Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

patricia1971
17. dec 2007

Ahoj zuzkapolka,som tu nová a tiež dosť tŕpnem, pretože dnes mi brali krv na AFP a výsledok bude až 27.12. Minulý rok presne v takomto období som bola tehotná, krvné testy dopadli zle, bola som na amniocentéze (je to normálny zákrok ktorého sa vôbec nemusíš báť, je to trošku nepríjemné, ale zvládne to každá). Bohužiaľ ja som bola jedna z tých mála, ktoré mali bábo s Down syndromom. Bolo to pre mňa strášne, ale išla som na prerušenie tehotenstva v 22. týždni, čo bol tiež poriadny šok, pretože mám už 2 deti a boli v poriadku. Teraz som v 16 tt a tiež sa všetkého bojím a na amniocentézu určite idem. Ale základ je veriť, že všetko bude super!!! Ja som zažila aj to dobré (pri mojich 2 deťoch som nemala žiadny problém), aj to zlé. Stáva sa všeličo, ale musíš myslieť len na to, že všetko je ok a hotovo. Ja sa teraz toho držím tiež. Veľa šťastia.

lucka.zv
17. dec 2007

patricia1971, ja mam tiez za sebou amnio bolo to ok, a kedze cakam prve dieta tak stres bol velmi velky. ale obdivujem ta ze si to zvladla aj ked viem ze prerusenie muselo byt velmi tazke rozhodnutie. Prajem ti vela vela stastia a aby babatko bolo zdrave a silne, a aby si uz nezazila to co pred rokom. Vela stastia 🙂

valentin
17. dec 2007

Ahojte maminky,ja som absolvovala amnio v 19 tyždni,strašne som sa bála,či nahodou nepotratim po zakroku,na vysledky som čakala mesiac,lebo im padol system,tak v tom mali bordel,pre vysledky som si šla v 24 tyždni a odporučili mi ešte morfologiský ultrazvuk,aj ked amnio dopadlo dobre.Samozrejme,že som už nikam nešla,aj tak bolo na akykolvek zakrok neskoro a ani by som na žiadny potrat už nešla,proste si verim aj malému,že sa narodí zdraví a zy tri tyždne už mam termin ,tak sa necham prekvapiť,strašne sa na neho tešime,nech to dopadne akokolvek,ked sa vo Vas ten malý človiečik začne hybať,tak ste rozhodnutá,že všetko bude v poriadku.Aspoň ja...Prajem Vam aby ste prežili sviatky bez stresov,ako som sa ja rozhodla.

tessa
17. dec 2007

valentin, som na tom podobne, len ja som odmietla aj amnio,ale na morfologickom USG a genetike sme boli...Mna ukludnil ten USG, kde vyzera byt vsetko ok 😉 a viac nemam nad cim vahat, verim, ze bude vsetko ok, ze malicky bude zdravy! 😉 Tiez by som na potrat nesla, ved uz to je velky chlap (resp.v 21tt, ked som sa dozvedela zle vysledky, to uz tiez bol velky chlap a ani na sekundu som nezavahala, ze konam spravne) 😉

jastericka
17. dec 2007

Súhlasím s tessou. Ani ja by som na potrat nešla. Keď teraz cítim ako ma malá kopká a je to čoraz silnejšie, nemohla by som to. Ale neodcudzujem to, je to každého osobná vec, aspoň to je môj názor. Je určite ťažké vychovať dieťatko s Dawnom, ale zase ľudia, ktorých to postihlo hovoria, že to bolo pre nich požehnanie, že si veľa uvedomili. Má to dve strany, ako všetko v živote.
Tak hore hlávky a hor sa do rodenia krásnych, zdravučkých detí 😅

zuzpolka
18. dec 2007

Ahoj patricia1971.... tak ti držim veeeeeelmi palce, nech ti to všetko dobre dopadne a maš zdravučke babatko... 😀 muselo to byt hrozne pre teba ☹ tak vela stastia 🙂

azuzi
27. dec 2007

ahojte chcem sa podelit o svoj problem. Mam uz pomerne vysoky vek na tehotenstvo styridsat a jedneho zdraveho syna a zlu skusenost s tehotenstvom spred dvoch rokov ked mi vysli pozitivne vysledky na Down a amniocenteza to potvrdila a bola som na preruseni. Po tejto skusenosti som samozrejme este stale tuzim po zdravom babatku. Vysledky z tripple testu mi zase vysli pozitivne ale 10x lepsie ako pred dvomi rokmi a aj prvy ultrazvukovy screening bol v poriadku. Nie som nadsena z tych tripple testov. Na buduci tyzden idem v stredu na amnio a vysledky na Downa by som mala mat uz v piatok 4.1. - Pevne verim ze to dobre dopadne, ved inak by som do toho nesla. Drzte mi prosim palce a Vam tiez zelam vsetkym, co mate podobne problemi, aby to vsetkym dobre dopadlo.

franziska
27. dec 2007

azuzi, drzim ti palceky, aj ja som bola na amnio lebo mi vysli zle afp testy ale chvalabohu amnio bolo v pohode a teraz mam uz trojmesacnu zdravu dcerku, ale viem co to je cakat na vysledky. Neboj vsetko bude v poriadku.

azuzi
27. dec 2007

Vdaka franziska za tvoje povzbudive slova. Pevne verim, ze to dobre dopadne.

biba12
27. dec 2007

Veru, aj ja viem, ake su tie tri tyzden cakania na vysledok amnio krute a tazke. Ale tiez mi to vyslo dobre. Maly ma 3 mesiace a je krasny ,zdravy. Inak ja som vysledky amnio dostala 9 dni pred svadbou. Azuzi, drzim palce. Nech Ti to dobre dopadne.

azuzi
27. dec 2007

Vdaka biba12, ozvem sa po vysledkoch s dobrymi spravami

lubii
27. dec 2007

Ahojte, azuzi aj patrícia a všetkým ostatným vám držím palce
Ja som si to tiež prežila tento rok, tripple testy mi vyšli pozitívne, ale amnio dopadla dobre a máme 4-mesačného chlapčeka. Azuzi, aj vek máme podobný, tak sa drž.

adulator
27. dec 2007

ahojte ,držím palčeky 🙂
ja som tým prešla prešla presne pred rokom 27.12.06 amnio a výsledky som mala po 2 týždňoch čo ma dosť vytrašilo,kedže mali byť po 3-4 , máme zdravé dievčatko.

azuzi
27. dec 2007

Vdaka lubii a adulator, som rada ze nie som sama, co v tomto veku sa rozhodla pre tehotenstvo.

patricia1971
28. dec 2007

ahoj azuzi, tak ti držím paste, nech ti všekto dobre dopadne. ja som mala tak problém ako ty pred rokom, veď hore je môj príspevok. teray mám 36 rokov, čakám bábo, výsledky mi vzšli dobré (včera som si bola pre ne, aj UZV bol super), dokrotka mi hovorila, že nemusím ísť na amnio, ale genetika na tom trvá, tak podstúpim amnio teraz niekedy v januári, asi toho 10.1., nech presne viem, na čom som. je to ťažké dať si zobrať bábatko, ale každá z nás má slobodnú vôľu a môže sa royhodnúť ako chce. a amnio sa nebojím, je to normálny zákrok a určite každému dopadne dobre. tak vám všetkým držím palčeky aj ja!!!!!! a tehotenstvo vo vyššom veko je super, ja mám 15,5 ročného syna a 8 ročnú dcéru, sú úplne zdraví a teším sa naq ďaľšie bábo.

azuzi
28. dec 2007

ahoj patricia, som rada za tvoju podporu. Tesim sa s Tebou ze mas dobre vysledky. Pevne verim ze moja amnio vsetko vyluci. Mne uz asi vysli aj zle vysledky k voli veku, lebo ked to tam nahodia do nejakeho vzorca tak to asi tak vyjde skoro stale ze zeny v mojom veku musia ist na amnio. UZV som mala tiez v poriadku v porovnani s predchadzajucim tehotenstvom, kde uz videli problem. Tak isto sa tesim ze pribudne do nasej rodiny dalsi clen a konecne surodenec pre nasho 12 rocneho syna.

zuzka6966
28. dec 2007

to sa neda jednoznacne povedat, ci je amniocenteza bezpecna alebo nie, kto ti v dnesnej dobe zaruci, ze bude vsetko ok (aj ked vysledky budu dobre?). Amniocenteza je zakrok a ako pri kazdom zakroku, vzdy mozu (ale nemusia) nastat komplikacie, ale radsej ju podstupim, aby som mala aspon vacsiu nadej, ze babo bude v poriadku, ako sa trapit s opakom.
inak sa na to pozera zena, ktora ma bezproblemove tehotenstvo a pripada jej to zbytocne, inak sa na to pozera zena, ktora ma od zaciatku komplikacie a za taketo vysetrenie je vdacna

zuzkafuny
28. dec 2007

Amniocentézu je radšej podstúpiť...ZUZKA máš pravdu. Ale potom to dlhé trojtýždňové čakanie je na nervy...
Mojemu pokladu hrozil ráštep chrbtice...ale všetko bolo oki a tak som sa tešila...!!!
A trošku tá ihla bolí... ☹
Držím palce...

biba12
28. dec 2007

To teda boli, ja som tam skoro odkvecla. Zacala sa mi tocit hlava a reci gynekologa o tom, ze maly sa tlaci k ihle mi vobec neprospievali. On sa totiz rozhodol preskumat, to, co mu tam liezlo. Bola som vtedy v 21-22 tyzdni tehu. Sestra mi davala studene obklady a dychala so mnou. Ale ostatne to znasali v pohode.

azuzi
3. jan 2008

Ahojte, tak vcera som absolvovala amnio a prezila som ale s dost velkym strachom. Manzel odniesol cast vzorky do Ziliny a niektore vysledky by som mala mat uz zajtra. Momentalne sa psychicky citim dost zle, vobec si nepripustam, ze by sa mala zopakovat situacia spred dvoch rokov, ale istotu budem mat az ked mi to povedia. Aj sa mi snivalo ze budeme mat zdraveho chlapceka, aj ked manzel by chcel dievcatko. Momentalne mi na pohlavi nezalezi hlavne nech je zdrave.

jastericka
3. jan 2008

azuzi: gratulujem Ti, že si vydržala amnio, nielen fyzicky, ale aj psychicky, ja som sa na to nedala, cúvla som. Držím Ti palce, ale mám takého tušáka, že všetko bude v poriadku a že za pár dní tu napíšeš, že čakáte zdravé dieťatko.
Veľa šťastia 🙂

azuzi
4. jan 2008

Ahoj vsetky a aj jastericka, dnes som volala na vysledky na Downov syndrom a mame ho vyluceny, som dnes velmi stastna, este musim pockat na konecne vysledky ale u mna bol Down najkritckejsi, lebo nam bol pred dvomi rokmi potvrdeny od stastia som plakala. 🙂 🙂 🙂

lubii
4. jan 2008

To je super, azuzi, tak si to užívaj

dann
4. jan 2008

azuzi, urcite je vsetko ok, tak uz sa zacni tesit🙂

jastericka
4. jan 2008

azuzi: vidíš, to je super správa 😵 , ostatné výsledky budú určite v poriadku 🙂 Teším sa s Tebou, musí to byť nádherný pocit. pa

azuzi
4. jan 2008

Vdaka baby za blahozelania a tesim sa velmi. 🙂 🙂 🙂

nika2
7. jan 2008

Ahojte, ja mam AFP vyššie na raštepy a 4.1.2008 som bola na odbere plodovej vody na Kramároch. Chcem sa spýtať čo je to ten morfologický ultrazvuk? Je to iný ako 3D alebo 4D? Lebo mne dala doktorka jedno číslo,že sa mám tam na Kramároch objednať na nejaký silnejší ultrazvuk, na ktorom je to všetko vidieť. Len keď som tam volala tak mi povedala ta na tom sone, že to až keď budem mať vysledky. Ale čakať 3 týždne a potom už budem v 23tt. nika

babulina
7. jan 2008

nika - mrofologicky uzv sa robi okolo 20tt, je to jeden z povinnych uzv v tehotenstve v ramci ktoreho pomeraju babatku organy, pozru ci ma vsetko ako ma mat, ci je to spravne ulozene a v dobrej velkosti, nam spocitali dokonca aj prsteky na ruckach, trva to ako kde od 20 minut az po hodinu,
3/4D je nieco ine, to je komercne zameranie skor na vizaz nez na to co sa deje vo vnutri, pri razstepe sa odporucaju obe urobit

nika2
7. jan 2008

Dakujem babulinka. Skusim sa objednat aj na ten 3/4D ultrazvuk ved aspon budeme mat aj dvd. nika

nika2
7. jan 2008

Este k tej amniocenteze. Ja som bola na Kramaroch teraz 4.1. a vobec to nebolo take strasne. Je to ako ked vam beru krv z ruky , len ze toto pichnu do brucha. Je to len chvilka. A pred zakrokom sme sedeli v jednej miestnosti uz pri sale a odtial nas hned sestricka odviedla na izbu. Strava nebola bohvie co ale to je nemocnica. Bola som tam jeden den , ze kvoli poistovni . Teraz aj po zakroku som sa citila normalne. Takze netreba sa bat . Mozno porod je horsi ako toto.nika

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre