Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

pipka
11. mar 2008

sue dakujem velmi pekne, si poklad. Nahodou cislo vchodu nevies? Nie je tam niekde blizko aj pozicovna svadobnych siat? To viem kde je, tak podla toho by som sa vedela orientovat 😅

sue33
11. mar 2008

Čísla vchodov tam nie sú, ale pri každom vchode sú tabule s názvami oddelení ktoré tam sú. Tá požičovňa neviem kde je... Ale je to kúsok za medickou záhradou smerom na Trnavské mýto.

pipka
11. mar 2008

sue dik, uz asi viem presne kde to je, tam sa chodi aj na cudzokrajne choroby a to viem kde je, tak tam niekde to bidem hladat.... 😉

sue33
11. mar 2008

Áno presne tam. Držím palce aby vám všetko dobre dopadlo. 🙂

pipka
11. mar 2008

dakujem, snad ano, dam vediet... 😉

matrinka
12. mar 2008

ahojte,
Pipka tak bola si? ako to dopadla? ja si idem pre vysledky AFP dnes a na genetiku zajtra. Takze je to tam kde je ta pozicovna svad. siat, nie? ja nie som objednana tak dufam, ze nebude problem...
baby a musi sa ist s partnerom?

pipka
12. mar 2008

ajojte,
matrinka bola som, ale nepochodila som, len ma objednali na piatok, lebo tam bolo bab plna cakaren. tak idem v piatok o jednej. Je to tam presne ako mi pisala sue, takymi hnedymi zeleznymi dverami do dvora, hned doprava a prvy vchod je to. Je to presne pri zastavke oproti vchodu do fakultnej nem. Myslim, ze to najdes. Tabule sice z roku 1 vyblednute...ale ked sa sustredis, neminies to 😅 😵

matrinka
12. mar 2008

Pipka, no myslim ze nema vyznam tam ist zajtra rano, lebo tiez nie som objednana...ale kedze nemam na nich telefon tak tam asi skocim, objednat sa...inak som si bola pre vysledky AFP a su uplne v poriadku...

pipka
12. mar 2008

matrinka, tak to je super, ze vysledky su ok, tisko ti zavidim...ale v dobrom 😉
radsej tam zbehni sa objednat, mozno ta aj vezmu, no dnes tam bol poobede naval, tak preto ma objednala asi... bola som v takom soku, ze som sa ani na nic nespytala... 😅
ale sak v ten piatok si tam pokecame s pani doktorkou 😀

matrinka
12. mar 2008

pipka, aj ked mam vysledky OK, asi si dam urobit amniocentezu...lebo vo vysledku mam napisane, ze vzhladom na vek mam riziko Down vyssie - 1:300 ... ty si mala zle vysledky?

pipka
12. mar 2008

neviem cislo, teda ten pomer, len mi povedal, ze to bolo pozitivne 😒 ...len ma ukludnil, ze to moze byt sposobene tym, ze ja som povodne cakala dvojcata a v 11tt sa jedno prestalo vyvijat, takze MA a druhe je ok, tak to vraj moze byt skreslene aj tym 😅 ved uvidim...

sue, aj sa za tu genetiku nieco plati? Zatial mi nikto nic nehovoril 😕

matrinka
13. mar 2008

ahojte,
pipka, dnes som mala stastie a na genetike ma zobrali bez objednania, lebo jeden par im neprisiel. Neplati sa nic.
Najprv s tebou vypisu papiere a potom mas pohovor s genetickou. Maju to tam dobre zorganizovane...
Som velmi na pochybach ci mam tu AMC podstupit, lebo vsetky vysledky mam OK...
Inak svagrina bola na AMC lebo cakala dvojicky a vtedy bioch. screening nema vypovednu hodnotu...takze je to urcite tym, sa neboj 😉 a NT ti merali? kolko si mala?

pipka
13. mar 2008

matrinka, co je NT? To sijove? To sme mali 2,1.

nehetka
13. mar 2008

Ahojte babenky! vcera mi robili AMNI...... mam to za sebou mala som velky strach z toho vsetkeho , ale babenky fakt sa nemusite nicoho bat . Viem pochopit pocity su pred odberom plodovej vody zmiesane , je to otazka par minut vobec to neboli len budete citit taky jemny vpich tej ihly ale inac v pohode. Ja viem uz sa mi o tom pise ale ked som tu este pred tym citala kolke to mate uz za sebou bolo to hrozne, NICOHO SA NEBOJTE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! este tie dva tyzdne cakania na vysledky aby bolo vsetko v poriadku . DRZIM VAM VSETKYM PRSTEKY, KTORE TO ESTE LEN CAKA. robili mi to v ZILINE. papa

matrinka
14. mar 2008

nehetka, super 😉
pipka, ano je to sijove...my sme mali 1,9mm...

ivana1973
14. mar 2008

Tak amnio mam za sebou a teraz to nekonecne cakanie na vysledok. Boze daj aby bol dobry a malicke bolo v poriadku...

ivana1973
14. mar 2008

A to sijove kde je napisane babky???
Nemozem to na tych mojich vysledkoch najst...

anjezu
14. mar 2008

neviem ,ci ma niektora skusennosti aj ked krvacala kusok a bola nachladnuta ,ci je to velmi nebezpecne ist na amniocentezu mam ist v utorok a bojim sa velmo,lekar mi povedal ze krvne vysedky mi nevysli zle len mam dost rokov a preto mi vyslo ze bych mala ist ,ale mam aj v posve kvasinky a krvacala som pred tyzdnom,poradi ci tu niektora bola tiez takto na tom?

matrinka
14. mar 2008

ivana1973, bola si koli veku, alebo ti vysli aj zle vysledky? NT je v knizkke na strane Ultrazvuk
anjezu, neporadim ja som na amnio nebola...ale myslim, ze je to rizikovejsie ked mas problemy...
pipka, ako si dnes dopadla?

pipka
14. mar 2008

ivanka, ja to mam v tehuknizke, tam kde su zaznamy z ultrazvuku. 😉

matrinka, tak som dnes absolvovala genetiku, teta doktorka ma ukludnila, ze tie AFP boli pravdepodobne zvysene kvoli dvojickam, ale napriek tomu na amnio idem, chcem byt kludna. Vraj sa za to v Gynfive doplaca 3400 sk, lebo to robia ambulantne, a keby som isla do Ruzinovskej nemocnice, tak by to bolo zadarmo cez poistovnu. No ved na toto vsetko sa popytam v utorok na tej konzultacii u Ferianca. 😵

ivana1973
14. mar 2008

matrinka.. mala som zle vysledky, podozrenie na DS 1:150.
Mam hrozny strach ako to dopadne.

matrinka
15. mar 2008

ivana, urcite si bola na odber v zlom termine a preto tie vysledky....inak strach mame asi vsetky 😒

pipka a preco nejdes do Ruzinova? ja sa mam do pondelka rozhodnut ci idem alebo nie ak ano tak sa idem objednat v pondelok rano do Ruzinova, utorok prijem a v stredu by to robili...ale som na 80% rozhodnuta, ze nejdem...chcem sa objednat na morfologicky ultrazvuk bud. tyzden a ak by sa im nieco nezdalo tak by som mozno este stihla amnio...

trpezliva
15. mar 2008

ahoj matrinka, drzim palce..my sme to riesili tak isto, isli na morfologicky ultrazvuk a tam bolo vsetko v poriadku. Potom mi dalsi lekar kukol na testy a hodil do svojho programu a vyslo mu riziko 1:1400 a nie 1:280 ako v povodnej sprave... 😠 . Takze tie vysledky su hrozne, hrozne nepresne. Ja by som na amnio urcite nesla..nestoji mi to za to riziko potratu... 😔 .
Anjezu, ked si krvacala, tak mas vysledky zkreslene urcite kvoli tomu...

pipka
15. mar 2008

matrinka, nebudem platit ani v GF asi, mam tam zaplateny clensky poplatok tak to budem mat v cene. Idem radsej tam, robia to ambulantne a este v ten vecer budem doma. Mam ich hned vedla domu, tak je mi to pohodlnejsie ako cestovat do Ruzinovskej 😉 ale inak je mi to jedno, kde a kto by mi to robil, ja lekarom doverujem.
Ja idem v 20tt na morfologicky k dr. Holanovi do Euromedixu, vraj je na to najvacsi macher. 😕 😵

matrinka
15. mar 2008

Pipka aj ja som sa k nemu chcela objednat, navyse to mam pri robote, ale volny termin mal az 17.04 😒 keby som to bola vedela, objednam sa skor...ja rozmyslam ist do KOCHu, ale neviem ci to tam robi odbornik...
trpezliva, tebe sa to uz krati 😉 ty kde si bola na morfologickom?

trpezliva
16. mar 2008

MAtrinka, aj ja som bola u najvacsieho machra...Dr. Holana v Euromedixe. Robime mu tu dobru reklamu, ale bol fakt super a stalo to za to (tych 2500 SK).
Tak vela stastia!! /skus tam este raz zavolat, lebo ja som sa k nemu tiez tak dostala, ze nejaka tehula sa odhlasila..a bol zrazu o tyzden volny termin/

matrinka
16. mar 2008

trpezliva, zajtra rano volam 😉 a kde budes rodit?

lucatko
16. mar 2008

Ahojte vsetky trapiace sa tehulky.Aj mne sestricka oznamila po telefone ze mam zvysene AFP a mam si dojst pre odporucenie do BA na Kramare na genetiku nejakej MUDr . Kovacovej. Nemate s nou nahodou niektora skusenosti?Riziko razstepov mi vyslo 1:90,to sa mi zda dost vysoke a velmi, velmi sa bojime ako to cele dopadne, ale ved to Vam ani nemusim hovorit, prezivame tu vsetky podobne osudy.

figy
16. mar 2008

Ahojte baby, aky je to presne ten morfologicky ultrazvuk. Hladam na nete, ale zatiel marne. Dakujem

lucatko
16. mar 2008

Ultrazvukom ti presne premeraju babetko, nozicky, hlavicku, brusko, pozru organy, skontroluje srdiecko. Proste vsetko. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre