Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

tereza123123
19. apr 2011

@belusa ahoj aj ja velmi drzim palce a zajtra ocakavame od teba potesujuce spravy 😉

belusa
19. apr 2011

@tereza123123 dakujem veľmi pekne a ja tie pozitívne správy rada budem rozposielať

janda5
19. apr 2011

Caute baby potrebujem radu dnes mi lekarka oznamila ze mam pozitivne vysledky AFP v pomere 1:220 a ze musim absolvovat ultrazvuk a geneticke testy. Tie geneticke testy robia len z krvi? Zajtra idem na ultrazvuk a mam teda obavy.

czechzuzanaba
19. apr 2011

@janda5 Janda, ja jsem taky takove cislo mela, musis verit ze to bude ok. V cekarne na Kramarech se mnou sedela maminka, co mela 1:5, tak to je o hodne horsi. Amniocentezy se vubec neboj. Da ti to aspon jistotu. Ultrazvuk je fajn, ale jistotu ti neda.

tereza123123
20. apr 2011

@janda5 geneticke vysetrenie sa robi len ustne.Len sa teba a manzela popytaju na pripadne postihy u pribuznych a na dedicne choroby a podla toho odporucia amnio.AFP testy niesu spolahlive ani trosku kopu buducich mamiciek len vystresuju.nam u prveho dietatka visli ukazkove a zistilo sa ze maly mal trizomiu.Drzim palecky aby to bol len dalsi z falosnych popalachov ale ako pise czechzuzanaba byvaju omnoho horsie vysledky.

ivixi
20. apr 2011

ahojte baby dnes som sa dozvedela, ze mam pozitivne testy na DS 1:110, som poplakala a prave sa snazim objednat na amniocentezu do KE....som v soku, mala niektora z vas taky vysledok? ako ste dopadli? Bol niekto na amnio v KE?

mireag
20. apr 2011

@ivixi Ja som mala riziko 1:9..., takze ziadny strach. A vysledok? Vid moj fotoblog... 😀
Amnio mi robil dr. Dankovcik a plati sa u neho 100e. Dokopy nas tato sranda vysla na cca 300e, lebo sme si zaplatili zrychleny test do Prahy - vysledok vies do dvoch dni.
S odstupom casu beriem amnio ako dobry biznis. Nie je to nic hrozne a nebala som sa, pretoze som vedela, ze som v dobrych rukach. Druhy raz budem k takymto "1 ku neviem kolko" pristupovat viac s nadhladom
a triezvejsou hlavou. 😉
Drzim palce! 🙂

ivixi
20. apr 2011

mireag@ moj gynekolog mi doporucil sa objednat na amnio hned, lebo uz mam hranicny termin, no nemozem sa tam dovolat. Bud je stale obsadene alebo to nikto neberie..., 300 Eur fuuu riadna palka a kolko trvaju bezne vysledky?

ivixi
20. apr 2011

@mireag tiez mam ist k dankovcikovi, som zabudla doplnit

enrikad
20. apr 2011

@ivixi : no presne ako píšeš... 300 eur je riadna pálka,... 😠 mňa to len čaká, budúci týždeň idem do poradne, budem v 15tt, takže ma čakajú genetické testy z krvi a potom to dlhé čakanie na výsledok...- ktorý, podľa toho čo som si naštudovala, budem mať výsledky istotne nie najlepšie, kvôli veku 35r.... ☹ (ale sú to len moje vnútorné pocity a hlavne ten strach - predčasný ☹(()

belusa
20. apr 2011

@nelinka909 zdravý chalan tralala

belusa
20. apr 2011

@ivixi normálne čakáš 3 týždne a ked zaplatíš myslím, že 2 až 3 dni no ale aj tak tam nemáš všetky

abriela
20. apr 2011

u Dankovcika je telefon v tichom rezime. Sestricka mi kazala pisat sms- skuste napiste im email so zakladnymi info. Nezabdnite doplnit tel. cislo. Odpovedaju na email do 2 dni a zavolaju vam.

ivixi
20. apr 2011

@mireag pisala som si s jednou babou zo ziliny, ona bola tiez na amnio a hovorila, ze neplatila nic. Bola vraj na zrychleny test FISH do 48 hod a neplatila nic...na zaklade toho vylucili zakladne vady: DS, urcili pohlavie.... a ze zvysok testov na vynimocne vady dostala po 2 tyzdnoch.
Tak teraz som z toho uplne mimo...kolko sa plati.
Ked si platila u Dankovcika 100 Eur za zakrok a tak potom 200 Eur za zrychlene vysledky?

tereza123123
20. apr 2011

@belusa gratulujeem

belusa
21. apr 2011

@tereza123123 dakujem

zaira301
21. apr 2011

@belusa ....tak gratulujem 🙂 🙂 🙂 ...teším sa s tebou..ahoj

belusa
21. apr 2011

@zaira301 dakujem veľmi pekne

mireag
22. apr 2011

@ivixi
100e sa plati u Dankovcika. V nemocnici by si zato neplatila nic a na vysledok sa caka 3 tyzdne.
Kurier DHL cca 60e - boli sme tri a ostatne baby nechceli zrychleny, tak som to cvakala sama, inak by sme sa na neho zlozili.
140e je faktruta z Prahy, ktora mi prisla potom mailom.
Okrem toho som platila aj u geneticky 25e, pretoze nemala zmluvu s doverou a nechcelo sa mi trepat inde... 😒
O tri tyzdne ti pride postou vysledok tak ci onak, ale to som uz ani nevedela, ze som bola na nejakej amnio... 😉

nelinka909
23. apr 2011

@belusa super takze aj ty mas chlapca to ma tesi 🙂))

belusa
23. apr 2011

@nelinka909 hej hej no hlavne, že je ok a teda nech sme zdraví a nech je všetko ok 🙂 😉

ivixi
23. apr 2011

@mireag dakujem za info...takze tak ci tak 300 Eur...3 tyzdne sa mi velmi nechce cakat

malinovka333
23. apr 2011

@ivixi ale aj tak pri zrychlenych vysledkoch nemas zistovane vsetky choroby,na niektore choroby musis cakat 3 tyzdne,kym sa bunky kultivuju, tak si to dopredu zisti ci sa ti to oplati 😀 moja rada,lebo ja som mala zrychlene sice som neplatila zane ale na druhu cast som musela cakat presne 3 tyzdne,

esperka
23. apr 2011

Ja som podstúpila amnio v Ke v nemocnici v Saci, lekár bol skvelý, super pichol - vôbec nebolelo, všetko vysvetlil. Odber vody bol zadarmo. Zaplatila som si ale zrýchlený výsledok /posielali sme to UPS do BA/ - výsledok mi volali na druhý den poobede. Mám zdravú 16 mesačnú dcérku 🙂
Ak vám financie dovolia, tak tie zrýchlené testy sú super, potom som sa zvyšok tehotenstva už len tešila 🙂

17anit07
24. apr 2011

jja som bola v SNV odber bol zadarmo personal super a za zrychlene vysledky som platila 100e vysledok mi volali za 2dni je pravda ze kopletne vysledky boli za 3t ale to by som sa asi zblaznila 🙂 mame 15m zdravu dcerku hoci sa narodila v 8m vsetko je ok 😉

ivixi
24. apr 2011

@malinovka333 a ako to, ze si neplatila za zrychlene vysledky. A kde si bola na amnio?

malinovka333
24. apr 2011

@ivixi pretože som na ne bola poslana neskoro ,a geneticka mi povedala ze ja potrebujem zrychlene vysledky ale ja som povedala ze nebudem platiti pretoze to nebola chyba z mojej starny ze ma doktor poslal neskoro,lebo ja som už podla prvych vysledkov mala zvysene riziko na DS co bolo zaciatkom januara a on mi robil stale opakovane testy,a ja som už mala mat v 18tt aj vysledky a nie ze ma v 21tt este len na amnio poslal.tak geneticka niekam volala a potom povedala ze nebudem platit, bola som v Nitre,ale mne ked brali plodovu vodu zobrali mi viac a brat mi ju hned musel zaniest do Bratislavy do laboratoria kde robia tie zrychlene,a nie vždy sa plati za zrychlene,treba sa aj nato popytat aby si nemusela platit,ona najskor povie ze sa plati pretoze to je dobry biznis lebo vedia ze zeny si to radsej zaplatia,ale treba si vydobit aj svoje, niekde na nete si skus najst lebo to poistovna preplaca do urciteho tyzdna,

ivixi
24. apr 2011

@malinovka333 tak to je naozaj zaujimave, mne gynekolog povedal tiez, ze mi hori termin. Som v 19 tt a na amnio idem na buduci tyzden, to uz bude 20 tt. Bola by som rada, keby som nemusela platit, lebo je to strasne drahe. Tak uvidime, sama som zvedava ako to dopadne.

nelinka909
24. apr 2011

@belusa tak to je jasne ze najdolezitejsie je to ze sme dobre dopadli 🙂

belusa
25. apr 2011

@nelinka909 však práve chvala bohu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre