Má alkohol vplyv na spermie a otehotnenie?

jankakral
2. júl 2019

Ahojte 🙂 chcela by som povyzvedat ako to bolo u vás s alkoholom keď ste sa snažili o bábätko ...
ja takmer vôbec nepijem ... len teraz je leto, guláše, samá akcia, tak chlapovi je ťažko zriecť sa alkoholu na minimum. Ten moj sa určite neopije na žiadnej akcii ale vždy si dá tak 3-4 poháriky- každý týždeň. Neviem či aj také množstvo alkoholu môže spôsobiť zlý vývin spermií alebo poškodenie spermií. Lebo sa nám už dlhšiu dobu nedarí tak skúšame všetko možné, ale nechcem mu nejako kázať aby nepil vôbec. Podotýkam ani jeden z nás nefajčí a snažíme sa zdravo stravovať. Tak teda nastáva otázka ako to bolo u vás s alkoholom keď ste sa snažili o bábätko alebo pred otehotnením? Ďakujem za odpovede 🙂

nika3136
2. júl 2019

Jeden takýto odvážny a odviazaný večer a máme krásnu 13-mesačnú dcéru. Alkohol má určite vplyv na spermie, posmeľuje ich 😄😂😂

ave17
2. júl 2019

Presne, toto by som vôbec neriešila, pozri koľko alkoholikov ma deti a ešte mnohokrát aké šikovné,toto ma nikdy nenapadlo riešiť, s mužom nie sme žiadny abstinenti a dve deti na prvý sup

dom_evi
2. júl 2019

ako podla mna mu taketo mnozstvo nema ako ublizit. muselo by to byt ine mnozstvo, ako nieco take ako dlhorocny alkoholik, potom by na tom mohlo byt daco pravdy

pininka1
2. júl 2019

Tiež u nás nehral žiadnu rolu. Poznám kopec ľudí ktorí práve takto prišli k bábätku .

macko1007
2. júl 2019

@jankakral jeden vecer po ,,opici” a som v 10tt😊

lucka12399
2. júl 2019

Nam asi aj pomohol .. skoro 4 roky som nevypila ani kvapku.. priatel si sem tam vypil. No a ked som sa po dlhej dobe opila priatel taktiez ..tak sa nam prave vtedy zadarilo 😀

cichlida
2. júl 2019

@jankakral my sme plodili vzdy pod parou😂😂😂

cichlida
2. júl 2019

@jankakral teda myslim tak, ze viem presne, kedy som otehotnela ...oba razy sme boli pripity z oslav...nie, ze sme nejaki alkoholici😂

evinkakub
2. júl 2019

ja som otehotnela na Silvestra, tak to hadam staci, nie? :D

kikaaa444
2. júl 2019

@jankakral ahoj moj minule leto pil každý deň lebo mame klub a otehotnela som na prvý krát . Hovorí sa že alkohol nie je dobrý ale je to skôr individuálne . A to ešte k tomu fajčí ako dúha tiež sa mi to nepáči ...

katy1781
2. júl 2019

Pomôže určite aj viac pohárikov 😆😆 ( 2 neplánovane deti 😁)

aniele
2. júl 2019

No, alkohol je riziko najmä u ženy v tehotenstve (aj príležitostný v zlý čas - FAS). Pre mužov (a ich "produkty") sú skôr rizikom nadmerné proteínové doplnky vo fitkách.

bobricek1979
3. júl 2019

@jankakral to vôbec nemusíš riešiť, silno držím prsty neboj zadarí sa

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
silvusias
3. júl 2019

Nie, ako fakt si nemyslím, že by takáto chabá konzumácia alkoholu mohla mať na počatie dieťaťa nejaký negatívny vplyv. Skôr by som bola povedala, že by sa mohlo skôr zadariť 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre