Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

alecka
11. jan 2011

@zaira301neponukli ti vcasnu taa? keby ta odpichli v tom 12 tyzdni, dali ti spravit rychle molekularne vysetrenie, za 2 dni by si mala vysledok a v pripade pozitivneho nalezu by ti stihli spravit este kyret. ty mas aj indikaciu na toto vysetrenie, takze by ti to mohla preplatit poistovna. a aj keby nie, financie ktore vrazis do sukromneho vysetrenia, by si mohla vyuzit na rychlu molekularku. usg je fajn ale u nas je malo certifikovanych lekarov na nt, a predsa vysetrenie pv je co sa tyka md 100%. zalezi to od lekara. ked sa chce, moznosti su. pre mna bola nocna mora pomyslenie, ze by male nebolo v poriadku a musela som ho porodit. ja neviem, tu sa vobec nehladi na zenu, na to v akej hroznej situacii sa ocitne, ked sa musi rozhodnut, potom ta este "potrestaju" tym ze si musis vytrpiet cely vyvolany porod, a este sa k tebe aj "sucitne" spravaju. a to je este ten "lepsi" pripad, lebo sa moze stat, ze vramci nasich zakonov, mozu odmietnut ukoncit tehotenstvo a mozes sa zblaznit lebo v inom spade ta nechcu zobrat, skratka kocurkovo. moja drzim ti silno-silno palce,aby si mala vsetky vysledky negativne, ja by som na tvojom mieste v kazdom pripade absolvovala aj taa, verim ze toco ta postretlo, bola len nestastna nahoda a ze sa nebude opakovat. a ked pride ten spravny cas budes sa tu moct pochvalit zdravym babatkom 😉 drz sa

zaira301
11. jan 2011

@peony, @alecka a @gumimaci, ďakujem z celého srdca za podporu, ktorú ste mi dali.....veľmi to pre mňa znamená. Veľmi ste mi pomohli aj tým, že ste mi poradili aké vyšetrenia si mám dať urobiť....majte sa krásne a želám Vám len to najlepšie....

alecka
11. jan 2011

@zaira301 moja aj ja ti zelam len to najlepsie, drz sa, nestresuj a daj vediet co si vybavila a ako si dopadla, aby sme sa mohli tesit s tebou 😉

janicka
12. jan 2011

ahojte dievcence... Taaaakze: odchadzam prave na amniocentezu do Zeleznicnej nemocnice v BA. Prosim vas, drzte mi vsetky palceky, nech to dopadne dobre a hlavne nech su dobre vysledky!!!! 😅
Dakujem vam.

daniela1974
13. jan 2011

@janicka budu dobre 🙂

janicka
13. jan 2011

ahojte babule... taaakze: dneska mi volali, rastepy negativne, downov syndrom a ostatne syndromy negativne!!! 😀
Veeelmi sa tesim...
Len este ja cakam aj vysledky na dedicnu nesyndromovu hluchotu (sestra je nepocujuca), i ked v rodine to nemame.... viac sa to nevyskytuje...
No a cakame dievcatko 🙂

daniela1974
13. jan 2011

@janicka gratulujem k dievcatku a uz len same pozitivne spravy prajem. A vies co sa hovori, ked sa rodia dievcata? Ze nebude vojna 🙂 . Vsetko dobre zelam.

alecka
13. jan 2011

@janicka fajn, blahozelam 😉

janicka
13. jan 2011

dakujem vam babulky... velmi sa tesim... 🙂

zaira301
14. jan 2011

čítam čo píše @janicka, že jej volali z genetiky aké mala výsledy, mne povedali ale aj iným mojím kámoškám, ktoré boli na amniocentéze a čakali na výsledy, že nedávaju po telefone výsledky, museli sme ísť tam osobne, každá jedna, či už mala dobré, alebo ako v mojom prípade som mala zlé výsledky....žeby už za ten rok sa zmenili pravidla? To by bolo super, lebo radšej by som si to vypočula v telefone a nemusela by som prežívať to nekonečne čakanie v čakárni a báť sa aký bude výsledok.....pekný deň

bambi9
14. jan 2011

@zaira301 tak tomu sa cudujem aj ja.... lebo som musela ist osobne pre vysledky a pritom som s nimi volala o termine... a to cakanie v cakarni je fakt hrozne 😝 nastastie dr. vysla za nami a povedala ze ide pisat spravu aby sme este pockali ale ze nech sa nebojime lebo vysledky su ok.... 🙂

zaira301
14. jan 2011

no v mojom prípade to nebolo až také šťastné....ja som prišla medzi prvými a volali ma až predposlednú a to som už mala zlú predtuchu, že nebudú chcieť ostatné mamičky znervozňovať mojim záchvatom, že budú ma volať až poslednú a aj tak bolo ....asi tiež pre doktorku to nebolo ľahké mi povedať ....stále to mám pred očami, nikdy som nemala taký strach ako v ten deň.....neželám to nikomu na svete.....držím Vám všetkým palce, nech máte zdravé detičky....ahoj

janicka
14. jan 2011

ahojte zaira301 a bambi9
No a kde ste boli na amnio? Ja som bola v Zeleznicnej nemocnici v BA a uz pri pripravnom pohovore (ten bol v utorok, den pred vykonom) mi povedali, ze vysledky budu do 3 dni... resp. najravdepodobnejsie uz na druhy den a ze nam ich telefonicky oznamia... Cize v utorok pohovor, streda amnio a stvrtok vysledky 🙂
Podotykam, ze vysledky na rastepy boli zname uz 3 hodiny po vykonie amnio, ked nas prepustali domov... Na druhy den doobeda mi teda volali uz len vysledky na downov syndrom a ostatne syndromy s chromozomalnymi odchylkami a este mi oznamili aj pohlavie. 🙂
S tym, ze po pisomne vysledky sa mozem zastavit kedykolvek v priebehu bud. tyzdna...
Musim skutocne len odporucit amnio v Zeleznicnej nemocnici, ten pristup a rychlost je skutocne pre nas buduce mamicky velmi dolezita... i ked to stoji trosku viac peniazkov... ale stoji to za vsetko!

b_veronika
14. jan 2011

Ahojte 🙂 mozem sa pridat? amnio som absolvovala tiez 12.1., ako janicka, tiez v Zeleznicnej nemocnici

janicka
14. jan 2011

b_veronika ahoj 🙂
Tak to sme boli spolu 😉
Neviem ktora z nich si ty, ale urcite sme tam sedeli spolu 🙂
Dufam, ze vysledky ti dopadli dobre

b_veronika
14. jan 2011

@janicka ja som bola pre vysledky po tebe, ked som prisla von z ambulancie, bola si tam s manzelom

b_veronika
14. jan 2011

aj my mame vysledky OK, cakame chlapceka, a vam gratulujem k dievcatku

janicka
14. jan 2011

b_veronika , takze ty si ta, co tam pracuje??? 🙂
To je super, ze chlapcek... tak velmi gratulujem

b_veronika
14. jan 2011

@janicka hej, hej... to som ja 🙂

janicka
14. jan 2011

b_veronika tak to je super! 🙂
Som velmi rada, ze ti to dobre dopadlo, viem, aka si bola nervozna...chuda... tusim najviac z nas! 🙂
Ale uz bude len dobre... uz si len uzivaj tehotenstvo!!!

b_veronika
14. jan 2011

@janicka dufam ze aj ostatne baby maju vysledky ok

janicka
14. jan 2011

b_veronika aj ja dufam, ze bude vsetko ok... ja este cakam na jedny vysledky z amnio... ale to bude trvat asi trosku dlhsie, ide o ,,nesyndromovu hluchotu", kedze moja sestra je nepocujuca... Tak ale dufam, ze aj tieto mi dopadnu dobre 🙂

b_veronika
14. jan 2011

@janicka urcite .... drzim ti palceky, vsetko bude v poriadku, dobre to dopadne

alecka
14. jan 2011

@zaira301 janicka si platila vysetrenie nie? je to molekularka, preto je tak rychlo vysledok a koli tomu, ze si zaplatila, tak jej aj zatelefonovali. myslim ze na klasickych genet. ambulanciach sa dava vysledok len do ruky. teraz ti napriklad ani obycajne biochemicke vysledky nechu povedat do telefonu. chrania sa, aby nedoslo k omylu, papier je predsa len papier s tym sa uz da argumentovat

janicka
14. jan 2011

alecka ano. Maju to uvedene v cenniku... A takisto na stranke to maju napisane, ze vysledky podaju vacsinou telefonicky do 24 hodin... 🙂

alecka
14. jan 2011

@janicka nemam skusenost, len som si tipla 🙂

janicka
14. jan 2011

alecka ano ano 🙂 ! Dobre si si tipla 🙂

zaira301
15. jan 2011

Ahoj....mne bolo povedané, že vyšetrenia trvajú 3 týždne, skôr že sa to nedá, kedže 4 doktori nezávisle na sebe testujú, aby nedošlo k omylu. Ale nielen preto to tak dlho trvá, ale ak chcú zistiť všetkých 50 chorôb na ktoré sa robia testy musí byť dlhšia doba, kedže tie bunky nejak sa množia a tá doba musí byť dodržaná....aspoň tak mi to bolo oznámené..
Chcela by som sa spýtať @janička teba, že koľko si platila za vyšetrenie, kedže si si to hradila sama? Možno by som sa rohodla pre toto vyšetrenie aj ja, kedže pre mňa je čas veľmi dôležitý....diky moc vopred...ahoj

janicka
15. jan 2011

zaira301 ahoj. No ja som bola v zeleznicnej nemocnic v BA. Aj tu testuju vsetko... ak nahodou nejake geneticke ochorenie potrebuje viac casu na testovanie, oznamuju ti vysledky priebezne... Do 24 hodin mi oznamili vysledky na rastepy (tam spada niekolko druhov postihov) a takisto na downov syndrom a ine syndromy (je ich dost vela). Ja tam mam este vysetrenie na toxoplazmozu a dedicnu nesyndromovu hluchotu. Toxo mi dali vysetrit niekde do ciech, lebo tou spec. metodou to u nas ani nerobia a nesyndromova hluchota... ta chce trosku viac casu... Takze tam pocitam, ze vysledky budu v priebehu tyzdna. Ale hovorim..je rozdiel tyzden a 3 tyzdne... Platila som 288 eur. Kludne si pozri stranku www.znap.sk
vela stastia

alecka
15. jan 2011

caute, mam len 2 dotazy
@zaira301 mna zaujalo tych 50 chorob, aj to konkretizovali o ake ochorenia ide?
@janicka na tej ich stranke som sa tiez nedopatrala k nejakej detaijlnejsej info, co robia naviac ako na klasickych genetikach- teda okrem tej tebou spominanej hluchoty a toxo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre