Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

nelinka909
13. apr 2011

@belusa chlapcek to ma byt 🙂

belusa
13. apr 2011

@nelinka909 super už vybraj meno

zaira301
14. apr 2011

@gumimaci ....ďakujem pekne, aj ja sa teším, že tentokrát mám bábätko zdravé, ešte aby všetko dobre dopadlo a budem najšťastnejší človek na svete 🙂

.....a pre ostatné baby, čo tu chodia pre rady :....... fakt nemajte strach z amniocentézy,,,,treba len dodržať pokoj na lôžku po zákroku tie 3 hodiny, nechodiť, iba v nutnom prípade ak potrebujete na toaletu a všetko bude Ok.....každý organizmus je iný........ja som bola na izbe s jednou babou, ktorá po zákroku behala ako srnka a ja som poctivo 3 hodiny ležala.....jej nič nebolo, takže nebojte sa toho zákroku 🙂 a ani samotný zákrok nie je nič strašné....je to iba o pocite, aby bolo všetko v poriadku, uvolniť sa a je to 🙂 Majte sa krásne 🙂

zaira301
14. apr 2011

@belusa ...nepracujem v zdravotníctve....zažila som to dvakrát....prvýkrát mi zistili po odberoch dieťa s Daw. syndromom a z patologie potvrdili, že tomu naozaj tak bolo......no a druhýkrát , pred mesiacom mi zistili, že dieťatko mám zdravé::🙂))))) .

belusa
14. apr 2011

@zaira301 zaira to sa teším, že budeš mať babo zdravé a bodaj by boli len a len zdravé bába.Ja som toto fakt počula ináč by ma to ani nenapadlo tak neviem asi by bolo najlepšie ked sem každý napíše len a len svoju skúsenosť a kašlime na to hlavne, že budú zdravé bába teda dúfam ja si idem po výsledky až o týždeň

belusa
14. apr 2011

@zaira301 a čo budeš mať?

berusaa
14. apr 2011

Do kolkých dní vám prišiel výsledok z amniocentézy?bolo to presne 3 týždne alebo vám niekomu prišli skôr?

bambi9
14. apr 2011

@berusaa bolo to presne 3tyzdne u mna.... v stredu bol odber a presne v stredu o 3tyzdne som sa mala dostavit pre vysledky...

berusaa
14. apr 2011

@bambi9 dik za odpoveď,tak že asi aj mne pridu až v stredu,presne na 3 týždne ☹

bambi9
14. apr 2011

@berusaa no mne prisla pozvanka asi tri dni predtym ze sa mam v tu stredu dostavit pre vysledky osobne... ja som tusim tam volala a isla o den skor lebo som mala vtedy volno... drzim ti palce 🙂

zaira301
14. apr 2011

@belusa ....ja budem mať chlapčeka.....zatiaľ ešte meno nemáme, ale to je čas.... 🙂

belusa
14. apr 2011

@zaira301 super 🙂 🙂 🙂 😉 😉 😉

tereza123123
14. apr 2011

@berusaa mne /resp. Vsetkym co sme boli na odbere/ povedali ze si mame odpocitat presne 21 dni a potom prist.koli komplikaciam som bola v nemocnici a primar mi neodporucil cestu do BA volal mi na genetiku osobne den pred tym ale ani nemu vysledky skor ako v den terminu nepovedali.

gumimaci
14. apr 2011

@belusa dobre si to napisala, ze kazdy by mal pisat za seba 😉

@zaira301 ja som bola na AMC presne pred rokom 9.4 .. tiez mame chlapca 🙂

belusa
14. apr 2011

@gumimaci super a výsledky si mala ok?ja si idem pre výsledky o týždeň a už sa začínam báť

gumimaci
14. apr 2011

@belusa @belusa kto ti robil odbery? ja som tiez bola na kramaroch, ale nemozem na pristup povedat makke F... ale je pravda, ze veeelmi zalezo od lekara. lebo tiez som sa tam neskor stretla s neprijemnou lekarkou. nastastie som ju nemala pri ziadnom vaznejsom zakroku ci porode.
Inak co si tu pisala, ze asi nevidu tie testy, tak to by ti uz asi volali, ze mali malo buniek.
Ono s tym telefonickym oznamovanim vysledkov to byva tak, ze si zavolas,a oni ti povedia ci uz tam tie vysledky su alebo nie. ale vysledok povedia len osobne. aspon na kramaroch.
My sme mali vysledky v poriadku. Maly uz mal 7 mesiacov 😉

belusa
14. apr 2011

@gumimaci robila mi to na kramároch ale meno pani doktorky si ozaj nepamatám ale veľmi nepríjemná...ved práve ona ma uplne zlikvidovala....ja už radšej na tie výsledky počkám nebudem to siliť aj tak to nezmením a verím, že to bude ok.No to už je aká spokojnosť mať takého drobca doma to je super.To sa asi už opijem od šťastia

andrejka1974
14. apr 2011

ahojte ja som bola na amniocenteze v roku 2008 vsetko dopadlo ok mam dcerku Sindy

renata32
15. apr 2011

Ahojte,mne maju robit amniocentezu o 3 tyzdne.Strach nemam,len sa velmi bojim vysledku.A potom cakat este tri tyzdne.sest tyzdnov v neistote.

stvura
15. apr 2011

@renata32 ak ti financie nebrania, tak si daj spravit fish a mas vysledok na druhy den 😉

zaira301
15. apr 2011

@renata32 ....neboj, všetko dobre dopadne....obyčajne tie, ktoré už majú detičky, tak u nich býva výsledok z amniocentézy dobrý... najväčšie riziko sú prvorodičky s vyšším vekom........ držim ti palce...ahoj

evelin116
15. apr 2011

Ahojte baby. ja som bola tiez na amio a vsetko chvala bohu dopadlo ok. a mala je zdravucka. Viem ake to je przila som si to aj ja a to cakanie je o nervy..ja som nevedela ze sa da zaplatit ak by som to vedela skorej tak tie peniaze stoja za to..a dozvies sa skorej pravdu a nemusis sa znervoznovat. Ja som mala 22 ked som tak bola a to som tam bola najmladsia od vsetkych bab. ostatne mali okolo 30.a o to horsie som to znasala. Nie je to nic strasne podstupit to.ale mne hovorili ze mam lezat v klude a nic nerobyt tyzden len ist na wc.

demeeri
15. apr 2011

Bola som na amniocentéze v Železničnej nemocnici v Bratislave u Doc.Ondrejčáka.Bolo to nadštandard,teda som musela platiť za skorý výsledok. Odber nebol bolestivý,celkom dobre sme sa bavili s kočkami na izbe.Všetky boli okolo 30ky.Pán doc.je nesmierne milý človek,veľmi som si ho obľúbila.Bol mimoriadne ľudský,bavil sa s nami,rozprával,vtipkoval,dokonca aj počas zákroku.Ja som vyšla z operačky s úsmevom na tvári.
Na druhý deň doobeda mi volal,výsledky boli hotové.Dieťatko je zdravé.Je to chlapček! 🙂
Ešte nás čaká morfologický ultrazvuk,to máme tiež v cene naštandard.Takže sa už teším.Rada by som stretla zasa doc.Ondrejčáka.

demeeri
15. apr 2011

@renata32 ja som bola tiež z toho mimo,ale doporučujem ti amnio v Železničnej nemocnici,tam máš výsledok do druhého dňa.Vieš aké je to potom krásny pocit,keď už máš výledok?Všetky starosti a strach z teba odpadnú.

renata32
16. apr 2011

Kocky dakujem Vam velmi pekne,ste zlate.

katkak88
17. apr 2011

baby ja som mala vysledky za 12 dni............ale telefonicky.......................a tie písomné mi prisli až po mesiaci.Všetkým držím palce,až vám to dobre dopadne.

belusa
19. apr 2011

@belusa Zajtra pre výsledky už teraz bojím....Baby držte palce...dakujem 😨 😨 😨

zaira301
19. apr 2011

@belusa ......budem ti držať palce....ahoj

belusa
19. apr 2011

@zaira301 dakujem

abriela
19. apr 2011

Vysledky hned, vraj niesu uplne reprezentativne, lebo po odbere je vraj potrebna kultivacia. Niesom lekarka, ani sestricka, mam to len z webu.
Drzim vsetkym palce, nech mate zdrave deticky, a vobec vas nechcem mamicky stresovat, aj ked ja som sa 1.3. dozvedela vysledky - 46XX - zdrave dievcatko a od 1.4.po sekcii niesom tehotna ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre