Amniocentéza. Absolvovali ste ju niekto? Ako dopadla?

petronela4
4. júl 2006

baby absolvovali ste niektora odber plodovej vody a ako ste dopadli?

marikac
9. júl 2013

@mr2107 ahoj , u koho si bola na amnio?

marikac
9. júl 2013

@usacek79 ja mam riziko 1:20 😔

usacek79
9. júl 2013

@marikac z tripple? ak si mala dobry NT screening, tak by som sa aj tak velmi neobavala 🙂 su tu aj maminy s rizikom 1:3, ktore mali napokon zdrave deti 😉 ale samozrejme, ak chces ist na amnio, tak chod a budes mat istotu, uvidis, ze to bude urcite OK!

mr2107
10. júl 2013

@marikac Odber plodovej vody mi robili v Myslave dr. Juhás za asistencie nejakého ďalšieho doktora.

marikac
10. júl 2013

@mr2107 tiez sa k nemu chystam, preto sa pytam., akurat nahodicka. Aky bol on? ake bol odber? a ty sa citis ako? vysledky uz mas?

mr2107
10. júl 2013

@marikac Bola som spokojná, pri prvom plodíku to bolelo a pri druhom to bolo absolútne bezbolestné. Po odbere som u nich na chodbe ležala na gauči asi pol hodku, potom mi urobil ultrazvuk a tak som šla domov. Cestou domov sme však museli viackrát stáť, dosť som si cítila brucho, no a ty keď ideš až do MI... Už mi došli aj konečné výsledky a všetko je chvalabohu OK. Tebe vyšlo riziko z triple testov alebo z kombinovaného testu?

marikac
10. júl 2013

@mr2107 napisem ti IP

paparkam
12. júl 2013

Ahojte v stredu som bola na amnio a dnes mi volali vysledky je to zdravy chlapec aj ked riziko bolo 1:10!!!! DS

miska01nr
12. júl 2013

Mamičky moje,len tolko chcem povedat,že dnes som mala vysledky z amniocentezy a vsetko je v poriadku su dobre a cakame zdrave uz druhe dievcatko takze sa moc tesime 🙂 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

marikac
13. júl 2013

@paparkam gratulujem, myslela som na teba

karpinka
13. júl 2013

@paparkam tak super gratulujem a teším sa s tebou 😀DDD viem presne ako sa ti uľavilo... 😀 ešte raz gratulujem 😀

sajina
18. júl 2013

ja som mala isť na amnio ale sa to preložilo až na druhý týždeň.dosť sa toho bojím , som po umelom oplodnení mám 38 r., a samé chronické zápaly a výtoky kt. mi ani nevedia vyliečiť , tirpel testy mi na dawna vyšli 1:75, boli sme aj na sone v Martine u Mudr. Grochalu a ten povedal že bábo ba malo byť zdravé žiadne defekty nevidí. Minulý týždeň som bola na genetike a strašne robia psychický nátlak aby som tam išla, keď som povedala že tam mám chronické problém. tak mi odvrkla že sa to robí cez brucho a nie cez pošvu, tak som zašla na ambulanciu a povedal že výtoky by som nemala mať a a mala som si to riešiť skorej a ja som mu povedala že to riešim už 1,5 roka s piatimi lekármi a nik mi nepomohol... tak sa odber odložil na druhý týždeň, ani mi nevedia povedať čo sa mi môže stať či pri uvedených problémoch nie sú ešte viac zvýšené rizika potratu alebo infekcií

linuska
18. júl 2013

Sajina, nie je dobre, ze Ta psychicky deptaju. ja som podstupila amniocentezu minuly tyzden a chytila som takeho mileho doktora, ze mi odpovedal na kazdu jednu aj sprostu otazku (typu: a mozem pri tom dychat? :D). Riziko potratu je tam vzdy, to Ti je jasne urcite, len nechapem, preco Ti to potom nevysvetlia, nepodporia Ta. mne vysiel DS 1:70, dokonca mi tam tam hrozila retardacia a preto som sa odhodlala, ze na to idem. A vsetko je ok, dolezite je potom aspon tri dni lezat. Nezufaj, hlavu hore, ak mas moznost, skus najst ineho lekara, aj ked toho casu uz asi vela nemas..Drzim prsteky silnooo

marikac
19. júl 2013

dnes sa mi ulavilo, v stredu rano som bola na amnio-a dnes mi volali vysledky, negativne! cakame dievcatko. 😵 😵 😵

zuzullik1001
19. júl 2013

@sajina ahoj citam
Si co pisem
Aj na mna tlaceli aby som sla na amiocentezu i ked som mala 1: 8000 po ivf isla som do martina jak ti a ten mi to vylucil bola som este na testoch ktore posielaju do hongogu volala sa to prenascan pozri si to na nete odtial mi vysli ze babetko je zdrave robi sa to len s krvi a ziadne riziko ako pti amiocenteze... Ja som na amiocentezu nechce ist ani za svet konecne zena otehotnie a poslu ta natoto kde je riziko potratu.. A je to len biznis ...

dulkagabulka
20. júl 2013

V súčasnosti v slovenských gynekologických ambulanciách a na genetických oddeleniach čaká čím ďalej viac zúfalých, neistých žien na výsledky prenatálnych vyšetrení svojich bábätiek. Natíska sa otázka: „Je naozaj správne, keď sú ženy zneisťované podmieneným materstvom, ktoré sa stane „naozajstným“ až podľa toho, ako dopadnú vyšetrenia?“ Dieťatko v brušku často vítame s pocitom, že jeho život bude mať cenu až vtedy, keď výsledky testov dopadnú dobre. A testov ruka v ruke s vyspelejšou úrovňou medicíny stále pribúda... Dokument Nejtěžší volba- môžete si ho pozrieť tu
http://www.ceskatelevize.cz/porady/10267494493-...

mi ukázal, že žena sa môže rozhodnúť aj inak, ako podstúpiť potrat. Nemusí, ale môže

moja úvaha o tomto dokumente
http://www.zenskekruhy.sk/tehulky/ked-nas-osud-...

beckv
20. júl 2013

@zuzullik1001 Také jsem nešla na amniocentézu a zvolila Prenascan. Výsledky vyšly negativní na DS, ES, PS. Jinak jsem zjistila, že za odběr plodové vody pojišťovna proplácí necelých 6000, tak pokud tam lékaři tlačí i ty, co by nemuseli, tak o byznys jde.

sajina
21. júl 2013

ďakujem vám dievčatá za odpovede, povzbudenia, u toho Mudr. Grochalu z Martina mi povedal že budeme mať chlapčeka tak sme sa rozhodli , že na amnio nepôjdeme

beckv
21. júl 2013

@sajina Já měla také výtoky, ale nepotvrdila se žádná infekce. To samé před třemi lety, tenkrát jsem na amnio šla, a pak mi po třech týdnech odtekla voda, za další týden mi vyvolávali porod. Proto jsem to tentokrát neriskovala, a šla na odběr z krve - Prenascan.

nika2706
23. júl 2013

ahojte, ja mam podobnu situaciu, ideme nagen . konzultaciu a dost sa obavam ze, ze mi navrhnu amnio bez vysetrenia, mam pred tym respekt, bojim sa ze sa nieco stane, vysetria ma este pred tym este raz, nejaky ultrazvuk ale znova odber krvi? dakujem, inak na tu konzultaciu ideme do Nr - ma niekto skusenosti?

katicao
24. júl 2013

@sajina - v ktorom tt si bola u Dr. Grochalu na sone? ja čakám dvojičky a tiež som mala pozitívny výsledok z druhého prenatálneho skríningu. a tiež chcem počkať na výsledky sona a na základe nich sa rozhodnúť. Len chcela by som to vedieť čo najskôr, takže som chcela ísť aj na sono skôr, no bolo mi odporučené počkať, že teraz (som v 17tt+3) by výsledky ešte neboli relevantné.

miska01nr
29. júl 2013

@nika2706 ja som bola v nr u mudr .Barosovej myslim sa volala.tiez som absolvovala amniocentezu v nr a ked mam povedat viac tu strašia ako to celé je .neni to nic hrozne,samozrejme to riziko potratu tu je len minimálne ale je.treba mysliet pozitívne a dúfať a hlavne neprestat verit ze bude vsetko v poriadku.je to vela o psychike a hlavne ked tri týždne čakate na výsledky ☹ bola som aj koli toxoplazmoze prekonanej v minulosti a vsetko dobre dopadlo .vyledky som mala dobre a čakáme zdrave dievčatko 🙂 je to na každom ako sa zariadi ,ale nedokázala by som do pôrodu na nic iné myslieť.to je moj názor 🙂

miska01nr
30. júl 2013

@nika2706 skus pozret amniocenteza v Nitre,tzam som popisala viac a nielen ja 🙂

janana2013
31. júl 2013

Ahojte, absolvovala som minuly tyzden amnio v BA na Kramaroch. Nebojte sa toho, neboli to. Pristup personalu vratane lekarov bol velmi prijemny, bolo nas tam 9 a u vsetkych to prebehlo rychlo a bezbolestne. Cela procedura trva mozno 5 minut vratane sterilizacia brucha a chvilky oddychu nez zidete z lehatka. Potom trochu tvrdne brucho a treba doma oddychovat ale nic dramaticke. Naozaj je okolo toho viac paniky ako treba. Nebojte sa, odber krvi boli viac 🙂

martinami74
5. aug 2013

Ahojte žienky... mám otázku. Pri amniocentéze je potrebné, aby žena bola vyholená tam dole? Ja sa dole holiť teraz nemôžem, lebo mám bradavičky a nechcem nič si preniesť ďalej. Tak možno blbá otázka. Alebo sa nemusí holiť? 🙂
V stredu asi idem na amniocentézu.

emily76
5. aug 2013

@martinami74 nemusis sa holit.... oni beru z bruska vodu... mne pichli kdesi vedla pupka tusim... je to uz 16 rokov.. ale pamatam si, ze som bola ako trafena velryba, s harpunou v pupku 😀 😀

janana2013
5. aug 2013

Ahoj, staci si oholit pokozku na podbrusku = teda nie uplne tam dolu.
Ja som sa oholila az prilis nizko a nebolo vobec az tak treba 🙂 Napichli ma asi 15 cm pod pupkom resp. cca 7 -8 cm nad lonovou kostou
Pytala som sa predtym aj sestricky, ci sa mam oholit a ta mi iba povedala, ze ak si myslite, ze treba :- )
Takze ziadne "ala brazil" resp. uplne dohola nie je potrebne. Ale zase na horuce leto neuskodi 😎

martinami74
5. aug 2013

@emily76 ďakujem za info 🙂 ja už by som aj hlavu oholila, len aby bolo všetko v poriadku. 😀
Ja sa už teraz cítim ako tuleň. Uvidím ako mňa trafia. 😀

martinami74
5. aug 2013

janana2013 ďakujem aj tebe za info ...no teda nebude žiadne "ala brazil" , bo teraz tam mám "ala prales ".
Vyholím len ten vrch a budem spokojná a aj lekár 🙂

e_z
9. aug 2013

O amniocentéze sa dočítaš už aj vo Wiki Modrý koník: https://www.modrykonik.sk/amniocenteza/
Je tam aj video ako zákrok prebieba.

Kočky, pridajte prosím svoju skúsenosť s amniocentézou pod článkom vo Wiki.
@mr2107
@emilia25
@paparkam
@janinna11
@kika1981
@miska01nr
@lubka1983

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre