Ako zistím, či to bude chlapec alebo dievča?

adnil5551
21. nov 2011

poradte či máte niake skúsenosti niektoré čo ste čakali bábetko napr ako večší jeden prsník alebo guľaté bruško ja sa neviem už dočkať 🙂alebo či pri dievčatku je viac zle ako pri chlapcovi ..ďakujem 🙂

katecameron
21. nov 2011

takychto tem je tu vela teraz ma just nenapadnu nazvy ale ziadna ti neda zaruku skor len ze ked ti byva zle je vacsia pravdepodobnost ze bude dievca ale u mna najviac zle mi byvalao pri synovi napr.ked je babatko na lavej strane maternice je vacsia pravdepodobnost ze bude chlapec napravo zas dievca atd...

mysenac
21. nov 2011

ahoj, mne bolo pri Kristínke viac zle, vracala som v jednom kuse...pri Maťkovi to bolo viac v pohode, nevracala som vôbec 😉 a hovorí sa, že dievčatá "uberajú na kráse" - keď som čakal Maťka, všetci mi hovorili, že som opeknela a pri Kristin som bola prvé mesiace vyhádzaná na tvári a dosť...no a potom ešte vraj tvar bruška - pri chlapcovi je tak dopredu (keď sa niekto na mňa pozrel zozadu pri prvom tehotenstve ani nebolo vidno, že som tehotná) a pri dievčatách ide to bruško aj do bokov... 😵 ale samozrejme treba brať tieto znaky s rezervou 😎

elephant
21. nov 2011

Podľa mňa sú to len povery. Zle mi bolo pri každom tehotenstve viac než pri predchádzajúcom, brucho vyzeralo rovnako, chute som mala pri každom dieťati iné...

Počkaj si na UTZ, tam sa to dozvieš s väčšou pravdepodobnosťou 🙂

nikolet_89
21. nov 2011

vyskusaj cinsky kalendar pocatia, mne a aj vela babam okolo mna to vyslo 🙂 daj si do googlu 🙂

jasminet
21. nov 2011

sono je takmer 100% 😉 inak je to stale len 50:50 😀

megi1989
21. nov 2011

@adnil5551 No, mne nebolo ani v jednom tehotenstve ani raz zle ( starší je chlapček, mladšia dcérka ) , a pri Kristínke som mala vkuse chuť na slané a štipľavé jedlá ( čo sa vraví skôr na chlapcov ) . A bruško, tvar som mala asi v oboch prípadoch rovnaký - dopredu, len pri dcérke bolo väčšie ( mala 4,5kg ) . A dievčatá že uberajú na kráse, a chlapci pridávajú ? No mne sa zdá že synček mi ubral na kráse, a dcérka pridala - aspoň ohladom vlasov - pri dcérke mi asi ani jeden nevypadol 😀 No tak neviem - možno som Ťa poplietla, ale ja tak či tak neverím na takéto spôsoby zistenia pohlavia. Si v 18tt - asi o 2 tyždne by si mala mať ultrazvuk, a tam už možno pohlavie uv idíš - mne v 20tt povedali že bude dievčatko ( a to bol obyčajný ultrazvuk ) . A pri chlapcovi som zasa dokonca nevedela - ani n a jednom UZV sa neukázal 😀 😀

katka3012
21. nov 2011

podla mna su to tiez len povery,ale v neskorsom stadium tehotenstva ti to 3D povie na 100% percent 😉

heni79
21. nov 2011

Pozrieš sa, keď sa narodí. 😀

Ja som mala chuť na sladké - bolo dievča.
Mala som hrozné problémy s pleťou - dievča berie krásu a bolo dievča.
Mala som špicaté brucho - mal by byť chlapec.
A zle mi nebolo ani raz.
Atď..
Ultrazvuk ti povie.
Ale.... mám známych, ktorí vedeli na 100%, že bude Peťka. Podľa ultrazvuku. A Paľko bude mať už dva roky. 😀 A z ružových vecí už vyrástol. 😀

vejinka
21. nov 2011

podla toho ci pri sexe(splodeni) mas na nohach ponozky...ja som mala dva krat a dva krat mam chlapca 😀 😀 😀 😀 😀

nelicefo
21. nov 2011

sono. 😉

neverim na tie povery 😅

lulu19
21. nov 2011

@vejinka aj ja som mala ponozky a mam chlapca 😀 😀 😀 😀 asi sa nabuduce vyzujem aby bolo dievca 😀 😀 😀 😀 😀 😀

abriela
21. nov 2011

Moje odsledovane skusenosti - nevolnosti byvaju pri chlapcoch.Ale vynimky potvrdzuju pravidlo 😀

salma22
21. nov 2011

uz v dvanastom tt vedia povedat co to je ci chlapcek alebo dievcatko my sme boli na 3d v nejakom 13tt a povedal co to bude 🙂

madamebutterfly
21. nov 2011

Ja ked som bola na ultrazvuku v prvom trimestri uz vtedy mi doktorka povedala ze ma taku skusenost ze babo ked sa vela hybe ze je aktivnejsie tak je to chlapcek aj vtedy mi naznacila ze uvidime ale ze ona si mysli ze chlapcek a pravda, je to chalan a dokonca citim uz asi od 15 tyzdna pohyby neustale a aj teraz je mimoriadne aktivny.

ollski
21. nov 2011

http://www.geneton.sk/slu_prenatal.html 😵 😵 ...pohlavie sa moze urcit uz v 12.tt
ani ultrazvuk nie je na 100%, my sme mali mat aj 2-he dievcatko a.....bol to chlap 😉

kuratko
21. nov 2011

u mna to bolo tak ze ked som cakala chlapca chutili mi slane a masite jedla, pri dievcatku sladke jedla. a pri chlapcovi som mala pigmentovu ciaru cez brucho a pri dievcati nie.

luba142
21. nov 2011

takze mne bolo zle pri prvej dcerke menej ako pri druhej, brucho som mala len dopredu u obidvoch, hybali sa ako superakcne obe rovnako,a este na pri prvom tehu mi na utz vraveli, ze to vyzera na dievca takze som bola 50:50 do konca tehu 😀

liv1
21. nov 2011

Dala som si spraviť test z krvi v Genetone v Bratislave a v 14 tyzdni som vedela že bude dievčatko. Svokor gynekológ mi povedal, že keby nevedel že dievčatko, povedal by mi že chlapček. Ale to bol stále len nejaký 15. týždeň. Známej celý čas hovorili že chlapček a narodila sa im Laura 😀 . Aké prekvapenie...

slniecko2
21. nov 2011

a ja ze preco mam dvoch chlapcov-a to som mala tie ponozky 😀 a teraz to zrejme bude tiez chlapec. neexistuje jednoznacne pravidlo ale moja svagrina si to zistovala este pred sonom tak ze zavesila krizik na retiazku a dala nad brucho- zevraj ak je to dievcatko tak sa zacne tocit po chvili do okola a ak chlapec tak iba zo strany na stranu- ale moze to byt aj naopak lebo si to nikdy neviem zapamatat. ja som to neskusala lebo som sa chcela nechat prekvapit.

oriesok
21. nov 2011

ja som tiež do konca nevedela, čo budeme mať.. môj doky mi na obyčajnom sone povedal, že to vyzerá na dievčatko.. o 3tt sme boli na 3D ale tam bolo malé také akčné, že sme to nestihli zachytiť.. ale podľa tváričky usúdil doktor, že to bude chlapček.. a narodila sa nám nádherná princezná.. 😀

pici
21. nov 2011

geneton.sk 70 eur, odobratie krvi a do par dni vies na isto :D

anicka1981
21. nov 2011

http://tehotenstvo.academy.sk/index.php?click=p...

..skus, mne vyslo, aj mojim znamim, 😀

lenka311
21. nov 2011

sono.. - mne to gynekológ povedal okolo 14týždňa a vždy mi to len potvrdil..
Alebo si na pamiatku daj spraviť 3D - robí sa to okolo 22týždňa a je tam krásne vidieť mimi, ešte budeš mať aj pamiatku - u nás to stojí 35EUR.
A tým poverám neverím, mne všetci hovorili že to bude chalan, mala som chuť na kyselé, mala som špicaté brucho, že vraj som opeknela... no a je to baba... 😎 Ešte aj veštica mi hovorila, že je to chalan ako buk 😎
A pri sexe som ponožky nemala - že by to fakt bolo tým??? 😀 😀

adunka73
21. nov 2011

tak ja jsem mela kazde tehu uplne jine,jiny tvar bricha,jinou plet,jine chute....a pokazde se narodila baba 😀 😀 😀 na jedinem ultrazvuku kolem 19tt mi pokazde rekli,ze to bude baba a pokazde se strefili.

petra1303
21. nov 2011

Mne to vyslo v oboch tehu ten test na tehotenstvo.academy.sk 😉

huxy
22. nov 2011

mne počas tehotenstva nebolo ani raz zle,ak nerátam jedenkrát čo mi uškodila bryndzová polievka /odvtedy ju nechcem ani cítiť/.stále som mala chuť na sladké /bežné sladkosti/,žiadne iné divné chute.a taktiež som mala strašné vyhádzaný chrbát vyrážkami.ja som si od začiatku myslela,že budem mať dievčatko.moj gynekológ mi tvrdil,že to bude chlapček-podľa odoziev srdiečka.na sone nebolo nikdy vidieť,lebo bábo bolo stále otočené tak riťkou.až 4 dni pred pôrodom mi dr.v nemocnici povedala,že podľa nej to bude dievčatko.moja mama šla na druhý deň rýchlo kupovať zlaté naušničky 🙂 a veru,narodilo sa dievčatko.

mucosolvan_junior
22. nov 2011

U gynekológa.

akika722
22. nov 2011

ani sono nieje 100% 😉
bola som na 3Dčku 2x mi povedali že dievčatko-mam chlapca 😉
pri prvom tehu-chute na slané,pikantné a nehorazna chuť na mlieko-z toho bol syn 😉
druhe tehu-chute na sladkeeeeeeee,gulate bruško-z toho bol zase syn 😀
takže podla toho sa riadiť neda 😵

andrejka1974
22. nov 2011

neda sa to presne zistit este pred narodenim 🙂 🙂 🙂 u mna fungovalo az do tohto tehotenstva ked mi bolo zle prve tri mesiace bolo to dievcatko ked mi zle nebolo bol to chlapec teraz mi zle nebolo a cakam dievcatko 🙂 🙂 🙂 a na ultrazvuku sa chlapci vzdy hned vytasili s pindikom a slecny az skoro do konca otocene chrbatikom alebo prekrizene nozky schovavali sa 🙂 🙂 🙂 ale zaklad je ked je babatko zdrave ja mam 3 synov 1 dcerku teraz bude dalsia stav sa troska vylepsi takze rady su zbytocne treba sa tesit z toho co bude nech je to len zdrave

nibiru
22. nov 2011

no ja som to zistila az pri porode 😀 mala sa uspesne na kazdom sone schovavala:o)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre