Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

marcelkatt
21. sep 2010

Aha tak. Neboj ja verím, že to bude ok ako aj väčšina z nás tu, ale chápem, že sa bojíš je to normálne. Aj ja som sa moc bála a stresovala.

marcelkatt
21. sep 2010

@lusi26 malo byť Tebe ten predošlí príspevok..

lusi26
21. sep 2010

@marcelkatt No v to dúfam,lebo prísť o ďalšie .... to by som už nezniesla ☹ Si dr myslia že je to potom také jednoduché rozhodnúť sa..

marcelkatt
21. sep 2010

@lusi26 ja viem moja, nemysli na zlé i keď je to ťažké. Moc Ti držím palce!!!!

komarik
21. sep 2010

ahoj lusi26, ja som bola na amnio v BB pred 2 týždňami. Výsledky ešte neviem. Tiež som prišla o dieťatko pred rokom lebo v 22tt nám zistili postihnutie dieťatka. Bola som z toho strašne vynervovaná a začalo mi tvrdnúť bruško na čo ma na týždeň hospitalizovali v nemocnici. Už som sa ukľudnila a všetko je v poriadku. Je ťažké veriť v dobrý výsledok ale treba sa o to pokúsiť.

lusi26
28. sep 2010

Zajtra idem na amniocentézu,no začínam byť chorá.Spravia mi ju aj tak?

komarik
29. sep 2010

ahoj, tak to ti teda neviem povedať. Ale neboj, oni už hádam budú vedieť čo ďalej.
My sme včera boli po výsleky - všetko je negatívne. Bohužiaľ zistili veľmi nízky Afp. Normál je 6000 a my máme 4000. Teraz neviem čo si mám o tom myslieť. Vraj malá má menší prísun vitamínov a vraj môže byť maličká. Bude sa to musieť sledovať. Taká som bola z toho nervózna. Keď si už človek myslí že je dobre tak stále niečo nájdu. Už mi idú všetky vyšetrovania na nervy. Najradšej by som nešla už na žiadne vyšetrenie.

marcelkatt
29. sep 2010

@komarik mojko držím palečky a verím, že malinká bude ok. Hlavne že vývojové chyby nepotvrdili. Držkám moooooc palečky.

komarik
29. sep 2010

@mrcelkatt, ďakujem 😵

villa
29. sep 2010

ahojte, minulý týžden som absolvovala amniocentézu v železničnej nemocnici v BA (dakujem všetkým, ktorí ste dali na tuto nemocnicu odporúčania bola som velmi spokojná) Velmi som sa bála všetkého bolesti, možných následkov a hlavne výsledku. Môžem povedat, že bolest bola minimálna skoro žiadna ani taká ako pri odbere krvi a ja mám teda fakt nízky prah bolesti. Horšie bolo to čakanie na výsledky :( Volali mi hned na druhý den takže to čakanie sa dalo, neviem si predstavit že by som čakala 3 týždne. Bol to ten najkrajší telefonát ked mi oznámili, že je všetko v poriadku a čakáme chlapčeka 🙂 Zavalili ma také silné emocie, že som sa od štastia rozplakala. Priplatili sme si za to síce nemalé peniaze ale stálo to zato. Držím Vám všetkým palce a prajem vela štastia aby ste všetky mali len dobré výsledky 🙂

marcelkatt
29. sep 2010

@villa blahoželááááááááám a užívaj si naplno tehuľkovanie 🙂

lusi26
29. sep 2010

Takže amniocentézu mi dnes nerobili,vysedela som si tam pol dňa a potom sa dr rozhodol že mi zopakujú triple test a potom sa uvidí. Taakže další týždeň čakania ☹

abbey1
29. sep 2010

@lusi26 My slím,že sa rozhodli múdro.Konečne rozumne uvažujúci DR.Držím päste.

lily111
1. okt 2010

ahoj, mne tiez robili amniocentezu v stredu v zeleznicnej nemocnici, na operacke sa zisla okolo mna zaplava docentov a inych lekarov, naozaj odporucam tuto nemocnicu. dalo sa to vydrzat,nebolelo to. na druhy den okolo 15.00 nam zavolali najkrajsiu spravu, ze cakame zdrave dievcatko 🙂)))

lusi26
6. okt 2010

Dne som si bola po výsledky triple testu-konečne aj dobrá správa,dopadli sme na výbornú 🙂 Pri prvom nesprávne určili týždeň.

dundika
8. okt 2010

Ahojte, som tu prvý krát a potrebujem radu. Moja sestra je tehotná a má zlé výsledky krvi, lekár jej odporučil odber plodovej vody. Ja som tiež maminka mám dcérku Adrianku a nemám s tým skúsenosti,totiž potrebovala by som vedieť od vás baby ktoré ste si tým prešli, čo ju čaká, sme z Nitry a potrebovali by sme vedieť kde to robia presne a ktorý lekár. Ak je niektorá z vás z Nitry a absolvovala takýto zákrok prosím o pomocnú ruku. Vopred ďakujem a čakám na odpoveď.

abbey1
8. okt 2010

@lusi26 Vidíš!mám strašnú radosť.držte sa a krásne tehuľkovanie.

vikaki
8. okt 2010

ahojte,dnes mi volala doktor ze mam ist na odber plodovej vody,koli veku=a to mam len 34 rokov,pritom vsetky testy som mala super,a ani na ultrazvuku nevidno nic co by naznacovalo ze dieta nie je ok...a to si predstavte ze som uz v 25.tt,takze nevidim dovod ist na odber plod.vody.Na vysledky by som cakala 2-3 tyzdne,takze= do 28.tyzdna tehotenstva.Tak aky by to malo vyznam ten odber vobec robit? Umely potrat je povoleny tak max.do 24.tyzna a ten uz mam za sebov...A tak som sa pevne rozhodla ze to nebudem riskovat,som na rizikovom tehotenstve=otvara sa mi krcok maternice a babo bolo este pred dvom a tyzdnami hlavickou dole....Nie,nebudem to riskovat,pri odbere pl.vody je predsa riziko infekcie a potratu...aj ked male,ale predsa...

labutka
10. okt 2010

@dundika precitaj si moj pribeh, tiez som mala zle vysledky.

feith7
10. okt 2010

@labutka poslala som ti IP🙂

pettrunka
10. okt 2010

ahojte tiez som bola na odbere plodovej vody,dovod bol ten ze malej v 19 tyzdni nasli vodovu cystu v hlavicke.Vsetci lekari ma presviedcali ze tieto cysty sa same rozpustia no chceli si byt na 100 percent isty.predstavte si ze uz pri samotnom obere ked sa robi sono uz tu cystu v hlavke vobec nemala,takze vyznam to nemalo ziadny len mi z vysledkov potvrdili ze to bude isto iste dievcatko.dnes mame uz skoro 3 mesiace,porodili sme za hodinu bez akychkolvek tazkosti,sme zdravy a krasny tak sa velmi tesime a na celu amniocentezu sme uz davno zabudli.drzim palceky

martinex
12. okt 2010

ahojte,tak sa bohuzial pridavam k vam.. zajtra ma caka amnio v zeleznicnej nemocnici-tiez si budem doplacat aby som mala vysledky co najskor...ale som z toho nervozna a nesvoja, pri prvom dietati bolo vsetko ok a teraz toto 😖 a ani vek nato nemam... no hadam to dopadne dobre

mnamko
12. okt 2010

môžem sa opýtať kolko sa dopláca,keď by som chcela rýchlejšie výsledky?do kolko dní sú hotové?

gumimaci
12. okt 2010

@mnamko ahoj, v BA v Zeleznicnej nemocnici to je 223€ (alebo aspon tak byvalo)..

martinex
12. okt 2010

@mnamko 222,40€ presne 😀 a vysledky su do 3 prac.dni,ale vacsinou volaju uz den po odbere

gumimaci
12. okt 2010

@martinex ty preco ides na AMC, ak sa smiem spytat?

martinex
12. okt 2010

@gumimaci vysli mi 2x zle AFP a lekar mi to odporucil...a chcem mat istotu

gumimaci
12. okt 2010

@martinex tak drzim palce, tie testy su strasiaky, urcite to bude OK 🙂

martinex
12. okt 2010

@gumimaci dakujem...sak dam vediet ako to dopadne 🙂

denne73
13. okt 2010

@vikaki to čo je za somarinu. Ved odber sa robi v 18tt alebo tak nejak. Máš pravdu ty už si za vodou a never ničomu babenko bude ok

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre