

- Rozdelenie na 12. a 24. týždeň pripomína ideológiu nacizmu, kde postihnutí jedinci nemajú právo žiť.

- Podstúpenie umelého potratu môže spôsobiť vážne psychické poruchy (PAS)."
http://blog.tyzden.sk/marian-zimmermann/2013/03...


ALEXIS poradňa

Tu nájdeš pomoc

Sme tu pre to, aby sme Ti pomohli pozrieť sa na Tvoj problém z nadhľadu, porozumieť mu a pokúsiť sa spolu s tebou nájsť riešenie.

Sama/sám si tak môžeš vybrať formu komunikácie.
Emailom

Zaslaním emailu na adresu: poradna@alexisporadna.sk

Vyplnením nášho formulára, kde popíšeš svoj problém

Telefónom

0911 350 200 (T-Mobile)
0917 350 200 (Orange)

Osobne

V poradni Alexis v centre Bratislavy každý pracovný deň od 10,00 do 16,00. Osobné stretnutie je potrebné dohodnúť si na vyššie uvedených telefónnych číslach!

olejka
19. aug 2013
michalllkkkaaa
19. aug 2013

tak hádam sa rozhodla dobre...

maja22
19. aug 2013

@warholette čo znamená byť plnohodnotnou matkou? Asi si každá pod tým predstavujeme niečo iné. Ona si chorobu nevybrala, postihla ju a musela sa nejako rozhodnúť. Ak by si bola zvedavá, ako dopadli jej deti, kopírujem z netu: "Pietro (jej manžel) sa neskôr v jednom interview zdôveril, ako prežíval tieto ťažké chvíle. Najprv bol sklamaný a pýtal sa, prečo nebo nevyslyšalo toľko modlitieb. „Skutočnou útechou mi boli deti. Pýtali sa: „Prečo plačeš, keď je mama v nebi?“ Pier-Luigi sa pýtal: Vidí ma ešte mama? Môže sa ma dotknúť? Môže ma pozorovať? Myslí na mňa? Odpovedal som štyri razy „áno“ a prosil som Ježiša, aby mi dal tiež takú istotu. Hoci deti boli ešte malé, veľmi mi pomohli. Boli pre mňa hnacou silou, impulzom na to, aby som opäť pevne chytil kormidlo života do rúk.“Deti rástli v otcovskom dome. Starali sa o ne Giannina sestra Zita a Pietrova sestra Luigia. Obe sa snažili viesť domácnosť a robili všetko, aby čo možno najlepšie nahradili deťom matku. Pierluigi navštevoval gymnázium, neskôr univerzitu v Miláne a skončil s diplomom vysokej školy obchodnej. Oženil sa a od roku 1989 je otcom. Mariolina po matkinej smrti ťažko ochorela a napriek všetkej možnej snahe lekárov odišla za mamou do večnosti. Nemala ani šesť rokov. Laura a Gianna Emanuela po maturite na gymnáziu navštevovali univerzitu v Miláne a v Pávii. Laura je doktorkou politických vied a Gianna Emanuela doktorkou medicíny ako matka. Obe vedú celkom normálny život v povolaní aj v rodine a snažia sa pokračovať v cennom dedičstve svojej matky. Obe boli s otcom a s celou rodinou prítomné na blahorečení i svätorečení.
Božia prozreteľnosť išla ešte ďalej. Pán sa nestaral len o rodinu Molla, ale chcel, aby Giannin život a zomieranie bolo požehnaním pre mnohých ľudí.
Už v deň jej smrti, 28. apríla 1962, sa začala naozajstná púť k máram tejto mladej, odvážnej lekárky a matky. Vo vďačnom obdive prichádzali k zosnulej celé zástupy. Farár v Ponte Nuovo ešte nikdy predtým nezažil, žeby prišlo toľko ľudí na spoveď. Mnohí hľadali zmierenie s Bohom prv, ako vstúpili do domu zosnulej. Kostol v Ponte Nuovo nestačil pre množstvo ľudí, ktorí sprevádzali Giannu na jej poslednej ceste."
Označuješ fanatizmom vieru vo večný život, vieru v to, že smrťou sa náš život nekončí. Prečo by to mal byť fanatizmus? Viera v to, že človek je stredom vesmíru, že od neho nik väčší nie je, že on má právo rozhodovať o živote a smrti iného, to nie je fanatizmus? Žiť plnohodnotný život znamená zrejme pre každú z nás niečo iné...

maja22
19. aug 2013

@warholette Ak by sa spoločnosť rozhodla zakázať potraty, bolo by to také isté rozhodnutie, ako je zakázané zabiť človeka. Zabiť narodeného človeka je zlo, ktoré naša spoločnosť trestá, zabiť nenarodeného človeka odmeňuje - potratoví lekári berú za to plat. Máme dvojitý meter...

maja22
19. aug 2013

@perzefona ja som o odpustení písala @lubikan, lebo vyjadrila strach, že by ju raz jej dieťa vyhľadalo a niečo jej vyčítalo. Dostala by možnosť ho vidieť, ak také dieťa rodičov hľadá a kontaktuje, asi chce vedieť, aké má korene, aký pôvod a tá malá šanca na odpustenie a nový život tu je. Ak dieťa zabijeme, už ho neuvidíme (ja verím, že vo večnosti áno, lebo verím v Boha), nemáme šancu naše zlé rozhodnutie napraviť. Úprimná ľútosť však dokáže dosiahnuť odpustenie aj tohto hriechu. To, že by si neodpustila ty, neznamená, že neodpustí nikto...

kazunomiya
19. aug 2013

Dievčatá, videli ste tento obrázok? Je presne na tému vyrovnania sa s potratom.
Ja som práve dnes videla na FB tento článok, po nejakej dobe, je už starší. Je to dielo slovenského sochára.
kto viete po anglicky, prečítajte si viac:
http://www.lifesitenews.com/news/heart-rending-...

warholette
19. aug 2013

@maja22 plnohodnotna matka je ziva matka, taka, ktora da prednost narodenym detom pred nenarodenymi.

veve39
19. aug 2013

@kazunomiya "Pomnik nenarodenym detom", tak sa vola toto krasne a dojimave umelecke dielo, tu je info aj v slovencine
http://www.lifenews.sk/content/socha-o-potrate-...

molka
19. aug 2013

@warholette to je tvoj názor. Podľa mňa je plnohodnotná matka predovšetkým milujúca matka, ktorá nerobí rozdiely medzi svojimi deťmi.

kazunomiya
19. aug 2013

@veve39 🙂 to je prevzaté zo zdroja, ktorý citujem ja.. ale aspoň niečo aj v slovenčine.

veve39
19. aug 2013

@kazunomiya jasne, ved ja viem, to je slovenska verzia danej stranky 🙂, tam som aj ja to dielo prvykrat videla...je naozaj nadherne

lubikan
19. aug 2013

@maja22 ..pises strasne filozoficky

k tomu "falosnemu sucitu" sa ludia oddavaju aj pri planovani deti...iba jedno,dve,lebo 5 nezvladnem...

maja22
19. aug 2013

@warholette odpovedala ti už @molka, vystihla to úplne presne. Matka dnes môže byť živá, zajtra nemusí, toto dopredu nevie nikto...

maja22
19. aug 2013

@lubikan plánovanie je niečo iné, ako pristúpiť k umelému potratu, na to netreba ani veľa filozofie...

darzneba
19. aug 2013

nakolko je zakladatelka neaktivna, zrejme nema zaujem dalej rozoberat temu. ja len trolko k teme: Lekar raz mamine povedal: Doneste tu starsiu dcera, tu zabijeme, a vynosite toto dalsie. Pravo maju rovnake ako to prve, ktore milujete......

darzneba
19. aug 2013

@perzefona den pred porodom plod? a ak predcasne porodi zena tak ma do terminu plod?

olejka
20. aug 2013

Takze podla Warholette ja nie som plnohodnotna matka 😅avzdor lekarskym odporucaniam som si nedala spravit potrat..podla nich som nemala prezit..a zijem ja aj moje dieta..a keby som bola ,,plnohodnotna matka!" zila by som ako vrah svojho dietata...
Nuz za ludi s pomylenymi nazormi sa musime iba modlit..
😢 😖 😨
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

....ľudské embryo je skutočná ľudská bytosť a to, čo je „potenciálne“ nie je jeho podstata, jeho individuálna povaha ľudského druhu, ale úplná aktualizácia jeho podstatných schopností , ktoré vyžadujú postupné biologické dozrievanie. Gaméty majú iba pasívnu potencialitu, to znamená jednoduchú možnosť prejsť premenami pod vplyvom vonkajších faktorov.
Zygota má vlastnosti aktívnej potenciality, pretože ak niet prekážok, sama od seba dospeje k úplnému rozvoju ľudskej bytosti.
Embryo teda nie je „potenciálny človek“ v zmysle „možného“ človeka, ale aktuálny a reálny človek.

Embryo je potenciálne dieťa, potenciálny dospelý, potenciálny starec. Ale je už ľudská bytosť. Ako povedal Tertulián : „Je už človekom, kto ním bude (Homo est et qui est futurus).“
Cirkev svoje názory prezentovala vo viacerých vyhláseniach, ako napr. v Inštrukcii Donum vitae, či v encyklike Evangelie vitae, kde napr. uvádza že (cit.): Od okamihu oplodnenia vaječnej bunky začína sa život, ktorý nie je životom otca ani matky, ale novej ľudskej bytosti, ktorá sa samostatne rozvíja. Nikdy sa nestane človekom, ak ním nie je od tohto momentu. Aj moderná genetika uznáva, že od prvého okamihu je určený program toho, čím táto živá bytosť bude: osoba, táto individuálna osoba so svojimi presne určenými charakteristickými črtami.
Právne názory o tom, že embryo má povahu ľudskej osoby sa vyskytli vo viacerých súdnych rozhodnutiach......!""""""""""

NA DRUHEJ STRANE

,,..... Názory kladúce vznik človeka do neskoršieho obdobia

Na druhej strane názorovej línie sú skupiny, ktoré tvrdia, že ľudská bytosť vzniká neskôr, ako okamihom splynutia mužskej a ženskej pohlavnej bunky. Prevažujúci názor viaže vznik človeka ako ľudskej bytosti na moment zrodu funkcií jeho vlastného mozgu (zhruba 22. týždeň vývoja). Považovať plod za človeka s kompletnými znakmi ľudskej identity je možné za súčasného splnenia dvoch podmienok :
- plod má vytvorený vlastný mozog a zároveň je vzhľadom na štádium tehotenstva
- schopný existovať mimo tela matky (zhruba 28 týždeň vývoja).

Uvedené dve podmienky – časové hranice, by mali platiť súčasne, ako minimálne (objektívne) a maximálne (subjektívne). Všeobecné stanovenie hornej hranice, „schopnosť existovať mimo tela matky bez ohľadu na to, či sa narodí“, umožňuje s pokrokom medicíny jej zníženie a priblíženie dolnej hranice. Zástancovia tohto názorového prúdu vidia zrod človeka ako proces, ktorý má svoj priebeh.
Do istého momentu vidia plod ako vec (do momentu vyvinutia mozgu), od istého momentu mu priznávajú právne postavenie človeka............!!!!!!!!!"""""""""""""""

http://www.pravo-medicina.sk/detail-aktuality?n...

Tak sa pozrime na tú VEC, ktora podla pomýlencov ešte nemá šancu prežiť...

zajkka
20. aug 2013

@holly31 ty máš takého blbeho blbca manžela,ja by som mu napĺula do oči....mám 4deti,posledné dvojičky,chceli sme dve ale takto to pan Boh zariadil,že mame štyri.Tiez som bola v šoku,v strachu či to hlavne vynosim čo najdlhšie,manžel pracuje v zahraničí,takze som sama.Teraz maju uz 4 rocky a sú to naše slniecka,ked sa po obede zobudia,bezime k nim,tak sa na nich tešíme,a ked ideme len tak po ulici,to je nadhera,ľudia nás pristavuju,že aki sú zlati.....Môj manžel miluje deti a uvazujeme ešte asi o jednom,uvazujeme celkom inak.Nestoji to vôbec peňazí a netreba mi bolo žiadnu pomoc,tiež mám pracujúcich rodičov.Bola som po cisarskom,kúpiala som ich sama,ale manžel mi každý den volal,veľmi sa trápil,že mi nemôže pomôcť,ale mne veľmi pomáhal povzbudenim,že to zvládneme a zvládli sme to.TVOJHO MANŽELA lutujem,že prichádza o takéto nadherne šťastie a pozehnanie.Neviem či si bola na potrate,alebo nie,ale bola by som rada keby si ich mala stale pod srdcom.

zexi
20. aug 2013

@holly30 Neviem ci ti niekto odpovedal na to ako sa vyrovnat s UPT. Tak napisem za seba, podstupila som ju pred 6 rokmi, v case ked som uz mala jedno 3-rocne dieta a starala som sa on sama, a tehotenstvo vzniklo s muzom z ktoreho sa kym som stihla zistit ze som tehotna vyklul psychopat a alkoholik takze som sa s nim rozisla. V tom case som sa prave ledva pozviechala, dieta bolo v skolke, byvali sme v podnajme, mala som pracu. Podporu som nemala ziadnu od nikoho, ani zo strany rodiny. Velmi dlho som sa rozhodovala, som clovek, ktory je zo zasady proti potratom, proti zabijaniu akychkolvek zivych tvorov. V nemocnici cakajuc na zakrok som sa zosypala, sestricka mi hovorila, ze si to stale mozem rozmysliet, ale inak mi tam nikto ziadnu podporu neposkytol. Ked som sa po zakroku zobudila, prepadla som v nekontrolovatelny plac, ktory som nevedela zastavit. V ten den malo starsie dieta v skolke vianocnu besiedku a na rukach drzalo babiku a spievalo pesnicko o jeziskovi - ja som na besiedku prisla rovno zo zakroku... Najblizsie dni som dufala, ze sa stal zazrak tam zhora a dietatko zije. Dnes by malo 6 rokov a bolo by to dievcatko, velakrat sa mi v sne prisnila. Krasne by zaplnila medzeru medzi starsim a mladsim..
Nikdy som sa s tym nezmierila a keby som dokazala vratit cas spat tak by som isla byvat hoci aj k mniskam ale dietatko by som si nechala. Nemozem povedat, ze kvoli tomu nespim alebo neviem kvoli tomu zit. Odpustila som si to, ale zmierit sa s tym neda. Viem, preco som vtedy tak konala, viem, ze som bola zufala a nevidela som ziadnu cestu.
Takze moj odkaz tym co nad tym rozmyslaju - je to vrazda, je to dieta, je to zivy tvor o ktorm VY rozhodnete, ze mu nedate sancu zit, nie lekar ktory urobi zakrok, ale vy.
A este si neodpustim odkaz ku snazilkam - tiez som vtedy zakladala temu na inom fore a pisali mi snazilky v zmysle preco ja ano a ony nie. Dokonca som mala kamosku ktora mi napisala ake je to nespravodlive ze ona s muzom 9 mesiacov snazilkuje a nic (par mesiacov na to otehotnela) a ja som mala prvy sex od porodu a bum, hned tehu. Tak vam snazilkam, chcem odkazat, ze zeny, ktore su plodne nemozu za to, ze vy neviete vynosit dieta a je totalne bezcitne im pisat v takej chvili o nespravodlivosti. Neviem kolko je takych zien, ktore idu na potrat ako na klavir a nijako im to netrha zily, ale myslim, ze malo. Tak ako si ja neviem predstavit ake je to snazit sa roky o dieta tak si vy absolutne neviete predstavit situaciu v ktorej sa ocitne zena pred takymto rozhodnutim.

zajkka
20. aug 2013

@zexi úprimne si to olutovala,som veriaca a viem,že kto úprimne olutuje bude mu tam hore odpustené

darzneba
20. aug 2013

@zexi pokoj na dusi budete mat , ked poprosite o odpustenie dieta, ktore odislo. oni vam odpustia. verte mi vedia otom...

warholette
20. aug 2013

@olejka takze podla teba si vrahom svojho dietata aj ked napriklad samovolne potratis? ved predsa tvoje telo zabilo telo niekoho ineho...

zajkka
20. aug 2013

@warholette ona to tak nemyslela,je iné ked je plod slabý a odumrie.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre